Strefa czasowa UTC+1godz.


Dzisiaj jest 23 lip 2018, 07:12Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 20 sty 2011, 23:40 
Wojownik
Awatar użytkownika
Offline
Reputacja: 0
Rejestracja: 20 gru 2010, 22:28
Posty: 109
Zmiennokształtni w Supernatural
Można je rozpoznać po święcących oczach - ich reakcji oczu na obiektyw kamery. Posiadają nadprzyrodzone umiejętności takie jak większa siła, czy regeneracja. Możliwość zmiany wyglądu wykorzystują w niecnych celach - kradzieże, morderstwa. Są bardzo uczulone na srebro i tylko nim można je unicestwić.
Obrazek
Źródło: Supernatural.com.pl
Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 mar 2011, 21:53 
Wojownik
Awatar użytkownika
Offline
Reputacja: 0
Rejestracja: 20 gru 2010, 22:28
Posty: 109
Alastair w Supernatural
Potężny demon, który pierwszy raz pojawia się w dziewiątym odcinku czwartej serii, zatytułowanym I Know What You Did Last Summer.

Przyjmuje on postać eleganckiego pana około pięćdziesiątki. Bije od niego zadziwiający spokój demonstrowany łagodnym uśmieszkiem, który tak naprawdę tuszuje jego sadyzm i czyste zło. Jest niezwykle potężny, czego dowodem jest jego odporność na moce Sama. Młody Winchester chciał dokonać egzorcyzmu siłą swojego umysłu, jednak jedynym, co wywołał u demona, był lekki kaszel. Dowód jego siły świadczy niewątpliwie również o wysokiej pozycji Alastaira w piekielnej hierarchii. A dodatkowo Dean rozpoznaje w nim jednego z demonów, który znęcał się nad nim podczas jego pobytu w piekle.

W pierwszej potyczce, Sam zostaje wyrzucony na schody, a Dean dostaje solidne lanie z rąk demona. Sytuację ratuje młodszy z braci, który wraca i atakuje mężczyznę słynnym sztyletem zabijającym demony. Alastair jednak nie ginie, zostaje mu tylko niewielkie draśnięcie. Chłopcom udaje się wyskoczyć przez okno i umknąć z rąk demona.

Po raz kolejny spotykamy go w odcinkach Heaven and Hell, Death Takes a Holiday, On the Head of a Pin, When the Levee Breaks.

W Heaven and Hell Ruby dostaje się w ręce Alastaira, który torturuje ją, aby uzyskać informacje i pobycie Winchesterów i anielicy Anny. Dochodzi do walki pomiędzy Winchesterami a demonem i jego pomocnikami, do akcji wkraczają również aniołowie, którzy pokonują demony, a sam Alastair zostaje odesłany do piekła.

Jednak Alastair nie jest demonem, który łatwo się poddaje. Bracia spotykają go ponownie w odcinku Death Takes a Holiday, gdzie demon porywa wszystkich Reaperów, czyli Śmierć, aby mordując je złamać kolejną pieczęć. Do akcji wkraczają oczywiście Sam i Dean. Dzięki pomysłowości i odwadze udaje im się temu zapobiec, a demon zostaje schwytany przez anioły.

Odcinek On The Head of a Pin dochodzi do bezposredniej konfrontacji pomiędzy Deanem a Alastairem. Anioły żądają od Deana, aby wykorzystał umiejętności nabyte w piekle i za pomocą tortur wydobył z Alastaira niezbędne dla nich informacje. Pomimo niechęci, Dean w końcu ulega i rozpoczyna tortury, w których trakcje demon się uwalnia i atakuje mężczyznę. Ciężko pobity Dean ląduje w szpitalu, a Alastair zostaje zabity przez Sama.

Po raz ostatni spotykamy tę postać w przedostatnim odcinku 4 serii. Pojawia się on w zwidach Sama, który przechodzi kurację odwykową od demonicznej krwi. W umyśle chłoaka tworzy się obraz, w którym jest on torturowany przez tego demona.
Obrazek
Źródło: Supernatural.com.pl
Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 mar 2011, 22:01 
Wojownik
Awatar użytkownika
Offline
Reputacja: 0
Rejestracja: 20 gru 2010, 22:28
Posty: 109
Baldur w Supernatural
Baldur to postać epizodyczna, która pojawia się w odcinku Hammer Of The Gods. Wraz z Kali i najważniejszymi bogami innych religii pojmuje braci Winchester. Baldur jest przedstawiony jako wysoki, przystojny brunet, romansujący z Kali.

