Strefa czasowa UTC+1godz.

Dzisiaj jest 21 maja 2018, 13:29

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Zegarmistrz
Awatar użytkownika
Reputacja: 10
Metal pisze:
Powziąłem miecz oburącz i zacząłem go otaczać.

Dość fajnie stylizowany tekst. Jeśli takie "dziwactwa", pokroju tego "powziąłem miecz oburącz" występowałyby pojedynczo, samotnie w całym tekście (jak u niektórych "pisarzy" forumowych można zaobserwować), to musiałbym potępić. A tutaj nawet pasuje :)
Ale to tylko tak przy okazji. Chciałem powiedzieć, że zaczął go okrążać, nie otaczać :D W pojedynkę nie można otoczyć, chyba że mrówkę palcami :D

Metal pisze:
Zrozumiał, co się dzieje i również zaczął się poruszać, skutkiem czego ruszaliśmy się po okręgu.

Ruszać, poruszać... Kiepsko to brzmi zestawione tak blisko. I kiepsko brzmi "i również zaczął się poruszać". Alternatywy nie będę wymyślał, wszak to tylko tekst treningowy... ]Wiedziałem, że obroni atak bez trudu, dlatego też zmieniłem tor lotu ostrza tak, aby cięło go w lewy bok.[/quote]
Atak można odeprzeć, obronić można siebie, kogoś lub jakieś miejsce :p Obronić ataku raczej nie można :p

Cóż... Powtórzenia. Natłok. Niektórych ciężko uniknąć, ale nie jest tak, że się nie da. Niektóre wyrazy nie powtarzają się stricte, ale są "w parze" ze swymi pochodnymi, co też nie sprawia dobrego wrażenia.
Metal pisze:
Zaatakowałem pierwszy, szybkim ciosem od góry. Wiedziałem, że obroni atak bez trudu, dlatego też zmieniłem tor lotu ostrza tak, aby cięło go w lewy bok. Miał świetny refleks, zdołał zmienić pozycję swojego miecza i się obronić, po czym zatoczył szybkiego młyńca nad swoją głową i wymierzył cios w moją tętnicę szyjną. Znów musiałem odskoczyć. Przez chwilę znów krążyliśmy, po czym to on zaatakował pchnięciem. Miał długie ręce, przez co takie ataki były bardzo niebezpieczne. Zrobiłem unik w bok, tak aby uniknąć jego ostrza, po czym doskoczyłem do niego piruetem i z wymierzyłem cios, wykorzystując impet obrotu.

Metal pisze:
Niestety, manewr trwał za długo, więc on zdążył już postawić osłonę.

Hehe :D "Postawić osłonę" :D Nie uważasz tego wyrażenia za nieco dziwne? :D

Metal pisze:
patrzyły bezuczuciowym zworkiem na swojego zabójcę

Zworkiem, LOL ] Wyżej od tego była chyba jeszcze jedna literówka, ale taka tam zwykła xD Ale zworek wymiata ;]

I końcowa zmiana narracji, jak już Cea wspomniała, jest ogromnie myląca.
Przecinki w miarę w porządku :)
A tak jeszcze poza tym, to trzy słowa zdecydowanie zbyt często się przewijają - ataki, obrona, cios. Powinieneś w opisach pojedynków stosować terminologię, używaną w szermierce i innych takich. Garda, finta, cięcia poprzeczne, ukośne i wiele, wiele innych. Sam się muszę w tym zakresie doedukować ;]
Ale - jak już wspomniałem - tekst trzyma taki fajny klimacik :D

Tytuł:
Srebrny Rycerz
Awatar użytkownika
Reputacja: 0
"postawić osłonę" - mógł też napisać, że użył skilla o nazwie Tarcza Szmato! xD

A walki jest naprawdę ciężko opisywać bez powtórzeń. Można albo ogarniać je w dynamiczny sposób, że mało co się ogarnia, ale dużo się dzieje, albo też przedstawiać je bardzo precyzyjnie - wtedy mało się dzieje, ale człowiek nadąża za akcją, nie ma tyle powtórzeń, a jak się to opisze dość ciekawie i szczegółowo, to całość nabiera swoistej epickości.

Tytuł:
Zegarmistrz
Awatar użytkownika
Reputacja: 10
Wiadomo, że walki ciężko opisać bez powtórzeń. Wszak i jedna, i druga strona chcą sobie zrobić (zazwyczaj) to samo, a zasób słownictwa jest ograniczony...
Ale np. w takich dziełach, jak Iliada, zdołano opisać bitwy, wojny i pojedynki poetycko i bez powtórzeń :D Także nie jest tak, że się nie da, jak już wyżej wspomniałem :D

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz.