Strefa czasowa UTC+1godz.

Dzisiaj jest 17 lip 2018, 10:27

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [rpg] Granie płcią przeciwną
Igor
Awatar użytkownika
Reputacja: 7
Ostatnio naszła mnie ochota, by w erpegu zagrać kobietą. Nigdy tego nie robiłem, jestem bardzo ciekawe jak by mi poszło. I tak po zastanowieniu doszedłem do wniosku, że nie dałbym rady. Czy graliście kiedyś płcią przeciwną? Co sądzicie o czymś takim? I mielibyście rady co do takiego odgrywania, na co zwrócić szczególną uwagę, by wyszło jak najbardziej naturalnie ?

"Bez pożegnania nie ma rozstania, jest tylko zmowa milczenia."

Tytuł:
Obywatel
Awatar użytkownika
Reputacja: 0
Poza tym, że jest to nieco niesmaczne, ciężko moim zdaniem utożsamiać się odgrywającemu z taką postacią, przez co jej realizm może sporo ucierpieć.
Wymuszony dopisek: Nie grałem nigdy płcią przeciwną. Jeśli ktoś bardzo chce wcielić się w kobietę, to najlepiej w homoseksualną.

// Post ledwie ociera o temat. Dopisz coś sensownego, bo inaczej usuwam // Ingvar

Tytuł:
Administrator
Awatar użytkownika
Reputacja: 21
Buffalmacco pisze:
Poza tym, że jest to nieco niesmaczne

Hahahahahah, lol. :D
Post nie jest offtopem. Uważam, że jest adekwatny do tematu, gdyż Slayzee wyraził swoją opinię na ten temat.
Poza tym Buffalmacco nie dostrzeże komunikatu, który wedytowałeś w jego post, bo nie dostaje powiadomienia, że coś się z jego postem stało (musisz napisać to w nowym poście, albo wysłać mu wiadomość). Choć skoro już to podkreśliłem w swoim poście, to i tak zauważy. :p

Ja grałem kiedyś, choć niedługo. Należy zwrócić uwagę, że większość postaci kobiecych nie jest takimi berserkerami, jak niektórzy berserkerzy, którzy mimo otrzymanych ran nie zwracają na nie uwagi. Kobiety w wielu historiach, komiksach, filmach, zdają się bardziej odczuwać ból, często bardziej rozpaczać nad raną, lecz są w stanie się z tej rozpaczy podnieść z furią.
Kobieta może w różnych celach wykorzystywać swój charakter i przewagę kobiecości, więc gracz nie może się brzydzić podrywaniem facetów (dlatego jak grałem, to grałem Drowką, więc skoro i tak nikt nie lubi drowów, to nie musiałem nikogo podrywać :p).
Póki co nic więcej nie przychodzi mi do głowy. :p

Tytuł:
Potępiony
Awatar użytkownika
Reputacja: 18
To jest częste w MMO, gdzie zbroje im lepsze tym mniejsze xd Piwniczani fani kobiecych kształtów mają wtedy uciechę :p Ja sam nigdy nie grałem kobietą, bo po prostu nie wyobrażam sobie Pani Shepard, choć była taka opcja xd To nie dla mnie ;p

We're hiding here inside the dream and all our doubts are now destroyed. The guidance of the morning star will lead the way into the void.”

Tytuł:
Administrator
Awatar użytkownika
Reputacja: 21
Ale nie o to chodzi chyba. :p
W MMO nie musisz się wczuwać w postać. XD Chodzi o RPG, gdzie odgrywasz postać, o sesję chodzi. :p

Tytuł:
Potępiony
Awatar użytkownika
Reputacja: 18
Ah, fuck me then xD Tak czy siak podtrzymuję tezę. Nie potrafiłbym wczuć się w kobietę nawet gdyby to była jakaś Xena czy inna amazonka xd

We're hiding here inside the dream and all our doubts are now destroyed. The guidance of the morning star will lead the way into the void.”

Tytuł:
Paladyn
Awatar użytkownika
Reputacja: 15
Jeżeli chodzi o gry cPRG, to z tym nie ma problemu... łatwo jest mi grać postacią kobiecą, jeżeli mogę taką stworzyć... to żaden problem. Ale to jest wirtualna rzeczywistość, w której moje odgrywanie ogranicza się do klepania paluchami w klawiaturę...

A jeżeli chodzi o sesje RPG, rozwinę to w dwa wątki:
- Sesja forumowa - tutaj nie byłoby wg mnie żadnych problemów... kobiet jest więcej na świecie niż mężczyzn (stwierdzony fakt), wobec tego my - płeć męska mamy mnóstwo okazji, żeby je poznać... i możemy to wykorzystywać pisząc posty opowiadające o ruchach i "prawdopodobnych" myślach naszej pupilki na sesji forum :D

- sesja "bez prądu" (czyli ta normalna, pierwotna, wiecie o co cho :p) - tu już nie jest tak prosto, ponieważ w tym wypadku nie wystarczy samo powierzchowne poznanie kobiety... tutaj trzeba się STAĆ nią, aby odgrywanie postaci było jak najwierniejsze. Płeć męska jest z góry przegrana w takim wypadku, bo nigdy mężczyzna nie będzie kobietą (nawet transwestyta nie jest w stanie tego dokonać... w grę wchodzą ukształtowania fizyczne i genetyczne, ale to jest temat na inną okazję).

Ale znam taki pewny myk sprawdzenia się w roli BG płci pięknej:
Na starcie trzeba zagadać do MG z prośbą o stworzenie takiej postaci, dzięki której będziecie w stanie wykonać swój sprawdzian. To znaczy, że MG musi pozwolić wam na to, abyście stworzyli postać (np. maga), który będzie mógł podpinać się pod "jaźń" BN kobiety - nazwijmy to "opętaniem". Takie przejęcie umysłu spowoduje, że wasza aktualna postać zastygnie w miejscu (albo podda się jakiemuś innemu wpływowi), a wy będziecie mogli przez jakiś czas kierować postacią opętaną, docelowo kobietą. Dzięki temu zaspokoicie swoją ciekawość, sprawdzicie się w swoich umiejętnościach odgrywania różnych postaci oraz będziecie mieć możliwość powrotu do swojej ukochanej postaci, jeżeli granie kobietą wam się nie spodoba, lub najzwyczajniej w świecie, nie podołacie ;)
W sumie nie musicie tworzyć specjalnie postaci - maga. Możecie po prostu poprosić MG'a, żeby zainicjował podczas sesji jakieś wydarzenie, które nada waszej postaci takiej czasowej umiejętności. Po wyjaśnieniu w jakim to celu MG powinien wam bez problemu pozwolić na taki manewr ;)

3 RULES OF MOUNTAINEERING

Tytuł:
Paladyn
Awatar użytkownika
Reputacja: -2
Dwie rady:

1) nie przerysowywać żadnych cech uważanych powszechnie za kobiece, bo to nie jest fajne,
2) skupić się na odgrywaniu fajnej postaci, będącej przy okazji kobietą, a nie kobiety, będącej przy okazji postacią. Potraktować płeć jak każdą inną cechę po prostu, a nie jako coś, co definiuje postać na całej linii.

Tytuł:
Igor
Awatar użytkownika
Reputacja: 7
Cóż, zdecydowanie chodzi o odgrywanie kobiety realnie, bo w crpg, albo pbf to raczej kłopotu nie ma, po prostu się gra. Gorzej z sesjami.

Czyli stworzyć postać jak zawsze, a na końcu zmienić jej płeć. No, to cenna rada, tak spróbuję zrobić.
Ale zmiany nastroju, determinacja czy niezdecydowanie powinny też chyba mieć znaczną rolę przy odgrywaniu ? I oczywiście większe poczucie estetyki oraz obrzydzenie to brutalności.

Ale właśnie nasuwa mi się pytanie: czy kobieta stworzona przez faceta powinna mieć typowe cechy kobiety? Przecież nie każda kobieta je ma, nie każda ma je wszystkie, są różne kobiety. Ale z drugiej strony jeśli facet nie odegra tych cech, to czym będzie się jego postać różniła od tego jakby grał facetem?

I z drugiej strony, jak myślicie, trudniej się gra facetowi kobietę, czy kobiecie faceta? I podobne pytanie mam do kobiet na forum: grałyście kiedyś faceta? Jeśli tak to jak to odbieracie? Dobrze wam poszło? Łatwo było?

"Bez pożegnania nie ma rozstania, jest tylko zmowa milczenia."

Tytuł:
Paladyn
Awatar użytkownika
Reputacja: -2
Ingvi, ja na Twoim miejscu włączyłabym jej jakieś typowo kobiece cechy, ale niewiele. Ze dwie, maks. trzy, z czego np. tę trzecią dać nieco stłamszoną. Wtedy nie powinieneś pójść w stronę przesady, a jednocześnie będziesz miał poczucie, że rzeczywiście grasz postacią kobiecą. Trudno mi się trochę wypowiadać, bo ja akurat mam mniej kobiecych cech charakteru niż niejeden mój męski znajomy, ale wydaje mi się, że takie podejście powinno się sprawdzić.

Facetem gram b. rzadko, ale zdarzało się. Ba, kiedyś nawet na LARPie ;d Nie było łatwo, ale bardzo trudno też nie, kiedy przestałam się cały czas zastanawiać, czy aby to, co robię, nie jest za bardzo kobiece, jakoś szło lepiej. Współgracze nie narzekali.

Wydaje mi się ogółem, że zazwyczaj większy problem z odgrywaniem postaci płci przeciwnej mają mężczyźni: często czują się nieswojo i drżą na samą myśl o wątku romansowym. Ale to kwestia bardzo indywidualna, nie ma co uogólniać.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.