Strefa czasowa UTC+1godz.

Dzisiaj jest 21 sty 2018, 09:28

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zakątek Kolibra
Wędrowiec
Awatar użytkownika
Reputacja: 0
W tę piękną noc tworzę oto skromne gniazdko, jak niegdyś zapowiedziałam, by przybliżyć zebranym nieco ze swojej osoby.
Prezentuję zatem wszystko, co uważam za godne uwagi w mojej twórczości, choć wciąż się w niej odkrywam i trenuję (chyba nigdy nie przestanę;)).
Czekam na szczere opinie. :)

Zacznijmy od rysunków. Powstały w różnym przedziale czasowym, stąd można zauważyć pewne zmiany w procesie twórczym (korzystne, mam nadzieję), co wpłynęło na efekt końcowy. Ułożone chronologicznie, większość prac z lat poprzednich niestety mi się nie zachowała.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tytuł:
Future MILFgaardian
Awatar użytkownika
Reputacja: 35
Jeeeeeeeeej, te rysunki są świetne. Normalnie ekstra :D Masz talent, kobitko. Moje rysunki to jeszcze daleka droga do twojego poziomu. Koń jest po prostu mega :D
Jestem twoją fanką od dzisiaj :D

Tytuł:
Arcylisz
Awatar użytkownika
Reputacja: 14
Rzeczywiście bardzo ładne. :) Tylko ten drugi piesio wygląda tak... troszku dziwnie. :D Nie wiem, czy to przez uszy, czy przez ogólny kształt, ale coś mi tam nie pasuje. Natomiast pierwszy piesek i koń - ekstra, bardzo mi się podobają. ^^

Tytuł:
Igor
Awatar użytkownika
Reputacja: 7
Bardzo fajnie rysujesz szczegóły, wszystko wygląda bardzo naturalnie i realistycznie.
Ale mam wrażenie, że mocno gubisz perspektywę. Wszystkie trzy rysunki są jakieś powykrzywiane. Koń najmniej, ale ten pierwszy pies jest totalnie dziwny.
Także jeśli chodzi o samo wykonanie, to naprawdę ekstra, ale przy projektowaniu rysunków coś Ci mocno nawala. I nad tym moim zdaniem musisz popracować.

"Bez pożegnania nie ma rozstania, jest tylko zmowa milczenia."

Tytuł:
Paladyn
Awatar użytkownika
Reputacja: 15
Też uważam, że masz talent i to spory. Mi się ogólnie rysunki podobają, ale w każdym jest jakieś małe "ale" :D. W pierwszym piesku wydaje mi się, że te kudły są wg mnie zbyt "gładkie", takie wypucowane. Po prostu takie sprawiają wrażenie, wg mnie. To jest sprawa odpowiedniego natężenia światłocienia.
W drugim piesku lewe ucho. Gdybyś je dała nieco wyżej, byłoby wg mnie lepiej.
W koniku zrobiłaś za grube włosie. Wyglądają jak strąki włosów nasączonych w jajecznicy przed poddaniem jej temperaturze :D:D.

Ale co jest fajne i należą Ci się za to brawa, to naturalność. Zwierzaki wyglądają na żywe, szczególnie oczy masz perfekcyjne i język tego pierwszego kudłacza :D.

Naprawdę bardzo przyjemne arty ;)

3 RULES OF MOUNTAINEERING

Tytuł:
Wędrowiec
Awatar użytkownika
Ceallach pisze:
Masz talent, kobitko. Moje rysunki to jeszcze daleka droga do twojego poziomu.

Bardzo dziękuję, choć to raczej kwestia wprawy niż talentu. ;) Do ideału naprawdę mi daleko, jednak lubię czasem posiedzieć nad kartką, odprężam się przy tym. A przynajmniej odprężałam, bo od pewnego czasu mam niezły zastój.

Slayzee pisze:
Tylko ten drugi piesio wygląda tak... troszku dziwnie. :D Nie wiem, czy to przez uszy, czy przez ogólny kształt, ale coś mi tam nie pasuje.

Dragoneon pisze:
W drugim piesku lewe ucho. Gdybyś je dała nieco wyżej, byłoby wg mnie lepiej.

To już specyfika rasy. Piesek z rysunku to welsh corgi pembroke - w dodatku szczeniak. A wyglądają one dość specyficznie, zwłaszcza za młodu. Stąd uszy mogą się wydać nieproporcjonalnie duże czy dziwnie umieszczone. Polecam zapytać Wujka Google'a w razie niepewności. ^^
Ogółem z tego właśnie rysunku jestem najbardziej zadowolona, jak nigdy udało mi się zachować proporcje, wyraz pyszczka. Wszystko jest pod odpowiednim kątem, łepek lekko i nieco zadziornie przechylony, co w pełni oddaje rzeczywisty stan mojego małego modela.

Ingvar pisze:
(...) ale przy projektowaniu rysunków coś Ci mocno nawala. I nad tym moim zdaniem musisz popracować.

Polecam spróbować samemu. ^^

Dragoneon pisze:
W pierwszym piesku wydaje mi się, że te kudły są wg mnie zbyt "gładkie", takie wypucowane. Po prostu takie sprawiają wrażenie, wg mnie. To jest sprawa odpowiedniego natężenia światłocienia.

Rysunek został wykonany na podstawie zdjęcia z wystawy psów rasowych (corgi zresztą też), a to już chyba samo mówi za siebie. ^^ Przy takich okazjach przesadne wyeksponowanie atutów i ogólna zasada "więcej i puszyściej" jest na porządku dziennym.
Ale fakt, ogólnie całość mnie nie zachwyca.

Dragoneon pisze:
W koniku zrobiłaś za grube włosie. Wyglądają jak strąki włosów nasączonych w jajecznicy przed poddaniem jej temperaturze :D:D.

Szczerze powiedziawszy nawet nie wiem, w jaki sposób się do tego ustosunkować. :P To był mój pierwszy koń, więc biorę tę opinię(?) na klatę. Wezmę pod uwagę jajecznicę przy kolejnym projekcie. ;)
EDIT: A już wiem! Chodzi zapewne o dół, mam rację? Całość miała wyglądać na niedokończoną, stąd te "mazy" u dołu łba. Widocznie muszę poćwiczyć płynniejsze przejście.

Tytuł:
Paladyn
Awatar użytkownika
Reputacja: -2
Koń jest super, przejście rzeczywiście mogłoby być płynniejsze, ale to są szczegóły.

Co do piesków, to jest to dla mnie ten typ dzieł, które na pierwszy rzut oka sprawiają, że szczęka ląduje na ziemi, a potem przyglądasz się nieco uważniej i widzisz, że jednak rysował to zwykły śmiertelnik, jeśli wiesz, o co mi chodzi ;) Przy obu psach coś mi szwankuje w osadzeniu oczu, przy pierwszym ogółem perspektywa siedzi niestety. No ale to jest do wyćwiczenia, a jeśli masz teraz tak duże osiągnięcia, to i ona w końcu przestanie bruździć ;)

Tytuł:
Administrator
Awatar użytkownika
Reputacja: 21
Ogólnie wszystko co było do powiedzenia powiedzieli poprzednicy, a ja tylko dodam, że Twoje prace prezentują świetne cieniowanie. ^^

Tytuł:
Obywatel
Awatar użytkownika
Ujął mnie wzrok drugiego psa : ) A patrząc na jego nosek, niemal czuć, że jest mokry!
No i koń, jest niesamowity ; ) Podoba mi się cieniowanie jego uprzęży.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.