Strefa czasowa UTC+1godz.


Dzisiaj jest 23 lip 2018, 07:14Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Predator
Post: 04 lis 2008, 21:10 
Rycerz
Awatar użytkownika
Offline
Reputacja: 0
Rejestracja: 27 paź 2008, 19:59
Posty: 511
Lokalizacja: Hyrule
Yautia (Predator) - w filmach Alien vs. Predator i Predator 2 gatunek inteligentnych istot występujących w północno-zachodniej części galaktyki Drogi Mlecznej.

Wykształciły one większość układów znanych człowiekowi. Charakteryzują się szybkim metabolizmem, mimo to uodporniły się na wolne rodniki, przez co żyją ponad 150 lat. W drodze ewolucji gatunek zatracił chwytny ogon, zastępując go mocniejszym kręgosłupem. Dzięki temu jego przedstawiciele mogą wykonywać większe skoki niż osobniki innych gatunków.

W ciągu ok. 100 mln. lat gatunek stał się dominującym w swoim układzie planetarnym, wynalazł m.in. nanotechnologię.

Yautja często są zwani „ostatecznymi łowcami”. Nieustannie przemierzają oni wszechświat w poszukiwaniu zwierzyny godnej polowania. Polowanie dla każdego predatora wydaje się stanowić nie tyle rodzaj rozrywki, a cel egzystencji, sztukę doskonaloną przez całe życie. Jest ono jedynym ostatecznym celem w życiu łowcy i jedynym jego zajęciem. Ukoronowaniem łowów jest zdobycie trofeum (najczęściej głowy) najtrudniejszego przeciwnika na obszarze polowania.

Predator posiada również kamuflaż termooptyczny (tzw. cloak) czyniący go przezroczystym dla ludzkiego wzroku, maskę pozwalającą mu śledzić ciepło (przydatne w polowaniu na organizmy wydalające ciepło, zwłaszcza ludzi), elektryczność (doskonałe na obcych), patrzenie przez ściany i rentgenowski wzrok; ma również specjalny wytrych elektroniczny pozwalający otwierać zamki elektroniczne oraz komputery. Jego cechy naturalne to nadludzkie atrybuty fizyczne: możliwość oddawania ponad 5-metrowych skoków w górę, bardzo silne ramiona, nadzwyczaj szybki refleks itp.

Źródło :
Kod:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Yautja


Obrazek
Maska Predatora

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 lis 2008, 21:04 
Rycerz
Awatar użytkownika
Offline
Reputacja: 0
Rejestracja: 27 paź 2008, 19:59
Posty: 511
Lokalizacja: Hyrule
Chciałbym przedstawić w niniejszym artykule kilka faktów na temat Predatorów - rasy łowców z odległej planety.

Na wstępie opisze pokrótce co to za rasa.
Predatorzy jak już wcześniej wspomniałem są rasą łowców, myśliwych.
Jednakże polowania które organizują predatorzy różnia się od znanego ludziom sposobu polowania jedną zasadniczą rzeczą - zwierzyna na którą polują predatorzy łatwo może przejąć rolę myśliwego!
Zwierzyną tą są kwasokrwiści obcy, których predatorzy specjalnie hodują żeby później organizować polowania. Polowania organizowane są na rożnych planetach, których mieszkańcy często zostają wplątywani w łowy (i najczęściej padają ofiarą polujacych).
Całe życie predatora to ciągłe doskonalenie technik myśliwskich, i przygotowywanie się do kolejnych łowów.
W społeczności łowców istnieje hierarhia ważności ( jak w większosci społeczności). Łowcy mają swego przywódcę którym, zupełnie jak w naturze, zostaje osobnik który najlepiej walczy.
Dla społeczności łowców sprawą priorytetową jest niepisany "kodeks łowcy". Jego ścisłe przestrzeganie to dla każdego łowcy sprawa najwyższej wagi. Walka podczas polowania to dla predatora świętość. Śmierć na placu boju to najwyższy zaszczyt. To czyni z tych stworzeń bardzo trudnych przeciwników.

Predatorzy swoim wygladem przypominają nieco ludzi. Są jednak duzo więksi. Posiadają grubą, zielonkawą lub zszarzałą skórę z rzadkimi czarnymi plamami na całym ciele. Głowa predatora bardzo sie różni od ludzkiej.
Ma małe oczy, jest "spłaszczona" od góry a szczęka wyposażona w duże ostre zęby, posiada na zewnątrz jeszcze czetry kły, osadzone na połączonych płatami skóry "palcach". Wokół płaskiej częsci czaszki wyrasta bardzo grube, czarne i rzadkie włosie.

Aby móc skutecznie polować na drapieżnych obcych, predatorzy uzywaja odpowiedniego uzbrojenia.
Przedewszystkim zbroja. Predatorzy urzywają różnych rodzajów zbroi. Od bardzo lekkich, poprzez te najbardziej uniwersalne, po bardzo ciężkie, spowalniajace nieco ruchy myśliwego. Tym co łączy te wszystkie rodzaje pancerzy to maska. Maska jest o tyle ważna że jest wyposażona w trójpoźomowy termowizjer, dzieki któremu prdatorzy lepiej widzą w ciemnościach, ewentualnie mają możliwość wykrywania promieniowania cieplnego (takiego samego jekie emituje np. organizm ludzki), lub wykywania specjalnego rodzaju promieniowania jaki emitują przedstawiciele obcych.
Kolejną rzeczą jakie używa predator w czsie polowań jes wmontowany w pancerz "kamuflaż"
dzieki któremu predator staje się niemal niewidzialny ( Jest to przeszkodą np. dla ludzi, ponieważ obcy nie wyposażeni w narządy wzrokowe, obserwują świat innymi zmysłami).
Do walki predatorzy uzywają przedewszystkim broni białej. Są to różnego rodzaju ostrza wykonane z bardzo wytrzymałego materiału. Do najczęściej użwanych broni należą:
- Krótkie, podwójne ostrza, zintegrowane z częścią pancerza umieszczonego na ręce
- Dwustronna włócznia
- Dwa krótkie lekko wygięte miecze

Oprócz tego predatorzy używają kilku rodzajów broni dystansowej:
-Działko strzelające promieniem energetycznym o regulowanym natężeniu, którego pociski są naprowadzane na cel przez system namierzania, który zamontowany jest we wcześniej wspomnianej masce
- Wirujący dysk, ktorym predator rzuca, a ktory naprowadza się również przy użyciu systemu namierzajacego
- Działko ręczne, strzelające strumieniami zabójczej energii na niewielkie odległosci
- "Speargun" coś w rodzaju kuszy
-Metalowa siatka która zacieśnia się na schwytanym obiekcie siekając go na kawałeczki

Oprócz tego kazdy predator wyposazony jest w zestaw "medyczny" który uzupełni nadszarpniete w walce zdrowie. Kazdy łowca posiada też przy sobie ładunek wybuchowy o sile wcale nie malej bomby atomowej,
aby w razie poraszki upewnić się że obcy nie przetrwają.

Tak wyposażeni myśliwi stają co jakiś czas do rytualnych łowów, które dla każdego z nich są czymś wiecej niż tylko ulubionym sportem, w ltórym zdobywają trofea ( czaszki swych ofiar). Te łowy dla każdego predatora to sens istnienia.

To tyle najistoniejszych faktów, które powinny pomóc wam w zidentyfikowaniu predatora, gdybyscie na jakiegos trafili (oczywiście pod warunkiem że zdążycie go zobaczyć ) ;);P.

_________________
Obrazek
Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł: predator cały opis jego świata
Post: 07 kwie 2009, 21:33 
Obywatel
Awatar użytkownika
Offline
Reputacja: 0
Rejestracja: 07 kwie 2009, 20:52
Posty: 14
ANATOMIA OCZY

Oczy swoim wyglądem przypominają nasze. Posiadają normalne źrenice i tęczówki. W odróżnieniu od ludzi, PREDATOR widzi jednym z widm świetlnych: w podczerwieni. Oznacza to, iż może jedynie widzieć ciepło ciał swoich ofiar. Mimo to potrafi widzieć również w innych widmach światła podczerwonego, co ukazane jest w filmie "PREDATOR 2", gdy w rzeźni PREDATOR nie widzi ludzi, którzy tam się znajdują spowodu kombinezonów, które mają na sobie. Tak więc zmienia widmo podczerwone, dzięki czemu może widzieć ciepło świateł UV ( ultrafioletowych) świecących z reflektorów, w które są zaopatrzeni ludzie. Przypuszcza sie, iż PREDATOR widzi czyściej, ostrzej i wyraźniej gdy ma założony hełm (Bio-helmet). Nie wiadomo dlaczego jego wzrok jest tak słaby gdy nie nosi hełmu. Prawdopodobnie w hełmie znajdują się specjalne soczewki, które działają w taki sam sposób, co w naszym przypadku okulary.
KREW

PREDATOR nie ma ciemno czerwonej krwi tak jak ludzie. Zamiast tego posiada neonowo-zieloną, potrafiącą świecić w ciemności, krew. Funkcje krwi ŁOWCY są takie same co u człowieka tyle, że krwinki o wiele szybciej się poruszają. Tak więc gdy PREDATOR ściga swoją ofiarę lub skacze z jednego występu na drugi - nie męczy się. Jego krew posiada trzy typy krwinek, zamiast dwóch typów występujących u ludzi. Pierwszy typ wysyła do ciała powietrze, drugi leczy fizyczne obrażenia, rany, uszkodzenia. Trzeci zaś zwalcza wirusy, choroby oraz infekcje. Prawdopodobnie, potrafi nawet zwalczyć AIDS.
SKÓRA

Skóra PREDATOR'a jest płazo-podobna. Z taką różnicą, iż jest bes łusek. Można by przypuszczać, iż młodzi PREDATORZY mają czarne plamki. Plamki te z biegiem wieku brązowieją. Skóra jego jest o wiele bardziej wytrzymała od skóry ludzkiej. Jest zdolna stawić opór wszelakim nakłuciom, i ogniowi. Skóra posiada godny uwagi kolor. U niektórych osobników na ciele, występuje kolor zielono-podobny, a inne zaś posiadają bardziej brązową barwę skóry. Możliwe, że te różnice powstają kiedy PREDATOR staje się starszy. Wraz ze zmianą wieku osobnik zmienia kolor swojej skóry. Można również przypuszczać, iż PREDATOR stając się starszym, zmienia kolor swoich włosów. Przypuszcza się, że PREDATOR posiada bardzo szczelną skórę. Na jakiej podstawie tak sądzę? Oto przykład: PREDATOR nie marźnie na mrozie. Czy widzieliście na filmie "PREDATOR 2", żeby ten osobnik, będąc w rzeźni, marzł? Otóż nie.
KOŚCI

Kości PREDATOR'a są stworzone z bezkostnego szpiku. Mimo to, są bardziej mocne od naszych oraz mniej łamliwe. Ich kości szybciej rosną i szyciej się naprawiają. Naukowcy próbowali znaleźć gen lub hormon, który tworzy tak silne kości, by przeszczepić go ludzion.
SYSTEM IMMUNOLOGICZNY (SYSTEM OBRONNY)

PREDATOR posiada niesłychanie skuteczny system immunologiczny. Trzecei typ krwinek jest szczególnie skuteczny w znajdowaniu i zabijaniu zainfekowanych komórek i zarazek. Nie ma takiego wirusa czy też choroby, które mogłyby zainfekować PREDATOR'a i zabić go. Ludzie chcą przetestować AIDS na PREDATORZE by sprawdzić czy potrafi się przed nim obronić. Jeśli tak, będziemy mogli otrzymać ten specjalny gen lub związek chemiczny i AIDS będzie dla nas tylko zwykłym katarem.
WŁOSY

Włosy PREDATOR'a nie są śmiertelne tak jak nasze. Są one zawsze pełne życia. Nie są stworzone z takiego samego materiału co nasze. Zrobione są z grubego, mocnego materiału na kształt skórzanej liny. Podobnie jak nas, tak i PREDATOR'a ogarnia straszliwy ból gdy pociągnie się go za włosy (lepiej nie próbować). Dla odmiany, włosy tego ŁOWCY z biegiem wieku nie zmieniają koloru, w przeciwieństwie do naszych. Podobnie jak my, ten obcy również dba o swoje włosy, ale zamiast czesania ich (czego raczej nie robi), najczęściej obcina je lub związuje tworząc tym samym przeróżne fryzury. Na takie fryzury pozwalają sobie jednak starsze osobniki (zasłużeni, legendarni już ŁOWCY - ale też nie wszyscy). Reszta pozostawia je w spokoju (nie zmienia swojej fryzury, nie ingeruje w nią).
ORGANY