Ginie z ręki Lucyfera.
Obrazek

Baltazar w Supernatural
Baltazar jest aniołem, który po apokalipsie uciekł z niebios i skrył się na ziemi. Ukradł też wiele niebezpiecznej broni z nieba, by móc nią handlować, była to np. Laska Mojżesza. W odcinku The Third Man, gdzie go poznajemy, sprzedał laskę chłopcu w zamian za jego duszę. W ostatecznej scenie oddaję duszę chłopcu na żądanie Deana i Sama, a następnie znika.
Obrazek
Źródło: Supernatural.com.pl
Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 mar 2011, 22:12 
Wojownik
Awatar użytkownika
Offline
Reputacja: 0
Rejestracja: 20 gru 2010, 22:28
Posty: 109
Gabriel w Supernatural

Gabriel jest najmłodszym bratem Michała, Lucyfera i Rafaela. Spotkał się z Bogiem „twarzą w twarz". Wciąż kocha swoich braci i nie chce ich krzywdzić, ma wielkie opory przed podniesieniem ręki na któregoś z anielskich braci. Okazuje się, że miał dosyć walk pomiędzy archaniołami, nie mógł stanąć po jednej ze stron. Pewnego dnia zdecydował się zejść na ziemię i przywdziewając swoje „ludzkie naczynie" rozpoczął życie jako Trickster - archetyp bożka. Część z bóstw rozpoznaje w nim Lokiego - nordyckiego boga zniszczenia, śmierci i oszustwa. Od samego początku wiedział, że prawdziwym przeznaczeniem Winchesterów jest bycie naczyniami jego dwóch starszych braci - Lucyfera i Michała. Początkowo nie chciał bezpośrednio pomóc braciom, chociaż przez swoje sztuczki próbował ich w pewien sposób przygotować na wypełnienie ich ról. W końcu jednak stanął przeciwko Lucyferowi, bo wciąż wierzył w ludzka rasę. Niestety, potyczka ze starszym bratem skończyła się śmiercią Gabriela.

Pierwszy raz pojawia się w drugim sezonie w odcinku Tall Tales jako Trickster. Na lokalnym uniwersytecie giną dwaj wykładowcy, a student zostaje porwany przez UFO. W dodatku bracia zaczynają się kłócić i wzajemnie obwiniać, w końcu wzywają na pomoc Bobby'ego, który bez trudu zgaduje, że za wszystkim stoi właśnie Trickster - istota, która może tworzyć rzeczy z niczego, a jej główną rozrywką jest robienie niewybrednych dowcipów. Bracia wraz z Bobby'm zastawiają na niego pułapkę, po krótkiej walce Dean przebija Trickstera drewnianym kołkiem. Zadowoleni ze zwycięstwa, odjeżdżają wraz z Bobby'm, okazuje się jednak, że Trickster kolejny raz wywiódł ich w pole.

Kolejny raz Gabriel - wciąż uznawany przez Winchesterów za Trickstera - pojawia się w trzecim sezonie, w odcinku zatytułowanym Mystery Spot. Tym razem bezpośrednim obiektem dowcipów Trickstera staje się Sam. Bracia trafiają do małego miasteczka w poszukiwaniu naukowca, który właśnie tutaj widziany był po raz ostatni. Podczas śledztwa Dean umiera, a Sam... budzi się w motelowym łóżku. Okazuje się, że wciąż powtarza się ten sam dzień i chociaż Sam zapobiega śmierci Deana w sposób, w jaki ten zginął wcześniej, to jednak Dean i tak umiera. Sam w końcu domyśla się, że to znowu Trickster. Udaje mu się go złapać i zmusić do przerwania pętli czasu, w jakiej ich uwięził. Sam budzi się kolejnego ranka i pogania Deana, by zbierali się w drogę. Chowając rzeczy do samochodu, Dean zostaje zastrzelony przez złodziejaszka. Jednak tym razem Sam nie budzi się z tego koszmaru, a Dean naprawdę umiera. Przez kilka miesięcy Sam poluje samotnie, stając się zimnym i bezwzględnym łowcą. W końcu zwabia Trickstera w pułapkę. Bożek informuje go, że żart miał na celu uświadomienie konieczności pogodzenia się z odejściem brata. Sam jednak błaga go, by przywrócił Deana do życia. Trickster w końcu spełnia jego prośbę.

Trzeci raz bracia spotykają Gabriela vel Trickstera w sezonie 5 w odcinku Changing Channels. Winchesterowie kolejny raz trafiają w rzeczywistość stworzoną przez bożka. Tym razem jest to świat seriali i programów telewizyjnych, w którym muszą odegrać wyznaczone role. Castiel próbuje im pomóc, jednak zostaje odesłany przez Trickstera. Bracia w końcu pokonują go, jednak okazuje się, że znowu dali się nabrać. Dzięki wskazówkom anioła i własnej spostrzegawczości dochodzą do wniosku, że Trickster jest kimś więcej, niż przypuszczali. Wreszcie udaje im się zwabić go w płonący krąg, z którego Gabriel nie może się wydostać. Przyznaje się braciom, że nie jest Tricksterem, tylko archaniołem Gabrielem. Opowiada im swoją historię; miał dosyć kłótni w niebie i zstąpił na ziemię, by pod postacią Trickstera prowadzić spokojne życie. Wyjaśnia też, że chciał im pokazać od dawna wyznaczone role, jakie mają wypełnić: naczynia dla Lucyfera i Michała. Przed tym losem nie ma dla nich ucieczki.
Ostatni raz bracia trafiają na Gabriela w odcinku Hammer of The Gods. Tym razem Gabriel przybywa na ratunek braciom więzionym przez pogańskie bożki, które miały już dosyć Apokalipsy i postanowiły działać. Zanim bracia ujawniają prawdziwą tożsamość archanioła, ten pozbawia ich głosu. Gabriel dla bożków jest wciąż jednym z nich i uważa, że nie należy ujawniać jego prawdziwej tożsamości. Okazuje się jednak, że Kali - jedna z bogiń, była kochanka Gabriela - przejrzała jego plan. Wraz z braćmi archanioł zostaje przeniesiony do jednej z hotelowych sal. Stara się przekonać bożki, że nie mają szans w walce z archaniołami. Jednak Kali mówi mu, że archaniołowie są zbyt aroganccy i pewni siebie, poza tym to pogańscy bożkowie byli pierwsi, a nie chrześcijański Bóg. Jeżeli ktoś ma zniszczyć świat, będzie to Kali, a nie nikt inny, po czym zabija Gabriela jego własnym mieczem. Okazuje się jednak, że była to kolejna ze sztuczek, a sam Gabriel ukrywa się na tylnym siedzeniu Impali. Dean przekonuje go, że musi przeciwstawić się Lucyferowi. Faktem jest, że Gabrielowi zależy na bożkach, gdyż to oni zostali jego nową rodziną.

W hotelu pojawia się Lucyfer, wezwany przez jednego z bożków. Zabija on po kolei każdego z nich, aż w końcu staje twarzą w twarz z Kali. Wtedy pojawia się Gabriel, który każe Deanowi i Samowi zabrać boginię z hotelu, a sam zostaje, by walczyć z własnym bratem.

Tłumaczy Lucyferowi, że ten może zgrywać ofiarę ile chce, jednak prawda jest taka, że Bóg najbardziej faworyzował i kochał właśnie Lucyfera. A kiedy Bóg stworzył ludzkość, Lucyfer poczuł się zazdrosny. Gabriel tłumaczy, że wreszcie pora dorosnąć. Lucyfer początkowo sądzi, że Gabriel walczy z nim ze względu na Michała, jednak Gabriel mówi, że gdyby Michał tu się pojawił, jego też by chętnie dźgnął. Lucyfer zarzuca mu nielojalność, skoro brata się z pogańskimi bożkami, jednak Gabriel tłumaczy, że nie jest lojalny wobec nich, lecz wobec ludzkości. Bóg-ojciec miał rację, że ludzie są lepsi od aniołów, ponieważ próbują się zmienić na lepsze i potrafią przebaczać. W końcu Gabriel próbuje zabić Lucyfera, korzystając z jednej ze swoich sztuczek - tworzy fałszywego Gabriela, samemu pojawiając się za Lucyferem. Jednak ten przejrzał jego plan i wbija ostrze w ciało brata. Gabriel umiera, a Lucyfer stoi nad nim płacząc.

Gabriel nie zapomniał jednak o Winchesterach. Zostawił im taśmę, która początkowo wydaje się filmem porno, a okazuje wskazówką do pokonania Lucyfera.
Obrazek
Obrazek
Źródło: Supernatural.com.pl
Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 mar 2011, 22:15 
Wojownik
Awatar użytkownika
Offline
Reputacja: 0
Rejestracja: 20 gru 2010, 22:28
Posty: 109
Jeźdźcy Apokalipsy w Supernatural
Kiedy pod koniec sezonu czwartego Sam Winchester uwolnił Lucyfera, zapoczątkował koniec świata, a to związane jest z pojawieniem się czterech wspomnianych wcześniej jeźdźców.

Z pierwszym z nich spotykamy się w odcinku Good God, Y'All! i jest to Wojna, której ludzka postać jeździ czerwonym Fordem Mustangiem. Powoduja ona u ludzi halucynacje zmuszając ich do walki przeciwko sobie. Używa do tego celu specjalnego pierścienia, który jak się później okaże, posiada jeszcze jeden z trzech zaprezentowanych w serialu jeźdźców. Wojna została przywołana na ziemię przez Lucyfera, wykorzystał on do tego specjalny rytuał przedstawiony w odcinku Abandon All Hope.

Kolejnym jeźdźcem, na jakiego natykają się Winchesterowie, był Głód, który w serialu miał bardziej dosłowną postać, a przedstawiony był jako schorowany staruszek, siedzący na wózku inwalidzkim. W odcinku My Bloody Valentine mieszkańców lokalnego miasteczka opanowywał głód, którego zaspokojenie prowadziło ich do śmierci - przez przejedzenie lub przedawkowanie itp. (np. zakochane w sobie osoby pożerały się nawzajem). Głód z kolei żywił się duszami tych osób, by móc w pełni odzyskać siły. Jego sile nie oparli się Sam oraz Castiel. W młodszym Winchesterze odezwało się uśpione uzależnienie picia demonicznej krwi. Natomiast cielesna powłoka anioła nie mogła oprzeć się pokusie jedzenia surowego mięsa.

Podobnie jak Wojna, tak i Głód, posiadał pierścień, który dawał mu moc. Wojnę pokonano odcinając mu palec z pierścieniem, Głód został pokonany przez Sama, który po napiciu się demonicznej krwi dokonał na nim „egzorcyzmu”.

Ostatnim jeźdźcem, jaki pojawił się w serialu była Śmierć (odcinek Dead Men Don't Wear Plaid), jednak tym razem nie pokazano jej w ludzkiej postaci, a jedynie skutki jej działań - powstanie z martwych. W miasteczku zamieszkiwanym przez Bobby’ego powraca do życia 15 martwych osób, w tym jego żona. Po jakimś czasie okazuje się, że zmarli stają się niebezpieczni i atakują bliskie im osoby, pożerając je żywcem. Bobby początkowo jest zbyt szczęśliwy z powrotu żony, by dopuszczać do siebie myśl, że stoi za tym wszystkim coś złego. Dopiero po interwencji braci oraz dzięki zdrowemu rozsądkowi i dobroci własnej żony Bobby przekonuje się, że nie można igrać z jeźdźcami. Okazuje się również, że powrót jego żony był swojego rodzaju informacją dla niego, gdyż Bobby jest najbliższą osobą dla braci i w zasadzie po części dzięki niemu Sam nie powiedział jeszcze Lucyferowi „tak”.

Kolejny raz Śmierć pojawia się w odcinku Appointment In Samarra, gdy wzywa ją Dean, chcąc prosić o uwolnienie z klatki duszy Sama. Śmierć zawiera z nim umowę, że na jeden dzień Dean ma włożyć jej pierścień i pełnić jej rolę. Na końcu, pomimo przegranego przez Deana zakładu, Śmierć zwraca Samowi duszę i buduje w jego umyśle mur, mający chronić młodszego Winchestera przed wspomnieniami z pobytu w piekle.

Obrazek

Obrazek
Źródło: Supernatural.com.pl
Na górę
  Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron