Bestiarium.pl - Bestiariusz - Encyklopedia Potworów
http://bestiarium.pl/

Ciekawe akcje Crowdfundingowe
http://bestiarium.pl/viewtopic.php?f=24&t=6550
Strona 1 z 1

Autor:  Shadi [ 22 cze 2015, 19:17 ]
Tytuł:  Ciekawe akcje Crowdfundingowe

Crowdfunding- to społecznościowe zbieranie pieniędzy na różne innowacyjne i ciekawe projekty. W myśl zasady "gorsz do grosza a wyjdzie kokosza". Użytkownicy zrzucają się po parę złotych w zbiórce na konkretny cel.

Postanowiłem założyć ten temat ponieważ już któryś raz natknąłem się na bardzo ciekawy projekt crowdfundingowy, który warto promować i jakoś nie miałem pomysłu gdzie można by go na Besy umieścić. Fajnie żeby wszystkie warte tego projekty wrzucać w jedno miejsce, a może ktoś poświęci jednego browara na rzecz nowych idei.

Jednak wracając do meritum. Natknąłem się dziś na projekt "Bóstwa i demony w dawnej Polsce - seria ilustracji" promuje on edukację na temat wierzeń o dawnych bóstwach na terenach dzisiejszej Polski. Moim skromnym zdaniem kawał dobrej i bardzo potrzebnej roboty.

[youtube]http://youtu.be/XhjpLMj3bW4[/youtube]

Link: https://polakpotrafi.pl/projekt/bostwa-i-demony

//Znowu mam problem z linkiem do YT :facepalm:

Autor:  Fenrir [ 22 cze 2015, 19:21 ]
Tytuł:  Re: Ciekawe akcje Crowdfundingowe

Służę pomocą ^^

_______________________________________________________________

W temacie o crowdfundingu nie może zabraknąć tej strony :

https://www.kickstarter.com/

jest to, wydaje mi się, największa strona tego typu w której zbiórki idą w milionach (!) dolarów. Wielu twórców gier wrzuca tu swoje nowe projekty lub kontynuacje starszych serii na które firmy nie chcą wkładać funduszy.

Autor:  Shadi [ 22 cze 2015, 19:26 ]
Tytuł:  Re: Ciekawe akcje Crowdfundingowe

Kickstarter to największa (i najbardziej znana) platforma Crowdfundingowa na świecie tyle, że bardziej w zamyśle miałem linkowanie konkretnych projektów ale i tak dzięki. ;)

Jeśli chodzi o moje prywatne i subiektywne zdanie to jestem za wspieranie Polskich projektów na Polskich serwisach (ale mi się patriotyzm włącza :D) bo pomaga to w rozwoju rodzimej branży. ;)

Autor:  Dragu [ 27 cze 2015, 19:58 ]
Tytuł:  Re: Ciekawe akcje Crowdfundingowe

Ostatnio kickstarterowa kampania Shenmue III bije wszelkie ustanowione rekordy. :D
Masakra po prostu, nie myślałem że jej poprzedniczka miała aż tylu tak oddanych fanów na całym świecie, ale to cieszy. :)

Autor:  Shadi [ 20 kwie 2016, 21:05 ]
Tytuł:  Re: Ciekawe akcje Crowdfundingowe

Tym razem wygrzebałem coś kosmicznego :D

Polska Baza Księżycowo-Marsjańska pod Krakowem!

Obrazek


Cytuj:
Chcemy zbudować pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych w Europie analogowy habitat kosmiczny. Habitat to baza, w której przebywać będą przyszli kolonizatorzy najpierw Księżyca a potem Marsa. Dlatego ważne jest, aby dogłębnie zrozumiec jak zachowuje się załoga podczas długiego pobytu w zamknięciu oraz izolacji od świata zewnetrznego. Potężne międzynarodowe agencje kosmiczne patrzą na Księżyc jako logiczny krok poprzedzający misję na Marsa. To tam odbędą się pierwsze załogowe lądowania na innym globie od czasu misji Apollo. Wychodzimy na przeciw przyszłym potrzebom badawczo-naukowym i budujemy w Polsce analogowy habitat, który posłuży jako platforma do nauki. Wiedzę tak zdobytą będzie można potem wykorzystać, kiedy przyjdzie czas na budowę prawdziwej bazy.

Polska ma szansę stać się liderem tego typu badań!
Więcej o akcji: http://polakpotrafi.pl/projekt/baza-ksi ... d-krakowem

Autor:  Dragu [ 23 kwie 2016, 23:43 ]
Tytuł:  Re: Ciekawe akcje Crowdfundingowe

O! Widziałem podobną bazę w serialu Space Brothers! Tylko tamta była przygotowywana pod księżyc i znajdowała się na dnie zbiornika wodnego, by dać podobne odczucie zarówno grawitacyjne jak i podobnie przedstawić ryzyko wyjścia poza obszar bezpiecznej strefy.
Ciekawe, bardzo ciekawe. :D
Byłoby super, gdyby polscy astronauci mieli coś w zamian za to byle jakie logo. :p

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz.
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/