Strefa czasowa UTC+1godz.

Dzisiaj jest 16 sie 2018, 11:37

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Gdzie powinien znajdować się ten temat?
Czas głosowania minął 01 cze 2016, 13:05
Dział o sesjach RPG i przygotowaniach do zorganizowania takowych 0%  0%  [ 0 ]
Dział o muzyce ogółem 100%  100%  [ 2 ]
Liczba głosów : 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Administrator
Awatar użytkownika
Reputacja: 21
Odczucie po pierwszym utworze (#2):
Jak ja się cieszę, że muzyka nie zlewa się w jedną masę z poprzednim OST. Nie była by to zła "masa" muzyki, ale też nie wnosiłaby niczego nowego do klimatu.

#1: Taki dramatyzm, presja konfliktu. Owszem, kojarzy się z wojną, lub z wyścigiem z czasem nasyconym starciami.
Jest miodnie. ;D

Tytuł:
Paladyn
Awatar użytkownika
Reputacja: 7
Wczoraj, idąc spać, wpadł mi do łba pewien pomysł, dotyczący muzyki.
Otóż, wyobraźcie sobie slumsy. Brudne slumsy. Pełne żebraków, rozbójników, przestępców, małych, głodnych dzieci, które zapewne zostaną kiedyś kryminalistami. Już?
Mój pomysł polega na tym, aby do takiego obrazu dodać jakieś kawałki z ulicznego rapu, albo chociaż same bity. Bardzo mnie ciekawi, jak zareagowaliby gracze, w końcu myślę, że to dość nietypowa idea, ale dzięki temu mogliby się bardziej wczuć w klimat.
A co Wy o tym pomyśle sądzicie?

Tytuł:
Future MILFgaardian
Awatar użytkownika
Reputacja: 35
Oj Metal, chyba cię wszyscy olali :D

A ja lecę z nową porcją moich ukochanych trailerów :) Nudno tu trochę, mi się też nudzi więc poznajdywałam nowe utwory. Polecam przesłuchać.

Jeden utwór (pierwszy) nie należy do gatunku muzyki trailerowej, ale wrzuciłam go tutaj, bo bardzo mnie się spodobał. W temacie do oceniania też to zamieściłam. Wyczytałam gdzieś, że to ambient, ale tak jakoś nie brzmi mi to jak ambient. Czymkolwiek by to było, jest bardzo klimatyczne i wprawia w fajny nastrój.

Szczególnie też polecam przesłuchać utwór drugi, ponieważ oprócz muzyki jest tam też trailer, a całe połączenie jest dosłownie epickie. To trailer Assassin's Creed 3. Tzn w sumie to nie wiem do końca, czy to taki oficjalny... Ale jest super :) I trzeci też jest bardzo fajny, celtyckie klimaciki.
Tak właściwie to wszystkie są super. No może z niektórymi szału nie ma, ale są fajne :) Enjoy :D

I ciekawe jest też to, że w większości filmików na yt z trailerami można znaleźć fajne obrazki, przez co znalazłam kilku świetnych artystów :D

Jon Porras - Into Midnight

John Dreamer - Rise

Adrian von Ziegler - Prophecy

Two Steps From Hell - Winterspell

Sonic Librarian - Save Me Pandora

Future World Music - Journey To Pandora

Rick Horrocks - Departure

Two Steps From Hell - Down

Matthew L. Fisher - The Almighty

Axl Rosenberg - Into the Wild

Audiomachine - Unfinished Life

Audiomachine - Transcendence

Tytuł:
Paladyn
Awatar użytkownika
Jakby miał ktoś kiedyś problemy z doborem muzyki na sesje, to dzisiaj znalazłem bardzo fajną stronkę, na której jest pełno przykładów utworów do różnych sytuacji. Polecam. ;)

http://erpegie.pl/tag/muzyka-na-sesje-rpg/

Tytuł:
Igor
Awatar użytkownika
A to i ja zapuszczę coś ciekawego.
Pewnie każdy zna, ale dla mnie geniusz:
<iframe width="640" height="360" src="//www.youtube.com/embed/4sAtqBrHA2I" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
A coś na sesję :
<iframe width="640" height="360" src="//www.youtube.com/embed/lP0D5u3EMfA" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Przydatne z tego względu, żeby nie siedzieć na sesji z laptopem na kolanach i zmieniać co chwila. A tak nam leci muzyka z klimatem i nie musimy się o nic martwić.

EDIT:
Najbardziej epicka muzyka na świecie :) W sam raz na epickie sesje.

<iframe width="640" height="480" src="//www.youtube.com/embed/QEllLECo4OM" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

"Bez pożegnania nie ma rozstania, jest tylko zmowa milczenia."

Tytuł:
Paladyn
Awatar użytkownika
Ostatnio kumpel nagrał pod szyldem naszego zespołu kawałek ambientowy. Muszę przyznać, całkiem fajnie mu to wyszło. Może się komuś przyda na sesję.

[url=<iframe width="640" height="390" src="//www.youtube.com/embed/5cyJ5aL64gw" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>]<iframe width="640" height="390" src="//www.youtube.com/embed/5cyJ5aL64gw" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>[/url]

Tytuł:
Paladyn
Awatar użytkownika
Reputacja: 15
Aaaaa...
Znalazłem cosik :D

Na stronie Trzynastego Schronu powstał swego czasu Projekt "13" inspirowany (a jakże!) uniwersum Fallouta i w ramach tego projektu zostały tam udostępnione pliki muzyczne w formie soundtrack'a autorstwa pomysłodawców "trzynastki". Cały soundtrack został podzielony na aż trzy płyty po kilkanaście utworów i ściągnąć je można tu, tu i tutaj. Powiem Wam szczerze, że muzyka jest naprawdę dobra i idealnie pasuje na sesje spod znaku Postapokalipsy. Serdecznie polecam.

Kolejnym odkryciem świetnie nadającym się na Post-Apo sesje, to Radiatum. Ciężko to znaleźć, ja sam już nie pamiętam skąd go dorwałem, ale naprawdę warto zdobyć tą jedną płytę o tytule "Totalne Skażenie". Miazga! :D Niech żyje Post-Apo :D

Poza tym, na sesje fantasy idealnie nadają się zespoły folkowe, takie jak:
- Hedningarna (Szwecja)
- Tenhi (Finlandia)
- The Moon And The Nightspirit (Węgry)
- Beltaine (Polska, muzyka celtycka)

3 RULES OF MOUNTAINEERING

Tytuł:
Future MILFgaardian
Awatar użytkownika
Reputacja: 35
Dzisiaj odkryłam pewną rzecz... Zauważyłam, że dwa utwory różnych wykonawców mają taką samą nazwę, no i w sumie są takie same xD Więc poszperałam, bo chciałam usłyszeć wersję oryginalną... Okazało się, że to tradycyjna melodia celtycka :D No i posypało się wiele wersji, którymi się z wami podzielę :)

Babka śmieszna jest trochę xD
<iframe width="420" height="315" src="//www.youtube.com/embed/LQYxQVZQZOI" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="420" height="315" src="//www.youtube.com/embed/V-7onTgOf3w" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="420" height="315" src="//www.youtube.com/embed/ChW4QFlVcbw" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="420" height="315" src="//www.youtube.com/embed/jybfYyzIUbo" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="420" height="315" src="//www.youtube.com/embed/UzlyHma7LyI" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/vQ7lgRkdW-Y" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/KaQsG_1jfLM" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

No i jest jeszcze tego masa... Ja osobiście zakochałam się w tej melodii :)

Tytuł:
Igor
Awatar użytkownika
Hej. Potrzebował bym muzykę w klimacie horroru-dreszcowca na sesję w WH (więc bez jakiejś elektroniki typu Mooze raczej). Poskładał bym sobie coś z tego co wysłaliście, ale zależy mi na tym, by była to jakaś playlista/OST o długości co najmniej godziny lub dwóch, ewentualnie 4 linki po 40 minut, bo strasznie nie lubię muzyki w trakcie sesji zmieniać, bo to wybija z klimatu. Jedyne, co fajnego do tej pory znalazłem, to OST ze STALKERA o długości 2h i muszę przyznać, że jest świetny, ale przydało by się jeszcze z 2h.

"Bez pożegnania nie ma rozstania, jest tylko zmowa milczenia."

Tytuł:
Paladyn
Awatar użytkownika
Reputacja: 15
Nieno, ja Ci playlist robić nie będę, bo tym to musisz się sam zająć, żeby Ci to jak najlepiej pasowało. Ja Ci jedynie mogę polecić jakiś porządny dark ambient albo intstrumental. Looknij sobie na takie zespoły, myślę, że świetnie pasują do WH (w linkach masz przykład utworu danego zespołu ;)):
- Arcana
- Dark Sanctuary
- Dargaard
- Aeoga
- Atrium Carceri
- Northaunt
- Letum
- Necrophorus
- Raison D'etre

Coś tutaj na pewno znajdziesz dla siebie ;)

3 RULES OF MOUNTAINEERING

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.