Strefa czasowa UTC+1godz.


Dzisiaj jest 23 lip 2018, 16:30Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Władcy Czasów
Post: 10 sty 2011, 22:43 
Wojownik
Awatar użytkownika
Offline
Reputacja: 0
Rejestracja: 20 gru 2010, 22:28
Posty: 109
[SIZE="6"]
Władcy Czasów
[/SIZE]

Rasa Władców Czasu wyginęła w "Ostatniej Wielkiej Wojnie Czasu" – wielkiej wojnie z rasą Daleków. W kolejnych seriach wychodzą jednak na jaw nowe fakty i okazuje się, że nie tylko Doktor przeżył wojnę.

Władcy Czasu regenerują się 12 razy, radykalnie zmieniając swój wygląd i osobowość. Mają zdolności telepatyczne, umiejętność czytania w cudzych myślach, a także pewną formę zdolności jasnowidzenia. Posiadają bardzo wyczulone zmysły – umieją wykrywać dotykiem obecność jonów i sprawdzać rodzaj substancji za pomocą języka. Ich podwójny układ krwionośny składa się z dwóch serc, potrafią obniżyć temperaturę własnego ciała. Wydają się być także lepiej przystosowani do podróży w czasie oraz bardziej odporni na jego zawirowania. Każdy z Władców Czasu posiada własną TARDIS, z którą jest w niezwykły sposób połączony i która pomaga mu w regeneracji. Prawdopodobnie są one jedną z najstarszych ras w uniwersum Doktora.

[SIZE="6"]Ostatni z Władców Czasu: Doktor Who[/SIZE]

Uwaga! W późniejszych odcinkach dowiadujemy się o istnieniu jeszcze "Złego Władcy Czasu", który przeżył podobnie jak doktor.

Postać Doktora była początkowo okryta tajemnicą. Widzowie pierwszych odcinków pierwszego sezonu z 1963 roku, wiedzieli o nim tylko, że jest ekscentrycznym kosmicznym podróżnikiem o niesamowitej inteligencji, który walczy z niesprawiedliwością i wędruje przez czas i przestrzeń starym, nie zawsze niezawodnym statkiem kosmicznym zwanym TARDIS. Dzięki osiągnięciom naukowym rasy Doktora TARDIS wewnątrz jest o wiele większa niż na zewnątrz, niegdyś potrafiła też dostosować swój wygląd do otoczenia i czasów, w jakich wylądowała. Z powodu bliżej nieznanej usterki systemu maskującego stale imituje angielską policyjną budkę telefoniczną z lat pięćdziesiątych XX w.
Śrubokręt ultradźwiękowy

Doktor jest ostatnim przedstawicielem rasy Władców Czasu z planety Gallifrey. Oprócz TARDIS Doktor dysponuje innymi fantastycznymi przyrządami m.in. papierem psychoaktywnym – 'wizytówką', która oszukuje patrzącego pokazując mu to, co Doktor ma na myśli oraz ultradźwiękowy śrubokręt o wielu, często zaskakujących, zastosowaniach.

Jako Władca Czasu Doktor po śmierci regeneruje się w nowym ciele, dzięki czemu do tej pory grało go jedenastu aktorów. Poszczególne wcielenia Doktora różnią się nie tylko wyglądem, ale również osobowością, co pozwala producentom na wygodną zmianę aktora grającego główną rolę. W ten sposób, mimo że aktorzy grają wciąż tę samą postać, nie muszą wzorować się na swoich poprzednikach i sami od początku kształtują wizerunek Doktora, co jest jedynym takim przypadkiem w historii telewizji.
[SIZE="6"]Tardis- Statek Kosmiczny[/SIZE]

ARDIS pochodzi z planety Gallifrey, statków tego typu używają wyłącznie Władcy Czasu. Można nią podróżować w czasie i przestrzeni, a nawet pomiędzy równoległymi wymiarami.

TARDIS Doktora posiadała niezwykłą właściwość, nazywaną Obwodem Kameleona, która pozwalała na zmianę wyglądu zewnętrznego stosownie do czasu i miejsca - jak powiedział kiedyś Doktor: Gdybyśmy pojawili się w starożytnej Grecji, byłaby posągiem. Obwód Kameleona w TARDIS Doktora uległ uszkodzeniu, zatrzymując się na stałe na wyglądzie niebieskiej policyjnej budki telefonicznej zwanej w Anglii blue police box.

Inną cechą TARDIS natychmiast rzucającą się w oczy jest to, że wewnątrz jest większa niż na zewnątrz, jest "wymiarowo transcendentalna". Ma dużo różnych pomieszczeń, ale najważniejszym jest "pokój przyrządów", gdzie toczy się większość wydarzeń.

TARDISy się hoduje, nie buduje, statek jest żyjącym organizmem. Posiada duszę i serce. Potrafi się komunikować telepatycznie ze swoim właścicielem. Spojrzenie w serce TARDIS jest niebezpieczne, wchłonięcie wiru czasowego jest śmiertelne zarówno dla ludzi, jak i dla Władców Czasu.

Oprócz TARDIS Doktora w serii Doctor Who pojawia się jeszcze jedna TARDIS, która należy do wroga Doktora, Mistrza. Ten wehikuł w przeciwieństwie do TARDIS Doktora, nie jest uszkodzony pod żadnym względem - wciąż może przybierać dowolne formy.

TARDIS uczestniczyła w Wojnie Czasu pomiędzy Władcami Czasu, a Dalekami. Wojna ta skończyła się prawie zupełną eksterminacją obu ras, co również TARDIS czyni ostatnią z ocalałych. Od czasu zakończenia wojny Doktor podróżuje samotnie odwiedzając istotne dla ludzkości miejsca i czasy, ratując wielokrotnie Ziemię przed zagładą. W jego podróżach TARDIS często ma towarzystwo, na pokład statku zabrał m.in. Sarah Jane Smith, Rose Tyler, Marthę Jones, Donnę Noble, czy Kapitana Jacka Harknessa.

Najdalej Doktor zawędrował w TARDIS do Wielkiego Wybuchu i 100 bilionów lat w przyszłość (w odcinku Utopia).

[SIZE="6"]
Wrogowie Doktora:
[/SIZE]

Dalekowie

Dalekowie są jedną z najpotężniejszych ras w uniwersum Doktora, są też jego największymi wrogami. Nazywają go "Nadciągającą Burzą" ("The Oncoming Storm"). W ferworze walki wydają z siebie okrzyk "EXTERMINATE" (eksterminacja, eksterminować). Znane są odmiany w kolorach brązowym, czarnym, czerwonym, białym, złotym i srebrnym. Oryginalni Dalekowie byli członkami humanoidalnej rasy Kaledów, zostali zmodyfikowanymi genetycznie i zamknięci w skorupach robotów przez Davrosa, jako broń w wielowiekowej wojnie między rasami Kaled i Thal. Dalekowie zbuntowali się, zniszcząc rasę Kaled i, bez ich zwierzchnictwa, założyli międzygwiezdne imperium.

Dalekowie w nowej serii posiadają mózgi ludzi, tak zaprojektował ich Imperator Daleków, jedyny z rasy, który ocalał z Wojny Czasu i ukrył się na "krańcu wszechświata". W budowie Daleków charakterystyczne są trzy wystające elementy, z których dwa dolne służą do ataku, a górny to oko, które bywa jedynym sposobem pokonania Daleka – poprzez oślepienie. Pomimo niepozornego wyglądu Dalekowie mają niewyobrażalną siłę – potrafią lewitować, wysysać dane z mózgu (przy okazji zabijając ofiarę), a w odcinku Dalek, w którym wyszło na jaw, że nie wszyscy Dalekowie zginęli, niedobitek potrafił zregenerować się dzięki DNA uzyskanemu z jednego dotyku Rose. Wtedy też jedynym sposobem na zniszczenie niedobitka okazała się jego autodestrukcja.

Pochodzenie: Planeta Skaro.

Cel działania: Opanowanie Wszechświata, a przede wszystkim bezlitosne zniszczenie wszystkich form życia poza nimi samymi.

Główna Broń: Emiter promieni uśmiercających/paraliżujących.

Cybermani

Cybermani pojawili się po raz pierwszy w odcinku The Tenth Planet. Początkowo byli organicznymi istotami – dopiero zachłanne instalowanie w sobie coraz większej liczby implantów zmieniło je w zimne maszyny, które pokazują emocje tylko pod wpływem agresji. Nowa seria wprowadza zupełnie nową wersję Cybermanów, którzy pod wpływem żądzy opanowania Wszechświata porywają ludzi i zamieniają ich w podobne sobie cyborgi. Wszczepiają im chipy kontrolujące umysł i hamujące emocje, bez których zmienieni ludzie popadliby po zmianie w szaleństwo. Znani są z tego, że głośno tupią i krzyczą "DELETE" (skasować), jeżeli ktoś spróbuje się im przeciwstawić. Z czasem zmieniali swój wygląd. Posiadają skórę z metalu, dzięki czemu są kuloodporni, można ich jednak zniszczyć bronią przeciwczołgową.

