Strefa czasowa UTC+1godz.

Dzisiaj jest 18 lip 2018, 23:00

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1423 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 139, 140, 141, 142, 143  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Swobodne dyskusje użytkowników] Zakładamy SPAMtemat w Koszu :D:D
Administrator
Awatar użytkownika
Reputacja: 21
[Uwaga! To jest post o niczym! Prywatne przemyślenia, które musiałem gdzieś przelać, a Wy, którzy zdecydujecie się to przeczytać, macie pełne prawo owe przemyślenia skomentować w sposób wszelaki.]

*grzebie w koszu*
*wyciąga spamtemat, lepi z niego ucho, sadza na stołku i mówi do niego z drugiego stołka*

Ostatnio zastanawiam się co mogę zrobić ciekawego na forum, by zarówno Was jak i siebie zachęcić do zaglądania na forum tak często, jak było to kiedyś, gdy to w każdej wolnej chwili miałem chęć zajrzeć na Best, czy aby nie pojawił się jakiś nowy post.
Niektórzy z użytkowników mówili, że życia nie mam, bo ledwo post wskoczy, a tu już moja odpowiedź. :smile:

Teraz zbyt wiele rzeczy odciąga naszą uwagę...
Myślę jak by tu ograniczyć to co robię codziennie, a jest mi zupełnie zbędne.
Na pewno są to gry mobilne na komórce. Odhaczanie "daily" nie powinno pochłaniać tyle czasu, denerwuje mnie to, ale jednocześnie po prostu odczuwam chęć, by grać dalej. Wiem, że mogę przerwać, jak zrobiłem już wielokrotnie i... chyba znowu to zrobię. "Świat", który w owych grach panuje, nie pozostawi mnie w tyle tylko dlatego, że powrócę do niego za dzień lub dwa, tudzież zajrzę tylko raz dziennie i ledwie na chwilę.

Final Fantasy Exvius fabularnie i tak łoi mnie mocno przy bossach, bo to gra, która polega na tym, by utłuc nas co najmniej kilka razy, żebyśmy kupili sobie zmartwychwstanie kryształkami, grową walutą.
Mam wykoksaną drużynę, którą wzmocnić może jedynie wyposażenie, więc... Nie powinienem martwić się, że jak nie zużyję punktów energii, to nie nabijają mi się nowe. Powinienem raczej potraktować to jako "licznik" czasu, który mogę poświęcić na grę podczas jednej sesji.

Pokemon Duel ukończyłem fabularnie (napotkałem "To Be Continued" i póki co finito), mogę bez problemu czekać na update fabuły, a wystarczy, że raz na dzień zajrzę, żeby odhaczyć skrzynki i kogoś oklepać. To zajmuje mi mniej czasu.

Pokemon Go wszedł w fazę drugiej generacji, jednak i tak uruchamiam je jedynie, jak gdzieś wychodzę, bo szkoda baterii, jak się kroki nie nabijają.

Jeśli chodzi o korzystanie z komórki, to tak wiele bym dał, by nasz Bestek był bardziej przystępny mobilnie...

Z drugiej strony są internety.
Wszystko skupia się na YT i FB. Na FB w 75% posty rodziny i czasem jakieś pierdółki u znajomych, w tym i od Was. To już okroiłem do niemal minimum.
Z kolei na YT jest trochę słabiej, ale też już zaczynam sobie z tym radzić.
Lubię oglądać kanał pewnego krzykacza z Irlandii, ale powoli zaczynam przerzucać się na słuchanie jego Let'sPlay'ów, gdy zajmuję się czymś innym, w tle. Więc idę w dobrym kierunku, coraz więcej zaoszczędzonego czasu. Reszta to wiadomości ze świata i ciekawostki z branży filmowej/growej/animcowej i to chyba tyle, IMO absolutne minimum dostosowane do moich upodobań.

Czas, który tracę na powyższych, chciałbym... wolałbym... dałbym wiele, by przelać na rzeczy takie jak trening, rysunek, grafikę, utrzymywanie porządku, segregowanie pomysłów do komiksu, radzenie sobie z życiem w detalach oraz większą aktywność na Bestiarium, wśród mojej internetowej rodzinki od 2009 roku.
Osobiście uważam, że życie jako część społeczeństwa, rodziny, związku, utrzymuję na co najmniej przyzwoitym poziomie, a nawet posiliłbym się na stwierdzenie, że bez powyższych żyć nie mogę, przez co nawet jak się nie staram, to się staram w pewnych sferach.

Czasem mam wrażenie, że to wizja pracy na laptopie, z klawiaturą przyklejoną do monitora po prostu zniechęca mnie do działania.
Odczuwam większy komfort przy pracy na kompie stacjonarnym u siebie w domu, na wsi, gdzie internet jest o niebo lepszy, bo po światłowodzie. ;D
Kto wie, może i to jest pierwotnym powodem, ale na wszystko znajdzie się sposób, więc i tu coś da się zrobić.

Niebawem rozpocznę sesję RPG. Jak często będę na niej odpisywał, czas pokaże, ale mam nadzieję, że taka mobilizacja, albo nawet ten post, kopnie mnie w tyłek i zachęci do dokładniejszej opieki nad tym, co ucieka razem z wiekiem, a czasem i z każdym dniem.
Tutaj, na forum, kilka dni bez odpowiedzi, lub wpisu na CB, to zimna, smutna pustka.
Nic się nie działo. Ludzie zajrzeli, ale nic nie zrobili. Dlaczego? Co się zmieniło, że teraz nie chcą tu zostawić nawet słowa? Co jest tam, gdzie wolą spędzać czas, a czego nie odnajdują tutaj? W co mam mierzyć, dokąd forum powinno się skierować i oby nie do tartaku, jak spróchniałe stare meble.

Ile bym dał, by pogodzić okazywanie komfortu bliskim, spełnianie się w rysunku i grafice oraz w literackim wyrażaniu swoich ambicji, rozrywkę w postaci anime i gier, ludzkie potrzeby, a do tego jeszcze wcisnąć pracę tworząc wykres kołowy dzielący nie 100% czasu na przestrzeni dnia, a 125% czasu, który potrzebuję, by to wszystko pogodzić.
I tak sobie myślę, że nie mam powodu, by nie uważać siebie za osobę silną.
Niektórzy przy takich przemyśleniach mają ostrą depresję.
Czy powinienem/powinnam odsunąć się od bliskich? Czy może porzucić marzenia? A może produkować na co mi zdolności pozwalają nie zaznając rozrywki? Albo zaniedbywać potrzeby własnego ciała? Czy też być spełnionym w każdej sferze, ale będąc bezrobotnym... tak... w każdej sferze, póki nie poszukujemy spełnienia w sferze bycia finansowo samodzielnym.

Może lepiej będzie, jeśli po zamieszczeniu tego tekstu na forum zostawię go w jednej z licznych kart mojej przeglądarki z nadzieją, że gdy ujrzę go ponownie - gdy już się prześpię z tym faktem, że ubrałem te myśli w słowa - to zainspiruje mnie do czynów wielkich.
Że zgłębianie swoich obaw i ograniczeń fizycznych i mentalnych uczyni ze mnie dobrego partnera, syna, brata, administratora, przyjaciela, społecznie wartościową jednostkę, artystę i rozluźnionego poprzez rozrywkę człowieka.
Bo rozrywka jest po to, by odciągnąć od natłoku codzienności, a nie by wtłoczyć w tę codzienność kolejne odfajkowywanie rzeczy "do zrobienia", bo muszę dzisiaj zagrać/obejrzeć to i tamto, żeby np.: wyrobić się ze wszystkim co sobie zaplanowałem.

Tak też, jeśli ktoś miał chęć i przeczytał całą tę modlitwę do siebie samego najsiebiejszego, to... ja pierniczę, człowieku, też musisz tęsknić za czymś ciekawym/nowym na naszym forum. xD Albo po prostu jesteś dobrym przyjacielem, lub masz zadatki na takowego - jeśli tak, dziękuję. (:

Zatem, czy zabrałem Wam trochę czasu, czy nie, dziękuję za uwagę i życzę dobrej pory-dnia-która-trwa-gdy-to-czytacie. ;D

Zegarmistrz
Awatar użytkownika
Reputacja: 10
Cytuj:
Jeśli chodzi o korzystanie z komórki, to tak wiele bym dał, by nasz Bestek był bardziej przystępny mobilnie...

