Strefa czasowa UTC+1godz.

Dzisiaj jest 16 sie 2018, 11:37

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 349 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 35  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dyskusje na tematy kontrowersyjne [+17!]
Paladyn
Awatar użytkownika
Reputacja: 7
Witam wszystkich żądnych ognistych dyskusji. :D
Ten wątek będzie służył do omawiania różnych tematów, uznawanych za kontrowersyjne (gwałty, pedofilia, ludobójstwa itd. itp.) gdyż z tego co widzę, dużo osób z tutejszego forum lubi takie dysputy. :)
Aha, to "[+17!]" nie ustala, kto ma prawo tu odpowiadać, tu może pisać nawet 13-latek, to tylko ostrzeżenie.

ZASADY TEMATU:

1. Każdy ma prawo swobodnie się wypowiadać oraz wygłaszać swoje racje i przekonania, jakkolwiek kontrowersyjne by one nie były.

2. Obrażanie innych użytkowników jest zabronione...

3. ... ale wyrażanie niechęci wobec któregoś nich z powodu jego przekonań już nie.

4. Wulgaryzmy oraz dosadny język są dozwolone, ale w granicach zdrowego rozsądku. Każdorazowe ich użycie powinny być również uzasadnione.

Jeśli akceptujesz te zasady, możesz przejść dalej. Czytanie i przeglądanie dalszej części tego postu i tematu jest równoznaczne z zaakceptowaniem zasad.

Jeszcze jedno. Zasady zostały zaakceptowane przez Zespół Administracyjny, żeby jakiś cwaniak nie pomyślał, że skoro te zasady spisał zwykły user, to może sobie je łamać.

No, to zaczynamy.
Na początek, krótki wstęp. Otóż nie tak dawno, z innymi metalowymi braćmi rozmawialiśmy sobie o gwałcie i wysunęło się takie pytanie "Czy kobieta może być współwinna gwałtu na sobie?". Jeden z nich wypowiedział się dość ostro (poparł to stwierdzenie), podając za argument sytuację, gdzie wracał do domu późną nocą, a po drugiej stronie ulicy szła dziewczyna, ubrana w miniówę i koszulkę, która odsłaniała sporą część piersi (zaznaczył, że było mniej niż dziesięć stopni). Później się dowiedział, że ta właśnie dziewczyna została zgwałcona.

Zwracam się więc do Was z pytaniem:
Czy uważacie, że kobieta może być współwinowajcą gwałtu na sobie?

Ja wypowiem się nieco później.

Tytuł:
Potępiony
Awatar użytkownika
Reputacja: 18
Punkt drugi się trochę kłóci z pierwszym :D A co do Twojego pytania, w 99% przypadków nie. Ale jeśli jakaś pindzia idzie na dyskotekę w ciuchach, które razem mają 30 cm długości i pozwala się macać wszystkim facetom tam a potem któryś z nich chce więcej a ona się nie zgadza i zostaje zgwałcona to już niestety jest jej wina.

We're hiding here inside the dream and all our doubts are now destroyed. The guidance of the morning star will lead the way into the void.”

Tytuł:
Future MILFgaardian
Awatar użytkownika
Reputacja: 35
Yaaaay! Właśnie zmotywowałeś mnie do udzielania się w tematach innych od tych w "Grach i zabawach..." :)
No więc. Temat akurat odpowiedni dla mnie, bom kobietą jest. Uważam, że może być współwinna, a jakże. W dzisiejszych czasach coraz więcej jest takich sytuacji, jak to opisał Az, czy ten twój kolega, w sensie że dziewczyna ubiera się bardzo skąpo. Wiadomo jaka natura mężczyzn i że to ich w jakiś sposób prowokuje. Ale to tylko jedna strona medalu... No bo jaki normalny facet jest zdolny do zgwałcenia dziewczyny? To w nim musi siedzieć coś złego, jeśli robi takie rzeczy. Jeśli nie potrafi się powstrzymać, kiedy dziewczyna wyraźnie odmawia. Więc taki porąbany koleś zgwałci sobie taką półnagą laskę na dyskotece, a jeśli ona jednak byłaby ubrana normalnie, to zgwałciłby jakąś inną. Więc większa wina leży oczywiście po stronie gwałciciela, no ale takie laski mogą prowokować faceta, żeby zgwałcił akurat je.