Pochodzenie: Równoległa Ziemia – planeta Mondas (stara seria), równoległy Wszechświat (nowa seria).

Cel działania: Zajęcie Ziemi (stara seria), asymilacja Wszechświata (nowa seria).

Główna broń: Siła fizyczna i laserowe karabiny (stara seria), siła fizyczna, porażanie prądem, naramienna broń energetyczna, karabiny elektryczne (nowa seria).
Davros

Davros jest genialnym naukowcem o megalomańskich cechach, pochodzącym z planety Skaro. Jest twórcą Daleków i wielokrotnie powracał do serialu po tym, jak został przedstawiony w odcinku Geneza Daleków, w którym Władcy Czasu odesłali Doktora do przeszłości, aby zniszczył Daleków, zapobiegł ich powstaniu lub zmodyfikował ich strukturę genetyczną tak, by stali się mniej wojowniczy.

Postać Davrosa odgrywało kilku aktorów: Michael Wisher (Geneza Daleków), David Gooderson (Przeznaczenie Daleków) oraz Terry Molloy. Davros powrócił do serii w odcinkach z 2008 roku: Skradziona Ziemia oraz Koniec Podróży.

Pochodzenie: Planeta Skaro.

Cel działania: Zapanowanie nad Wszechświatem jako Najwyższa Istota.
Master (Mistrz)

Mistrz jest złym Władcą Czasu pochodzącym z Gallifrey. Zna Doktora od czasu, gdy obaj byli dziećmi. Byli wtedy przyjaciółmi. Ma własną TARDIS, która może zmieniać swój kształt. Jest też znany z korzystania z przebrań i anagramów, by ukryć samego siebie. Podróżuje przez czas, tak jak Doktor, lecz chce czynić zło i krzywdzić ludzi.

Tak jak Doktor, Mistrz był grany przez wielu aktorów. Pierwszym był Roger Delgado, a ostatnim John Simm.

Pochodzenie: Gallifrey.

Cel działanie: Zapanowanie nad Wszechświatem (porozumienie z inną rasą mu to umożliwiającą, zdobycie super broni), zabicie Doktora.

Główna Broń: Maszyna zmniejszająca wrogów do rozmiaru lalki (stara seria), hipnoza (stara i nowa seria), śrubokręt laserowy (nowa seria)
Źródło: Wikipedia.pl
Rasy w Doktorze

Ras w doktorze jest wręcz bilion. Wymienienie ich wszystkich tutaj zajęło by sporo czasu, którego nie mam, a z takim artykułem się nigdzie nie spotkałem. A przynajmniej nie z pełnym. Tutaj wymieniam te, które spamiętałem z odcinków:
-Cyberman (Ulepszeni ludzie. Bez uczuć, ich mózgi są zamknięte w stalowej kopule)
-Drahvins
-Dream Lord
-Juudon (Przypominające nosorożców stworzenia, są czymś na wzór kosmicznej policji)
-Silurians
-Vashta Nerada (Coś na wzór mięsożernego roju. Jest praktycznie niewidzialny, zostawia tylko cień. Porusza się w dużych gromadach)
-Koty (Kotołaki?) (W przyszłości, po wybuchu ziemi się są medykami, jedynymi na "nowej ziemi")
-slippery( do ich rasy należy skazana na śmierć rodzina Slithinów.)
-Wilkołak (Rasa z kosmosu. Bardziej jak dusza, może wejść w czyjeś ciało. Jednak w każdą pełnię...)
-Sycorax
-Żniwiarze (Pojawiają się, gdy coś powstają anomalie czasowe)
-Abzorbaloff
-Gremliny
-Androidy
-Jagrafess
-Udowie (Coś na wzór niewolników. Gdy nikt im nie rozkazuje, umierają)
Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sty 2011, 17:57 
Wojownik
Awatar użytkownika
Offline
Reputacja: 0
Rejestracja: 20 gru 2010, 22:28
Posty: 109
Takowy post będzie uzupełniany.

Dalek
Obrazek

Slippery
Obrazek

Cybermeni
Obrazek

Silurians po lewej i Sea Devils po prawej
Obrazek

Sontarans
Obrazek

Autons ("Żyjące plastyki" gównie manekiny)
Obrazek

Zygoni
Obrazek

The Weeping Angels
Obrazek

Ood (Czyt. Uud)

Obrazek

Lodowy Wojownik
Obrazek

Vashta Nerada
Obrazek
Na górę
  Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron