Strefa czasowa UTC+1godz.


Dzisiaj jest 23 lip 2018, 07:10Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Asgardzi (Gwiezdne Wrota)
Post: 12 sty 2011, 15:22 
Wojownik
Awatar użytkownika
Offline
Reputacja: 0
Rejestracja: 20 gru 2010, 22:28
Posty: 109
[SIZE="5"]Asgard [/SIZE]– fikcyjna rasa pozaziemska z serialu Gwiezdne wrota. Asgardczycy pierwszy raz pojawiają się w 9. odcinku pierwszego sezonu pod tytułem Thor's Hammer.


[SIZE="5"]Wygląd[/SIZE]

Asgardczycy mają około jednego metra wzrostu, szary odcień skóry, małe, chude kończyny, duże głowy i czarne oczy (są podobni do kosmitów z Roswell oraz opisach uprowadzeń przez UFO). 30 tys. lat temu Asgardczycy byli bardzo podobni do ludzi, różnili się głównie szarą skórą oraz brakiem owłosienia. Rozmnażali się jak ludzie, lecz z czasem stracili możliwość seksualnej reprodukcji. Korzystają więc z klonowania, które kieruje ich na ścieżkę zmierzającą do ich wyginięcia. Z tego powodu (włączając porwania ludzi z Ziemi), Asgardczycy podejmują drastyczne kroki, by zagwarantować przetrwanie gatunku. Jako że wszyscy wyglądają tak samo, rozpoznawani są po głosie. Asgardczycy są bardzo inteligentni, skutecznie rozwinęli mnóstwo zaawansowanych technologii, które zahamowały rozrost Goa`uldów. Asgard posiada okręty wyposażone w hipernapęd, pozwalający podróżować z jednej galaktyki do innej w ciągu kilku dni.
Znani Asgardczycy

* Thor (Bóg piorunów)- Naczelny dowódca floty Asgardu. Jego świadomość co jakiś czas przenoszona jest do sklonowanego ciała. Thor jest bardzo przychylny Ziemi. Nawiązał ścisły kontakt SG-1 z O'Neillem który określa mianem kumpla, z Carter z którą przyszło mu raz współpracować w obronie jednej z planet Asgardu. Szybko działa i ma zawsze jakiś określony plan, którego się trzyma.

Pierwszy kontakt z Thorem SG-1 nawiązało już w 1998 roku w Komnacie Mocy Thora, potem spotkamy go rok później gdy zaproponował włączenie Ziemi w Traktat Planet Chronionych przed Goa'uldami. Dzięki niemu Ziemia uniknęła ataku odwetowego. Dzięki wprowadzeniem wiedzy Pradawnych w O'Neilla Asgardczycy dostrzegli ogromny potencjał ludzkości. Kod genetyczny pułkownika został zabezpieczony. Thor więc wszystkie rozmowy prowadził z O'Neillem uważając go za przedstawiciela swojego gatunku. Thor pomagał także w schwytania agentów NID działającego poza Ziemią. Na przełomie 1999/2000 roku statek Thora zostaje przejęty przez replikatory i skierowany na Ziemie. Gdy statek znalazł się na orbicie Thor przetransportował Jacka, aby zniszczył statek z nimi na pokładzie. Ostatecznie problem został rozwiązany. W trakcie tej akcji Thor był na skraju śmierci. Po ewakuacji na jedną z planet jego ciało zostało zabrane przez Asgard. Parę dni później Thor przybył na Ziemię przez wrota, prosząc o pomoc w odparciu ataku na planetę Asgardu która jest kluczem do przetrwania ich rasy. Wraz z Carter udaje się opracować plan planu która za pomocą którego pokonują replikatorów. W 2001 roku Anubis porwał Thora i pobrał całą jego wiedzę. SG-1 udało się go uratować, jednak zapadł on w śpiączkę. Jednak okazało się że Anubis przeniósł jego świadomość w system jego statku. Spowodowało to, że Thor przejął sterowanie nad nim i statek pojawił się na orbicie Ziemi. Drużynie SG-1 udało się wydobyć z komputera statku świadomość Thora i przekazać je Asgardowi. Pół roku później Thor prosi o pomoc w ostatecznym pokonaniu replikatorów.Thor w zamian za pomoc pomaga w rozwiązaniu kryzysu dyplomatycznego gdy Kinsey chciał wykorzystać ujawnienie programu Stargate innym krajom do przejęcia władzy nad SGC przez NID. Następnie Thor nadzorował proces ostatecznego zniszczenia replikatorów poprzez wciągnięcie ich w czarną dziurę. W parę miesięcy później Thor podarował Ziemi silniki hiperprzestrzenne i wraz z O'Neillem spotkał się z prezydentem USA. Przed tą wizytą uczestniczył w procesie kamuflowania dowodów przedstawianych przez Colsona dotyczących istnienia obcych.

* Heimdall (Strażnik mostu Bifrost)- NaukowiecAsgardu który pracował nad genetyczną historią przodków, która miała pomóc ocalić jego rasę przed wymarciem. Badania prowadził w galaktyce Droga Mleczna z dala od replikatorów na jednej z planet chronionych przez Asgard. Niestety planeta została wykorzystana przez Anubisa do sprawdzenia wytrzymałości osłon na ostrzał Asgardu. W wyniku tego Thor został porwany, a placówce groziło niebezpieczeństwo. Na ratunek przybyło SG-1. Wraz z Hemidall uratowali oni materiał badawczy i samego Thora.
* Loki (Bóg podstępu i oszustwa)- GenetykNaukowiec Asgardu poszukujący rozwiązania genetycznego problemu Asgardu, jest odpowiedzialny za porwanie ludzi na Ziemi, którego badania nie zostały usankcjonowane przez Wysoką Radę. Loki porywał ludzi na pokład statku znajdującego się na orbicie. Badania zostały przerwane do czasu, gdy Asgard był zajęty problemem replikatorów, porywa Jacka O'Neilla, który według Thora jest następnym krokiem w ewolucji ludzi. DNA O'Neilla zostało zabezpieczone przez Asgard, klon Jacka był młodszy o kilkadziesiąt lat.
* Aegir (Władca mórz)- Dowódca Walhali głównego statku obronnego Orilly
* Kvasir (Bóg mądrości)- Naukowiec
* Hermiod (Posłaniec bogów)- Inżynier
* Freyr (Bóg urodzaju i płodności)- Członek Wysokiej Rady Asgardu i protektor planety K'Tau. Jest bardzo formalny, sztywny, dbający o dobro Asgardu i ludzkości. Freyr przybywa do SGC w momencie gdy Asgardowie sądzili że Thor zginął na swoim statku po tym jak został on zaatakowany przez Anubisa. Po uratowaniu Thora przez SG-1, przybył on z trzema statkami w krytycznym momencie gdy w pościg za statkiem SG-1 wyruszył Anubis.
[SIZE="5"]
Historia[/SIZE]


Pierwszą planetą zamieszkaną przez Asgardczyków była Othalla w galaktyce Idy.
30 000 lat temu

Pewna grupa Asgardczyków w stanie hibernacji wyrusza w podróż kosmiczną. W trakcie podróży komputer nawigacyjny ulega uszkodzeniu i statek wraz z załogą dryfuje bezwładnie przez galaktyki docierając w końcu do Drogi Mlecznej. Statek został niedawno odnaleziony przez Asgardzkich naukowców. Heimdall zaczął badania nad zachowanym na statku Asgardczyku sprzed 30 tysięcy lat, który zachował się w komorze hibernacyjnej.
10 000 lat temu

Asgardczycy wraz z trzema innymi cywilizacjami (Pradawni, Nox i Furling) założyli Przymierze Czterech Ras.
Do XXI wieku naszej ery

Pomimo dezaprobaty ze strony Asgardu Goa'uldowie stali się postrachem Drogi Mlecznej. Goa'uldowie zaczęli brać ludzi jako nosicieli w tym samym czasie, gdy Asgardczycy zdali sobie sprawę z wielkiego potencjału ludzkości. Asgardczycy i Goa'uldowie przeszli w stan wojny, lecz ci pierwsi nie mogli zbytnio się w nią angażować, gdyż byli zajęci dużo potężniejszym wrogiem w galaktyce Idy. Aby zapobiec całkowitej dominacji Goa'uldów w galaktyce Asgardczycy zawarli Traktat Ochrony Planet, dzięki któremu wiele światów było pod ich ochroną. Ich mieszkańcom ukazywali się pod postacią nordyckich bogów. Goa'uldowie zgadzali się na często nieprzychylne im warunki, gdyż bali się starcia z potężniejszym od siebie Asgardem, który jednocześnie nie chciał wojny z powodu prowadzenia walk z Replikatorami. Konflikt militarny na obu frontach mógłby przyczynić się do ich upadku.
Replikatory

Asgardczycy nie byli w stanie pomóc Ziemi i Drodze Mlecznej pozbyć się Goa'uldów, gdyż byli zajęci wojną z dużo potężniejszym wrogiem, Replikatorami. Replikatory szybko stały się niewrażliwe na energetyczną broń Asgardu. Jednakże broń ziemian oparta na energii kinetycznej okazała się być skuteczną. Tau'ri pomagali Asgardczykom wiele razy, gdyż jako ewolucyjnie młodsza rasa wpadali na "głupie pomysły", które Asgardczycy uznawali za zbyt proste, aby mogły działać. Thor obiecał, że po zakończeniu wojny z Replikatorami pomogą raz na zawsze pokonać Goa'uldów z użyciem wszystkich możliwych środków. Z pomocą SG-1 Asgardczycy zdołali umieścić wszystkie Replikatory w polu o zmienionej szybkości czasu. Gdy dla Replikatorów minęło kilka minut poza polem mijały tysiące lat. Zabieg taki miał dać czas Asgardczykom na znalezienie skutecznej broni przeciwko Replikatorom.

Niestety Replikatorom po dwóch latach udało się wydostać z pola i zaatakowali nową planetę Asgardu – Orillę. Atak się powiódł i wylądowali na niej, a razem z nimi Piąty, wyglądający jak człowiek, wysoce zaawansowany Replikator. Posiadający wiedzę Pradawnych pułkownik Jack O'Neill stworzył broń zdolną do zakłócania połączeń między "elektrycznymi komórkami" Replikatorów, co uniemożliwiało im łączenie się. Thor szybko stworzył większą wersję tejże broni, przy pomocy której zdołał obronić całą planetę, jednakże wielu Replikatorom udało się uciec (włącznie z Piątym).

Pozostałe Replikatory zwróciły swoją uwagę na Drogę Mleczną. Stały się niewrażliwe na antyreplikatorową broń, a Asgardczycy byli w stanie do pomocy wysłać tylko Thora. Replikatory zostały ostatecznie pokonane gdy Tau'ri, Naród Wolnych Jaffa oraz Baal użyli broni Pradawnych ukrytej na Dakarze do rozłożenia każdego Replikatora w Drodze Mlecznej na części pierwsze.
Lata po-Replikatorowe i wymarcie

W ostatnim, 20. odcinku dziewiątego sezonu "Camelot" Asgardczycy brali udział w zjednoczonym ataku przeciwko flocie Ori, który zakończył się bezapelacyjną klęską sprzymierzeńców z Drogi Mlecznej. W ostatnim, 20. odcinku dziesiątego sezonu (a zarazem ostatnim odcinku całego serialu) "Unending" Asgardczycy przekazali Tau'ri całą swoją wiedzę, historię i dziedzictwo, po czym dokonali masowego samobójstwa całej swojej rasy. Podjęli tak drastyczny krok, gdyż przez błędy z przeszłości ich ciała ulegały ewolucyjnej degradacji.
[SIZE="5"]Galaktyka Pegaza [/SIZE]

W 11. odcinku 5. sezonu Gwiezdne wrota: Atlantyda – "The Lost Tribe" pojawia się odłam Asgardczyków, który oddzielił się ponad 10 000 lat temu i przeniósł do galaktyki Pegaza. W oddaleniu od Wysokiej Rady eksperymentowali na ludziach, celem przywrócenia swym ciałom dawnej formy.
[SIZE="5"]Stosunki z ludźmi[/SIZE]

Spotkanie O`Neillem z Thorem pozwoliło Asgardowi do przyjęcia nowego spojrzenia na ludzi. Przestudiowali bliżej ludzi i stwierdzili, że ludzkość posiada wielki potencjał. O`Neill udowodnił Asgardowi, że ludzie są gotowi stać się częścią galaktyki. Pomimo swych możliwości intelektualnych i potencjału obronnego Asgardowie nie byli w stanie długo walczyć z Replikatorami. Wyczerpali wszystkie możliwe sposoby walki, stając się bardzo zależnymi od Tau`ri i przy niejednej okazji odpłacali się za próbę pokonania tego wroga.
Asgardczycy stali się dłużnikiem Ziemi i obiecali, że kiedy walka z Replikatorami dobiegnie końca, powierzą im swoje środki, pomagając raz na zawsze rozprawić się z Goa`uldami. Już zaczęli spełniać swoja obietnicę wyposażając Prometeusza w zaawansowane osłony i broń. Po odkryciu Atlantis zgodzili się pożyczyć nam Międzygalaktyczny Hipernapęd (tzw. II Klasy) w celu umożliwienia podróży Dedalem Atlantis-Ziemia.
[SIZE="5"]Traktat Ochrony Planet[/SIZE]

Porozumienie między Władcami Systemu a Asgardami, stanowiący, że Władcy Systemowi nie mogą atakować planet objętych traktatem, pod groźbą odwetu ze strony Asgardu. Traktat obejmuje 27 planet, z Ziemią włącznie. Innymi planetami są np. Cimmeria (P3X-974), K'Tau, PX3-595 i Galar. Władcy Systemu są odpowiedzialni za wymuszenie przestrzegania traktatu przez pomniejszych Goa'uldów.
Jednymi z warunków traktatu są:

* mieszkańcy chronionych planet nie mogą osiągnąć wyższego poziomu technologicznego, który rodziłby zagrożenie dla Władców Systemu.
* zakaz sztucznego podniesienia poziomu technologicznego jakiejkolwiek chronionej planety przez Asgardczyków, nawet jeśli miałoby to na celu ratowanie ludności przed katastrofą.

Jakiekolwiek naruszenie traktatu powoduje nieważność całości umowy i pozwola Goa'uldom atakować planety objęte traktatem.

Traktat jest szanowany przez Goa'uldów głównie dlatego, że Asgard posiada nad nimi znaczną technologiczną przewagę i z dużą pewnością w otwartym konflikcie to Asgard by wygrał. Pod koniec sezonu 5 traktat traci na znaczeniu za sprawą chaosu sianego przez Anubisa, który zdobył dostęp do technologii Pradawnych, zupełnie zignorował traktat atakując jeden z okrętów Asgardu i porywając Thora

[SIZE="5"]Wysoka Rada Asgardu [/SIZE]

Wysoka Rada Asgardu jest radą rządzącą rasą Asgardu. Nieznana jest liczba jej członków, ale wiadomo, że jest ich co najmniej siedmiu (między innymi Freyr, Thor oraz Penigal. Decyzje Wysokiej Rady Asgardu wpływają na całą rasę, lecz nie wiadomo jaką ma dokładnie władze polityczną.

Obrazek
Obrazek

Źródło: Wikipedia.pl
Na górę
  Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron