Strefa czasowa UTC+1godz.

Dzisiaj jest 15 gru 2017, 19:00

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Azowe napędzacze koszmarów
Potępiony
Awatar użytkownika
Reputacja: 18
Jjjjo, wbrew tytułowi nie będzie to temat poświęcony zdjęciom mojej mordy lecz szeroko pojętym horrorem i temu podobnymi sprawami. Na pewno głównie będę się zajmować tutaj filmami, może później grami. Co jakiś czas planuje powrzucać ciekawostkę/miejscówkę czy jakiś materiał wciąż zawarty w tematyce. Uznajcie ten temat a na pewno początkowe posty jako przewodnik po horrorach zarówno dla kogoś kto zaczyna jak i dla ludzi obeznanych. Zapraszam.

Nie wypada nie zacząć od klasyki gatunku wiec początkowo zabiorę się za filmy o których większość słyszała a może i widziała. Nie będę oceniał w skali ani ustawiał je od naj do naj, tylko napiszę parę słów na temat i to tyle, ocenę każdy ma swoją.

1.Piątek 13 (1980)

Obrazek

O tym filmie myślę, że każdy słyszał dzięki postaci Jasona Voorheesa. Przyznam szczerze, że obejrzałem ten film jako następny w kolejce, a że jest to pierwszy film z serii czekała mnie spora niespodzianka. Osobiście, nie jestem fanem gatunku "slasher", ale paradoksalnie uwielbiam postacie tych zabójców. Zresztą w tym przypadku jak można nie kochać tego charakterystycznego dźwięku.

2..Blair Witch Project (1990)

Obrazek

Film, który ma tyle samo fanów co ludzi, którzy uważają go za porażkę. Zdaje się, że film jest prekursorem gatunku "found footage", którego celem jest nadanie filmowi realizmu i fakt faktem BWP, jest udanym przykładem. Nie bez powodu ludzie uciekali z kina w trakcie premiery. Film bardzo fajny i polecam go każdemu.

3.Koszmar z Ulicy Wiązów (1984)

Obrazek

Równie dobrze mógłbym tutaj nic nie pisać bo kto nie słyszał o Fredzie Kruegerze? Sympatyczny jegomość z magiczną rękawiczką. Dzieło legendarnego i świętej pamięci Wesa Cravena. Film, który tak naprawdę otworzył drogę do kariery Johnnemu Deppowi i wrył się w pamięć widzów dzięki nieco przesadzonej ale nie mniej świetnej scenie łóżkowej(nie to o czym myślicie zboki) i wyliczance. Pozycja, której wstyd nie znać.

4.Poltergeist (1982)

Obrazek

Klasyczny film o nawiedzeniu, z klasyczną historią. Rodzina przeprowadza sie do domu, w którym zaczyna się dziać. O ile oryginał jest całkiem niezły, osobiście nie polecam odświeżonej wersji z tego roku. Wiadomo, że efekty "strachów" są lepszej jakości, ale to nie ratuje filmu przesiąkniętego hollywoodzkim banałem.

5. Halloween (1978)

Obrazek

Tak tak, wiem. Mówiłem, że nie lubię a to już kolejny slasher. Jednak to właśnie od filmu Johna Carpentera zaczęła sie na nie moda i dzięki niemu powstały całkiem niezłe filmy. Postać Micheala Myersa również mnie urzeka, głównie dzięki prostej ale świetnie pasującej masce. Wyjątkowo polecam remake z 2009 w reżyserii Roba Zombie, nie przesadził i zrobił udaną reinkarnację świetnego filmu.

We're hiding here inside the dream and all our doubts are now destroyed. The guidance of the morning star will lead the way into the void.”

Tytuł: Re: Azowe napędzacze koszmarów
Potępiony
Awatar użytkownika
6.Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną (1974)

Obrazek

Tak tak, kolejny slasher. Lecz tym razem zamiast jednego psychopaty mamy psychopatę z rodzinką okradających groby kanibali, jej. Pierwszy film reżysera Tobe'a Hoopera, okazał sie mocnym debiutem a jego dalsze dzieła takie jak znajdujący sie na mojej liście Poltergeist zostały ciepło przyjęte. O samym filmie moge powiedzieć, że jest bardzo spoko, można sie wzdrygnąc a postać Leatherface'a jest wręcz urzekająca.

7.Dziecko Rosemary (1968)

Obrazek

Ach rodzime Dziecko Rosemary, można tak go nazwać gdyż wyreżyserowane przez nikogo innego jak Romana Polańskiego, który z dziećmi miał swoje przygody. Film jest świetny, i to naprawdę. Historia małżeństwa, które wprowadza sie do mieszkanka o złej sławie. Kobieta nagle zachodzi w ciąże i popada w paranoje o bezpieczeństwo nienarodzonego malucha w obawie, że sąsiedzi mają jakieś podejrzane zamiary. Brzmi dziwnie nieco, ale wyszedł z tego kawał dobrego kina, polecam.

8.Omen (1976)

Obrazek

Omen, kolejny świetny film o którym wielu słyszało. Całkiem niedawno doczekał sie remake'u, który na dobrą sprawę nie był zły, a nawet był dobry. Oryginał jednak ma o wiele lepszy klimat, bo w końcu nie ma to jak adoptować dziecko, które okazuje sie być czarcim pomiotem. Film jak najbardziej polecam.

9.Psycho (1960)

Obrazek

Chyba najstarszy film na liście. Zdecydowanie największy horrorowy klasyk jak i jeden z najlepszych dzieł kina. Dzieło Alfreda Hitchcocka, którego chyba nie trzeba przedstawiać. O tym filmie mozna naprawde sporo napisać. Pierwsza pokazana scena spłukiwania wody w toalecie, świetna scena prysznicowa, łamanie czwartej ściany przez postać Normana Bates'a. Ostatnie dwie wymienione sceny były parodiowane/przerabiane w niezliczonej ilości produkcji. Zdecydowanie pozycja nie do ominęcia.

10.Egzorcysta (1973)

Obrazek

Najlepszy. Horror. Ever. Mógłbym już skonczyć pisać na tych trzech słowach. Ludzie w kinach mdleli i uciekali. Kolejny film z którego sceny były parodiowane/zmieniane w innych produkcjach. Film którego nie można nie obejrzeć. Jest po prostu najlepszy.

We're hiding here inside the dream and all our doubts are now destroyed. The guidance of the morning star will lead the way into the void.”

Potępiony
Awatar użytkownika
11.Krzyk (1996)

Obrazek

Kolejna pozycja z dzieł Wesa Cravena, kolejny slasher, kolejny morderca. Choc nieco wyjatkowy na swoj sposob, noszacy coś w stylu kostiumu, z charakterystyczną maską, którą każdy gdzieś kiedyś widział. Powiem szczerze, ze nie przepadam za tym filmem ale innym moze sie spodobac.

12.Milczenie Owiec (1991)

Obrazek

Jeden z moich ulubionych filmów z ulubionym aktorem, który wyśmienicie zagrał postać Hannibala Lectera, psychiatry-kanibala. Myślę,że większosć z Was zna ten film, wiec za dużo o nim sie nie bede rozpisywać, zdecydowanie polecam.

13.Obcy (1979)

Obrazek

Kolejna pozycja, której chyba nie trzeba przedstawiać. Pierwszy i chyba najlepszy film z serii o Obycm, z pamiętną sceną z małym pred-Alienem. Film zdecydowanie bardziej dla fanów klimatów nieco sci-fi. Tak czy siak, dobry.

14.Dzieci kukurydzy (1984)

Obrazek

Jedna z adaptacji powieści Stephena Kinga. Film, o którym opinie są napraaawdę podzielone. Jedni mówią, że jest okropny, inni, że cudowny. Ja powiem tak; jest niezły. Fakt faktem, że był robiony na szybko, na fali popularności Kinga - i to widać. Ale mimo tego daje radę. Polecam sprawdzić samemu.

