Strefa czasowa UTC+1godz.


Dzisiaj jest 17 lip 2018, 20:21Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Istoty figurujące w serialu Supernatural.
Post: 22 gru 2010, 16:10 
Wojownik
Awatar użytkownika
Offline
Reputacja: 0
Rejestracja: 20 gru 2010, 22:28
Posty: 110
Wszystkie informacje zawarte w poniższych postach pochodzą z Supernatural.com.pl

[SIZE="6"]A[/SIZE]

Alastair
Antychryst
Azazel


[SIZE="6"]B[/SIZE]

Baldur
Baltazar
Benderowie


[SIZE="6"]C[/SIZE]

Crocotta
Człowiek z Hakiem

[SIZE="6"]D[/SIZE]

Demon z rozdroży
Duchy
Dżiny

[SIZE="6"]E[/SIZE]

-Brak

[SIZE="6"]F[/SIZE]

-Brak

[SIZE="6"]G[/SIZE]

Gabriel
Ghul

[SIZE="6"]
H[/SIZE]

-Brak

[SIZE="6"]I
[/SIZE]
-Brak

[SIZE="6"]
J[/SIZE]

Jeźdźcy Apokalipsy
Joshua

[SIZE="6"]K[/SIZE]

Kali
Kosiarz
Krwawa Mary
Kupidyn

[SIZE="6"]L[/SIZE]

Leprekaun
Leszy
Lilith

[SIZE="6"]M[/SIZE]

Michał
[SIZE="6"]N[/SIZE]

Nierządnica Babilońska
[SIZE="6"]
O[/SIZE]

Ogary Piekielne
Okami

[SIZE="6"]P[/SIZE]

-Brak

[SIZE="6"]Q[/SIZE]

-Brak

[SIZE="6"]R[/SIZE]

Rafał
Rakszas
Rugaru

[SIZE="6"]S[/SIZE]

Samhain
Skinwalker
Strzyga
Syrena

[SIZE="6"]T[/SIZE]

Tulpa

[SIZE="6"]U[/SIZE]

Uriel

[SIZE="6"]V[/SIZE]

Vanir
Veritas


[SIZE="6"]W[/SIZE]

Wampiry
Wendigo
Widmo
Wróżki

[SIZE="6"]X[/SIZE]

-Brak

[SIZE="6"]Y[/SIZE]

-Brak

[SIZE="6"]Z[/SIZE]

Zachariasz
Zmiennokształtni
Zombi
[SIZE="6"]
Anioły[/SIZE]

Baltazar
Gabriel
Joshua
Michał
Rafał
Uriel
Zachariasz

[SIZE="6"]Demony[/SIZE]

Alastair
Azazel
Demon z rozdroży
Lilith
Ogary Piekielne
Samhain[SIZE="6"]Pomniejsze bóstwa[/SIZE]

Baldur
Kali
Kupidyn
Leszy
Rakszas
Vanir
Veritas
Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 gru 2010, 16:50 
Wojownik
Awatar użytkownika
Offline
Reputacja: 0
Rejestracja: 20 gru 2010, 22:28
Posty: 110
W Supernatural, Lucyfer jest przedstawiony jako upadły anioł uwięziony przez Boga w "klatce diabła". To właśnie on stworzył demony, których szczerze nie cierpiał i miał zamiar się ich pozbyć, gdy tylko dokona tego, czego chciał, czyli sprowadzić Apokalipsę. By mógł wędrować po świecie w ludzkiej postaci, to jako archanioł musiał znaleźć odpowiednie dla niego naczynie, a było nim jeden z braci, głównych aktorów serialu. W serialu, nasz wspaniały diabełek odgrywa jest draniem, który uważa ludzi za "trochę bardziej rozwinięte małpy". Jego odwiecznym wrogiem jest jego najbliższy brat, Michał. Diabeł zostaje uwięziony na końcu z powrotem w klatce, jednak zabiera ze sobą MIchała i duszę jednego z braci.
Obrazek
Obrazek
Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sty 2011, 14:21 
Wojownik
Awatar użytkownika
Offline
Reputacja: 0
Rejestracja: 20 gru 2010, 22:28
Posty: 110
Azazel w Supernatural
W serialu znany jest on jako żółtooki demon, który zamordował matkę Sama i Deana oraz napoił własną krwią małego Sama. Pościg za tym demonem był głównym celem w życiu Johna Winchestera i jego syna Deana. Kiedy demon zabił narzeczoną Sama – Jessicę, na krucjatę przeciwko niemu wyruszył również Sam.

Po wielu latach poszukiwań doszło do bezpośredniego starcia z demonem pod koniec pierwszego sezonu, gdy John zostaje przez niego opętany oraz na początku drugiego w odcinku In My Time of Dying, kiedy to John, aby uratować życie ciężko rannego Deana, zawiera pakt z demonem.

Do kolejnego starcia dochodzi w odcinkach All Hell Breaks Loose, gdy Sam zostaje uprowadzony do opuszczonego miasteczka. Spotyka tam innych takich jak on, czyli nawiedzanych przez żółtookiego i posiadających jakieś dziwne moce. Kiedy Sam ginie, Dean zawiera pakt na rozdrożu, dzięki któremu Sam wraca do życia. Do ostatecznej potyczki dochodzi pod koniec odcinka, gdy ranny Dean za pomocą słynnego Colta oraz przy współudziale ducha uwolnionego z piekła ojca, zabija żółtookiego.

W kolejnych sezonach dowiadujemy się, że Sam nie był przypadkowo wybranym dzieckiem. Jego matka kilka lat wcześniej zawarła pakt z tym demonem, aby uratować życie swojego ukochanego – Johna. Po kilku latach demon upomniał się o swoje.

Jednak i ta historia ma swój początek w pewnym żeńskim klasztorze, gdzie znajdowały się wrota do celi uwięzionego Szatana. Mordując siostry, Azazel nawiązał kontakt ze swoim panem, od którego dostał rozkaz znalezienia „specjalnego” dziecka oraz uwolnienia Lilith. A reszta, jak się to mówi, to już historia…

Obrazek
W klasztorze


Źródło: supernatural.com.pl
Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sty 2011, 14:23 
Wojownik
Awatar użytkownika
Offline
Reputacja: 0
Rejestracja: 20 gru 2010, 22:28
Posty: 110
Lilith w Supernatural
Po raz pierwszy Lilith zostaje wspomniana w Supernatural w odcinku Malleus Maleficarum, chociaż jej imię nie zostaje głośno wypowiedziane. Demonica Tammy wyznaje Samuelowi, że na Zachodzie objawił się nowy lider i że demony nie potrzebują już jego przywództwa.

Lilith pojawia się w Supernatural po raz pierwszy w 12. odcinku 3. sezonu, przybierając postać grzecznej dziewczynki w wieku szkolnym, która pyta na policyjnym posterunku o dwóch braci: jeden z nich jest, wedle jej słów, naprawdę wysoki, a drugi naprawdę słodki. Chwilę potem oczy dziecka stają się biało-sine, a ono samo, wziecając ogromny płomień światła, zabija wszystkich pozostających w pobliżu.

Jednak prawdziwego znaczenia nabiera dopiero wtedy, gdy Bela, przeczuwając swój rychły koniec, zdradza Deanowi, kto jest właścicielem zawieranych na rozdrożach paktów. W przedostatnim odcinku 3. sezonu okazuje się, że tą ważną personą jest właśnie Lilith.

W odcinku finałowym 3. sezonu Lilith, tym razem w ciele uroczej, blondwłosej pięciolatki, jest niezwykle ważną postacią. Wraz z armią demonów opanowuje miasteczko i urządza sobie prawdziwie wakacyjny wypoczynek. Z prawdziwą przyjemnością karze śmiercią nieposłusznych jej zdaniem członków rodziny. Nie do końca wiadomo, kiedy, opanowuje ciało demonicy Ruby i napuszcza na Deana piekielne ogary, które rozszarpują starszego Winchestera. Próbuje swoich mocy również na Samuelu, ale on okazuje się być na nie odporny. Przerażona demonica ucieka z opętanego ciała.

W 2. odcinku 4. sezonu Castiel zdradza Deanowi, że Lilith zaczęła łamać pieczęcie, które doprowadzą do uwoknienia Lucyfera. Jedną z nich było uwolnienie tzw. Świadków. Jest wśród nich także duch agenta Hendriksena, który opowiada Deanowi o wydarzeniach z policyjnego posterunku. Niestety, oblężeni nie zginęli od razu, ale byli przez Lilith okrutnie torturowani.

W odcinku Yellow Fever jedną z halucynacji, jakiej doznaje zarażony wirusem strachu Dean, jest Lilith w ciele pięciolatki, przypominając mu o pobycie w piekle.

W 18. odcinku 4. sezonu prorok Chuck ma wizję, w której Lilith przyjmuje postać dorosłej, atrakcyjnej kobiety, zawierającej pakt z Samem i spędzającej z nim namiętną noc. Prawdopodobnie dochodzi do zawarcia paktu - życia braci w zamian za powstrzymanie apokalipsy. Dean chce uniknąć tego spotkania, jednak Sam dąży do konfrontacji. Czeka na kobietę w motelowym pokoju i kiedy ta się pojawia, pyta ją, dlaczego chce przestać łamać pieczęcie. Lilith wyjaśnia mu, że wedle przepowiedni, nie dożyje apokalipsy. Wówczas Sam sięga po nóż Ruby. Lilith jest jednak silniejsza. Na szczęście w porę zjawiają się Dean i Chuck, a Lilith ucieka w obawie przed zemstą Archanioła.

W przedostatnim odcinku 4. sezonu Ruby mówi Samowi, że to Lucyfer stworzył Lilith - pierwszego demona. Tylko ona może złamać ostatnią z 66 pieczęci.

W odcinku finałowym 4. sezonu Sam zabija Lilith i wtedy okazuje się, że to ona była ostatnią pieczęcią, której złamanie uwalnia Lucyfera.

Obrazek
Obrazek
Źródło: Supernatural.com.pl
Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sty 2011, 14:26 
Wojownik
Awatar użytkownika
Offline
Reputacja: 0
Rejestracja: 20 gru 2010, 22:28
Posty: 110
Antychryst w Supernatural
Z Antychrystem spotykamy się w Supernatural w odcinku I Believe the Children Are Our Future, gdzie jest nim chłopiec o imieniu Jesse. W serialu dowiadujemy się, że w innych kulturach antychryst jest nazywany kambionem, katako lub po prostu hybrydą. Jest to pół człowiek pół demon, nie jest synem diabła lecz potomkiem demona. Jest to bardzo potężna istota, będąca w stanie zniszczyć zarówno demony, jak i anioły.

Obrazek

Źródło:supernatural.com.pl
Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Istoty figurujące w serialu Supernatural.
Post: 15 sty 2011, 14:33 
Wojownik
Awatar użytkownika
Offline
Reputacja: 0
Rejestracja: 20 gru 2010, 22:28
Posty: 110
Postać ghula pojawia się po raz pierwszy w uniwersum serialu Supernatural w odcinku Jump the Shark.

Okazuje się, że John Winchester wraz z lokalnym policjantem zapolowali na ghula, który pożywiał się zwłokami umarłych. John ciężko ranny trafił do lokalnego szpitala, gdzie uległ urokowi pracującej w nim pielęgniarki, a skutkiem krótkiego romansu był syn Adam.

Blisko dwadzieścia lat później matka chłopka oraz dawny szeryf giną w dziwnych okolicznościach. Chłopak dzwoni na numer Johna, jednak trafia na Deana i Sama. Obaj bracia udają się do małego miasteczka, a każdy z nich ma inne podejście do sprawy. Dean początkowo wietrzy podstęp. Dopiero później przekonuje się, że ojciec nie był przecież mnichem i mógł dać życie kolejnemu Winchesterowi. Natomiast Sam szybko dogaduje się z nowopoznanym bratem, chcąc za wszelką cenę zrobić z niego kolejnego łowcę.

Okazuje się jednak, że Adam nie żyje, a w jego postać i postać odnalezionej matki wciela się para rodzeństwa ghuli, których ojca dwadzieścia lat wcześniej zabił John Winchester. Kierowane pragnieniem zemsty, ghule zabiły i pożarły Adama i jego matkę, przybierając postacie swoich ofiar oraz przejmując ich wspomnienia.

Dean pokonuje ghula-Kate strzelając jej w głowę, a ghula-Adama zabija, roztrzaskując mu czaszkę.

Źródło: supernatural.com.pl
Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sty 2011, 14:37 
Wojownik
Awatar użytkownika
Offline
Reputacja: 0
Rejestracja: 20 gru 2010, 22:28
Posty: 110
Kali w Supernatural
Kali poznajemy w odcinku 5x19 Hammer of the Gods, kiedy chłopcy zatrzymują się na noc w hotelu, który stoi pośrodku niczego. Kali jest ukazana jako ciemnoskóra kobieta, która przewodzi spotkaniu bogów różnych kultur. Przedstawiona jest jako potężna bogini, która chce ratować ziemię, bo Apokalipsa oznaczałaby także koniec wszystkich bóstw. Inne religie były na ziemi wcześniej, niż chrześcijaństwo. Niestety, choć ogień jest jej siłą, to Lucyfer jest od niej potężniejszy.

Obrazek

Źródło: SUpernatural.com.pl
Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sty 2011, 14:38 
Wojownik
Awatar użytkownika
Offline
Reputacja: 0
Rejestracja: 20 gru 2010, 22:28
Posty: 110
Leszy w Supernatural
Poznajemy go w odcinku Fallen Idols. Jest to pogański bożek, strzegący kiedyś bałkańskich lasów, bardzo złośliwy, może przybierać dowolną postać – np. Abrahama Lincolna, Gandhiego, Paris Hilton. Zaspokaja się krwią swych wyznawców, a ich martwe żołądki wypełnia nasionami. By go zabić, trzeba odciąć mu głowę żelazną siekierą.
Obrazek


Źródło: Supernatural.com.pl
Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sty 2011, 14:41 
Wojownik
Awatar użytkownika
Offline
Reputacja: 0
Rejestracja: 20 gru 2010, 22:28
Posty: 110
Michał w Supernatural
Michał jest najstarszym bratem Lucyfera, Gabriela i Rafaela. Stoi na czele anielskiej armii i kiedy Lucyfer buntuje się przeciwko Bogu, Michał osobiście strąca go do piekła.

Kiedy Lucyferowi udaje się wydostać z piekielnej klatki i rozpoczyna się Apokalipsa, jedynym archaniołem mogąca ją powstrzymać wydaje się właśnie Michał.

Okazuje się, że Dean i Sam są naczyniami dla Michała i Lucyfera. Jednak, aby archaniołowie mogli przejąć ich ciała, bracia muszą na to wyrazić zgodę. Jednak Winchesterowie są zdeterminowani i wciąż opierają się anielskim naciskom, by zgodzić się na oddanie własnych ciał.

W końcu aniołowie przenoszą w czasie anielicę Annę, która ma za zadanie zabić rodziców Sama i Deana, zanim ich synowie pojawią się na świecie. Aniołowie uznali, że jeśli zapobiegną narodzinom Sama, to Lucyfer nie będzie miał swojego prawdziwego, ludzkiego naczynia. Cas widząc, co się dzieje, przenosi do roku 1978 również Sama i Deana, którzy spotykają się ze swoimi rodzicami. Mary rozpoznaje w Deanie łowcę, bo już raz się z nim zetknęła, kiedy Dean sam cofnął się w czasie. Udaje im się przekonać zdezorientowanego Johna do ukrycia się. Niestety, nie daje to oczekiwanego rezultatu. Anna pojawia się, by zabić Mary. Kiedy wydaje się, że bracia nie wygrają tej walki, pojawia się Michał, który prosi Johna o to, by ten zgodził się oddać ciało archaniołowi. Widząc, co się dzieje, John zgadza się. Michał zabija Annę, a wystraszonego Uriela, który tłumaczy się, że nie wiedział, iż Dean ma być naczyniem Michała, odsyła do nieba.

Dean żąda, by Michał uzdrowił Sama. Jednak archanioł chce z nim najpierw porozmawiać. Zdziwiony Dean pyta go, jak to możliwe, że może posiąść ciało Johna, skoro to on ma być podobno jego „naczyniem". Michał tłumaczy mu, że faktycznie jest on jego jedynym prawdziwym „naczyniem", jednak może on przejąć ciało każdego, w kim płynie krew Winchesterów, ponieważ John i Dean są potomkami Kaina i Abla.

Michał wyjaśnia Deanowi, że nie chce zabić swojego brata Lucyfera, tak samo jak Dean nie chce zabić Sama. Jednak nie ma on wyjścia i musi słuchać poleceń ojca. Poza tym Dean i tak w końcu zgodzi się na przejęcie jego ciała, bo wolna wola jest tylko iluzją, a każda podjęta przez Deana decyzja i tak zbliża go do celu w bożym planie.
Michał pociesza Deana, że kiedy opuści jego ciało nie zostawi go wyniszczonego, jak to robi z opętanymi Lucyfer. Informuje również mężczyznę, że wymaże pamięć Johna i Mary, tak że nie będą oni pamiętać nie tylko aniołów, ale również jego i Sama. W końcu Michał uzdrawia Sama i wraz z Deanem odsyła go do czasów współczesnych.

Michał pojawia się również w ostatnim odcinku piątego sezonu zatytułowanym Swan Song. Zgodnie z planem Sama i Deana, ten pierwszy zgadza się na opętanie przez Lucyfera, by odesłać go do piekielnej klatki. Dean jednak nie mówi „tak" Michałowi. Dlatego ten przejmuje ciało Adama - brata Winchesterów. Lucyfer stara się go przekonać, że nie powinni walczyć, gdyż jest on dokładnie taki, jakim chciał go Bóg; jest zły. Michał nie przyjmuje żadnych argumentów i rozpoczyna się walka. Wtedy na stary cmentarz wjeżdża Dean, który stara się porozmawiać z opętanym Samem. W tym samym czasie Castiel i Bobby zajmują się Michałem. Cas rzuca w niego butelką z płonącym świętym olejem i tymczasowo odsyła go do nieba. Lucyfer wykorzystuje to i zabija Castiela i Bobby'ego. Potem, wciąż w ciele Sama, masakruje Deana, który stara się dotrzeć do uwięzionego we własnym ciele brata. Wreszcie Samowi udaje się na chwilę odzyskać kontrolę nad własnym ciałem i za pomocą pierścieni od Jeźdźców Apokalipsy otwiera piekielne wrota. Wtedy pojawia się Michał, który mówi, iż ten nie może wskoczyć w otchłań, gdyż jego przeznaczeniem (Michała) jest zabicie Lucyfera. Sam chwyta zaskoczonego Michała (w ciele Adama) i skacze wraz z nim w wejście do piekielnej klatki.
Obrazek
Obrazek
Źródło: Supernatural.com.pl
Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sty 2011, 14:44 
Wojownik
Awatar użytkownika
Offline
Reputacja: 0
Rejestracja: 20 gru 2010, 22:28
Posty: 110
Piekielne Ogary w Supernatural
Ogary piekielne pojawiają się aby zabić osobę,która zawarła pakt z demonem na rozdrożu, a następnie odesłać jej duszę prosto do piekła. Jakiś czas przed końcem umowy, wizje ogarów nawiedzają ich przyszłe ofiary zarówno we śnie, jak i na jawie w postaci halucynacji. Dokładnie nie wiadomo, jak wyglądają te piekielne stworzenia, ponieważ jest je w stanie dostrzec tylko osoba, na którą polują lub inne demony. Dysponują niezwykłą siłą, szybkością, a dzięki bardzo ostrym pazurom i zębom są w stanie rozszarpać swoje ofiary. Żaden człowiek nie może pokonać ogarów, jedyną w miarę skuteczną metodą jest ziele o nazwie diabelskie sznurowadło i proch głuptaka, który uniemożliwia psom przedostanie się przez niego. Jednak nie jest on trwały. Zabicie ogara jest trudne, ale nie niemożliwe - można to zrobić np. za pomocą eksplozji. Niektóre demony, jak Lilith i Crowley są w stanie podporządkować sobie ogary, aby użyć ich do swych własnych celów.
Obrazek
Źródło: Supernatural.com.pl
Na górę
  Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do: