Strefa czasowa UTC+1godz.

Dzisiaj jest 16 gru 2017, 00:26

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ptaki
Igor
Awatar użytkownika
Reputacja: 7
Z tego co wiem, to w Polsce da się hodować kruka, tylko nie można polskiego kruka sobie przywłaszczyć, ani oswoić.
Można za to pojechać na Ukrainę, tam kupić kruka, bo tam można wszystko kupić, nawet orły i sokoły. I z takim krukiem przyjechać do Polski legalnie.
Wiem, bo też mi się marzy mieć kruka i chociaż postarać się go wytresować jakoś. Ale jak czytałem, tresowanie kruka to jak gra w szachy z dobrym przeciwnikiem - bardzo łatwo przegrać. Podobno te cholery są tak mądre, że bardzo często nie dają się tresować i potrafią przechytrzyć ludzi dociekając ich zamiarów. Także trzeba do tego podchodzić naprawdę bystrze.
A poza krukami to w sumie lubię jeszcze bociany, bo są ładne, różne kolorowe małe ptaki i te, co ładnie śpiewają u mnie wokół balkonu (Sudety Wschodnie - nie mam pojęcia co tam żyje poza tymi pospolitymi).
Poza tym, to się na ptakach nie znam xD

"Bez pożegnania nie ma rozstania, jest tylko zmowa milczenia."

Future MILFgaardian
Awatar użytkownika
Reputacja: 35
OMATKO OMATKOMARYJO
Jak ja bym chciała mieć sokoła <3 Albo sowę <3 Normalnie uwielbiam te ptaki xD I to tylko ciut mniej od piesiów :D Ale sokoła to bym chciała mieć. No. Fajna sprawa. Jeszcze koń do tego i niczym z jednej z opowieści Szeherezady... Ale nie chciałabym, żeby moja skończyła się tak jak tamta xD

Kiedyś też chciałam mieć papugę, ale to dawne dzieje. Potem był piesio, ale to jak u każdego dziecka. Dostałam nawet dwa xD Z tym że pierwszego miałam przez 2 dni, a drugiego przez 2 tygodnie xD Smuteg życia, dzieciństwo takie smutne.

Kruka też bym chciała mieć. Jezu, ja to bym mogła całe zoo mieć xD Serio. Gdybym tylko miała trochę więcej czasu i byłabym trochę mniej ofiarą losu, która sama nigdzie nie pójdzie, to już bym biegła do jakiegoś schroniska i pracowała jako wolontariuszka xD Uwielbiam zwierzaczki. Zawsze się śmiałam sama z siebie, że moja mama i siostra dostały dar super podejścia do dzieci małych, a ja z kolei dzieci małych nienawidzę, za to mogłabym całymi dniami bawić się z piesiami, albo coś. Hehe.

Także ten. To jest historia mojego życia.

Srebrny Rycerz
Reputacja: 10
Cytuj:
Eee… lubię jeść drób ;d

Podpisuję się obiema ręcyma. xD
Ja mam do ptaków neutralne nastawienie. Ani ze mnie miłośnik, ani przeciwnik. :D Choć czasem fajnie, jak z rana sobie podśpiewują w lato. :D

Igor
Awatar użytkownika
E tam, gadanie xD nie widzieliście nigdy pewnie pikującego myszołowa na żywo. Takiej akcji się nie zapomina. Duże ptaki drapieżne nawet przez szybę samochodu wyglądają imponująco i człowiek zastanawia się co to za cholerstwo. A wiele razy już w polach i lasach u siebie takie widywałem. I naprawdę musiałbym zobaczyć chyba wilka, albo niedźwiedzia, żeby mi tak dech zaparło co zobaczenie półmetrowego ptaka, który wzbija się do lotu.

Paladyn
Awatar użytkownika
Reputacja: -2
Widziałam.
Myszołów kiedyś przeleciał mi też kiedyś w odległości jakichś dwóch metrów od przedniej szyby w samochodzie, to samo bocian.
I owszem, robiło to spore wrażenie, ale nie sprawiło nagle, że zainteresowało mnie wszelkie ptactwo :P

Srebrny Rycerz
Reputacja: 10
Cytuj:
E tam, gadanie xD nie widzieliście nigdy pewnie pikującego myszołowa na żywo. Takiej akcji się nie zapomina.

A nie wpadłeś na to, że po prostu nie wszystkich kręcą ptaki? ;d
Nie zarzucaj mi, że nigdy lecącego ptaka nie widziałem, mieszkam akurat w takiej okolicy, w której prędzej zwierzę zobaczysz niż człowieka. ;p Po prostu IMO to nic takiego, zachwycać się nie ma czym. xd

Igor
Awatar użytkownika
Bez wściekania się od razu tu :P Po to użyłem emotikony, żeby zaznaczyć lekko żartobliwy ton mojej wypowiedzi. Inaczej niestety w internecie się nie da.
Ja chyba po prostu mam słabość do dzikich zwierząt. Bardzo lubię obserwować przyrodę, ale niestety u nas w okolicy przez działalność górniczą, jeszcze minie z 20 lat, nim wrócą zwierzęta, które powinny tu mieszkać. Są dziki, jelenie, sarny, lisy itp, owszem, ale ciężko dostrzec, trzeba mieć niezłego farta. Ale podobno niedługo pojawią się wilki, tak myśliwi mówią.
No i mamy salamandry.

Tak czy siak, mam sentyment do ptaków, ze względu na to, że potrafią latać. Trochę duszy poety wystarcza mi, żeby sobie móc dużo wyobrażać i stwarzać metafory, które w tym przypadku nasuwają się same.

Paladyn
Awatar użytkownika
Ptaki super sprawa. Chciałbym mieć takiego kruka, choć pewnie za dużo byłoby to dla mnie roboty.
Choć i tak psy (gunwa typu york to nie psy) uber alles.

Obywatel
Awatar użytkownika
Reputacja: 1
Eeee...Miałam kiedyś dwa kanarki.Brązowego i żółtego.Ciemny to miała być samiczka,a jasny samczyk.Po trzech miesiącach chowania nagle brązowy zaczął śpiewać,a żółty złożył jajko.Trzy tygodnie później oba padły...I w sumie na tym zakończyła się moja przygoda z ptakami.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.