Strefa czasowa UTC+1godz.

Dzisiaj jest 16 sie 2018, 11:36

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Administrator
Awatar użytkownika
Reputacja: 21
Uwaga, uwaga! :)
Ogłaszam luźny konkurs dla każdego! :)

Od teraz do końca miesiąca (09.08.2014 ~> 01.09.2014) Wasze posty będą potajemnie
(zupełnie tak jakbym Wam właśnie o tym nie powiedział, więc ćśśś... :P)
punktowane, a jeśli zbierzecie odpowiednią ilość, pocztą przybędzie do Was mały upominek od Admina Jr z motywem z naszego forum wykonany profesjonalnie na zamówienie. :)

Punktację przedstawię za parę dni, ale nie trudno się domyślić gdzie zamieszczane i jakiej treści posty będą wyżej punktowane. ;)

UWAGA!! "Zbyt mała ilość punktów" nie będzie obarczona żadnymi konsekwencjami! To nie są wyścigi, tylko wspólne uzupełnianie zasobów Bestiarium z upominkiem w ramach podziękowania niczym poklepanie po ramieniu i powiedzenie "Good Job, my Friend!" :)

I tak na koniec dodam, że jeśli pomysł wypali, a akcja zachęci Was do wspólnego gromadzenia bezcennej waluty, jaką jest wiedza, to taka akcja pojawi się jeszcze nie raz! :) Nagrody sponsoruję osobiście, bo zależy mi, by usprawnić forum. Wystarczy chcieć, a nasze forum rozkwitnie i zatętni życiem jeszcze bardziej! ;)

I pamiętajcie, że to wszystko ku chwale większej frajdy! ;D

Jeśli nie wiecie co możecie zrobić, mała rada:
Informacji szukajcie w sieci, bo w końcu to dzięki niej wszyscy możemy odwiedzić Bestiarium. :)

I nie mówię tu o plagiacie. ;) Każdy tekst musi mieć zapisane swoje źródło, by nie naruszyć niczyich wartości intelektualnych w momencie publikacji czyjejś pracy na łamach naszego forum.
A poniżej mała instrukcja jak szukać materiału na nowe posty. :)

1. Wybierzcie sobie jakieś stworzenie lub jakiś temat.
2a. Jeśli go nie znaleźliście, to dobra wiadomość dla Was, bo zgarniecie dodatkowe punkty! :) Stwórzcie nowy temat i przejdźcie do punktu 3. ;)
2b. Jeśli już znaleźliście na forum to czego szukaliście, sprawdźcie co już na ten temat napisano, by uniknąć zdublowania już zamieszczonych treści.
3. Odnajdźcie w internecie upragniony temat i gdy już znajdziecie jakiś tekst, skopiujcie go na forum, a na samym końcu posta dodajcie notkę:
"Autor: [tu idzie ksywka lub imię i nazwisko autora]
Źródło: [a tu link do strony, na której znaleźliście tekst z pisanego przez Was posta]"
4. Przejrzyjcie cały tekst za pomocą podglądu, czy gdzieś nie ma jakichś baboli, czy też czerwonych podkreśleń i po dopieszczeniu go i upewnieniu się, że jest czytelny, śmiało publikujcie. :)
5. A za powyższe powędrują do Was punkty i Admin Jr z uśmiechem spojrzy na Waszą aktywność. :)

System nagród

Nagrodoupominków będzie na pewno więcej niż 2 czy 3 jak to zwykle bywa w konkursach, więc nie zrażajcie się, jeśli wiecie że macie mniej punktów niż inny użytkownik. To wcale nie znaczy, że Wasze posty się dla mnie nie liczą, bo każdy sensowny post cieszy Admina i być może również do Was powędruje upominek. :)

