Strefa czasowa UTC+1godz.

Dzisiaj jest 18 lip 2018, 23:18

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Przemowa Motywacyjna Do Użytkowników Bestiarium
Administrator
Awatar użytkownika
Reputacja: 21
Siostry i bracia, witam Was serdecznie.
Chciałem z Wami porozmawiać na pewien znany nam, lecz często przemilczany temat.
W ramach wstępu przytoczę parę faktów, o których wszyscy dobrze wiemy.

Jak się być może domyślacie, ów tekst dotykał będzie problemu niskiej aktywności.
Gdyż jest nas niewiele, można by rzec, że mała aktywność jest czymś naturalnym, jednak nie raz już byłem świadkiem tego, że i mniejsza grupa jest w stanie zdziałać cuda.

Z niską aktywnością wiąże się bezpośrednio inny problem.
Mianowicie, zatacza się błędne koło: powstaje niewiele postów, zaglądający na forum użytkownicy nie mają zbyt dużego wyboru, odpisują na kilka z poruszonych tematów, znów generuje się niewiele postów, niektórzy stwierdzają, że się nudzą, lecz nic nie odpisują, bo ich uwaga skupia się na tych postach, które zostały zamieszczone niedawno, a które ich nie interesują (a przynajmniej nie interesują na dłuższą metę), zatacza się błędne koło krążące od deklaracji znudzenia, po bezczynność, w tę i z powrotem.
Nie mam nikomu tego za złe, bo doskonale rozumiem takie działanie, ale czasem musimy się przełamać, by cokolwiek się zmieniło, bo forum to ludzie, a gdy ludzie nic nie robią, to samo również nic się nie zrobi.

Forum to miejsce spotkań.
Rozumiem, że internet ewoluuje i powstają coraz to nowsze środki komunikacji, od najzwyklejszego Facebooka na przykład, które stawiają na dyskrecję (poza Ameryką, a i u nas nie zawsze jest to gwarant :p) i wygodę. Wiem, że wygodnie pisze się bezpośrednio, jednak prośba do Was jest taka, żebyście prowokowali rozmowę na ChatBoxie, bo z doświadczenia wiem, że te częściej bywają przyjemne i zabawne niż nudne.

Od dłuższego czasu głowię się nad tym, jak wzmóc aktywność na forum.
Czasem odświeżę jakieś tematy, dorzucę zdjęcia do tematów z istotami, ogłoszę konkurs na aktywność, ale te metody albo dają bardzo mało, albo wcale.

Moja propozycja, sugestia, prośba jest taka, żebyście spontanicznie podejmowali się swobodnego odpowiadania w różnych tematach.
Jednym ze sposobów jest chęć poznania forum na nowo. Odwiedzanie różnych tematów, krótkie zastanowienie czy można tu coś dodać i szybki post. Gotowe, aktywność powraca.

W sytuacji, gdy na forum zagląda nowy użytkownik, którego nikt nie namówił, by tu przybyć, ten zastanie tu kilka postów na dzień. Energią ten stan nie kipi, bardzo chcę coś z tym zrobić.
Od czasu do czasu parę osób, którym jestem za to bardzo wdzięczny (a o czym dowiadują się poprzez otrzymywane punkty reputacji), dodaje serię nowych postów, lub odnajduje wygasłe ilustracje. Gdyby przy kilku osobach każdy dodawał tak kilka postów zmieniając się co dzień lub dwa, aktywność byłaby kilkukrotnie większa niż obecna, przy czym im dłużej by to trwało, sami zaczęlibyście się wyrywać do odpowiadania na niektóre z odświeżonych tematów i aktywność na powrót upłynniłaby się do obecnego nie raz już stanu poprawnie funkcjonującej aktywności.

Obecnie rozmyślam nad motywatorami i metodami na sprowokowanie większej aktywności. Sam jestem dość zabiegany przed wyjazdem, ale nie zamierzam rezygnować z forum nawet na tydzień. Choćby odpis na CB na temat błahy, ale chcę byście wiedzieli, że jestem i nie zapominam o Was.
Myślałem więc nad zapytaniem Was wprost, poza moimi własnymi pomysłami:

Co zachęciłoby Was do większej aktywności?

Jakie warunki sprzyjałyby Waszej chęci do pisania nowych postów?

Jakie są Wasze pomysły na pobudzenie forumowej rodzinki?

Mam nadzieję, że ten tekst trafi do Was i że wspólnymi siłami odbudujemy forum przywracając go do zdrowego, aktywnego stanu.

Pozdrawiam,
Administrator Dragu

Tytuł: Re: Przemowa Motywacyjna Do Użytkowników Bestiarium
Paladyn
Awatar użytkownika
Reputacja: 15
Ja Ci powiem tak:

Nie będę wydziwiał i kombinował, bo sam nie jestem bez winy. Dobija mnie trochę fakt, że w "nieprzeczytanych postach" widzę głównie posty w działach, które mnie kompletnie nie interesują, np. Gry i zabawy. Wcale nie mówię, żeby z tego rezygnować. Po prostu, szkoda, że akurat ten dział najbardziej dominuje, a przecież jest mnóstwo innych fajnych i moim zdaniem ciekawszych działów.
Wiem, narzekam, ale zdaję sobie sprawę, że sam nie robię nic, żeby temu zaradzić. Tylko, że to akurat wychodzi z założenia, że sam nic nie zrobię, bo dopóki grupa nie będzie chciała, to samotnik nic nie wskóra. Ale jak jeden nie zacznie, to reszta się nie ruszy. I to jest właśnie to błędne koło.
Mógłbym wskazać kilka osób na forum, którzy co jakiś czas odświeżają różne tematy. Tyle, że w Grach i Zabawach :/. Bo tego jest w ciul i wystarczy napisać jedno zdanie, a nawet jedno słowo i temat odświeżony.

Mi się np. podobają takie dłuższe debaty, jak np. ta co wynikła w temacie "Pogaduchy czyli...". Dla mnie bomba, normalna wymiana zdań, na poziomie.

Nwm, może wyrosłem z tych gier i zabaw, ale ostatnio częściej wbijam na besta po to, żeby z kimś pogadać, a nie żeby o czymś poczytać, czy popisać. Tak jakby zaczęli mnie interesować po prostu ludzie, a nie treść zawarta w postach.
Może w tym tkwi szkopuł? Za mało młodych ludzi, którzy kipią energią do pisania, a za dużo starych wiarusów, którzy jak nie uciekają, to wolą sobie poklachać na CB?
Nwm.

W każdym razie, do mnie ten post trafił i deklaruję, że PRZYNAJMNIEJ SPRÓBUJĘ coś rozruszać. Nie chcę niczego obiecywać, bo obietnica to jak założenie sobie kajdanek na ręce, ale spróbować mogę, może coś się ruszy.

Moje wsparcie, Dragu, masz. Zawsze miałeś, i teraz też masz.

Administrator
Awatar użytkownika
"Ale jak jeden nie zacznie, to reszta się nie ruszy." widzę, że doskonale rozumiesz co mną kierowało, gdy to pisałem. Właśnie chodzi o to, że póki Was nie zmobilizuję, to pojedyncze wyskoki nic nie wskórają. A jak każdy zmieni nastawienia, to coś się zacznie wreszcie dziać. :)

Dragon, dzięki wielkie za deklarację. Nawet jeśli z jakiejś przyczyny nie uda Ci się, a wierzę że się uda, to nie będę miał Ci tego za złe. Nikt Was tu na siłę nie trzyma, ale pamiętajcie klimat, który zawsze tu żyje i rodzinną atmosferę, jaką zawsze tu zastaniecie. :)

