Obecny globalny kryzys finansowy stworzył niepokojącą sytuację dla właścicieli nieruchomości w oznaczonym czasie. Ponieważ większość sektorów gospodarki ma duży budżet, krajowy przemysł dzielenia czasu jest odrzucany z obu stron, ponieważ banki ograniczają kredyty, a konsumenci ograniczają wydatki.

W rezultacie, gdy osoby stoją w obliczu stagnacji lub spadających dochodów, pogarszających się funduszy emerytalnych i wyższych kosztów utrzymania, firmy usługowe, które odczuwają uciążliwość, przenoszą swoje obciążenia. finansowe dla konsumenta.

Wydatki konsumentów

Obecnie osoby prywatne, rodziny i firmy znacznie zmniejszają koszty wypoczynku i podróży szybciej niż oczekiwano, według Bloomberg.com. Artykuł z 23 października zauważa „prognozy [show] pogarsza się pogorszenie warunków wypoczynku i podróży służbowych, ponieważ firmy i konsumenci muszą stawić czoła wyższym cenom żywności, spadającym wartościom gospodarstw domowych, utracie pracy i słabemu kredytowi ”

Lisa Ann Schreier, autorka i ekspertka od branży dzielenia czasu, mówi, że ludzie nie mają teraz dostępnych dochodów. „Ludzie się boją” – mówi Scheirer. „A w związku z kryzysem kredytowym ludziom będzie coraz trudniej finansować zapasy czasu. Myślę, że branża pogodowa sama myśli o recesji zbyt długo i nie sądzę”.

Zamrożony rynek kredytowy

Jeśli branża nieruchomości w oznaczonym czasie uznana zostanie za odporną na recesję, z pewnością tak nie będzie. Czasochłonny przemysł kurczy się nie tylko dlatego, że konsumenci wydają mniej, ale także dlatego, że przemysł ten w dużej mierze opiera się na papierach wartościowych zabezpieczonych hipoteką.

David Siegel, prezes Westgate Resorts, największej na świecie długoterminowej firmy private equity, przypisuje „kompresję finansową” swojej firmie temu, że papiery wartościowe nie są już kupowane.

We wrześniowym artykule w Orlando Sentinel Siegel wyjaśnia, że ​​firmy dzielące czas „[keep] pieniądze wychodzące na linie kredytowe, które są wypłacane, kiedy [these companies] grupuje i sprzedaje kredyty hipoteczne jako papiery wartościowe – mówi Siegel. Nagle nikt nie kupuje tych tytułów.

Westgate Resorts w Siegel zatrudnia ponad 10 000 osób w całym kraju, a ostatnio musiał zamknąć znaczną część sprzedaży i zwolnić setki pracowników.

Warto zwrócić uwagę na dwóch innych głównych przedstawicieli branży timeshare, Starwood Hotels & Resorts Worldwide Inc. i Wyndham Worldwide, odnotowały spadek zysków i sprzedaży, a sprzedaż nieruchomości w oznaczonym czasie Starwood spadła o 11 procent w trzecim kwartale. Starwood, trzecia co do wielkości firma hostingowa w USA, zmniejszyła liczbę pracowników, zamknęła sklepy i obniżyła wydatki na hotele Starwood, Sheraton i Westin.

Wyndham Worldwide zwolnił setki pracowników od dyrektorów marketingu, kadry kierowniczej i analityków finansowych.

Wszystko to skłoniło przemysł timeshare do wezwania rządu do interwencji.

Jak podano w artykule z Orlando Sentinel z 29 października, zatytułowanym „The Timeshare Industry Seikes Relief”, American Resort Development Association (ARDA), grupa biznesowa zajmująca się nieruchomościami w oznaczonym czasie, prosi rząd federalny o interweniować i zabezpieczyć kredyty hipoteczne w oznaczonym czasie w zamian za opłatę ubezpieczeniową.

Howard Nusbaum, dyrektor generalny ARDA, ostrzegł, że czasochłonny przemysł „sprzedaje się z biznesu”. „Jeśli nasz model biznesowy zostanie zakłócony, będzie to kosztować pracę”, powiedział Nausbam.

„Nie jest dobrze … na długie pobyty, jeśli na rynku nie ma płynności”.

Jak każda firma w dzisiejszych czasach, firmom trudno jest udostępniać nieruchomości w oznaczonym czasie, aby zarabiać pieniądze. A teraz tym firmom coraz trudniej jest wykorzystywać kredyty hipoteczne swoich klientów do pozyskiwania gotówki.

W ostatnim czasie firmy zajmujące się użytkowaniem nieruchomości w oznaczonym czasie były w stanie wykorzystać swoje obecne przychody do budowy większej liczby jednostek w oznaczonym czasie w różnych lokalizacjach w celu maksymalizacji zysków. Ta strategia działała dobrze w czasach dobrej koniunktury gospodarczej, ale niestety zwielokrotnia efekt drenażu, gdy kredyty są ograniczone i gdy dochody maleją.

Co to oznacza dla właścicieli nieruchomości w oznaczonym czasie

Ponieważ konsumenci wydają mniej na podróże i zamrożenie rynków kredytowych, firmy hostingowe i timeshare, takie jak Westgate, Starwood i Wyndham, zwracają się do miejsc, w których mogą odzyskać część swoich strat: właściciele timeshare .

Rozumie się, że w dowolnym czasie i z jakiegokolwiek konkretnego powodu firmy usługowe w oznaczonym czasie mogą wymagać od właścicieli timeshare dokonania specjalnych ocen. Rozumie się również, że stawki utrzymania nie są ograniczone i mogą zostać zwiększone według uznania stacji timeshare. W ostatnich miesiącach pojawiły się doniesienia o tym, że właściciele nieruchomości w oznaczonym czasie pobierają specjalne opłaty za ocenę w wysokości od 1 000 do 3 000 USD.

Chad Newbold, prezes VI Network, Inc., jednego z największych dostawców nieruchomości wakacyjnych w kraju, informuje, że obecne warunki ekonomiczne, wzrost stawek za rok użytkowania w 2009 r., A także specjalne rachunki bez Precedensy oceny i rozwodniony rynek odsprzedaży stworzyły idealną burzę dla branży timeshare. Ta burza spowodowała rekordową liczbę właścicieli domów, którzy po prostu tego chcą, co przewidywalnie spowoduje kolejny gwałtowny wzrost wskaźników utrzymania w 2010 roku.

Dla wielu wydawało się bezpieczne założyć, że początkowy koszt zakupu nieruchomości w oznaczonym czasie (średnio ponad 19 000 USD w 2007 r.) Plus roczne koszty utrzymania byłyby wystarczające do sfinansowania eksploatacji i zarządzania dowolnym złożonym czasem. udostępnione. Ale ponieważ coraz więcej właścicieli domów czasami dzieli się tymi specjalnymi ocenami, założenie to stało się ich szefem. Właściciele współwłasności czują się wykorzystani, ponieważ muszą płacić jeszcze więcej kosztów „wypoczynku i podróży” w czasie, gdy mogą sobie na to przynajmniej pozwolić.

Co do wyższych ocen specjalnych i innych stawek, które pójdą w górę, nie jest pewne. Ale jedno jest pewne, nie ma czasu takiego jak obecny, aby rozważyć zalety i wady własności nieruchomości w oznaczonym czasie i rozważyć kilka opcji. Istnieją realne rozwiązania dla każdego, kto zastanawia się, czy zachować swój timeshare. Jedna z firm, Timeshare Relief Inc., pracuje od 2001 roku, aby wyciągnąć ludzi z umów timeshare i zagwarantować, że ich klienci nigdy nie będą musieli płacić kolejnej opłaty za timeshare. Inne opcje dostępne dla właścicieli nieruchomości w oznaczonym czasie, takie jak odsprzedaż udziału w czasie za pośrednictwem publikacji online lub za pośrednictwem agenta odsprzedaży, wymagają z góry pieniędzy i nie dają gwarancji, że timeshare zostanie sprzedany. W trudnych czasach ekonomicznych gwarancja może przejść długą drogę.