Strefa czasowa UTC+1godz.

Dzisiaj jest 17 lip 2018, 10:23

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Igor
Awatar użytkownika
Reputacja: 7
A ja ostatnio częściej myślę o sesji na Ziemi około 350 mln lat temu. Wtedy żyły takie stworki, że dzisiaj spokojnie mówilibyśmy o tym jako o świecie fantasy. A sesja polegała by na jakimś wehikule czasu. Postacie przenoszą się z naszych czasów i odkrywają, że nie wszystko jest takie jak twierdzili naukowcy. Być może już wtedy żyli ludzie i to w całkiem rozwiniętej cywilizacji? A jeśli tak, to czemu nie pozostał po nich żaden ślad kopalny?

"Bez pożegnania nie ma rozstania, jest tylko zmowa milczenia."

Tytuł:
Administrator
Awatar użytkownika
Reputacja: 21
Alternatywa aktualnej rzeczywistości jest ciekawa, w Falloucie też była, ale w innym kierunku.
Wehikuł czasu też dobry, co do pre-cywilizacji to znam parę scenariuszy, w których podejrzewa się, iż świat przed "wielką czystką" lub czymś podobnym był nawet o wiele bardziej zaawansowany, niż świat obecny, choć niekoniecznie wyglądał na taki.

Tytuł:
Paladyn
Awatar użytkownika
Reputacja: -2
Ja kcę steam punka. Ja kcę sesję w systemie Wolsunga, albo wzorowaną na nim.
I tyle ;d

Tytuł:
Administrator
Awatar użytkownika
Może i nie z sesji, ale w sumie trochę się na Steampunk'a zakrawa, gdyby zamienić kryształy na coś bardziej podchodzącego pod klimat. :D

"Podróż pociągiem napędzanym na absorbujący manę kryształ spalany w piecach maszyny. W tym pociągu podróżuje arystokracja, lecz na pokład wkradł się pasażer na gapę - Bohater opowiadania. Bohater kryje się przed strażą, gdy pociąg stoi w miejscu, lecz postanawia ruszyć w dalszą podróż na jego pokładzie. Mężczyzna przebiera się za kelnera, lecz wtedy jeden z pasażerów go poznaje i rozmawiając z Nim na osobności pyta go czy on, to on i tutaj wyjaśniasz kim jest główny bohater." by Dragu.

Dodatek dla Fraa, o ile go zauważy. :P

Cytowane z CB, z wypowiedzi własnej.
"Mężczyzna budzi się w psychiatryku, lecz niczego nie pamięta. Wszyscy zdają się go unikać, obawiać. Po jakimś czasie odkrywa, że osoby, których dotknie, otwierają przed nim swoje wspomnienia, które może czytać jak otwartą księgę. W ten sposób odkrywa swoją przeszłość, zwiedzając chore psychicznie umysły."

Tytuł:
Srebrny Rycerz
Awatar użytkownika
Reputacja: 0
Normalnie prawie jak Alex Mercer, tylko nie musi zabijać tych, w których sobie czyta ;]

Dragu:
Jak kt... A zresztą. xD Nie znam, nie wiem. :P Ale jakby pojawiła się Fraa, a mnie by nie było, to dajcie jej znać, że tu jest dla niej scenariusz. :)

Tytuł:
Administrator
Awatar użytkownika
Wpadłem na zarąbisty pomysł na sesję! :D
Sesja detektywistyczna, o jakiej rozmawialiśmy ostatnio z Kolgrimem, trochę ewoluowała w mojej wyobraźni dosłownie przed chwilą! :D
Sprawa wygląda tak:

Mamy "iluśtam" graczy, w budynku w którym przebywają z różnych przyczyn popełniono przestępstwo. Klasyczny setting.
Sęk tkwi w tym, że któryś z graczy jest przestępcą, lecz tego nie pamięta! Na PW przesyłane są skojarzenia i spostrzeżenia jakie docierają do umysłu postaci, gdyż jak wiadomo nikt nie ma wpływu na swoje skojarzenia i spostrzeżenia.
W ten sposób osoba, która jest przestępcą powoli wywnioskowuje to ze swoich spostrzeżeń, zauważa że w jego umyśle pojawiają się wspomnienia, których nie pamięta.
Od tego momentu gracz może zdecydować się na zatajanie śladów, które mogą do niego prowadzić, jednocześnie wciąż ukrywając się z tym i jak gdyby nigdy nic współpracować z resztą tak jak dotychczas.

Tytuł:
Srebrny Rycerz
Awatar użytkownika
Reputacja: 0
Hm. Zamiast PW moglibyśmy użyć Google Documenta osobnego dla każdego z graczy. Oni tam by zapisywali swoje spostrzeżenia, a MG czasem dorzucałby coś specjalnego, co by pomogło w kojarzeniu faktów.
Ino taka sesja wymaga czasu, Dragu. Żre to czasu jak cholera, bo co chwilę trzeba coś poprawić, szepnąć graczowi, wymyślić odpis, dorzucić następny ślad... Może kiedyś się za taki cosik wezmę. Może :P
Ale fajnie by było, gdyby ktoś to ogarnął wcześniej :D

Tytuł:
Rycerz
Reputacja: 10
Ja taki miałem pomysł na sesję, chciałem juz nawet temat techniczny zakładać... Ale facepalma zrobiłem i się ogarnąłem wreszcie. Chodzi o to, żeby gracze wcelili się w superbohaterów. Magiczne moce, epickie pojedynki, okrutny złoczyńca którego trzeba powstrzymać, ratowanie świata, latanie w rajtuzach i pelerynce, a w dodatku wszystko tak chore i przegięte jak w Saints Row. Takie coś mogłoby naprawdę fajnie wyjść, o ile MG poprowadziłby to w miarę dynamicznie. Ja się nie podejmę, bo chyba nie dam rady. :D

Tytuł:
Administrator
Awatar użytkownika
Czy ja wiem... To nie jest taki zły pomysł. :D

Tytuł:
Rycerz
Reputacja: 10
Ja nawet chciałbym prowadzić taką sesję. Ale... nie. Nie mam o tym zielonego pojęcia, wyszłaby masakra bez ładu i składu. To byłaby wtedy pierwsza moja sesja... Ale nie chcę tego robić, a wy nie chcielibyście w to grać, uwierzcie na słowo. Tylko bym wam sesje obrzydził. :D
Mam nadzieję, że któryś z Mistrzów podłapie pomysł. ;)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.