Strefa czasowa UTC+1godz.

Dzisiaj jest 18 lis 2017, 02:00

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Źródło (Wiedźmin)
Future MILFgaardian
Awatar użytkownika
Reputacja: 35
Źródło - Osoba obciążona genetycznie pewnymi magicznymi zdolnościami, nad którymi nie ma żadnej kontroli. Jest medium, czymś w rodzaju przekaźnika. Bezwiednie kontaktuje się z energią, bezwiednie ją przetwarza. Może objawić się nagle, w każdym momencie. Otoczeniu Źródło może zagrozić na wiele sposobów. Sobie tylko na jeden (katatonia). Skutki mogą przynieść niewyobrażalne szkody. Dlatego "źródłami" zajmują się czarodzieje, uczą jak panować nad tymi niezwykłymi umiejętnościami.

Dane z książek Sapkowskiego:
Jestem czarodziejką zapomnieliście? Nie wiem, ile czasu wam zabrało rozpoznanie magicznych zdolności Ciri. Ja potrzebowałam na to mniej niż pół godziny. Po tym czasie wiedziałam już, kim, raczej czym, ta dziewczyna jest.
- A czym jest?
- Źródłem.
- Niemożliwe!
- Możliwe. Nawet pewne. Ciri jest Źródłem, ma zdolności medialne. Co więcej, są to zdolności bardzo, bardzo niepokojące. I wy, kochani wiedźmini, dobrze o tym wiecie. Wy te zdolności zauważyliście, was one też zaniepokoiły.
— Krew elfów

- Wasze obawy były nieuzasadnione, najzupełniej bezpodstawne - skrzywiła się Triss, opierając łokcie o stół. - Minęły czasy, gdy czarodzieje polowali na Źródła i magicznie uzdolnione dzieci, gdy przemocą lub podstępem wydzierali je rodzicom czy opiekunom. Naprawdę sądziliście, że mogłabym chcieć odebrać wam Ciri?
— Krew elfów

- Dziewczyna ma zdolności magiczne, a tego nie można zaniedbać. To zbyt niebezpieczne.
- Pod jakim względem?
- Niekontrolowane zdolności są groźne. Dla Źródła i dla otoczenia. Otoczeniu Źródło może zagrozić na wiele sposobów. Sobie tylko na jeden. Jest nim choroba umysłowa. Najczęściej katatonia.
— Krew elfów

- Źródło - wyjaśniła zimno - nie kontroluje swych umiejętności, nie panuje nad nimi. Jest medium, czymś w rodzaju przekaźnika. Bezwiednie kontaktuje się z energią, bezwiednie ją przetwarza. A gdy usiłuje to kontrolować, gdy wysila się, jak przy próbach składania Znaków, nic nie wychodzi. I nic nie wyjdzie nie tylko przy setkach, ale i przy tysiącach prób. To typowe dla Źródła. Ale pewnego dnia przychodzi moment, gdy Źródło nie wysila się, nie wytęża, myśli o niebieskich migdałach lub o kiełbasie z kapustą, gra w kości, zabawia się z kimś w łóżku, dłubie w nosie... i nagle coś się dzieje. Na przykład, dom staje w płomieniach. Niekiedy pół miasta staje w płomieniach.
— Krew elfów

- A to? Jakie wydarzenie przedstawia ten obraz?
- Poznawanie Wybrańców. Bekker i Giambattista poddają testowi dzieci kolejnych przybywających osadników, by wykryć Źródła. Wyselekcjonowane dzieci będą odebrane rodzicom i zabrane do Mirthe, pierwszej siedziby magów.
— Czas pogardy

Źródła w świecie Wiedźmina:

Obrazek

Cirilla Fiona Elen Riannon
(zdrobniale Ciri, zwana też Lwiątkiem z Cintry)
Urodzona ok. 1252 roku najprawdopodobniej podczas święta Belleteyn, jest księżniczką Cintry, córką Pavetty i Duny'ego (Jeża z Erlenwaldu), wnuczką królowej Calanthe. Jej tytuł oficjalny to: Cirilla Fiona Elen Riannon, królowa Cintry, księżna Brugge i diuszesa na Sodden, dziedziczka Inis Ard Skellig i Inis An Skellig, suzerenka Attre i Abb Yarra.

Obrazek

Pavetta
Córka Calanthe, królewna cintryjska. Żona Duniego i matka Ciri. Zginęła w magicznej katastrofie wywołanej przez Vilgefortza na głębi Sedny.

Obrazek

Alvin
Silne Źródło, sierota, jeden z głównych bohaterów gry Wiedźmin.

Źródło:
wiedzmin.gamepedia.com

Tytuł: Re: Źródło (Wiedźmin)
Future MILFgaardian
Awatar użytkownika
Drage, przydałoby się tu poprawić nazwę :>

Srebrny Rycerz
Awatar użytkownika
Reputacja: 19
O ile pamiętam to Visenna matka Geralta też była źródłem ale pewien nie jestem.

Obrazek

Ps. Przyłączam się do postulatu. Dragu temat tego działu to zadanie dla Ciebie!

Future MILFgaardian
Awatar użytkownika
Z książek nie pamiętam czegoś takiego, a na stronie nie ma takiego info o niej. Ale możliwe, nie wykluczam xD Też średnio pamiętam.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.