Strefa czasowa UTC+1godz.

Dzisiaj jest 17 lip 2018, 10:20

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Administrator
Awatar użytkownika
Reputacja: 21
Zawsze trzeba zrobić ten pierwszy krok, bo nie będzie można zrobić kolejnych.

Tytuł:
Srebrny Rycerz
Awatar użytkownika
Reputacja: 0
Brex pisze:
Ja taki miałem pomysł na sesję, chciałem juz nawet temat techniczny zakładać... Ale facepalma zrobiłem i się ogarnąłem wreszcie. Chodzi o to, żeby gracze wcelili się w superbohaterów. Magiczne moce, epickie pojedynki, okrutny złoczyńca którego trzeba powstrzymać, ratowanie świata, latanie w rajtuzach i pelerynce, a w dodatku wszystko tak chore i przegięte jak w Saints Row. Takie coś mogłoby naprawdę fajnie wyjść, o ile MG poprowadziłby to w miarę dynamicznie. Ja się nie podejmę, bo chyba nie dam rady. :D

Brex, pomysł ten jest bardzo często używany na innych forach. Najczęściej do tego świat jest już po apokalipsie, a superbohaterowie muszą się ukrywać przed poszukującymi ich złoczyńcami. Powstaje nawet coś w rodzaju młodej ligi bohaterów. Przyznaję, że chętnie bym sobie zagrał. :)

Tytuł:
Srebrny Rycerz
Awatar użytkownika
Odkopmy ten temat!

Mam pomysł. Ale nie zakładam od razu sesji, tylko chcę kogoś zainspirować.
Sesja w klimatach horror + detektywistyka. Gracze byliby stróżami prawa w mieście, które nawiedza fala morderstw. Zaczęliby badać te morderstwa, ale... Na każdym miejscu zbrodni, policjant (lub detektyw, agent or whatever), który odkrył w sprawie najmniej ginąłby. Oczywiście, jeśli wszyscy dali z siebie wszystko, to istniałaby szansa, że ten stróż prawa przeżyje.
Ale to nie wszystko... Zabite postacie mogą grać dalej. Jako duchy swoich postaci, mogące pomagać drużynie (dostawałyby specjalne informacje lub osobne zagadki od MG), albo jej przeszkadzać...

Co Wy na to? Ktoś by się podjął prowadzenia?

Tytuł:
Igor
Awatar użytkownika
Reputacja: 7
Grałem w coś podobnego, tylko na dwie ekipy, które grały w odstępie 20 lat. Martwi z jednej drużyny pojawiali się jako duchy w drużynie z innego czasu. Celem było wydostanie się z domu w Bieszczadach. Właścicielem domu był demon, który więził ludzi i odbierał im dusze. Trzeba było odkryć jak wydostać się z domu, gdzie pokonać i jak to zrobić. Okazało się, że trzeba było zabić jego dwie powłoki. Cielesną mogli zabić tylko żywi, a duchową tylko duchy. Moim zdaniem świetny motyw.

"Bez pożegnania nie ma rozstania, jest tylko zmowa milczenia."

Tytuł:
Srebrny Rycerz
Awatar użytkownika
Nie no zarąbista sesja... Skończyła się dobrze? xD

Tytuł:
Igor
Awatar użytkownika
Reputacja: 7
Z dwóch ekip po 5 graczy przeżyło dwóch xD więc w sumie nieźle.
A, zapomniałem powiedzieć jeszcze ważnej rzeczy. Moment zabijania musiał rozpocząć się modlitwą w obu miejscach jednocześnie, więc duchy innych graczy były niezbędne, by skomunikować się i zsynchronizować cały proces.

"Bez pożegnania nie ma rozstania, jest tylko zmowa milczenia."

Tytuł:
Srebrny Rycerz
Awatar użytkownika
Suuupeeeer. Cholera, aż chciałoby się w coś takiego zagrać. Tutaj, teraz, zaraz... Cholera, nawet MG musiał mieć świetną zabawę. :D

Tytuł:
Paladyn
Awatar użytkownika
Reputacja: 15
Coś mi wpadło do głowy... jestem ciekaw co o tym sądzicie. Pomysł zrodził się w mej głowie jawnie zainspirowany serialem Supernatural :).

Otóż drużyna była by swego rodzaju grupą łowców potworów, duchów, demonów... whatever. Powiedzmy, że losowy gracz z drużyny musiałby wybrać jedno z pięciu zadań przedstawionych przez MG'a. Oczywiście wszystko wyjaśnione fabularnie. Gracz wybiera zadanie, a postać powiedzmy, np. słyszy w radiu o jakimś dziwnym zdarzeniu, abo w internecie znalazł info czy też gazecie. Po wykonaniu zadaniu, inna losowa osoba wybiera kolejne zadanie.
Ale to nie wszystko. Sensem sesji jest to, że gracze badają dziwną sprawę, muszą dociec sami, jaki stwór bruździ normalnym ludziom. Czyli muszą się dowiedzieć z jakim potworem mają do czynienia, wobec tego muszą poszukać informacji. W internecie. Mogą skorzystać z naszej bestiariumowej encyklopedii, ale nie tylko. Maja do dyspozycji całą sieć. Przykład poniżej:

Gracze zainteresowali się dziwnym zgonem pewnej dziewczynki, która w obecności swoich rodziców wypruła sobie flaki ołówkiem. Przystępując do zadania zbadali sprawę bliżej i dowiedzieli się, że do podobnych zgonów dochodziło już w przeszłości... ofiarą była dziewczynka, a narzędziem zbrodni ołówek. Znaleźli kilka adresów, ciekawych dat i powiązali fakt z faktem, udało im się uratować kolejną dziewczynkę przed śmiercią. W tym momencie zauważyli jak z niedoszłej ofiary z oczu ulatuje jakiś szary dym. Teraz muszą znaleźć info w internecie na temat tego czegoś.
Każdy z graczy, który znalazł cokolwiek... w odpisie sesji podaje linka do znalezionej informacji i uzasadnia dlaczego to może być trop. Dalej jeżeli wszyscy są pewni z czym mają do czynienia, pora się dowiedzieć jak to coś zniszczyć. I znów szukamy info, chyba że już było wcześniej ;). Resztę wiadomo, trzeba stworzyć plan, a potem wcielić go w życie.

Oczywiście podczas sesji zadania byłyby ciekawsze i bardziej rozbudowane, a nie tak banalne jak powyżej. To tylko przykład ;).

Co o tym sądzicie? :) Jestem cholernie ciekaw :D

3 RULES OF MOUNTAINEERING

Tytuł:
Wojownik
Awatar użytkownika
Reputacja: 1
Wygląda fajnie. Jestem ciekawa jak się sprawdzi :)

Tytuł:
Potępiony
Awatar użytkownika
Reputacja: 18
Tak jak bardzo lubię SN tak nie wiem czy wziąłbym udział w sesji xd Myślę, że moje poczynania były by gorsze niż Garth'a (jeśli już go widziałeś):D

We're hiding here inside the dream and all our doubts are now destroyed. The guidance of the morning star will lead the way into the void.”

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.