Do tego potrzeba 'trochę' wolnego czasu. Trzeba przerobić styl, żeby móc go oprzeć na blokach (divach), które z kolei można dostosowywać do szerokości i proporcji ekranu. Już od daaawna o tym wspominam, ale wątpię żebym kiedykolwiek wygospodarował tyle czasu, żeby się tym zająć. Szczególnie że a) nie lubię zabawy stronami internetowymi i nie za dobrze to umiem i b) to nie taka błaha sprawa. Z tego co pamiętam, Krzysiek chciał w tym pomóc kiedyś, może do Niego się zwrócić, jak się pokaże na Best?

Cytuj:
Tutaj, na forum, kilka dni bez odpowiedzi, lub wpisu na CB, to zimna, smutna pustka.
Nic się nie działo. Ludzie zajrzeli, ale nic nie zrobili. Dlaczego? Co się zmieniło, że teraz nie chcą tu zostawić nawet słowa? Co jest tam, gdzie wolą spędzać czas, a czego nie odnajdują tutaj? W co mam mierzyć, dokąd forum powinno się skierować i oby nie do tartaku, jak spróchniałe stare meble

Już gdzieś o tym pisałem niedawno. Tylko nie mogę sobie przypomnieć, gdzie. :D To jest problem wielopłaszczyznowy. Sam często łapię się na tym, że po prostu nie odczuwam potrzeby zajrzenia tu, mimo że mam wyciągniętą zakładkę na pasku. Ludzie stają się coraz starsi, zmieniają się ich kręgi zainteresowań, mają mniej wolnego czasu. Z drugiej strony wchodzą, widzą że nikt nie pisze i uciekają (reakcja lawinowa!). Tak ja to widzę.
Ja w zasadzie nigdy nie byłem tutaj żeby uzupełnić bestiariusz (może oprócz samych początków bytności tutaj, bo trzeba było nabić parę postów żeby być dopuszczonym do sesji :D ). Zawsze przyciągały mnie tutaj sesje, galerie Użytkowników i zwariowane konwersacje zwariowanego towarzystwa na CB. Jakoś inaczej się zrobiło, jak wyszła ta cała sprawa z Meph - tak przynajmniej to wygląda z mojej perspektywy czasowej.

Co do reszty: powiem Ci że chyba każdy przez takie "myśli" przechodził i zapewne będzie się to powtarzać w różnych momentach osi czasu życia. To takie... ludzkie. :) Dzisiejszy świat daje nam tyle możliwości, że trzeba wybierać na każdym kroku i to bardzo ostrożnie, co teraz zrobić. Nie da się realizować we wszystkim, co człowiek by chciał. Doba ma tylko 24 godziny, z czego kilka z nich przeznaczonych jest na sen, trochę na posiłki, podróże (choćby z workiem do śmietnika - ale i to "zużywa" odrobinę dostępnego czasu), oczekiwanie na rzeczy (np. aż ktoś odbierze telefon lub zmieni się światło na zielone), czy odpoczynek. Z reszty nie zostaje wiele czasu na właściwą "robotę". Trochę to zatrważające, jak o tym sobie przez chwilę pomyśleć. :D
No i wiesz, trzymam kciuksy za Ciebie. Myślę że dasz sobie radę - z Twoim pogodnym usposobieniem takie "depresyjne przemyślenia" mogą w efekcie dać całkiem ciekawe... przemyślenia. ;D
Salut, Drage.

Administrator
Awatar użytkownika
Czemu nie. Można trochę pokminić, ale to dopiero po porządkach na forum. :)
Muszę się spiąć i wreszcie zacząć takowe robić.
Po prostu zebrać tematy do wywalenia/zrobienia na nowo.

Tak, Meph, mniej więcej wtedy zaczęło się trochę walić.
I tak ostatnio gadaliśmy na CB, chyba z Fenrirem (nie chcę obrazić, jeśli pomyliłem :p), że tu jest za dużo rzeczy.
Stąd mój stary pomysł, żeby pochować tematy i je powoli wyciągać, który w sumie słusznie ze swojego punktu widzenia odradził mi Dragon.
Tym bardziej muszę poprzeglądać tematy i powywalać/przerobić co najmniej część z nich.
Na przykład "smok gwiezdny" z jakiejśtam książki (pewnie nawet nie mamy takiego tematu, ale wiecie o co biega xD) nie jest jakimś super-ważnym tematem.
Można takowe istoty wrzucić do jakiegoś "smoki w literaturze".

Za ostatnie 2-3 zdania dziękuję. Jestem Ci ogromnie wdzięczny, że miałeś chęć przeczytać i się wypowiedzieć. Dzięki temu widzę, że moje przemyślenia nie przeszły bez echa. :)

Taki update, co zrobiłem od czasu swojego poprzedniego postu tutaj:
Komórka: Final Fantasy nie włączam i długo nie włączę, bo przeszedłem fabularnie aż do "To be continued". Pokemon Duel prawie nie włączam, dziś pokazywałem komuś i włączyłem pierwszy raz po tygodniu chyba. Pokemon Go włączam jak wychodzę, albo jak wiem że nie wyjdę i liczę na to, że postać podbiegnie do pokestopa i może że coś złapię, bo punkty są za złapanie czegoś i odwiedzenie stopa raz dziennie. :p
Zauważyłem wzrost czasu wolnego dzięki temu i jestem bardzo zadowolony. :)

Do tego YT ograniczyłem znowu i zastąpiłem anime, które chcę wreszcie nadrobić w przypadku wielu serii. :)
*napisał, po czym poszedł na YT i usunął kilka-kilkanaście kanałów, które nie są mu potrzebne do szczęścia*
Ulga. :D
*po czym poszedł na FB i zrobił to samo*
No, tutaj miałem mniej, o wiele, bo nie mam prawie z czego odrzucać już. xD

Co do klawiatury przyklejonej do ekranu, co utrudniało mi pracę na forum, to wypróbuję klawiaturę żelową mojej dziewczyny, może uda mi się ułatwić sobie pracę. :D
A rysowanie rozkręcam na tablecie graficznym (nie tylko loga, ale to już jakiś początek :D), więc to rzeczywiście świetne wyjście, by pogodzić rysowanie i grafikę. :)
W sumie logami pogodziłem te dwie rzeczy i jeszcze zajmowanie się forum. :D

Tak też to by było na tyle, jeśli chodzi o mały update.
Ponownie dziękuję za uwagę i życzę dobrej pory dnia, w której to czytacie. :D

Administrator
Awatar użytkownika
Na życzenie WhiteAngel cytuję stary post z rangami. :)
Dragu pisze:
"Ilustracja odznaczająca użytkownika - minimalna ilość postów zamieszczonych na forum

Wędrowiec
Obrazek - 1

Obywatel
Obrazek - 50

Wojownik
Obrazek - 100

Rycerz
Obrazek - 175

Srebrny Rycerz
Obrazek - 300

Paladyn
Obrazek - 550

Czempion
Obrazek - 900

Mistrz Miecza
Obrazek - 2000

Weteran
Obrazek - 3666

Mędrzec
Obrazek - ???? (Osiągnięcie do odblokowania)

Legenda
Obrazek - ???? (Osiągnięcie do odblokowania)

Booog
Awatar użytkownika
Reputacja: 6
JA TO MAM RANGE BOGA

mam tak super range że wywaliło mnie poza skale

Administrator
Awatar użytkownika
Tiaaaaa, jak ktoś jest tu bardzo długo i bardzo dobrze się z adminomodami dogaduje, to może poprosić o rangę specjalną. xD
Albo bardzo specjalną, jak ta. :trololo:

Obywatel
Awatar użytkownika
Reputacja: 0
Super, dziękuję Ci bardzo ;)

Administrator
Awatar użytkownika
Nie ma za co, jestem tu również od tego, by odpowiadać na Wasze pytania. :D
Ale cieszę się, że odpowiedź była satysfakcjonująca. :D

Rycerz
Awatar użytkownika
Reputacja: 20
A gdzie moja speszyl ranga ;w;
I JAKIM CUDEM JESTEM WCIĄŻ RYCERZEM MAJĄC PONAD 800 POSTÓW?! xD

Administrator
Awatar użytkownika
Bo większość z nich jest w działach bez naliczania postów. xD
Może zrobimy coś z tym systemem. :p

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1423 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 139, 140, 141, 142, 143  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.