Przypuszcza się, iż PREDATOR posiada te same organy co zwykły człowiek. Tylko, że organy tego ŁOWCY musza byc o wiele większe od naszych z powodu jego wielkiego ciała. Istnieje teoria, iz musi on posiadać potężne płuca. Postaram sie to udowodnic za pomocą filmu "PREDATOR II".Otóż gdzy PREDATOR zgubił swój Bio-helmet, był zmuszony do kilkukrotnego używania rezerwowego sprzętu do oddychania. Widzieliście jak wtedy napełniał metanem płuca? Aż się wyginał do tyłu żeby wszystek metan nabrać do płóc. Zawsze jest możliwe, że PREDATOR posiada nieznane nam organy, ponieważ jest obca formą życia i poluje w różnych środowiskach.
MIĘŚNIE

PREDATOR posiada mocno umięśnine ciało. Ma wielkie ramiona i nogi, a także pokaźny tułów oraz wielkie ręce. Daje to mu możłiwość bardzo wysokiego skakania (nawet 7 metrów w zwyż bez rozbiegu), szybkiego biegania (do 50 km/h, a czasem nawt i szybciej) i dźwigania bardzo ciężkich rzeczy takich jak cały jego sprzęt, arsenał plus ciała swoich ofiar, które przed chwilą upolował. Jego wielkie ręce pozwalaja mu na wspinaczkę po budynkach ("PREDATOR II"). Wszystkie te mięśnie sprawiają, że PREDATOR jest bardzo silną jednostką. Potrafi on podnieść jedną reką wpełni wyrośniętego człowieka i rzucić nim w dal lub podzrucić w górę na 4 / 5 metrów.

WZROST

PREDATORZY osiągają rozmaite rozmiary. Niektórzy dorastają tylko 5'11'' (ok. 129 cm). Inni rosną do 9' (ok. 228,6 cm). Można spotkać i wyższe osobniki. Samice są zazwyczaj wyższe i silniejsze od samców. Mimo tego nie wyruszają na zjazdy łowieckie. Ich obuwie również dodaje im trochę wzrostu. Dostarcza im ono dużo możliwości. Daje im maksymalne możliwości wleczenia po ziemi materiału (ciało ofiary) i pozwala również wspinac się pionowo w górę po ścianie z małą pomocą swoich pazurów.
WAGA

Nie ma wiarygodnych informacji uwzględniających wagę PREDATOR'ów. Można szacować, iż ważą minimum: 250 funtów. W pełni wyrośnięty osobnik, bez sprzętu i broni potrafi ważyć nawet dobre 325 funtów. Pełno zaopatrzony w sprzęt ŁOWCA potrafi ważyć nawet do 400 funtów! Ta potęga może sprawiać, iż PREDATOR wydaje się nam powolnym myśliwym, ale jego mocne mięśnie sprawiają, że porusza się szybciej niż jakikolwiek człowiek.
WIEK

Można przypuszczać, że ta rasa jest długowieczna. Dlaczego? Przypomnijmy sobie jeszcze raz scenę z filmu "PREDATOR II". Pod sam koniec filmu, gdy już ciało PREDATOR'a zostało zabrane przez jego ziomków, Harrigan dostaje trofeum od przywódcy kosmitów. Jest to pistolet, który owy przywódca zabrał w 1718 r. od piratów po wcześniejszym pokonaniu ich. Na broni Harrigan odczytuje datę 1715 (data wyprodukowania broni). Wiemy, iż akcja filmu toczy się w 1997 roku. Po prostym działaniu matematycznym wynika, że od tamtego czasu upłynęło 279 lat. Pomijając okres dojrzewania PREDATOR'a i jego nauki polowania możemy wywnioskować, że gatunek ten jest długowieczny.
ZĘBY

PREDATOR posiada dwie grupy zębów. Cztery w szczęce zewnętrznej i cztery główne (nie licząc mniejszych występujących w żuchwie) w szczęce wewnętrznej. Prócz tego niektóre osobniki (przeważnie starsze) posiadają na szczęce zewnętrznej kostne wyrostki. Można przypuszczać, iż zewnętrzna szczęka służy do cięcia mięsa ( są to osobniki mięsożerne) na kawałki, a wewnętrzna szczęka do żucia pokarmu. wiemy napewno, że PREDATOR nie używa swoich zębów w celach obronnych czy też defensywnyc

RYTUAŁY

Najważniejszymi wydarzeniami w życiu ludzkim są: narodziny, dojrzałość płciowa, małżeństwo oraz smierć. Można powiedzieć, iż są one celebrowane poprzez "ludzkie rytuały" (chrzciny, osiemnaste urodziny, ślub, pogrzeb). Rytuały oznaczają przejście z jednego etapu życia do drugiego. Każdy rytuał wymaga innego zachowania się (śmiechu, radości, współczucia, smutku, zastanowienia się nad swoim bytem, itp). W niektórych krajach inicjacja odbywa się za pomocą rytualnego tatuowania niektórych miejsc na ciele; próby wytrzymałości, cierpienia; tortury. Jest to wspólne uczestnictwo w powtarzającym się kręgu życia. Podobnie jest z Yautja. Niżej opisałem jeden z najważniejszych rytuałów wśród Yautja, który decyduje czy dany osobnik będzie w przyszłości wielkim Łowcą, czy odejdzie w zapomnienie. Wspomnę rówież o innych rytuałach. RYTUAŁ PRZEJŚCIA

Jest to rytuał, gdzie młodzi BEZKRWAWI Yautja ruszają na swoje pierwsze Łowy. Około tuzina BEZKRWAWYCH rusza z weteranami (zazwyczaj jest to jeden z Klanu HONOROWYCH). Liczba weteranów, którzy wyruszają opiekować się młodymi Yautja zależy od trudności Łowów (im trudniejsze - tym więcej "opiekunów").
Rytuał rozpoczyna jeden ze "starszych", stojąc naprzeciwko BEZKRWAWYCH. Zaczyna od zapytania:

"KTO Z WAS DOMAGA SIĘ HONORU STAJĄC PORAZ PIERWSZY SAMEMU, NAPRZECIWKO TEGO ŚWIEŻEGO MIĘSA?!"


"Świeżym mięsem" oczywiście jest pierwsza ofiara młodego PREDATOR'a. Jako odpowiedź, wszyscy młodzi BEZKRWAWI potrząsają swą bronią i wydają z siebie przeraźliwy, wściekły ryk, a zaraz potem cichną. Następnie, ponownie odzywa się lider. Tym razem wyczuwa się w jego głosie drwinę:

"WSZYSCY JESTEŚCIE GŁUPCAMI DOPÓKI NIE PRZEKROCZYCIE BRAM GŁUPOTY I NIE POKAŻECIE, CZEGO JESTEŚCIE TAK NAPRAWDĘ WARCI!!!"

W tym momencie wszyscy rozbiegają się na spotkanie ze swoją pierwszą ofiarą.

RYTUAŁ PREZJŚCIA jest prowadzony na niezamieszkałych planetach. Zanim rozpoczną się Łowy, Yautja "rozsiewa" na przyszłym terenie polowania, jaja kiande amedha, które pozyskuje od pojmanej wcześniej KRÓLOWEJ OBCYCH. Gdy nadchodzi dzień wylęgu jaj, grupa BEZKRWAWYCH Yautja przybywa tam na swoje pierwsze Łowy. Jak już wcześniej wspomniałem, dozór nad BEZKRWAWYMI sprawują starsi wojownicy. Zaopatrzeni jedynie w białą broń, młodzi Yautja stawiają czoła swojej pierwszej ofierze. Znając niebezpieczeństwo, grożące lokalnemu ekosystemowi, ze strony kiande amedha, Yautja nie opusci planety, póki wszystkie tam znajdujące się kiande amedha nie zostanie zabite.

Mówi się, iż "epidemia" AlieN'ów jest przyczyną błędu Yautja w rachunkach. Poprostu przestali się kontrolować rozpowszechniając je po całym Wszechświecie. Chodzą również takie słuchy, że Yautja, by organizować wielkie polowania, "wychodował" gatunek AlieN'a. Tak, tak. AlieN'y nie powstały tak jak inne organizmy ( drogą ewolucji), ale zostały "wyprodukowane" przez PREDATOR'ów. To tłumaczy żądzę zabijania AlieN'ów . Ale czy to prawda, czy tylko plotka pozostawiam to Wam. Myślcie co chcecie. Ja osobiście jestem za wyżej podanymi zdaniami. Ale dość już tych ciekawostek. Do rzeczy!

Podczas trudnych Łowów błąd zazwyczaj oznacza śmierć, albo w szponach ofiary, albo poprzez samobójstwo (gdy Yautja jest śmiertelnie ranny). Przeżywają tylko najlepsi. Większość z młodych BEZKRWAWYCH uważa swoją śmierć za wielki Honor. Abu przejść pomyślnie ten rytuał i przynależeć do Klanu MŁODEJ KRWI, BEZKRWAWI muszą stanąć twrzą w twarz ze swoją ofiarą i zdobyć pierwsze w swoim życiu, trofeum . Gdy to uczynią (najczęściej wpadają wtedy w wielką furię, której uwieńczeniem jest przeraźliwy ryk; rozszarpują z radości swoją pierwszą ofiarę), muszą pokazać je (trofeum) Liderowi swojej grupy. Są wtedy bardzo dumni z siebie i swojego pierwszego trofeum (wprost chodzą z wysoko podniesioną głową - bawi to bardzo weteranów). W zamian Lider naznacza BEZKRWAWEGO, wypalając mu na czole znamię. Oznacza to przyjęcie do Klanu MŁODEJ KRWI. Od teraz jego nowym celem jest zasłużenie na przynależenie do KRWAWYCH.
DOWÓD HONORU

Jak już wspomniałem, wszystkie PREDATOR'y, które przynależą do MŁODEJ KRWI, mają na swoich czołach wypalony znak oznaczający pozycję jako początkujący ŁOWCA. Wszyscy, którzy mają ten znak, przynależą do "prawdziwych" Łowców. Każda Kasta posiada inną insygnię, dzięki czemu można łatwo rozróżnić, do jakiej Kasty należy dany osbnik. By zostać KRWAWYM należy zasłużyć, wykazać się. Najczęściej jest się wtedy odznaczanym za męstwo, dzikość, wybrnięcie z jakiejś trudnej sytuacji, z której żywym nie dałoby się wyjść, a jednak się wyszło, itp. KRWAWI wojownicy bardzo rzadko odczuwają strach podczas walki. Akceptują to, iż śmierć może nadejść w każdej chwili.

Niektórzy Yautja posiadają specjalne laserowe skalpele dla oznakowania nowych KRWAWYCH. Równie dobrze można "chrzcić" kwasem (krwią kiande amedha) lub za pomocą innych substancji i rzeczy czyniących trwałe znaki na ciele Yautja. Żaden wojownik nie zdradzi innemu gatunkowi, co oznacza ten znak i jak go należy "stosować". Zdażają się przypadki (ale to bardzo, bardzo rzadko), iż do KRWAWYCH został przyjęty człowiek. Niektórzy Yautja jednak, komentują to postępowanie, jako brak Honoru i pokrzywdzenie wszelkiej tradycji PREDATOR'ów, zatracenie dumy oraz jakichkolwiek zasad. W niektórych Kastach, Łowca, który "ochrzcił" człowieka może zostać pokarany i traktowany jako ZŁA KREW. Ale mimo to większość Kast respektuje pyode amedha. Taki człowiek musi udowodnić w walce swoją odwagą i męstwem, że jest godny miana KRWAWYCH. Tacy ludzie muszą być odważni i w żadnym wypadku nie mogą być kryminalistami.

Stanie się KRWAWYM jest jedynym marzeniem młodych Yautja. Kandydat na KRWAWEGO nie może być niezdecydowany. Musi pamiętać, że cokolwiek zrobi w wirze walki, nie będzie mógł tego odwołać. W przeciwnym wypadku zginie z rąk swojej ofiary. Jego ruchy muszą być pewne, a ciosy wcześniej wymierzone i silne. Żadnej litości. Wszytsko to podczas Łowów sprawdzają weterani, obserwując Myśliwego i oceniając czy jest już gotowy, czy jeszcze nie.
INNE RYTUAŁY

Rytuały służą nie tylko do zmiany pozycji w Klanie. Podczas niektórych rytuałów Yautja zdobywa nowe uzbrojenie. Takim rytuałem jest wspominany w pod-dziale SŁOWNIK, Nan De-Than Gaun, w tłumaczeniu na nasz: ŚPIEW POCAŁUNKU O PÓŁNOCY. Twarz i całe ciało Yautji jest malowane we wzory, których znaczenia, my - ludzie, nie znamy. Wiadomo tylko, że znaki są białej barwy. Cały rytuał obchodzony jest, jak sama nazwa wskazuje, o północy. Podczas rytuału nie wolno wydać z siebie żadnego dźwięku (w przeciwnym razie winny zostanie wyrzucony z Rytuału, a jego zachowanie traktowane jest jako obraza duchów przodków). Musi panować absolutna cisza. Gotowy do Rytuału Yautja prosi Kapłanów i STAROŻYTNYCH o tenże Rytuał. Gdy tamci się zgodzą (Wcześniej odbywa się narada, gdzie Kapłani i STAROŻYTNI podejmują decyzję). Główny Ceremoniarz wręcza takiemu PREDATOR'owi magiczne, halucynogenne zioła, które, przechodzący rytuał, opieka nad ogniem. Tymi ziołami później ceremoniarz maluje, wyżej wspomniane, dziwne symbole na ciele. Zaraz też potem PREDATOR, który prosił o rytuał, razem z Kapłanami i STAROŻYTNYMI, udaje się do odizolowanego pomieszczenia tuż przy "ognisku", gdzie wypalał zioła. Tam poddają się halucynogennym ziołom. Wówczas odbywający rytuał Yautja, kontaktuje się z duchami legendarnych wojowników. Kapłani i STAROŻYTNI czynią to samo. Yautja przechodzi ten rytuał pomyślnie gdy duchy przyjmą prośbę owego Yautji o otrzymanie NAGINATY (zobacz UZBROJENIE). Gdy Yautja otrzyma pozytywną odpowiedź od duchów, po skończonym transie (po otrzymaniu odpowiedzi, duchy jeszcze pouczają Yautja na dalszą jego drogę życia) PREDATOR otrzymuje NAGINATĘ od Głównego ceremoniarza. Wtedy to następuje przerwanie ciszy. Obdarzony podarkiem Łowca podnosi w górę świeżo zdobytą NAGINATĘ i ryczy do nieba, wymachując przy tym głową na boki. Ryk jest bardzo specyficzny. Na początku jest wysoki, punktowany, zaś później (nie przerywając ryku) są to same powolne, regularne warknięcia. Ryk ten roznosi się z wiatrem i ogłasza "zwycięstwo". Trwa nie mniej, nie więcej, jak tylko dziesięć sekund i jest powtarzany kilka razy. Zaraz też potem ze wszystkich stron słychać inne porykiwania, jako aprobata i gratulacje od innych, których nie wpuszczono na miejsce rytuału (Tłumaczone jest to przez Kapłanów nieprzygotowaniem do postawienia stopy na świętej ziemi). Ryk osobnika, który przeszedł rytuał jest owym "Śpiewem Pocałunku o Północy".

PRAWO
KODEKS HONOROWY


Pierwszym jest Kodeks Honorowy, który to PREDATOR stawia w każdej chwili swojego życia na pierwszym miejscu. Jest to coć na kształt Dekalogu, którego muszą się pilnować chrześcijanie. Złamanie dekalogu wiąże się z grzechem. Złamanie Kodeksu Honorowego wiąże się u ŁOWCY z wielką karą, którą może być dyshonor, wygnanie z Klanu bądź Kasty, kara cielesna, pojedynek z liderem, utrata kończyny, itp. 1. GRA GODNEGO POLOWANIA

Kiedy trwa polowanie ŁOWCA musi być pewien, że jego ofiara jest w planach polowania i ma zamiłowanie do zabijania. Często ŁOWCA musi wyrównać szanse (Nie używać Plasma Caster albo innych broni nie dających szans obrony słabej ofierze!). Godna gra musi spełnić następujące kryteria:
ŁOWCA może bronić się i/lub zabijać ale tylko ofiary będące pełnoletnimi (Zabijanie dzieci jest traktowane jako wysoce złe maniery.).
Nie zabijać niewinnych (Tak więc "czyszcząc" drogę do planowanej ofiary nie można zabić ofiary, np. która nosi w sobie życie [brzemiennej].).
Nie zabijać ofiar, które się nie bronią (Bo co to za Honor zabić coś, co chce umrzeć?).
2. BŁĘDY PODCZAS POLOWANIA

Jeśli ŁOWCA popełni błąd w Łowach, zazwyczaj woli popełnić samobójstwo, niż żyć ze wstydem i hańbą. Jakkolwiek niektórzy tchórze wolą żyć ze wstydem i hańbą w ukryciu, niż umrzeć odkupując tym samym swój Honor.
3. PRAWO ZDOBYCIA TROFEUM NALEŻĄCEGO DO INNEGO ŁOWCY

Zdobycie trofeum należącego do innego Yautja (żywego lub martwego) jest wielką zniewagą. Na przykład: Dwóch BEZKRWAWYCH (nazwa Klanu) wybierze się na pierwsze Polowanie. Podczas spotkania z kiande amedha, jeden z nich walcząc z AlieN'em, poparzył się jego kwasem. Kiedy ranny Yautja umiera, drugi dobija ofiarę swego poprzednika i traktuje to trofeum jako własne mimo tego, iż wie, że należy do jego poprzednika. Porzuca rannego Yautja. - Jest to przykład najbardziej zawiłego przestępstwa i najtrudniejszego do wykrycia.
4. MORDERSTWO INNEGO YAUTJA

Zabicie innego Yautja jest najgorszym przestępstwem. Oczywiscie za wyjątkiem zabicia go w samoobronie, bądź w pojedynku (np. o teren do Łowów).
5. ZABIJANIE BEDĄC ZAKAMUFLOWANYM

Jest to wielki dyshonor dla ŁOWCY, zabić ofiarę będąc samemu zakamuflowanym. Jest to ignorancja wszystkich praw czystości Polowania. Nie jest to zgodne z Honorem ŁOWCY oraz wyrównaniu z ofiarą szans podczas walki. Yautja, który został wykryty robiąc takie rzeczy zostaje wygnany z Klanu. Jest jednak jedno "ale". ŁOWCA może zabić będąc w kamuflażu jedynie po to, by "oczyscić" drogę do ofiary, którą sobie zaplanował, oraz kiedy jest atakowany przez stworzenie, na które w danej chwili nie poluje.
6. NIGDY NIE KRZYWDŹ NIESZKODLIWYCH (NIEWINNYCH)

"Ci którzy nie krzywdzą nie zostaną skrzywdzeni".
7. POLOWANIE DLA ZDOBYCIA POŻYWIENIA

Kiedy Yautja poluje dla jedzenia, zabija tylko słabych. Nazywa się to oczyszczaniem lini gatunków. Likwiduje słabe osobniki, by silniejsze mogły przeżyć.
8. HONOR POLEGŁYM

Kiedy znajdziemy umierającego, bądź zmarłego, albo zabitego Yautja, należy okazać mu Honor. To samo tyczy się ofiary gdy polowanie się już dawno zakończyło. Gdy natomiast polowanie trwa nadal będzie to dodatkowe trofeum (za wyjątkiem Yautja i ofiar już nieżywych, a poległych nie z naszej ręki).
9. TERYTORIUM