Arcylisz
Awatar użytkownika
Reputacja: 14
Am, hm, cóż.
Szczerze mówiąc, nie widzę żadnej innej możliwości rozruszania forum niż to, żeby kilka osób faktycznie zmobilizowało się i napisało tych kilka postów. Żaden konkurs tutaj raczej nie pomoże. Więc! Jako że teraz motywacja jest, jutro ruszę tyłek i postaram się coś niecoś poodświeżać.
No. I zmieniłbym nazwę tematu na "mentalny kopniak w dupska leniwych użytkowników", bo czytając to, doznałem wrażenia, jakbym coś takiego otrzymał. XDD Więc spełniło swoją funkcję. :)

Administrator
Awatar użytkownika
Dzięki, Slayzee. ^^ Bardzo mnie cieszy, że ten tekst trafił chociaż do kilku osób.

Srebrny Rycerz
Awatar użytkownika
Reputacja: 0
No powiem Ci Dragu, że trochę trafiłeś do mnie. Oczywiście wierzę w skuteczność tej akcji i sam spróbuję ją wspomóc, ale obawiam się, że to na dłuższą metę może nie starczyć. Mnie, jak Dragoneon powiedział, przyciąga tutaj najbardziej możliwość pogadania sobie z fajnymi ludźmi, więc to chyba nie tylko rzecz tych "starych wygów". Bądź co bądź postaram się ruszyć swoje leniwe duspko i podziałam klawiaturą na ile będzie to możliwe.

I jak mi się to czytało to skojarzył mi się ten pan niżej. :D Niech to będzie motywacją dla czytających ten temat!

Obrazek

Administrator
Awatar użytkownika
Wielkie dzięki, Krzysiek. ^^
Pogadać można też w tematach dyskusyjnych. Chyba muszę jakieś nowe dyskusje otworzyć z tematami typu "Jakie jest Twoje ulubione X i DLACZEGO". :p

Hahahahahah, tak, jeśli trafiłem do Was tak jak on, to się cieszę. xD

Srebrny Rycerz
Awatar użytkownika
Reputacja: 19
Jedyne co mi pozostaje to się z Wami zgodzić. Ludzie włączają i wyłączają Best bo nie ma wciągających wątków, a nie ma wciągających wątków bo ludzi włączają i wyłączają Best.

Jeśli chodzi o moją propozycję to widzę to tak. Niech każdy kto się zdeklaruje napisze przynajmniej jedną recenzję książki, filmu czy festiwalu muzycznego na tydzień oraz odpisze w przynajmniej 2-3 wątkach merytorycznych kilku zdaniowy post.

Jeśli parę osób zrobi "małe rzeczy" możemy osiągnąć całkiem przyzwoity efekt.

Paladyn
Awatar użytkownika
Reputacja: 15
Cytuj:
Niech każdy kto się zdeklaruje napisze przynajmniej jedną recenzję książki, filmu czy festiwalu muzycznego na tydzień oraz odpisze w przynajmniej 2-3 wątkach merytorycznych kilku zdaniowy post.

Wszystko pięknie ładnie, ale... to będzie działało na zasadzie zmuszania się, bo przecież wypada napisać w tygodniu jakąś recenzję czy post. A to chyba nie o to chodzi. To ma dawać fun, już sama wiedza, że gdy się napisze coś od serca, coś fajnego, i że ktoś to przeczyta, powinna być motywacją do pisania postów. Ja to widzę właśnie tak. Tylko, ktoś to musi czytać i komentować. Opowiadań też mało kto pisze, bo mało kto czyta i komentuje...

Srebrny Rycerz
Awatar użytkownika
Reputacja: 19
Tak, przez pierwszy tydzień czy dwa to będzie samo przymus. W psychologii (a właściwie w podręcznikach do manipulacji dla studentów ekonomii 8j ) jest zasada zaangażowania i zasada społecznego dowodu słuszności. A mówić po ludzku jeśli się przełamiemy żeby coś robić i inni też będą to robić, to po pewnym czasie się w to wciągamy.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.