Bestiarium.pl - Bestiariusz - Encyklopedia Potworów
http://bestiarium.pl/

Potwór spod łóżka
http://bestiarium.pl/viewtopic.php?f=27&t=442
Strona 1 z 1

Autor:  Link [ 16 lis 2008, 10:05 ]
Tytuł:  Potwór spod łóżka

O potworach spod łóżka pamiętają tylko młode osoby. Gdy dorastają, zapominają o ich istnieniu. W takim razie dlaczego opowiadają o nich swoim dzieciom? Powód jest prosty. Pamiętają, że w dzieciństwie rodzice mówili im o tych stworzeniach, gdy chcieli ich nastraszyć lub zmusić do np. posprzątania pokoju, umycia rąk, czy zjedzenia niedobrych warzyw.
Tylko maluchy nabierają się i wierzą rodzicom. Większe dzieci wiedzą, że potwór spod łóżka nie zrobi im żadnej krzywdy. Wbrew pozorom, to na prawdę miłe stworzenie. Widuje się go bardzo rzadko, ponieważ boi się słońca i w dzień nie wychodzi spod łóżka, a gdy robi się ciemno wszystkie dzieci idą spać. Dorosłym się nie pokazuje, bo się ich boi (jak tu się nie bać kogoś, kto myśli, że nie istniejesz).
Takiego potwora rozpoznać można bardzo łatwo. Jest duży (ponad dwa metry) i ma długie gęste futro. Z palców wyrastają mu grube pazury (gdy się boi próbuje je obgryzać, ale przeważnie nie udaje mu się to, ponieważ jego zęby nie należą do najostrzejszych). Trudno określić z której strony ma twarz, bo futro zasłania mu małe oczy, nos i usta. Żywi się śmieciami, które dzieci zamiast do kosza, wpychają pod łóżko. Jego wadą jest zapominanie o zamykaniu drzwi i częste wpadanie na porozrzucane zabawki.
W jaki sposób takie stworzenia mieszczą się pod małymi łóźkami? Na tym właśnie polega ich umiejętność. Mogą się wepchnąć w najmniejszą szczelinę, ale tylko tą pod łóżkiem.Te istoty za mieszkanie wybrały sobie takie dziwne miejsce, ponieważ tam czują się najbezpieczniej. Wie, że każdej nocy dziecko przyjdzie spać, a wtedy nikt go nie będzie niepokoił. Gdy jednak taka osoba dorośnie i przestanie wierzyć w dawne słowa rodziców, potwór w ciemną noc opuści łóżko i będzie musiał znaleźć inne. Takie, którego właściciel będzie wierzył.
Chyba każdy bał się kiedyś zasypiać przy zgaszonym świetle, czy kłaść się na ziemi blisko łóżka. Słyszał w nocy cichutkie chrobotanie, lub piski. To nie żadna mysz. Wtedy potwór mieszkał pod wami.

Źródło : Inne forum, autor : irien

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz.
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/