Nie przyłączaj się do innegi ŁOWCY bez jego zgody. Nie poluj na terytorium innego Yautja bez jego pozwolenia. Wszystkie trofea tam zdobyte są uznane za ukradzione i "złodziej" powinien je zwrócić właścicielowi terytorium.
10. LITOŚĆ

Ten, kto pokona Ciebie w prawej walce i okaże Ci litość jest w zamian Ci równy. Musisz wybrać jeden ze sposobów:
Zabić go i siebie
Potraktować go jako równego sobie i darować mu życie
11. ZŁAMANIE KODEKSU

Ci, którzy złamali Kodeks są renegatami i nie mogą dłużej przynależeć do Yautja. Są niszczeni podczas pierwszej lepszej potyczki.KLANY


W społeczenstwie Yautja można rozróżnić kilka Klanów. Przynależenie do konkretnego Klanu może świadczyć o sławie (dobrej bądź złej) danego Yautja. Każdy Klan to inny stopień wtajemniczenia Yautja w wiedzę starożytnych wojowników i bogów. Wszystkie Klany można krótko scharakteryzować. ETA

Są to nietykalni Yautja. W większości są chromi lub okaleczeni, niezdolni (lub za bardzo tchórzliwi), aby przyłączyć się do Polowania. Zamiast tego służą jako niewolnicy i słudzy. Są wyśmiewani i upokorzani codziennie przez innych Yautja.
BEZKRWAWI

Dzieci Yautja wytrenowane po to, aby w przyszłości zostać ŁOWCĄ. Przed pierwszym Polowaniem przynależą do BEZKRWAWYCH, póki nie udowodnią, że są na tyle wyćwiczeni, że mogą wybrać się na swoje pierwsze Łowy. Tworzą około 40% wszystkich Yautja.
MŁODA KREW

Są ostatnimi przed drugim wtajemniczeniem (KRWAWI). Są niebaczni i małomyślni. W tym czasie próbują wymyślać sobie imię. Większość z nich jest dumna ze swoich drobnych trofeów, które bawią doświadczonych już ŁOWCÓW. Około 30% Yautja przynależy do MŁODEJ KRWI.
KRWAWI

Są to wszyscy ŁOWCY, którzy przeszli do końca rytuał MŁODEJ KRWI, ale nie są jeszcze gotowi do bycia jednym z HONOROWYCH lub STAROŻYTNYCH. Cały czas spędzają na Łowach, gdzie nabierają wprawy i uczą się coraz to nowszych "sztuczek" wykorzytstywanych podczas Polowania. Przedstawicielami tego Klanu jest około 20% populacji Yautja.
WOJOWNICY

Są to Yautja, którzy nie Polują w Klanie, ale angażują się w bitwe lub wojnie, pojedyńczo. Są gwałtowni, o wielkim poważaniu. ŁOWCA ten otrzymuje specjalny sprzęt i broń. Podróżuje on przez galaktykę samotnie. Jest wiele opowieści i legend o pełnych dumy WOJOWNIKACH przekraczających wszelkie bariery ryzyka. Są elitą Yautja. Stanowią niestety tylko 5% liczebności całej rasy.
HONOROWI

Ci ŁOWCY rownież są elitą całego społeczeństwa. Nie tylko z tego powodu, że przeżyli wiele Polowań, ale i z tego, iż uzbierali o wiele więcej trofeów niż przeciętny ŁOWCA. Slużą oni społeczeństwu i są pożyteczni ze względu na ich olbrzymią wiedzę.
STAROŻYTNI

Najsilniejsi ze wszystkich Yautja. Są weteranami wszelkich wojen, bitew, walk, Polowań i Łowów. Prawie wszyscy należeli wcześniej do HONOROWYCH. Walcząc, nie zwracają uwagi na samo polowanie, lecz na jego artyzm i całokształt. Są wielkimi WOJOWNIKAMI. Nadal polują, choć nie tak często jak wcześniej. Mają poprostu za dużo trofeów, by się jeszcze o nie starać. Ich walka to istny balet i raj dla oczu z niższych Klanów. Są bardziej litościwi, miłosierni i współczujący oraz zdyscyplinowani niż większość innych Yautja. Niektórzy z nich nauczyli się podczas swoich Polowań nowych technik walk, których żaden nauczyciel nawet na oczy nie widział (Na przykład jeden ze STAROŻYTNYCH Polował w VI wieku w Japonii i nauczył się "Hira Barahi" oraz walk na dwa miecze i posługuje się tymi sposobami w Łowach po dziś dzień - posiada przy sobie dwa miecze.). Sobą reprezentują mniej niż 1% całej populacji Yautja.
ZŁA KREW

Jest to Kasta kryminalna (przestępców). Zostali obłąkani zabijaniem i są niebezpieczni dla innych Klanów. większość popełniło przestępstwa takie jak: morderstwo innego Yautja, zabicie ofiary nie wliczonej w Polowanie (dziecko, kobieta), błąd w Łowach, itp. Są oni nieustannie "namierzani" przez "Sędziow". Około 5% Yautja przynależy do ZŁEJ KRWI.

STATKI


Dział ten przybliży Wam nieco informacji o statkach powietrznych tych kosmicznych Łowców. Na pewno większość z Was zastanawia się w co też może być wyposażony typowy statek kosmiczny Łowców. Niżej spełniam Waszą ciekawość :))) 1. ZAGŁUSZACZ RADARÓW

Statki kosmiczne Łowców, podobnie jak sami Łowcy, potrafią się maskować. Lecz maskowanie statków wygląda nieco inaczej. Łowcy załamują swiatło, statki posiadają osłonę przeciwradarową. Tak więc, podczas wkraczania w atmosferę planety, gdzie Łowca zamierza polować, statek jest "niewidzialny" dla radarów. Statki są niewykrywalne przez jakikolwiek system skanowania za wyjątkiem sensorów grawitacji.
2. GHOST IMAGER

Wszystkie statki powietrzne PREDATOR'ów mogą "ogłupić" system namierzania rakiet.
3. TURBOCHANGER

Wszystkie ich statki potrafią zwiększać sprawność swoich systemów (upgrade'ować). Są to zazwyczaj podwójne szybkości, zapis w pamięci komputera celów, itp. Istnieje jednakże mały minus tejże sprawy. Otóż może to być zrobione tylo raz na godzinę.
4. POWIERZCHNIA POKRYTA SUBSTANCJĄ OCHRONNĄ

Wszystkie szkody wyrządzone powierzchni staku są o połowę słabsze niż być powinny w rzeczywistości. Dotyczy to nawet szkód wyrządzonych za pomocą wszelkiego radzaju broni, laserów, itp. Nie dotyczy to broni, mającej za pociski plazmę, której używają PREDATORZY.
5. OCHRONA ZEWNĘTRZNA PRZED WPŁYWEM ŚRODOWISKA

Statki potrafią podróżować w (dosłownie) każdym środowisku. Poczynając od chronosfery Słońca, kończąc na podwodnych "wędrówkach".
6. SYSTEM NAWIGACYJNY

Wszystkie statki posiadają autopilota, którego można włączyć w każdej chwili lotu. Nawet gdy celem jest inny system słoneczny. Istnieje jednak pewien minus. Statki z włączonym autopilotem nie potrafią wtedy operować bronią. Ale nie jest jeszcze tak źle. Za to potrafią (będąc na autopilocie) wymknąć w tym czasie pociskowi (np. rakieta) bądź zgubić pościg. Potrafią zrzucić Łowcę na planetę, powrócić na orbitę i czekać tam na sygnał od Łowcy w celu powrotu po niego.
7. AUTODESTRUKCJA

Jest nastawiana przez PREDATOR'a. Gdy PREDATOR ginie - uruchamia sie samoczynnie. Zachodzą wtedy pewne (niezrozumiałe dla ludzi) realcje chemiczne, dzięki którym statek nie eksloduje, tylko w dziwny sposób "wyparowuje", nie zostawiając przy tym żadnych szczątków.
8. SEKWENCJA DESTRUKCJI MASOWEJ

Jest podobna do sekwencji autodestrukcji. Tym razem wybucha główny reaktor, co daje rezultat termonuklearnej rekcji. Łowca musi odpalić ten system z pewnej odległości (chyba, że chce zginąć), ponieważ eksplozja następuje w kilka setnych sekund od wciśnięcia "guzika", znajdującego się na lewym przedramieniu PREDATOR'a. Ekslozja niszczy wszystko w promieniu jednego kilometra. Ale to jeszcze nie wszystko. W promieniu 15 kilometrów od miejsca wybuchu, teren zostaje poddany silnemu promieniowaniu (promieniowanie po wubuchu bomby atomowej w Hiroszimie przy tym promieniowaniu wysiada). Łowca używa tego systemu, gdy chce masowo zniszczyć wroga. Jest on podobny do kamikadze. Łowca wysyła swój okręt w wybrane miejsce, każe mu zawisnąć w powietrzu (bądź wylądować) i włącza sekwencję destrukcji masowej. Prawda, żę przerażające?
9. ANALIZATOR CELU

Statki PREDATOR'ów potrafią skanować statki wroga z najmniejszymi szczegółami wchodzi w to system wykrywania broni, sensory ruchu i życia, itp.


Statki te nie posiadają żadnych śluz czy komór powietrznych. Niewiadomo w jaki sposób powietrze utrzymywane jest w środku wechikułu i nie wydostaje się na zewnątrz. Powietrze w środku statku jest ciężkie, o zapachu oleju silnikowego i pokryte ciepłą mgłą, która redukuje widoczność u ludzi. Światło jest przyćmione, czerwono-pomarańczowe, emanujące z czerwonych ścian pokrytych wyszukanymi, niezrozumiałymi symbolami. Statki są w pełni zautomatyzowane. Mimo to Yautja-pilot wie jak nim sterować w razie awarii.
Zakręcający korytarz we wnętrznościach statku (PATRZ: OBRAZEK PO LEWEJ STRONIE) prowadzi do sali z "kolumnami" ozdobionymi dziwnymi symbolami (PATRZ: OBRAZEK PO PRAWEJ STRONIE). "Kolumny" są przymocowane do podłogi, ale nie dotykają sufitu. Tak więc można powiedzieć, iż najprawdopodobniej owe "kolumny"to raczej dziwne menchiry, które coś symbolizują. Wewnątrz takiego statku można bardzo łatwo się zgubić. Są to latające labirytny. NER' UDA
(standardowy śmigacz)


Jest on małym, zrzucającym statkiem, przeznaczonym do szybkiego wlecenia w atmosferę, "wysadzenia" pojedyńczego ŁOWCY i powrotu na orbitę planety, bądź do statku, z którego został wystrzelony. Są przeznaczone do pokonywania krótkiego dystansu i nie mogą podróżować między systemami słonecznymi. W atmosferze są bardzo mało zwrotne. Śmigacze są bardzo małe. Dysponują zapasem jedzenia i powietrza dla tylko jednego ŁOWCY. Mają natomiast dużo miejsca na przyszłe trofea, z którymi wróci PREDATOR. Statek ten jest prawie, że nie uzbrojony. W razie potrzeby potrafi się zakopać pod ziemię lub wystrzelić na orbitę, będąc niewidzialnym dla wszelkich sensorów, czekając na rozkaz auto-destrukcji lub rozkaz powrotu, wysłany przez Yautja, który wypełnił już swoją "łowiecką" misję. Śmigacz można było zobaczyć w pierwszej części filmu. To ten mały statek wystrzelony z większego (MAN' DACA) na samym początku filmu.
MAN' DACA
(standardowy okręt KAST)


W tych statkach przemierzają galaktyki całe rodziny ŁOWCÓW. Plotka głosi, iż niektóre grupy tworzą dla siebie swoje własne okręty, o odmiennych kształtach i barwach. Lecz mimo to większość tych statków wyglądem jest podobna do siebie. Jest on najczęściej używany przez ŁOWCÓW na polowaniach i wojnach. PREDATORZY bardzo rzadko nimi lądują na strefach polowań. Jak już wyżej wspomniałem, na takich okrętach żyją wszyscy członkowie danej Kasty. Niższe pokłady przeznaczone są dla Yautja zajmujących niższe miejsce w Kaście. Są wilgotne, chłodne i zaśmiecone. Do przyrządzania potraw w tym miejscu używa się ognia, a śpi się na podłodze. Wyżsi w Kastach mają swoje własne kwatery i otrzymują lepsze pożywienie. Częto panują walki pmiędzy członkami Kast o uzyskanie wyższej rangi, a tym samym lepszych warunków bytowania na statku. Okręty te są zaopatrzone w mniejsze statki do zrzucana ŁOWCÓW w strefy polowań, a także, oprócz nich w tuzin "roznosicieli jaj". Owe "trutnie" potrafią podrózować do jednego roku świetlnego, by ostatecznie wejść w atmosferę planety. Tam odnajdują najgęściej zamieszkałe, przez żywe organizmy, obszary, lądują i rozpoczynają swoje dzieło. "Rozsiewają" po 6-12 jaj AlieN'ów, gotowych do wylęgu. Jaja są trzymane w izolacji i nie mogą się otworzyć, dopóki nie usunie się z nich łupin. Obcy mogą wtedy rozmnożyć się i rozpocząć budowę Roju. Rozsiewacze cały czas posuwają się do przodu i wyrównują teren przed sobą, robiąc miejsce jajom. Gdy jaja są "rozsiane", "truteń" przesyła informację wraz ze swoim położeniem, do statku, po czym ulega samozniszczeniu. Okręt wtedy może wyruszyć na polowanie. Na tych statkach przeważnie trzymana jest jedna KRÓLOWA OBCYCH (lub więcej) jako źródło produkcji nowych jaj. Statki te mogą bardzo mocno oddalać się od swoich "portów" bez jakichkolwiek braków energii, która jest potrzebna do poruszania się tych okrętów. Mogą przebyć nawet kilkanaście galaktyk w poszukiwaniu swojego nowego trofeum. Gdy energia się skończy, silniki potrzebują conajmniej tygodnia, by się naładować. W tym czasie, statek będąc w przestrzeni kosmicznej - dryfuje póki energia spowrotem się nie naładuje. Nie wiadomo jak długo wechikuły te mogą działać bez prądu i jakichkolwiek napraw. Niewiadomo także nic o broni, która jest zamocowana do statku. Najniższe pokłady to slumsy. Najwyższe to miejsce sterowania okrętem i dowodzenia, oraz pokłady dla "wyżej postawionych". W samym sercu statku znajduje się ring, na którym Yautja staczają pojedynki, rzadko na śmierć i życie, gdzie walczą o teren do polowań lub pozycję w Kaście. Znajduje się tam również wystawa trofeów i broni, zarówno PREDATORÓW jak i ich ofiar.
JAG' D' JA ATOLL
(standardowy statek matka)


Istnienie monstrualnych statków-matek, ŁOWCÓW opatre jest tylko na plotkach, ponieważ jeszcze żaden człowiek nie widział ich na własne oczy. Są to zupełnie niezależne od niczego statki,na których mogą dokować inne, mniejsze. Statki te bardzo rzadko wykorzystuje się w celu walk. Są to raczej "przenośne miasta", gdzie ŁOWCY mogą dokować i mieszkać. Podobnie jak inne statki, te również są niewidziane dla wszystkich sensorów. Dzięki temu wykrycie ich w przestrzeni kosmicznej jest niemożliwe. Chyba, że lecisz wtedy innym okrętem produkcji ŁOWCÓW, bo tylko one mają możliwość wykryć najbliższe statki-matki. Podobnie jak MAN' DACA, ten okręt również posiada slumsy i pomieszczenia dla wyższych w Kaście. Tylko w tym statku jest ich o wiele więcej. Yautja może tam zapoznawać nowych towarzyszy, walczyć o Honor i pozyskiwać nowy sprzęt/broń. ATOLL'e bardzo rzadko się poruszają. Zamiast tego dryfują między galaktykami. Bardzo rzadko wchodzą do systemów słonecznych w obawie przed wykryciem. Nigdy nie biorą udziału w polowaniu. Na ich pokładzie znajduje się garść mniejszych, własnych statków i sterującą nimi załogę. Wśród mniejszych statków znajdujących się na pokładzie ATOLL'i znajdują się okręty przewożące za jednym razem do 500 pasażerów. Na ATOLL'ach można znależć stałych mieszkańców. Są to zazwyczaj bezdomni, którzy nie mają dokąd pójść. Znajdują się również osobniki tak stare, że poprzestały na polowaniach i łowach i teraz czekają już tylko na śmierć. Bardzo rzadko ATOLL'e posiadają "trutnie", ale przeważnie w tym celu dysponują Królową znoszącą jaja. Zaatakowanie ATTOLL'i równoważy z zabiciem innego Yautji.
RELIGIA


Religia rasy Yautja opiera się na wierze w wielu bogów. Bogowie ci jako istoty mające formę doskonale czystą (czyli bezosobową) magą od czasu do czasu wstępować w cielesne postacie Yautja tym samym potwierdzać swoją bezustanną obecność wsród rasy. Paja (wojownik zwycięstwa)

Bóg wszystkich łowców, raz na jakiś czas wybrany Yautja który poświecił całe życie na doskonalenie technik i sztuk walki, osiąga stan ponad doskonały w którym Paja wstępuje w jego ciało przybierając cielesną postać. Wybrany Yautja zostaje wówczas przywódcą całej wojowniczej społeczności.
Czarny Wojownik (Srogi Żniwiarz)

Nie znane jest imię tego boga. Bóg śmierci, decyduje kto ma żyć, a kto umrzeć. Spotkanie z nim zazwyczaj oznacza jedno - śmierć. Podobnie jak bóg Paja czasem wstępuje w cielesną postać by przemówić przez nią do żyjących Yautja. Nie wiadomo dokładnie co dzieje się z daną osobą, gdy bóstwo opuszcza jego ciało (najprawdobodobniej umiera).
Bogowie żywiołów

V'klta (wiatr), Moata (woda), Ragta (ogień), Yarta (ziemia)
Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lip 2009, 16:36 
Srebrny Rycerz
Awatar użytkownika
Offline
Reputacja: 0
Rejestracja: 29 mar 2009, 15:27
Posty: 1196
Lokalizacja: Woj. Łódzkie
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sie 2009, 13:30 
Rycerz
Awatar użytkownika
Offline
Reputacja: 0
Rejestracja: 01 wrz 2010, 06:15
Posty: 919
Lokalizacja: Hanysowo
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 paź 2010, 16:28 
Administrator
Awatar użytkownika
Offline
Reputacja: 21
Rejestracja: 03 lis 2008, 08:07
Posty: 8932
Lokalizacja: Gród Bestiarium
Płeć: Mężczyzna
Figurki Predator'ów autorstwa McFarlane'a

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Wszystko ku chwale większej frajdy!
Obrazek
Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 sie 2011, 03:40 
Rycerz
Awatar użytkownika
Offline
Reputacja: 0
Rejestracja: 01 wrz 2010, 06:15
Posty: 919
Lokalizacja: Hanysowo
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 mar 2013, 17:47 
Rycerz
Awatar użytkownika
Offline
Reputacja: 0
Rejestracja: 01 wrz 2010, 06:15
Posty: 919
Lokalizacja: Hanysowo
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Na górę
  Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron