Strefa czasowa UTC+1godz.

Dzisiaj jest 16 lip 2018, 08:04

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kryształy Czasu
Igor
Awatar użytkownika
Reputacja: 7
Sławetne, legendarne KCki :) Pewnie mało z Was słyszało o tym systemie, ale mam nadzieję, że ktokolwiek cokolwiek.

Świat KC jest chyba pierwszym polskim światem rpg, który powstał jeszcze jakoś w latach 80-tych. Był on wtedy jedynie przekazywany w formie luźnych opowiadań, zasad, które dopiero po wielu latach doczekał się wydania książkowego.

Tutaj macie stronę o świecie i systemie: http://www.krysztalyczasu.pl/news.php

KC były pierwszym rpgiem, w którego grałem i zawsze będę miał do niego sentyment. Jest to zlepek wielu różnych pomysłów i światów i jeśli ktoś myśli, że w DnD jest dużo ras do grania i duży wybór wszystkiego, to powinien zapoznać się z tą pozycją. W pewnym momencie jak pamiętam do wyboru był ponad 50 grywalnych ras, a do tego jeszcze klasy. Przy okazji warto nadmienić, że tworzenie postaci to proces niezwykle pracochłonny i wymaga co najmniej prostego kalkulatora, bo wyliczanie współczynników jest naprawdę żmudne.

Fajnym elementem mechaniki są tzw. Nadnaturale i Ułomności. W zależności od pewnych cech, każda postać ma szansę dostać jakąś nadnaturalną zdolność, bądź wadę, z którą będzie musiała żyć. Było to bardzo ciekawe i pamiętam, że rodziło wiele interesujących motywów podczas sesji.

Sam świat nie jest jakoś mocno oryginalny, ot zwykłe fantasy, choć niezwykle barwne, w którym zdarzyć się może w zasadzie wszystko. Jest przez to dość uniwersalne i pozwala na stworzenie niemal dowolnej sesji w klimatach magii i miecza.

Więc mieliście już jakiś kontakt z tym światem lub mechaniką?

"Bez pożegnania nie ma rozstania, jest tylko zmowa milczenia."

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.