Bestiarium.pl - Bestiariusz - Encyklopedia Potworów
http://bestiarium.pl/

Gra o tron - Wilkor (ang. Direwolf)
http://bestiarium.pl/viewtopic.php?f=13&t=4389
Strona 1 z 1

Autor:  ErisGrim [ 21 cze 2011, 12:51 ]
Tytuł:  Gra o tron - Wilkor (ang. Direwolf)

Wilkor to znacznie większa i o wiele bardziej inteligentna odmiana wilka.

Obrazek


Większość mieszkańców Siedmiu Królestw uważa, że zwierzęta te nie istnieją, choć niektórzy twierdzą, że przedstawiciele tego gatunku żyją w wilczym lesie nieopodal Winterfell. Bracia z Nocnej Straży, którzy bronią Muru, i Dzicy, którzy żyją po drugiej jego stronie, twierdzą, że watahy wilkorów spotkać można w nawiedzonym lesie za Murem.

Wilkora znaleźć można w herbie rodu Starków.

Obrazek


Wilkory w serialu:Na samym początku opowieści dzieci Starków przygarniają sześć młodych wilkorów. Nadają im następujące imiona:

•Szary Wicher, wilkor Robba Starka.
•Dama, wilkor Sansy Stark.
•Nymeria, wilkor Aryi Stark.
•Lato, wilkor Brandona Starka.
•Kudłacz, wilkor Rickona Starka.
•Duch, wilkor Jona Snowa.

Autor:  Dragu [ 07 wrz 2012, 22:33 ]
Tytuł: 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Autor:  Metaldragon [ 22 gru 2012, 16:44 ]
Tytuł: 

Wilkor jest to zwierzę blisko spokrewnione z wilkiem, ale jest większe i silniejsze. Szary wilkor w białym polu jest herbem domu Starków.

Wilkory mogą się rozwijać do tak dużych rozmiarów, że mogą być rozmiarów kucyka. Proporcjonalnie do ich organów, ich nogi są dłuższe a głowy większe od normalnych wilków. Ich pyski są dłuższe i bardziej wyraźne. Możliwe ubarwienia to szary z żółtymi oczami i czarne z zielonymi oczami. Wilkory albinosi mają białe futro i czerwone oczy.

Podobnie jak inne wilki, wilkory są zwierzętami społecznymi i podróżują w stadach. Są dobrymi samotnymi myśliwymi, jak również i niezwykle inteligentne. Pozostawiony samemu sobie, samotny wilkor może dołączyć do stada innych wilków, jego większy rozmiar może mu pomóc w pozyskaniu lepszej pozycji w stadzie.
Według Theona Greyjoy, wilkorów nie widziano na południe od Muru od dwustu lat, aż Robb Stark znalazł martwą samice wilkora z sześcioma młodymi wilkorami, w drodze między Winterfell a miejscem gdzie Gared został stracony. Podobnie jak inne wilki, wilkory mogą tworzyć magiczną więź z Wargami (zmiennokształtnymi).

Źródło: [url=wplio.pl/wiki/Wilkor]wplio.pl/wiki/Wilkor[/url]

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz.
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/