Strefa czasowa UTC+1godz.

Dzisiaj jest 16 sie 2018, 05:00

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Domowe potwory - ptaszniki, pajaki itp...
Wojownik
Awatar użytkownika
Reputacja: 0
Witam ;) nie było mnie daaawno daaawno...ale wracam ;) póki co będę nadrabiał zaległości i czytał co tu pojawiło się podczas mej nieobecności...także postaram się aktywnie uczestniczyć w forum i nie znikać już tak ot ;]

No ale już nie offtopuje a potwory pokazuje ;)
W sumie od zawsze ciągnęło mnie do tych potworków :p ale od jakiegoś czasu je mam - no już kawałek czasu :P no więc może lecimy ;)

"byku" :
Obrazek

Kolejne foto to urocza Emilka <333

Obrazek

Kolejne foto to trzy panie obok siebie ;) Czyż nie są piękne? ;p

Obrazek

Następnie foto którę trochę mnie tłumaczy - a raczej moją nieobecność ;]

Obrazek

Teraz będzie fotka brutalna i drastyczna : pająk vs mysz !

Obrazek

No i na konieć też trochę podgrzeje atmosfere: owiane legendami i strasznymi historiami, zwięrzetą o których słyszał chyba każdy: przedstawiam Wam jedną z moich czarnych wdów - tutaj samczyk akurat ;)

Obrazek

Puki co więcej fotek nie wrzucam...jednak dodam, że mam ich naprawdę duuuZo ;p jednak nie chce zaśmiecać forum - i najwyżej będę aktualizował i dodawał jak temat spotka się z zainteresowaniem.
Dodam, że masz więcej zwierzątek - tutaj wrzuciłem kilka na początek. Poza pająkami są także inne rodzaje stworzeń - chodź obecnie to głównie pająki hoduję. Na wszelkie pytania także odpowiem i jakby ktoś zaczynał albo coś to chętnię doradzę ;]
No tak więc na dziś potworków starczy ;] pozdrawiam Wodnik ;)

Tytuł:
Administrator
Awatar użytkownika
Reputacja: 21
Pragnę zasugerować dokładniejsze sprecyzowanie tytułu tematu i pisanie póki przez "ó". :P
A tak w ogóle to siema. xD

Tytuł:
Wojownik
Awatar użytkownika
Teraz wrzucam fotki innego rodzaju zwierząt - modliszek. Tutaj konkretnie modliszka oczkowa [C.elongata]. Jest to dość nieduży gatunek a do tego szybko rosnący i bardzo odważny. Do tego modliszki to prawdziwe bestie które do polowań używają przednich odnóży. A teraz fotki:

- tutaj samiczka z karaczanem którego je, nastroszona odpędzając samca:

Obrazek

a tutaj już sama samiczka

Obrazek

teraz skorpion karpacki - niby potulne zwierze, ale sprawny łowca ;)

Obrazek

teraz już czas na ptasznika - ptasznik tygrysi

Obrazek

teraz rasowy killer - jeden z najjadowitszych ptaszników - jeszcze mały ale już strasznie szybki i zadziorny

Obrazek

i jedna z tych "trudniej dostępnych"...nie ptasznik ale często z nimi mylona - ze względu na to, że w Polsce błędnie nazywa się ptaszniki tarantulami. A tutaj prawdziwa tarantula:

Obrazek

W planach mam sporo nowości - w sumie głównie maluszki. Ale przyjdzie też dorosła para skorpionów, pewnie później będę łatwił samce do swoich samic ptaszników, dopuszczał będę modliszki więc coś z tego będzie może no i karmówka oczywiście. Temat nie cieszy się może jakimś zainteresowaniem - ale jak będę miał coś ciekawego to może się podziele tym tu. No jeśli ktoś tu będzie w ogóle zaglądał. pzdr

Tytuł:
Srebrny Rycerz
Awatar użytkownika
Kurde, dużą masz tą hodowlę :D Też taką chcę <chlip>
Długo nad tym pracowałeś? Bo ja chcę się za coś takiego wziąć, ale mam dwa problemy:
-Nie wiem od czego zacząć
-Brak zgody matki xD(i to jest główny problem xD)

Tytuł:
Wojownik
Awatar użytkownika
Moja hodowla ma gdzieś półtora roku - więc niezbyt dużo. Największa siła napędowa każdej hodowli to fundusze na nowe zakupy - a z tym bywa różnie :p druga rzecz to to czy boisz się pająków i czy potrafisz się z nimi obchodzić :P
Ja nie miałem strachu przed pająkami ale jednak z takimi 8cm nigdy do czynienia nie miałem wcześniej. Tak więc lepiej zacząć od maluszka [ewentualnie kilku bo jeden może być nudnawy] i potem nabywać coraz większe osobniki aby przywyknąć do ich zachowań. Poza tym małe są z reguły potulne ale jak rosną to czasem się stawiają - chodź na tym się zazwyczaj kończy ;)
Tak więc na początek kupić jakieś małe osobniki gatunków które nadają się dla osób początkujących ;) I wtedy nie będzie żadnych problemów a stopniowo będziesz uczył się wszystkiego - jak będą rosły bądź jak będziesz zakupował coraz większe gatunki.

Co do problemu z rodzicami to dość częsty problem. Chodź ja takiego nie miałem. Jak możesz przekonać mame? Na pewno tym, że jesteś odpowiedzialny do takiej hodowli - bo pająk to nie zabawka i nie powinno się z nim bawić, czy brać na ręcę tak dla szpanu czy zabawy. Poza tym to zwierzęta jadowite więc i na to trzeba uważać - no chodź tak naprawdę gatunki dla początkujących są tak samo jadowite gdzieś jak osa czy pszczoła. Wiadomo są gatunki duuużo bardziej jadowite - jak np czarna wdowa - no ale można ich nie kupować po prostu. Poza tym wiele pająków bywa strasznie szybkich więc lepiej zaczynać też od najwolniejszych do coraz szybszych aby przywyknąć :)

Sam zaczynając hodowle obawiałem się wielu rzeczy, bo w necie, tv i ogólnie jest dużo straszenia w stylu jakie to pająki złe czy niebezpieczne. Ale naprawdę jak ktoś z głową do tego podchodzi to są bezproblemowe. I wymagania mają miejsze niż rybki, chomiki, płazy czy gady ;) Tak więc polecam ;)

Tytuł:
Wojownik
Awatar użytkownika
:O

Boję się pająków. Serio.

A modliszki fajne. :D Z zwierząt tego typu miałem tylko patyczaka. :"P

Tytuł:
Srebrny Rycerz
Awatar użytkownika
A masz coś jeszcze oprócz pająków, ptaszników, modliszek, skorpionów? Bo są jeszcze gady, płazy, skolopendry i inne małe żyjątka :D

Tytuł:
Wojownik
Awatar użytkownika
Miałem scolopendre małą ale mi padła - ale w planach na przyszłość i tak mam jeszcze jakąś ;) Mam też Pluskwiaki dwuplame [znane jako assasing bugs] , naprawdę zadziorne bestyjki :P Oczywiście do tego wszystkiego hodowla zwierząt karmowych - tj karaczanów tureckich, mączników i drewnojadów.
Gadów nie mam niestety - swego czasu myślałem o agamie. Jednak nie byłem pewny czy warunki bym dobre zapewnił. Teraz myślę co najwyżej o małych gatunkach gekonów i kameleonów - ale nie wiem czy będę miał.
Z płazów myślę o drzewołazach i może żabie rogatej - a sam mam żabe szponiastą i aksolotla meksykańskiego. Do gryzoni i ptactwa nigdy mnie nie ciągnęło. Swego czasu miałem dużo rybek - teraz został mi tylko jeden bojownik. A co do akwa po rybach to zagospodaruje do pająków albo do krabów np [których nie ma jeszcze] ;)

Z tego co miałem kiedyś a teraz nie mam to były jeszcze kruszyce i krocionogi - ale mało i jakoś roślinożercy mnie nie zainteresowali. Miałem także dużą kolonie Myrmica sp [ok 11 królowych i 300 robotnic, a i samce się pojawiały], do tego małe kolonie Formica sp i dużo koloni Lasius niger. Ale, że fundusze były potrzebne to mrówek się pozbyłem. Ale w tym roku pewnie Lasiusy i Formice i także się pojawią :)
Tak więc troche tego było, troche jest i może troche dojdzie :P

Tytuł:
Srebrny Rycerz
Awatar użytkownika
Reputacja: -2
A mi mama zapowiedziała, że jeśli w przyszłości sobie kupię pająka, to mnie z tatusiem odwiedzać nie będą. No cóż.

Ale węża mogłabym mieć. Węże są śliiiiiiiiiczneeee.

Tytuł:
Wojownik
Awatar użytkownika
Mnie węże jakoś nie pociągają szczerze. No może kobry, żmije itp. Ale jakoś nie mam doświadczenia i warunków więc się nie porywam. Chodź widziałem temat pewnej osoby w pl która hoduje je z powodzeniem i bez uszczerbków. W sumie czarne wdowy też są uznawane za groźne a nie narzekam.

No a teraz może fotki jakieś.
No to jeden z killerów. W Polsce znane jako pająki bananowe - chodź mało kto operuje polskimi nazwami. Strasznie szybkie bestie - jak wyskoczył mi z pojemnika to już myslałem, że będzie nieciekawie.

Obrazek

a to dla tych co uważają, że nie można trzymać pająków razem. Niektóre się da ^^

Obrazek

teraz żeby nie było, że tylko pająki

Obrazek

I scolopendra podczas posiłku:

Obrazek

A z nowości - dorosła samica skorpiona, samczyk przyjdzie pewnie w tym tygodniu ;p

Obrazek

dodatkowo zamawiał będę kilka sztuk maluszków ptasznika olbrzymiego dla siebie i znajomych, zpróbuje hodowli czegoś nowego - chrząszczy rohatyńców nosorożców, dostane bowiem zarówno larwy jak i imago, a do tego planuję zakupy z myślą o pająkach właściwych - głównie rozchodzi mi się o tarantulę ukraińską - bodajże największa z tarantul ;) ale nie tylko o nią. To tyle ^^

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.