Strefa czasowa UTC+1godz.


Dzisiaj jest 19 kwie 2018, 16:21Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Postacie z filmu ,,Avatar,,
Post: 10 mar 2010, 19:27 
Paladyn
Awatar użytkownika
Offline
Reputacja: 15
Rejestracja: 21 mar 2009, 11:20
Posty: 2615
Lokalizacja: Pomoria
Płeć: Mężczyzna
Oto przedstawienie najważniejszych postaci ukazanych w filmie ,,Avatar,, :)

1. Jake Sully(Główny Bohater):

Obrazek


Jake Sully - (ur. 28 sierpnia 2126 zm. 24 sierpnia 2154 - data śmierci ciała ludzkiego, w ciele Na'vi żyje dalej) sparaliżowany były marine, który przybywa na Pandorę w zastępstwie swojego zmarłego brata. Jest także jednym z 20 znanych avatarów i szóstym Torukiem Makto.

Obrazek


Przybycie Na Pandorę
Zaraz po powrocie Jake'a z wojny, odwiedzili go dwaj agenci, zaproponowali mu przejęcie dobrze płatnego kontraktu po jego zmarłym bracie, z uwagi na ten sam genom, co pozwalało mu kierować avatarem brata. Jake przybył na Pandorę, by zastąpić swojego zmarłego brata w programie, pod kierownictwem dr Grace Augistine, o kryptonimie "Avatar". Początkowo został przydzielony do ochrony dr Augistine i drugiego naukowca Norma Spellmana, będąc operatorem wychodowanego w laboratoriach avatara. Pułkownik Quaritch, w zamian za dostarczanie wszelkich danych na temat rasy Na'vi i badań dr Augustine, obiecał załatwinie Jake'owi operacji po powrocie na Ziemie, która pozwoliłaby mu znowu chodzić. Jake przystał na tę propozycję.

Poznanie Neytiri
Razem z Grace i Normem Spellmanem wylądował w deszczowym lesie pod postacią avatara. W wyniku niespodziewanego ataku drapieżnika Thanatora zostali rozdzieleni. Grace razem z Normem i Trudy bardzo długo dryfowali helikopterem nad dżunglą poszukując wzrokiem Sully'ego, jednakże bez efektów. Zawrócili do bazy przed zmierzchem. Jake musiał poradzić sobie tej nocy sam. Został zaatakowany przez watahę wężowilków. Z opresji wybawiła go Neytiri, księżniczka klanu Omaticaya. Wyraźnie nie była zachwycona śmiercią stworzeń i zachowaniem avatara. Ocaliwszy Jake'a chciała pozostawić go z powrotem w lesie, otrzymała jednak znak od bogini Eywy. Zaprowadziła Sully'ego do wioski. Ten, jako "demon w fałszywym ciele" nie został tam ciepło przyjęty, zdołał jednak przekonać do siebie duchową przewodniczkę klanu, Mo'at. Ta nakazała Neytiri wprowadzić Jake'a w obyczaje Omaticaya. Neytiri nie była tym zbyt uradowana.

Nauka obyczajów Na'vi
Sully nie próżnował w nauce, choć była ona dla niego wyraźną mordęgą. Przy Neytiri nauczył się sprawnie poruszać w lesie, poprawił gibkość ciała, poznał tajniki łucznictwa oraz podstawy języka Na'vi. Z każdym dniem oboje lepiej się poznawali i zbliżali do siebie. Przyszedł w końcu dzień, kiedy Jake musiał wybrać swojego Ikrana i związać się z nim przez Tsaheylu. Razem z Neytiri, Tsu'Tey i paroma innymi na'vijczykami udał się w tym celu w Góry Alleluja. Bestię oswoił bez większych problemów, a swoim pierwszym lotem przypięczętował więź. Uświadomił sobie także, że ujeżdżanie zmory idzie mu zdecydowanie lepiej od jazdy na Pa'li. Zachwycona Neytiri towarzyszyła mu w locie.

Jake mocno związał się z Neytiri i klanem Omaticaya. Przy każdym kolejnym przebudzeniu w bazie miał wrażenie, że właśnie opuścił realny świat. Tymczasem Quaritch zaczął się wyraźnie niecierpliwić brakiem kolejnych raportów - Sully nie meldował mu się już dobre dwa tygodnie. Ponaglił go, informując przy okazji o załatwionej operacji na Ziemi. Jake miał jednak przed sobą jeszcze jedną rzecz - przyjęcie do klanu jako pełnoprawnego mężczyzny.

Bunt
Niedługo po ceremonii przyjęcia Neytiri zabrała Sully'ego do Drzewa Dusz. Tam oboje wyznali sobie miłość i spędzili razem noc. Dziewczynę o poranku obudziły odgłosy karczowanych drzew. Jak się okazało, ludzie zaczęli się niecierpliwić i wjechali do lasu buldożerami. Zrozpaczona Neytiri próbowała obudzić avatara, ten jednak nie połączony z Jake'iem leżał niczym martwy. Gdy Sully'emu udało się w końcu dorwać do kabiny i przenieść świadomością do swojego na'vijskiego odpowiednika próbował zatrzymać buldożery - bez powodzenia. Wziął kamień, wskoczył na pojazd i zniszczył kamery. Urządzenia zdołały jednak zarejestrować jego twarz, którą bardzo szybko rozpoznali ludzie w bazie. Jake pospieszył do Domowego Drzewa chcąc ostrzec klan przed niebezpieczeństwem i wyjawić przykrą prawdę na temat swojego zadania. Nim jednak zdążył powiedzieć coś w związku z tym drugim, został odłączony razem z Grace przez wściekłego Quaritcha. Na miejscu został zaprezentowany jeden z ostatnich wideologów Sully'ego. Wynikło z niego jednoznacznie, iż ten jest przekonany, że Omaticaya nie opuszczą swojego domostwa i nie da rady przekonać ich do przenosin. Dla pułkownika nie było lepszego pretekstu do rozpętania wojny. Zaczął szykować oddziały, podczas gdy Grace razem z Jake'iem zdołali przekonać Parkera, by ten dał jeszcze trochę czasu na porozmawianie z na'vijczykami. Sully, przeniesiony świadomością z powrotem do ciała avatara, wyjawił całą prawdę o sobie przed klanem. Zapewniał, że się zmienił i jest wiernym Omaticaya. Zszokowana Neytiri nie zamierzała go słuchać, kazała mu się wynosić. Członkowie klanu również nie zostali przekonani. Spętali oba avatary i z Tsu'tey na czele szykowali się do walki.

Atak na Domowe Drzewo
Jake razem z Grace podczas szturmu na Domowe Drzewo stał spętany wśród walczących na'vijczyków. Krzyczał, by uciekali, ignorowano go jednak całkowicie. Gdy w końcu członkowie klanu zaczęli się wycofywać, został uwolniony przez matkę Neytiri, którą dała mu drugą szansę dowiedzenia swej lojalności wobec Omaticaya. Ostatecznie kolumny nośne rozsypały się, a Drzewo runęło. Quaritch, wyraźnie zadowolony z dobrze wykonanej pracy, zawrócił oddziały do bazy. Jake pośród płomieni odszukał Neytiri, klęczącą przed śmiertelnie poranionym ciałem swego ojca. Chciał do niej podejść, pocieszyć, został jednak brutalnie odepchnięty. Zrozpaczony klan ruszył w stronę Drzewa Dusz, by osiedlić się w jego pobliżu, zaś Jake i Grace zostali odłączeni. W bazie rozpętała się szamotanina. Obydwoje razem z Normem trafili do aresztu.

Toruk Makto
Uwolniła ich Trudy. Razem odlecieli z bazy helikopterem. Niestety, podczas ucieczki Grace została dosyć poważnie postrzelona przez rozwścieczonego Quaritcha. Razem przenieśli swoje laboratorium z kabinami głębiej w leśny gąszcz. Otrzymali informację, że pułkownik zrzuci ładunki wybuchowe na Drzewo Dusz, chcąc ostatecznie rozprawić się z rasą Na'vi. Jake przeniósł się szybko do ciała avatara. Wezwał swojego Ikrana i z jego pomocą zaatakował postracha niebios, Toruka. Związał się z nim Tsahaylu, stając się tym samym Toruk Macto - Jeźdźcem Ostatniego Cienia. Wraz z nowym tytułem, jaki mu przysługiwał, ruszył do Drzewa Dusz. Omaticaya znów go zaakceptowali. Sully zwrócił się do Mo'at z prośbą o pomoc dla umierającej Grace. Szamanka odprawiła rytuał, jednak z uwagi na wyjątkowo ciężkie rany kobiety - nie powiódł się. Grace umarła, a jej dusza związała się z Eywą. Jake zgromadził 15 innych klanów Na'vi, szykując się do walki. Wcześniej złożył modły do bogini z prośbą o pomoc.

Finałowa bitwa
Podczas finałowej bitwy w ostatniej chwili powstrzymał spuszczane z wahadłowca ładunki wybuchowe. Wysłuchane zostały również jego modły - fauna Pandory obróciła swe siły przeciwko rasie ludzkiej. Walczył także z marine Quaritchem w pobliżu laboratorium ze swoją kabiną. Pułkownik uszkodził kapsułę, wpuszczając do środka powietrze, w wyniku czego Sully zaczął się dusić. Osłabiony otarł się o śmierć z noża Quaritcha. Uratowała go Neytiri, przeszywając pułkownika dwoma celnymi strzałami. Jake już stracił przytomność jako avatar i zaczął morderczą walkę o powietrze w kapsule. Dosłownie w ostatniej chwili znalazła go Neytiri i uratowała, nakładając egzopak.

Po skończonej bitwie, ocaleli ludzie zostali oddelegowani pojazdem z powrotem na Ziemię, baza ekspedycji znalazła się zaś pod kontrolą Sully'ego. Ten zarejestrował ostatni już wideolog. Pod Drzewem Dusz poddał się rytuałowi, który przeniósł jego świadomość i ducha na stałe do avatara.

2. Dr Grace Augustine:

Obrazek


Ksenobiolożka uczestnicząca w programie Avatar. Dla personelu naukowego była postacią niemal legendarną, napisała książkę o roślinach Pandory, gdzie przybyła kilka lat przed Jake'iem Sully. Udzielała na'vijczykom nauk języka angielskiego w swojej szkole, niedaleko bazy ekspedycji ludzi. Uczyła m. in. Neytiri i Tsu'Tey. Była niezwykle zainteresowana niesamowitym zjawiskiem biologicznym, zachodzącym między korzeniami drzew Pandory. Jak sama powiedziała, oddałaby życie za próbki z Drzewa Dusz, do którego jednak jako obcy nie miała dostępu.

Gdy razem z Jake'em i Normem uciekała z aresztu, została śmiertelnie postrzelona przez rozwścieczonego Quaritcha. Jake, jako Toruk Makto, błagał klan Omaticaya o pomoc dla umierającej przyjaciółki, było jednak już za późno.

3. Norm Spellman:

Obrazek


Antropolog, jeden z trzech filmowych avatarów. Pracował w grupie naukowców. Razem z Grace, Jake'm, Trudy i Maxem zbuntował się przeciwko Parkerowi i pułkownikowi. Brał udział w finałowej bitwie - ostrzeliwał oddziały Quaritcha karabinem, ujeżdżając Pa'li wraz z Na'vi. Jego avatar został zabity.

4. Trudy Chacon:

Obrazek


Pilot sił marine. Zginęła w finałowej bitwie, zestrzelona przez pojazd Quaritcha. Zawsze była przeciwna działaniom Quaritcha, na końcu filmu współpracowała z Normem i Jake'em.

Trudy była Marine, żołnierzem amerykańskim, została pilotem, potem została zaangażowana do wojny Quaritcha z Na'vi, kiedy Jake Sully zdał sobie sprawę że robi źle pracując dla Quaritcha, Jake, Grace i Norm zostali zamknięci w więzieniu za bycie zdrajcami, lecz Trudy podkupiła żołnierza oszukując go że daje im stek, potem z całej siły uderza go kolbą od pistoletu, uwalniając Grace,Norma i Jake'a. Walczyła w walce finałowej Quartcha z Na'vi była już po stronie Jake'a, Quaritch strzelił w jej helikopter uszkadzając go, po czym ostatecznie ją zestrzelił.