Punktacja

(ta będzie na bieżąco uzupełniana, więc przy każdej aktualizacji post odświeżę tak byście dostali powiadomienie wśród nieprzeczytanych wiadomości, a samą zmianę pogrubię, byście nie musieli długo szukać)
Zastrzegam sobie prawo do dodania spontanicznego punktu za czyn pobudzający innych użytkowników do aktywności typu uprzejmych sugestii i również uprzejmego zachęcania do aktywności lub udziału w zabawach. :)
Pragnę również zaznaczyć, że będąc sponsorem i Adminem Jr jestem tutaj jedynie organizatorem i osobą bezstronną, przez co mogę objąć rolę decyzyjną. W konkursie biorą udział wszyscy oprócz Administracji.
Taka rada, poniższe lepiej czytać z czystej ciekawości, dopiero po wstawieniu jakiegoś posta. :) Najlepiej jest po prostu być aktywnym, a później oczekiwać niespodzianek, bo i tak ilość punktów danego użytkownika pozostanie tajna, by nie stresować pozostałych uczestników i nie psuć im zabawy. :D

1pkt.
- posty na które można odpowiedzieć z sensem nawet po pijaku Obrazek, czyli takie nie wymagające przemyślenia ani kreatywności, np.: Skojarzenia, Życzę osobie wyżej (życzenia standardowe niespersonalizowane typu "100 lat"/"kasy życzę").
- zachęcający do dalszej twórczości post w czyjejś Galerii prac,
- skromne powitanie nowego użytkownika,
- przywitanie się jednym zdaniem, punkcik na start,
- komentarz na temat czyjegoś pomysłu w dowolnym temacie, a w zależności od ilości kontrpropozycji, lub propozycji ulepszeń owego pomysłu, przyznawane są dodatkowe punkty w ilości zależnej od jakości i liczebności tychże,
- rekomendacje internetowe z zewnątrz forum,
- błędne odpowiedzi na zagadki w Grach i Zabawach (np. Gothic Quiz), bo ważne że się spróbowało,
- jeśli znajdziecie wygasłe ilustracje w już istniejących tematach, dostaniecie cały punkt za każdy odnaleziony wygasły obrazek jaki znajdziecie na forum w każdym dziale (poza Galeriami Użytkowników) - a te pojawiają się na serwerach i z nich znikają cały czas, więc jakieś na pewno znajdziecie. :)

2pkt.
- posty growo zabawowe wymagające kreatywności, przemyślenia, lub odnalezienia czegoś w sieci, np.: Odliczanie, Oceniamy poprzedni utwór, Życzę osobie wyżej (życzenia nawiązujące do sytuacji z życia danego użytkownika, np.: zbliżający się test),
- post w Razem Pomóżmy Innym lub w Razem Pozycjonujemy Nasze Forum (w obu tematach każdy post jest wart 2pkt.),
- zgłoszenie się do udziału w konkursie, sesji, lub innej aktywności grupowej na forum - są to punkty na zachętę (jeśli ktoś odstąpi od udziału, to wiadomo, punkty wracają do puli jakby nic się nie stało :D),
- rekomendacje sztuki (galeria prac, książka, komiks, manga, itp) i multimediów (film, gra, muzyka - choć to też sztuka),
- rozbudowane powitanie nowego użytkownika, takie z pytaniami lub ciepłym powitaniem. :)
- prawidłowe odpowiedzi na zagadki w Grach i Zabawach,

3pkt.
- [Bestiariusz] oraz [Media] - posty z 3-5 ilustracjami (3 ilustracje to minimalna ilość na post, 5 to maksymalna - wyjątkiem są ilustracje, które zachwycają i wyróżniają się z grona normalnych ilustracji, wtedy można dać post zawierający nawet jedną taką ilustrację),
- [Galerie Użytkowników] oraz [Publicystyka] - kilkuzdaniowe komentarze prac i artykułów,
- [Sesje RPG] średniej długości post na sesji,
- [Galerie Użytkowników] naszpikowany uargumentowanymi uwagami i równie uzasadnionymi pochwałami post w czyjejś galerii,
- wskazanie nieestetycznego, chaotycznie skomponowanego, lub wybrakowanego tematu.
- przy rejestracji i przywitaniu się w dziale powitalnym, paczka punktów na start w przypadku rozbudowanego powitania.