Tytuł:
Potępiony
Awatar użytkownika
Wiadomo, że wina ZAWSZE jest gwałciciela, ale no może być prowokowany. Choć w takich sytuacjach jego obrońca ma po prostu mega asa w rękawie i często kończy się to zawiasami.

We're hiding here inside the dream and all our doubts are now destroyed. The guidance of the morning star will lead the way into the void.”

Tytuł:
Igor
Awatar użytkownika
Absolutnie kobieta nie może być współwinna gwałtu, jeśli swoją osobą nie narusza czyjejś prywatnej przestrzeni. W sensie, że nikt nie ma prawa się do niej zbliżyć, jeśli ona nie robi tego nikomu. I tyle. Dlaczego mamy usprawiedliwiać zwyrodnialców tylko dlatego, że ktoś się skąpo ubrał? Jej sprawa. O ile to ona nie zaczęła wcześniej jakiegokolwiek kontaktu fizycznego oczywiście. Bo jeśli zaczęła, no to po ptakach, jest tak samo winna.

"Bez pożegnania nie ma rozstania, jest tylko zmowa milczenia."

Tytuł:
Potępiony
Awatar użytkownika
No o takich przypadkach mówiłem.

Tytuł:
Paladyn
Awatar użytkownika
Czy ktoś jeszcze chce się wypowiedzieć? Coś dodać, ująć?

Tytuł:
Paladyn
Awatar użytkownika
Nie? To może teraz ja się wypowiem. Otóż, ja myślę, że kobieta może być współwinna. Oczywiście, głównym winowajcą ZAWSZE jest gwałciciel, nie zrzucam tu winy z tych wszystkich zwyrodnialców, ale myślę, że kobieta, która prowokuje mężczyznę, jakby sama się o ten gwałt prosi. Brutalne, ale prawdziwe.
Dlatego pamiętajcie, drogie kobiety - chcecie komuś podobać? Super, tylko nie przesadzajcie ze skąpym ubiorem i uważajcie, co robicie, bo ktoś może Wasze gesty zrozumieć inaczej niż byście chciały, po czym kończy się wiadomo jak.

Właśnie, a tak apropos zwyrodnialców: jakie macie zdanie na temat przywrócenia kary śmierci? Czy uważacie, że to powinien być najgorszy wymiar kary?

Tytuł:
Future MILFgaardian
Awatar użytkownika
Reputacja: 35
Ja sądzę, że kara śmierci to głupota. Nie ma osoby, która zasługuje na śmierć. Jeżeli ktoś zrobił coś strasznego, trzeba sprawić by sam zaczął o śmierć prosić. Trzeba zniszczyć mu życie tak mocno, jak się tylko da. A co to za kara, jak się od razu tego kogoś zabije? Nie wiemy co jest po śmierci i nie możemy zakładać, że po niej nie spotka go odpowiedni los. Jeżeli chodzi o wiarę w życie po śmierci. Trzeba jeszcze w tym życiu wymierzyć odpowiednią karę. I to nie taką, jak więzienia w Norwegii czy gdzieś tam, że mają lepiej niż niejeden na wolności. Nie taką, że mają zapewnioną opiekę medyczną, jedzonko i rozrywkę. Jak zachoruje to niech zdycha, dobrze mu tak. Jak się nudzi, to niech umiera z nudów. Jak głodny, to niech dadzą mu najgorsze świństwo na świecie, żeby nie chciało mu się jeść i żeby z głodu zdechł. Takie moje zdanie :)

Tytuł:
Potępiony
Awatar użytkownika
Fajnie by było, ale niestety jak już to karą najwyższą jest kara śmierci. I dla mnie powinna być. W Polsce o dziwno znieśli ją z...30 lat temu. A szkoda. Powinna być. Choćby dla sprawiedliwości o którą rodziny ofiar się tak domagają. A nie "Zabójstwo: 10 lat" bo tak.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 349 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 35  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.