5. Miles Quaritch:

Obrazek


Pułkownik Miles Quaritch, to Szef Bezpieczeństwa Piekielnych Wrót na Pandorze. Przed misją na Pandorze, Quaritch służył w wielu miejscach, m.in. w Nigerii w Pierwszej Zwiadowczej. Blizny zyskał prawdopodobnie od Wężowilków.

6. Neytiri:

Obrazek


Neytiri Dis'kahan Mo'at'itey (znana jako Neytiri) - Na'vi, księżniczka klanu Omaticaya, córka Eytukana i Mo'at, partnerka Jake'a Sully'ego.

Dzieciństwo
Neytiri urodziła się jako Neytiri Dis'kahan Mo'at'itey, co oznacza córkę Mo'at i Eytukana. Wychowywała się słuchając pieśni, tak jak każdy młody Na'vi.

Angielskiego nauczyła się w szkole dr Augustine. Niestety po pogorszeniu się stosunków między Na'vi i ludźmi szkoła została zamknięta i jej angielski nie jest zbyt płynny, wyraźnie słychać też akcent Na'vi.

Neytiri poznaje Jake'a Sully'ego
Podczas polowania w lesie, Neytiri zauważyła avatara. Była bliska przeszycia go strzałą, ale nasiona Drzewa Dusz powstrzymały ją przed tym, delikatnie dotykając grotu strzały. Kiedy avatar został zaatakowany przez watahę wężowilków, Neytiri pospieszyła mu z pomocą. Avatar przedstawił się jako Jake Sully i podziękował za ratunek.

Wprowadzenie Jake'a w obyczaje Omaticaya
Neytiri uczyła Jake'a ujeżdżać Pa'li i Ikrany, a także sposobu poruszania się po dżungli, polowania, rozpoznawania niebezpiecznych zwierząt i roślin. Ważnym elementem była nauka języka Na'vi. Każdy kolejny dzień edukacji przybliżał obojga do siebie.

Zniszczenie Drzewa-Domu
Po wspólnej nocy z Jake'iem, Neytiri obudził hałas buldożerów ZPZ niszczących Drzewa Głosów. Neytiri nie mogła obudzić Jake'a, ponieważ jego świadomość znajdowała się w ciele człowieka. Po chwili, gdy Jake wrócił do avatara, szybko zniszczył kamery buldożerów, żeby zmusić je do zatrzymania się. Po powrocie do Drzewa-Domu, Jake spróbował wyjawić prawdziwy cel swojej obecności, ale zanim mu się to udało Neytiri zauważyła, jak avatary Jake'a i Grace opadają bezwładnie na ziemię. Tsu'Tey spróbował go zabić, ale Neytiri obroniła nieprzytomne ciała swojego partnera. Kiedy oba avatary obudziły się ponownie, Jake wyjaśnił, że został tu przysłany przez ZPZ w celu namówienia plemienia do przeprowadzki. Słysząc to, Neytiri była na niego wściekła, zaś oba avatary zostały nazwane zdrajcami, pojmane i związane. Nagle przybyła flota pułkownika Quaritcha i rozpoczęła ostrzeliwanie Na'vi i Drzewa-domu pojemnikami z gazem łzawiącym. Członkowie plemienia próbowali razić samoloty strzałami, jednak byli bezradni. Mo'at uwolniła Jake'a oraz Grace i desperacko błagała o pomoc, lecz Drzewo-Dom upadło zniszczone. Gruby konar przypadkowo zranił Eytukana; umierającego ojca po chwili odnalazła Neytiri. Przed śmiercią Eytukan wręczył jej swój łuk. Neytiri była zdruzgotana. Podszedł do niej Jake, ale ta ze złością rozkazała mu się wynosić i nigdy nie wracać.

Zbieranie klanów do bitwy
Neytiri, Mo'at, Tsu'Tey wraz z ocalałymi członkami klanu udali się do Drzewa Dusz i rozpoczęli modlitwy do Eywy. Jake przybył tam na grzbiecie Wielkiego Leonopteriksa, w związku z czym Omaticaya na czele z Neytiri i Tsu'Tey, ponownie go akceptuje. Jake został szóstym Toruk Makto i "przywódcą" plemienia. Sully poprosił Mo'at o pomoc i przyniósł ciało ciężko rannej Grace. Tsahik spróbowała przetransferować jej świadomość na stałe do avatara, jednak z powodu zbytniego osłabienia rannej nie udało jej się to i Grace odeszła do Eywy. Jake poprosił Tsu'Tey`a o tłumaczenie, po czym rozpoczął przemowę do Na'vi.

Następnie wraz z Neytiri zaczął podróż do innych okolicznych klanów, chcąc zebrać je w sprawie walki z zagrażającymi Pandorze ludźmi.

Finałowa bitwa
W finałowej bitwie Neytiri zabiła strzałami z łuku pułkownika Quaritcha oraz co najmniej jednego z marine na pokładzie Walkirii. Gdy zginęła jej zmora Seze, dosiadła Thanatora. Uratowała Jake'a przed śmiercią na skutek uduszenia, nakładając mu egzopak.

7. Tsu'Tey:

Obrazek


Tsu’tey te Rongloa Ateyitan urodził się w klanie Omaticaya jako syn Ateyo. Już w młodości został wybrany na przyszłego Olo'eyktana oraz partnera Neytiri- przyszłej Tsahik. Wyrósł na najlepszego wojownika i lidera łowców. Cechowała go waleczność, dzielność, wierność i siła. Po śmierci Eytucana 20 sierpnia 2154 roku został przywódcą klanu. Niestety zginął dwa dni później (22 sierpnia) w bitwie z rąk nieznanego wojskowego ZPZ.

Tsu'Tey nie tolerował obcych ze względu na ich brak szacunku dla lasu, Eywy oraz Ludu. Doświadczenia nauczyły go, że ludzie niosą tylko śmierć więc nie tolerował ich na swej ziemi. Potwierdzają to słowa "Fay vrrtep fìtsenge lu kxanì!" co oznacza "te demony nie mają tu wstępu". Dlatego też Jake nie jest mile przez niego przyjęty. Traktowany jest z dużym dystansem i niechęcią. Na niekorzyść Avatara wpływa też fakt, że Neytiri, wybrała jego mimo, że była przeznaczona synowi Ateyo. Tsu'Tey próbuje udowodnić i kobiecie i Ludowi, że Sully nie jest godny stąpać po Pandorze. Jednak gdy Jake, narażając życie udowodnił, że zasługuje na przynależność do Omaticaya i chce walczyć po ich stronie, Tsu'Tey okazał mu wielki respekt.

8. Mo'At:

Obrazek


Przewodniczka duchowa Omaticaya - Tsahik, żona wodza klanu.

Jej zadaniem jest interpretowanie woli Eywy. Nakazała swojej córce wprowadzić Jake'a w ludowe obyczaje. To także ona podczas szturmu na Domowe Drzewo wyswobodziła z więzów Grace i Sully'ego, dając im kolejną szansę dowiedzenia swojej lojalności.

9. Eytukan:


Obrazek


Eytukan - lider klanu Omaticaya. Zginął podczas ataku na Domowe Drzewo. Tuż przed skonaniem powierzył w ręce klęczącej przy nim córki swój łuk i nakazał jej bronić ludu.

Życie
Eytukana wychowali go rodzice który byli przywódcami klanu, po ich śmierci Eytukan został liderem klanu Omaticaya, poznał Mo'at swoją partnerkę, a później żonę. Eytukan spłodził dwie córki: Neytiri i Sylwanin, obydwie zostały księżniczkami klanu Omaticaya. Gdy Neytiri przyprowadziła Jake'a Sully’ego do wioski, postanowił go zabić, co oznaczało, że Eytukan był ostrożny i za wszelką cenę próbował ochronić swój lud, jednak weszła Mo'at która dała Jake'owi szanse. Kiedy Eytukan dowiaduje się, że Jake i Grace to tylko ludzie w ciałach Na'vi kazał ich związać, a podczas walki z ZPZ Mo'at postanawia dać im drugą szansę, a Eytukan zostaje zabity przez zniszczone drzewo domowe. Kiedy umierał dał Neytiri swój łuk, żeby ochraniała lud.


Źródło:
http://pl.james-camerons-avatar.wikia.com/wiki/Avatar_Wiki


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
"It's always further than it looks.
It's always taller than it looks.
And it's always harder than it looks."

3 RULES OF MOUNTAINEERING
Na górę
  Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do: