Strefa czasowa UTC+1godz.

Dzisiaj jest 21 sty 2018, 09:28

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czarne Ogniwo: Geneza
Pisarz
Awatar użytkownika
Reputacja: 0
Hello, pan jaszczuroczłek dawno tu nie zaglądał, więc postanawia co następuje - Jako że jestem w trakcie tworzenia dwóch projektów opowiadających historie luźno bazującą na świecie S.T.A.L.K.E.R'a, idąc za przykładem J.Camerona (praca nad dwoma częściami Avatara i pomoc innym reżyserom) postanowiłem jednocześnie napisać również genezę snutej przeze mnie historii. Całość będzie się składać na:

a) Opowiadanie Czarne Ogniwo: Geneza. Przedstawia w jaki sposób główny bohater trafił do Zony, jego przygody i to jak radził sobie do rozpoczęcia aktualizacji na blogu. (Wrzucane tutaj)
b) Blog aktualizowany "na żywo", zdający relację od spotkania się dwóch głównych bohaterów do spotkania innych ludzi i rozpoczęcia się wątku serialu. (http://stalkertorunski.blogspot.com/ Tutaj zrozumiecie również o co tak naprawdę chodzi, a dokładniej z pierwszego wpisu)
c) Serial Czarne Ogniwo który niedługo trafi na YT, opowiada historie Stalkerów walczących z wojskiem.... reszta info w samym filmie :)

----------------------------------------------------------------------

Rozdział I - Tłumiąc prawdę

Słońce ostro przebija się przez postrzępione, zszarzałe ściany zimnych budynków, zajmując każdą możliwą wolną przestrzeń pomiędzy prętami zbrojeniowymi, a wykruszającym się betonem. Snopy światła podkreśla siwy kurz, stopniowo wywiewany ze starej cementowni. W powietrzu unosi się zapach kwiatu paproci obrastającej giganty niegdysiejszej cywilizacji. Lawenda, tymianek, zaklęty w woni smak cherimoy. Lekki, zimny wiatr powodujący dreszczyk na rękach i przywracający moc wspomnień dzieciństwa, kiedy to przechadzało się wiosną nad brzegiem leśnej rzeki. Pod podeszwą okutych butów korzenie drzew walczą ze zwartą podłogą. Gigantyczny wyłom sięgający kilkudziesięciu kondygnacji otwiera wolną przestrzeń, ukazując zieleniejące się piękno pozbawionego ludzkości miasta. Szalokominiarka osłaniająca twarz zatrzymuje w sobie wydychaną wilgoć, powodując swędzenie ust. Gogle przeszkadzają w obserwacji, rażąc wzrok tłustymi śladami po palcach. Wyciągnięta ręka ciąży. Stoję w bezruchu, delektując się otaczającym pięknem.
- proszę... - głos cichy, kobiecy. Głos wypalonej płaczem i zrezygnowanej dalszego oporu istoty. Głos błagalny.
- ...nie strzelaj... - pomarańczowe źrenice patrzą na moje gogle niewinnym, wystraszonym wzrokiem. Jej brązowe włosy falują delikatnie pod wpływem wiatru. Patrzymy na siebie w bezruchu, ona pełna obolałego napięcia, ja bardziej skupiony na jej oczach i oddechu upadłego miasta. Bezwiewnie, bez zmiany nastroju, bez przemyśleń, zastanowienia się. Tak jakby to się właśnie nie stało. Jeden pocisk przeszył czaszkę obok kości nosowej milimetry nad kością łzową, wypychająć oko z oczodołu. Dwa pozostałe zgruchtały kość jarzmową i czołową. Dziewczyna jak szmaciana lalka osunęła się na obrośnięty trawą i korzeniami grunt, zgniatająć torsem fioletowy kwiat. Łuski pocisków 9x19 z metalicznym dźwiękiem upadły na zardzewiałą, stalową blachę. Z tłumika mp5 unosi się dymek, tak podobny do tego ulatującego z tlącego się papierosa. Ręka dotąd skierowana w stronę dziewczyny, teraz powoli zbliżyła się do torsu. Palce odpięły magazynek, chowając stalowe pudełko z wyrokami śmierci w ładownicy na pasku. Skierowawszy uwagę na pękające niebo poczułem wybuchającą, niepohamowaną rozpacz.
Rozpacz duszącą, wypalającą najgłębsze pokłady energii. Rozpacz nad nad bezsensem śmierci tak pięknej osoby, i niemożliwości odwrócenia biegu wydarzeń o te kilka lat. Z zamkniętych usilnie oczu wypłynęła strużka łez. Huk i porażająca światłość ogarnęły mnie jak lodowata woda.
Obudziłem się.

Nie zakładaj kamery
Zwariujesz jak obejrzysz taśmę
Uciekaj do ludzi
Nie bądź sam bo cie zabije

Hard Rock Hallelujah!!!

Tytuł:
Administrator
Awatar użytkownika
Reputacja: 21
Się nawet nie przywita, tylko od razu robi kolejny temat. XD

Tytuł:
Srebrny Rycerz
Awatar użytkownika
Bo to Cornflakes. Władzisław Kurkamuniak. Shur'Tugal. No, po prostu on. A ja go witam. :)

Tytuł:
Pisarz
Awatar użytkownika
Witka, chyba schamiałem przez ten czas ^^

Nie zakładaj kamery
Uciekaj do ludzi

Hard Rock Hallelujah!!!

Tytuł:
Zegarmistrz
Awatar użytkownika
Reputacja: 10
Opowiadanko ładne, nawet pomimo tego, że przyciężkawe.
Podobają mi się szczegółowe opisy, jednak mogłyby być rozłożone w inny sposób, żeby lepiej się czytało. I czasami jest zbyt "suche" - takie bezosobowe...
Kilka błędów, ale nic poważnego.
Ogólnie na plus ;)
[bb spoiler]
[color=white]Mała errata ;) Głównie przecinki i jakieś tam literówki. Jak już mówiłem, nic poważnego ;)
Cornax pisze:
W powietrzu unosi się zapach kwiatu paproci obrastającej giganty niegdysiejszej cywilizacji.

Przecinek przed "obrastającej".
Cornax pisze:
Pod podeszwą okutych butów korzenie drzew walczą ze zwartą podłogą.

Przecinek przed "korzenie". Ale nie jestem na 100% pewien ]Gigantyczny wyłom sięgający kilkudziesięciu kondygnacji otwiera wolną przestrzeń, ukazując zieleniejące się piękno pozbawionego ludzkości miasta.[/quote]
Przecinki przed: "sięgający" i "otwiera". Tu jestem pewien w 101% :D
Cornax pisze:
Szalokominiarka osłaniająca twarz zatrzymuje w sobie wydychaną wilgoć, powodując swędzenie ust.

Przecinki przed: "osłaniająca", "zatrzymuje".
Cornax pisze:
Głos wypalonej płaczem i zrezygnowanej dalszego oporu istoty.

Nie pasuje mi "dalszego oporu" do "zrezygnowanej", jednak za cholerkę nie mogę znaleźć poprawnego ekwiwalentu :D
Cornax pisze:
Jeden pocisk przeszył czaszkę obok kości nosowej milimetry nad kością łzową, wypychająć oko z oczodołu

Przecinki przed: "obok kości" i "milimetry".
Cornax pisze:
Dziewczyna jak szmaciana lalka osunęła się na obrośnięty trawą i korzeniami grunt, zgniatająć torsem fioletowy kwiat.

Przecinki przed: "jak szmaciana lalka" i "osunęła". Patrz pogrubione ]Ręka dotąd skierowana w stronę dziewczyny, teraz powoli zbliżyła się do torsu.[/quote]
Przecinek przed "dotąd skierowana".
Cornax pisze:
Skierowawszy uwagę na pękające niebo poczułem wybuchającą, niepohamowaną rozpacz.

Przecinek przed "poczułem".
Cornax pisze:
Rozpacz nad nad bezsensem śmierci tak pięknej osoby, i niemożliwości odwrócenia biegu wydarzeń o te kilka lat.

Bez przecinka przed "i" :D Patrz pogrubione ]
[/bb spoiler]

Tytuł:
Pisarz
Awatar użytkownika
Bez worda trzeba sobie radzić ^^ Z przecinkami jest u mnie jak z punktualnością (wspomnę tylko że nie mam zegarka, a komórka leży rozłożona od kilkunastu tygodni ;p) Ostatni punkt Draghan - nie wyczaiłem tego double killa z "nadem", dzięki że podkreśliłeś moją porażkę usilnych poszukiwań powtarzających się wyrazów D: Co ja bez Was bym zrobił :)

Nie zakładaj kamery
Uciekaj do ludzi

Hard Rock Hallelujah!!!

Tytuł:
Paladyn
Awatar użytkownika
Reputacja: 15
Ej, ale to jest fajne!!! :D:D Uwielbiam post-apo, a Ty tutaj opisałeś je wręcz genialnie, z taką jakąś czułością, świetnie akcentując wszelkie walory takich klimatów. Super :D

I jeszcze jedna rzecz mi się podoba. Krótkość tekstu i spowolniona akcja :D. Ten mix mi się podoba. Normalnie w oczach miałem taką wizję, jakbym oglądał trailer czegoś dobrego :D. Aż mi się trailer Dead Island przypomniał :D:D

Gratki gratki Mr. Cornax ;)

3 RULES OF MOUNTAINEERING

Tytuł:
Future MILFgaardian
Awatar użytkownika
Reputacja: 35
Tak, wygląda to jak trailer :D A że ja do trailerów pałam gorącą i namiętną miłością, ten tekst spodobał mi się również. Oczywiście nie tak mocno, jak me ukochane trailery, ale spodobał mi się. To jest ważne. Brakuje tu tylko jakiejś odpowiedniej muzyczki.
Mimo tego to jednak nie są moje klimaty. Ja jestem bardziej fanką typowego fantasy, ewentualnie cyberpunk, może jeszcze trochę by się tego znalazło... Ale jakoś stalkerowski klimat do mnie nie przemawia. Ale jak już wcześniej wspomniałam, spodobał mi się tekst i jego szczegółowość. Nie wiem czy z chęcią przeczytam dalsze części, ale jeśli będą to postaram się to zrobić :D Bloga też se może czytnę.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.