4pkt.
- [Galerie Użytkowników] 4 punkty za każdą nową pracę (proszę o uczciwość w stwierdzaniu kiedy praca powstała :)) lub za dwie starsze (po 2 punkty za wspominki, które jeszcze nie pojawiły się na poprzednich stronach galerii :)),
- [Bestiariusz] oraz [Media] - kilkuzdaniowy post z paroma ilustracjami (koniecznie ze źródłem i autorem tekstu zapisanymi na końcu posta),
- wykonanie prostego dzieła na czyjeś życzenie,
- zareklamowanie jakiejś promocji, czegoś dobrego. :D

5pkt.
- [Bestiariusz] oraz [Media] - średniej długości post, taki o długości kilkunastu zdań. Jeśli post ten będzie nowym tematem, otrzymacie +2pkt, czyli w sumie 7. :)

6pkt.
- [Sesje RPG] długi i sensowny odpis na sesji (pomijając cytaty i przytoczone teksty z sieci),
- [Galerie Użytkowników] Rozdział opowiadania.

7pkt.
- [Bestiariusz] oraz [Media] - obszerny post (czyt. taki, który nie zmieści się w przeglądarce domagając się przewinięcia niżej, by dokończyć tekst :P), a w przypadku nowego tematu dodatkowe 2pkt,
- Udzielenie odpowiedzi na ~30 pytań zadanych w Wywiadzie o Wąpierzu. :D

8pkt.
- wykonanie skomplikowanego lub obszernego dzieła na czyjeś życzenie,
- zorganizowanie przemyślanego konkursu lub bardzo rozbudowanej zabawy.

Dodatkowe Punkty Gwarantowane.
1. Jeśli napiszecie post w Grach i Zabawach Użytkowników, w dziale Offtopic, lub w różnych tematach dyskusyjnych, w których nie pisał nikt oprócz mnie (bo jak wiecie mam tendencję do odświeżania :P) od około miesiąca, to z miejsca dostajecie dodatkowy punkt. :)
2. Dodatkowy punkt otrzymacie, jeśli pisząc swojego posta przyjmiecie i wypełnicie zlecenie z tematu "Lista Poszukiwanych Istot i Postaci".
3. Jeśli stworzycie nowy temat o czymś, czego jeszcze nie ma na forum, to otrzymacie dodatkowe dwa punkty, jak już wspomniałem powyżej przy punktacji.
4. Jeśli jako jedyni udzielicie odpowiedzi (na bieżące pytanie) w grze, która nie wymaga "jedynej prawidłowej" odpowiedzi, otrzymujecie dodatkowy punkt.

Moi Drodzy, konkurs wakacyjny okazał się być strzałem w dziesiątkę.
Już w dzień ogłoszenia konkursu rozpoczęła się nadzwyczajna aktywność, a obecność takowej na forum ma moc zatrzymywania nowych użytkowników na dłużej. :)
Jestem bardzo z tego powodu zadowolony, bo mimo że poświęcam odrobinę czasu (ale niedługo, nie martwcie się :)) na podliczenie wszystkich punktów, to mam ochotę zrobić kolejny taki niezobowiązujący Was długoterminowy "konkurs" znów za jakiś czas.
Ja osobiście mam nadzieję, że ta aktywność potrwa do samego końca konkursu, czyli do końca miesiąca, a nawet jeśli opadnie po jego zakończeniu, to mam również nadzieję, że niewiele, a aktywność na forum znów ruszy z kopyta przyciągając nowych użytkowników. :)
Pozdrawiam, Dragu

PS: Zdobyliście już masę punktów, więc niech Wam nie przyjdzie do głowy, że to co robicie, robicie na marne. Bo po pierwsze, możecie coś dostać od Admina, a po drugie pomagacie w rozwoju forum, za co każdemu indywidualnie podziękuję wraz z końcem miesiąca. :)
PS2: Jeśli macie jakieś sugestie, lub widzicie gdzieś zgrzyty w całym przedsięwzięciu, piszcie o tym koniecznie w swobodnym temacie dyskusyjnym. :)

Oto wyniki sierpniowego naliczania punktów!
Przedstawiam pierwszą szczęśliwą siódemkę:

1. Slayzee
2. Ceallach
3. Melisandre

4. Potępiony
5. Dragoneon
6. Metaldragon
7. Brex

Drodzy użytkownicy, za pierwsze trzy miejsca uzyskane w konkursie sierpniowym, wręczone zostaną następujące nagrody:

I. Slayzee: Gra "Fantasy Wars: Złota Edycja" oraz należący do zestawu Album Grafik + Akrylowy Brelok z motywem z Bestiarium.
II. Ceallach: Ścieżka dźwiękowa z trylogii "Prince of Persia" + Akrylowy Brelok z motywem z Bestiarium.
III. Mephale: Akrylowy Brelok z motywem z Bestiarium.

Brawa dla zwycięzców, a wszystkich użytkowników (i powyższą trójkę, nie spoczywajcie na laurach :P) zapraszam do wypatrywania następnych konkursów. :)

Tytuł: Uwaga!
Administrator
Awatar użytkownika
Drodzy użytkownicy Bestiarium!
Pragnę ogłosić, iż za nieustające wsparcie jako Moderator,
ciągłe rady na forum i pomoce przy wielokrotnych już porządkach w przeładowanych tematach gro-zabawowych,
Mianuję Potępionego Super Moderatorem.

Nie oznacza to mego braku szacunku do wszystkich obecnych i przeszłych Moderatorów.
Doskonale zdaję sobie sprawę, iż wszyscy włożyli ogrom pracy w udoskonalanie forum, a niektórzy z nich nadal to robią i szanuję to a ma wdzięczność jest ogromna. Az jednak, odpowiadając na każde zawołanie i zawsze wywiązując się z obietnic (póki nie chodziło o narysowanie czegoś ;]), stanowi najsilniejsze wsparcie dla obecnej Administracji i choć w ten sposób chciałem go nagrodzić za czas poświęcony dla dobra forum i jego użytkowników.

Pozdrawiam nowego SuperModa oraz wszystkich użytkowników.
A całej kadrze moderatorskiej należą się brawa za wytrwałość. :)

A tymczasem za kulisami (+15, bo wulgaryzm)...[BB Spoiler]<iframe width="640" height="360" src="//www.youtube.com/embed/giu87NVXElo?feature=player_detailpage" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>[/BB Spoiler]

Tytuł:
Administrator
Awatar użytkownika
Ladies & Gentleman!
Może i ta wiadomość nie jest punktem startowym, od którego rozpocznie się lawina wydarzeń, ale piszę do Was, by oznajmić jedną rzecz.
Gotowi czy nie...

Obrazek

Jeszcze w tym roku planujemy na forum kilka, jeśli nie kilkanaście poważnych zmian.
Te będziecie poznawać na bieżąco, jednakże podkreślam, że będzie się działo.
Nastąpią przebudowy tematów z istotami i postaciami, być może i pozmienia się trochę rzeczy w szkielecie forum, ale nawet jeśli nie nastąpi to dziś, ani jutro, to zmiany i tak zauważycie. :D

Na tę chwilę będę starał się Was obudzić, gdyż część studencka wraz z październikiem zacznie oszukiwać się, że skupi się jeno na nauce, więc na forum może zrobić się trochę ciszej, ale nie zrażajcie się.
Nawet jeśli mielibyście napisać 2-3 posty dziennie na forum, to zawsze coś. :)
Odpisujcie na sesjach, odpisujcie w grach, komentujcie galerie i, jeśli znajdziecie czas i wenę, cytujcie artykuły z sieci w tematach o bestiach.
Aktualnie wyszperałem parę artefaktów, które już są odłożone na nagrody w nadchodzących konkursach, niektóre wciąż zafoliowane i pachnące świeżością.
Tak więc jak zawsze zachęcam do bycia aktywnym i poświęcenia chociaż tych paru minut dziennie Naszemu kochanemu Bestkowi, bo pamiętajcie!

Forum to ludzie, Bestiarium to Wy! Bez użytkowników nie ma forum, bez nawet najprostszej aktywności nic samo się nie zadzieje. Pisząc nie tylko kształcimy samych siebie, ale i pomagamy w rozbudowie naszej wiecznie niezaspokojonej, niczym sukkub, bazy danych. ;]

Bo my możemy (i będziemy :)) odświeżać tematy warte uwagi, ale jeśli ktoś czuje się, jakby nie mógł znaleźć tu swojego kącika, to czekamy na sugestie, z chęcią je rozważymy.

Z wyrazami szacunku słowa te kieruję ku forumowej braci,
Administrator Jr Dragu

Tytuł:
Administrator
Awatar użytkownika
Obiecałem nowiny... *spogląda na dziwnego jelenia z powyższego posta* Oto i one. :)

Moi Drodzy! Mam przyjemność przedstawić Wam nowinę, którą z ogromnym entuzjazmem powitali już moderatorzy i osoby z tym projektem ściśle związane!

Niektórzy z Was dowiedzieli się już od Ingvara, iż pojawiła się szansa na wydanie podręcznika systemu RPG "Nawia", jednakże przed tą nowiną pojawiło się parę innych, o których dowiecie się jeszcze w tym poście. Zatem, by nie trzymać Was w niepewności... :)

Cel: Promocja Naszego Bestiarium metodami z wyższej półki.
Nowe możliwości daje Nam współpraca zawarta z powstającym w Częstochowie wydawnictwem, z którym to zawiązałem słowny pakt, a którego założycielem (i reprezentantem na naszym forum) jest Alpha - część z Was zdołała już go powitać. ;)
Poniżej, w punktach, przedstawię rozwój sytuacji i postęp pomysłów związanych z tą współpracą.

1. Na przestrzeni paru miesięcy, Bestiarium zostanie jednym z patronów medialnych częstochowskiego konwentu organizowanego przez mych dość wpływowych znajomych fantastów. Nie będzie to "Medalikon II", będzie to zupełnie oddzielny konwent.
Nasza rola? Aktualnie wiem tyle, że chcą, byśmy byli dostawcą informacji o bestiach i istotach wszelakich. Być może rola Naszego forum na konwencie poszerzy się, jednak pewnym jest, iż będzie to pewnego rodzaju reklama dla Bestiarium.

2. W związku z powyższym przyszedł mi do głowy pewien pomysł. Dane, które posiadamy, są w ~98% danymi cytowanymi, czyli nie należącymi do Nas.
Myśl moja owinęła się wokół faktu, iż skoro będziemy niczym gospodarz handlujący informacjami w swej tawernie, to fakt, możemy czerpać z cudzych źródeł, ale jeśli chcemy być naprawdę za*ebistymi dostawcami informacji, powinniśmy mieć własne, porządnie napisane teksty o każdej, a przynajmniej o najpopularniejszych istotach fantasy.
W tym celu myślę nad zmobilizowaniem, za jakiś miesiąc, kilku literackich śmiałków, którzy wezmą przypisany im w danej chwili temat na warsztat, rozłożą zawarte w tym temacie informacje (oraz nowe, odnalezione w sieci artykuły nie dublujące się z obecnymi) na czynniki pierwsze, a później złożą do kupy jako tekst oficjalnie ostemplowany logiem Bestiarium.
To ma być NASZA wersja danej istoty, jednocześnie nie wyłamująca się z kanonu. Powiedzmy, że opiszemy zwykłego smoka, ale sam opis ma nadać mu "odczucie nowości i świeżości". ;)
Tekst taki powinien unikać zbyt oczywistych zapożyczeń z cudzych tekstów, przy tym nie bojąc się opisywać oczywistości, bo oczywistości nie są plagiatem (wiadomo, że jak napiszemy że niektóre smoki zieją ogniem, to nikt Nas o plagiat nie oskarży xD).
Może nie wytłumaczyłem tego na tę chwilę i późną godzinę (pierwotnie ten zamysł był spisywany o trzeciej w nocy xD ale będziemy go dopracowywać :)) zbyt umiejętnie, ale to wyjdzie w praniu, zrobi się jakąś listę wskazówek i wymogów, a z każdym z redaktorów będzie się współpracowało, czuwało nad postępem i nagradzało za trudy. Na dodatek osobiście dam parę takich tekstów na wzór i postaram się rozpisać wytyczne dla przyszłych redaktorów. :)

3. A teraz nawiązanie już nie do konwentów, ale do tych NASZYCH opisów istot, gdy te już powstaną.
By częstochowskie wydawnictwo ruszyło z kopyta, potrzebuje 3 dzieł-pewników do wydruku. Co najmniej 2 dzieła już ma, ale pewników nigdy za wiele. Trzecim dziełem miałaby być oddana przez Nas, pod nadzorem Ingvara, Nawia, o czym już wiecie. Ale to nie wszystko.
Dlaczego by nie dać mu jednego pewnego dzieła literackiego z NASZYMI tekstami i NASZYMI rycinami? Dlaczego by nie wydać Księgi Bestiarium (z jakimś zachęcającym podtytułem), która zawierałaby te zarąbiste, przeredagowane przez Nas artykuły i Nasze, zatwierdzone przez głosy większości ilustracje do każdego opisu?
Wyobraźcie to sobie! Na okładce (jeśli twardej, to miód) widniałoby nowe logo zaprojektowane przez Nas, dla nowego wizerunku forum, a pod nim zachęcająca do zajrzenia do środka grafika (np. pokazać jakąś bestię wyłaniającą się z ramki - taka moja wstępna myśl, która pewnie ulegnie kilkunastu zmianom od zera :P).
Wewnątrz stopka redakcyjna, czy też wstęp, być może z grafiką jakiegoś karczmarza, lub bajarza, który już przygotowuje się do rozpoczęcia swej opowieści o wyśnionych bestiach.
Dalej, wiadomo, bestie, istoty, stworzenia i rasy (wszystko może być opisywane jak w starych księgach zaczętych literą wielką i przyozdobioną w prostokącie, a pod tekstem, lub przeplatane z tekstem ryciny istot - trzeba będzie się zastanowić, czy będzie to styl rysunku tuszem na starym papirusie, czy na przykład róg strony będzie wybielony, a na nim przedstawiona istota w kolorze), o ile nie skupimy się na samych bestiach "niegrywalnych" (że tak to ujmę, mając na myśli brak Elfów, ludzi, krasnoludów, itp).
Na koniec może prosto, a może grafika dogasającego ogniska i krótkie pożegnanie z czytelnikiem...
No, rozmarzyłem się na całego. :)
Ale pomysł uważam za dość, a nawet bardzo dobry. :)
Na tę chwilę zaczynam przygotowywać wstępniak opisujący elementy mające zachęcić czytelnika, który obiecałem wykonać do piątku.
Promocja książek odbywałaby się głównie na konwentach (a przynajmniej na początku), chyba że sama książka zarobiłaby na siebie i pozwoliłaby Nam na rozpoczęcie reklamowej krucjaty. :)
Wiadomo, FaceBook, samo forum, okoliczne publiczne czytelnie, itd, itp, etc, możliwości jest multum. :)
Na konwentach mam masę wtyk, więc o konwentowy rozgłos nie byłoby zbyt dużego problemu. :)
I do tego wszystkiego, odjąwszy procent dla wydawnictwa, dla osób opiekujących się stoiskami na konwentach i na pewno wiele innych wydatków, forum będzie na siebie zarabiało, a to oznacza fundusz na nagrody i być może również gadżety i inne bajery. :)

Przyszłość jest świetlana, wystarczy postawić pierwszy krok i patrzeć gdzie powiedzie nas ta ścieżka. Nawet jeśli jest mała szansa na ogromny sukces, to lepsza jakakolwiek szansa, niż całkowity jej brak.

Tytuł:
Administrator
Awatar użytkownika
Moi Drodzy, ogłoszenie tym razem nieco niższego szczebla, jednak mimo to wprowadzające sporą zmianę.
Dział: Gry i Zabawy użytkowników.
Tematy z tego działu, w których przez ponad miesiąc nie pojawi się inny post niż mój, wędrują do nowego subforum w dziale Archiwum. Dział ten to "Przedsionek Cmentarzyska".
Po miesiącu przebywania w tym dziale, tematy zostaną zamknięte i stamtąd trafią do Archwium (jeśli były ambitne) lub do Kosza.
Więc jeśli przegapicie, a szkoda Wam będzie jakiegoś tematu, będziecie mieli kolejny miesiąc, by go wskrzesić. ;)

Pozdrawiam,
Administrator Jr

Tytuł:
Administrator
Awatar użytkownika
Drodzy Obywatele Bestiarium!
Witam serdecznie na forum odzianym w nową szatę! :)
Jak już zauważyliście, nastąpiło kilka zmian.
Pierwsze co Wam się zapewne rzuciło w oczy, to nowe logo.
Jako, iż smok jest często uznawany bardziej za istotę rozumną niż bestię, podjęliśmy decyzję o zmianie naszego strażnika na gryfa.
Smok opuścił forum wraz ze starą szatą porykując w niepocieszonym tonie. ;)
Nasze logo chwilowo jest jednolite, gdyż czas naglił i nie zdążyłem wykonać jego kolorowej wersji, jednak ta pojawi się najdalej za parę tygodni, więc wypatrujcie tej i innych dalszych zmian. :)
Zmieniła się również "władza" forum.
Dotychczasowi Administratorzy i sponsorzy powrócą do grona zarejestrowanych użytkowników, a wśród moderacji i administracji, na tę chwilę pozostaną trzy osoby (nie doszukujcie się konspiracji w obecności trójcy :P), które już dobrze znacie. :) Orion i Ingvar chwilowo dzierżą rangi administratorów, gdyż jest to niezbędne, by mogli wprowadzić na forum planowane usprawnienia. :)
Przez parę dni będziecie odkrywać też różnice pomiędzy poruszaniem się po starym forum i opcjami nowego forum, ale szybko się przyzwyczaimy.
Motyw, jak pamiętacie, sami wybraliście, a wstępnie zmianie uległo jedynie (oprócz już wspomnianego loga) tło.
To z kolei, wyszło z programu graficznego zaprzyjaźnionej artystki, która wspiera nas również w tworzeniu Nawii.
W samym tle możecie zauważyć drobne zgrzyty, jednak jest to jedynie tymczasowe, gdyż zostanie ono odpowiednio dopasowane wraz z pojawieniem się kolorowej wersji nowego loga.
Oczywiście nie mogło się obyć bez forumowego czatu, który jest pierwszym przystankiem na forum większości z nas. :)
Planujemy również wprowadzenie w niedalekiej przyszłości wbudowanego radia forumowego i mamy nawet aktywną na forum pannę doświadczoną w prowadzeniu rozmaitych audycji. :)
Zatem, jak widzicie, zmiany są ale jeszcze trochę potrwają.
Wizualne będą zmieniały się delikatnie, więc nie będzie to jakiś wielki przeskok, a co do pozostałych będą to rzeczy dodawane bardziej niż zamieniane. :)
Zatem, bawcie się dobrze na Bestiarium w nowych szatach!

Serdecznie pozdrawiam wszystkich użytkowników,
Diabelski Administrator Dragu

Tytuł: Re: Ogłoszenia Działu Moderacyjno-Administracyjnego
Administrator
Awatar użytkownika
  • Powraca do nas system reputacji! Dzięki staraniom Draghana możemy teraz kliknąć pod czyimś postem plusa lub minusa i powiadomić kogoś o tym, że jego pomysł jakoś na Nas wpłynął. :smile:

• Obecnie trwające konkursy to:
    - Liczy się każdy post,
    - Konkurs literacki 2014.

Zegarmistrz
Awatar użytkownika
Reputacja: 10
Dodam jeszcze, że niekoniecznie to musi być ocena za post, jak to miało miejsce na poprzednim skrypcie. :)
Jeśli ktoś Ci pomógł, np. na CB, możesz wejść w jego profil, gdzie również znajdują się przyciski przyznawania (pozytywnej, czy negatywnej) reputacji. :)

Spoiler:
W teorii można przyznać (lub odebrać) reputację również dla działu (ale komu ta repka byłaby przyznana, to nie wiem xD), oraz autora całego wątku. Przynajmniej tak twierdził autor moda. Osobiście nie widziałem nigdzie takiej opcji na oryginalnym modzie, więc nie przystosowywałem do naszego stylu. Mimo tego, nie twierdzę, że ktoś nie może przypadkiem znaleźć i użyć takiego myku... :D

Administrator
Awatar użytkownika
Od teraz co parę godzin będę odświeżał jakiś stary post, by przyciągnąć uwagę odwiedzających do starszych tematów w różnych działach.
Przy tym będę sprawdzał czy w temacie nie znajdują się wygasłe ilustracje i błędy, jednak jeśli coś umknie mej uwadze, proszę byście zgłaszali mi to w tym temacie, lub w spamtemacie. :)

Pozdrawiam,
Administrator Dragu

Administrator
Awatar użytkownika
Na Przedsionek Cmentarzyska trafiły nowe stare tematy. Część z nich trafi do archiwum, a pozostałe zostaną usunięte.
By uchronić je przed takim losem, wystarczy, że napiszecie w nich nowy post. Gdy je tak odświeżycie, te zostaną przywrócone tam, skąd przybyły.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.