15.Hellraiser (1987)

Obrazek

Aaaach, film Clive'a Barkera, który powiem szczerze podoba mi się znacznie bardziej od Kinga. Tak, powiedziałem to. Film jest świetny, Cenobici stali się jednymi z moich ulubionych postaci horrorowych a Pinhead, stał się ikoną. O Clivie podejrzewam, że wspomnę tu jeszcze a póki co baaardzo polecam ten film. Nieco gore, ale w dobrym guście.

Potępiony
Awatar użytkownika
16.Lśnienie(1980)

Obrazek

Kolejna ekranizacja dzieła Kinga, wykonana przez świetnego reżysera i to połączenie wyszło znakomicie. Jeden z lepszych filmów ever, polecam każdemu fanowi i horrorów i po prostu Jacka Nicholsona, na pewno jedna z najlepszych ról tego charakterystycznego aktora.

17.Martwe Zło (1981)

Obrazek

Powiem szczerze, jeden z moich ulubionych horrorów. Świetnie zrobiony jak na tamte lata i zbanowany w Niemczech do 2001r. Wszystko przez właśnie świetnie zrobione sceny gore jak i jedną konkretną scenę, której tutaj nie zdradzę. Zrobiony w 2013 remake zebrał sporo krytyki, ale mi jako fanowi oryginału się podobał wiec jeśli komuś nie spodoba sie oryginał, zachęcam do sięgnięcia po remake.

18.Carrie (1973)

Obrazek

Iii kolejne dzieło Kinga oraz kolejny film zremasterowany w 2013. Jednak w tym wypadku oryginał podobał mi sie znacznie bardziej od remake'u, który jest...średni. Ma mocne momenty, ma słabe momenty. Polecam oba filmy ocenić samemu.

19.Ostatni Dom Po Lewej (1972)

Obrazek

Film Wesa Creven'a o którym już tu wspominałem. Znów następny film który miał swój remake w 2009r ale nie polecam go nikomu. Film wywołał sporo kontrowersji, jak w sumie każdy ze sceną gwałtu, wcześniejsza jednak wersja posiada spory klimat, którego zdecydowanie brakuje w nowszej wersji filmu.

20.To (1990)

Obrazek

I jeszcze jedna ekranizacja Kinga. W 1990 została wyemitowana 2-częściowa wersja filmu, zrobiona ze wszystkich powstałych miniserii jakie byly dotychczas emitowane w TV. Od tego bowiem zaczął się ten film. Swoją drogą naprawdę fajny i podejrzewam, że to z jego powodu wielu dziś dorosłych ludzi boi sie klaunów, polecam.

Tytuł: Nowsze perełki
Potępiony
Awatar użytkownika
1.Babadook (2014)

Obrazek

Film jest bardzo niepozorny, australijsko-kanadyjska produkcja, która część środków na produkcję pozyskała z Kickstartera, a ogólnie jest oparta na podstawie creepypasty. Film jest fajny, klimatyczny, z okropnie wkurzającym dzieciakiem i wyśmienitą główną aktorką, która zagrała naprawdę świetnie. Klimat delikatnie psuje pierwszy raz kiedy widzimy tytułowego Badabooka, ale nawet to nie psuje fajności tego filmu.

2.28 Dni Później (2002)

Obrazek

Kolejna fajny film, który pomimo teraz już dość powszechnej fabuły i tak wnosi coś nowego. Bohater budzi się w szpitalu i bum, dowiaduje się ze świat/miasto opanował wirus. Nie jednak zombie a Furia. Wirus przemieniający ludzi w opętanych agresją maniaków. Co fajnego nie jest to film przewidywalny, polecam.

3.Koszmar (2015)

Obrazek

A tu coś nowego, nie tylko w sensie roku powstania. Jest to horror dokumentalny, poruszający temat paraliżu sennego, czyli jednego z najbardziej przerażających doświadczeń znanych człowiekowi. Aktorzy przedstawiają historie prawdziwych osób, które reżyser znalazł na forach internetowych bądź zgłaszali sie bezpośrednio do niego i opowiadali mu swoje doświadczenia. Powiem Wam, że naprawdę spodobał mi sie ten film. Fakt faktem, jest nudnawy jak to dokument, ale jako że temat paraliżu sennego jest dla mnie mega ciekawy, tak samo mega ciekawy był dla mnie ten dokument, polecam sprawdzić.

4.Insidious (2010)

Obrazek

W tym filmie również poruszany jest temat paraliżu sennego, lecz nie widać tego na pierwszy rzut oka. W filmie opisanym powyżej jest wzmianka na temat TEGO właśnie filmu przy okazji historii jednego z bohaterów. Tutaj nękane koszmarami jest dziecko i jest to już klasyczna produkcja horrorowa. Z wyjątkiem jednej sceny film mi sie podobał, nie powiem jaka to ale myslę, że każdy kto obejrzy sie domyśli.

5.Obecność (2013)

Obrazek

Tak się składa, ze film wyreżyserowany przez tego samego człowieka, któremu zawdzięczamy Insidious ale ten wyszedł mu jednak 100 razy lepiej. Poza końcówką i może 1-2 scenami film naprawdę mi się mega podobał i przyznam, trzymał w napięciu. Osobiście uważam, że na pewno umieściłbym go wysoko w Top...30 horrorów dekady.

Potępiony
Awatar użytkownika
6.Rytuał (2011)

Obrazek

Śśśśśśświetny. Jak każdy film z Hopkinsem. Naprawdę fajny, z ciekawą fabułą, bez zbędnego przesadyzmu w sobie, z dreszczykowymi momentami. Polecam bardzo, sam często do niego wracam.

7.Paranormal Activity (2007)

Obrazek

Chyba filmu nie musze przedstawiać. Pierwsza i chyba najlepsza część serii. Z każdym kolejnym filmem twórców ponosiła kreatywność i nie wychodziło im to na dobre. Jedynka jest naprawdę spoko i nie podobała mi się w niej tylko końcówka i dalsze wydarzenia jeśli chodzi o pozostałe filmy. Tak czy siak z jedynką warto sie zapoznać.

8.Piła (2004)

Obrazek

Tutaj sprawa wygląda podobnie jak powyżej, każda kolejna część mi mniej pasowała, lecz tym razem dopiero po drugiej części. Film zdecydowanie bardziej gore niż typowy horror, ale ma klimacik. Pomysł żeby nakręcić film tylko w 1 pokoju powstał z potężnego niedofinansowania a wszystkie części zwróciły im to po tysiąckrotność.

9.Egzorcyzmy Emily Rose (2005)

Obrazek

Jedna z najlepszych produkcji, bez wątpienia. Chwile przesady, ale bez nich myślę że zaden horror nie moze sie obyć, tak czy siak nie psują klimatu. Polecam każdemu kto jeszcze nie widział, tyle na ten temat.

10.Resident Evil (2002)

Obrazek

Znów napisze, że z każdym kolejnym filmem powyżej części drugiej...ugh po prostu. A jedyneczka jak na tamte lata zła nie była. Polecić warto bo moim skromnym zdaniem jedna z lepszych egranizacji.

Potępiony
Awatar użytkownika
11.Wzgórza Mają Oczy (2006)

Obrazek

Remake filmu z '77 który po raz kolejny wyreżyserował Wes Craven i który był udany, nie pisałem o nim bo uznałem że remake jest na tyle dobry i utrzymany w klimacie oryginału, że praktycznie nie ma sensu. Film podążą klasycznym schematem horrorów czyli "wycieczka>zgubieni>prze**bane".

12.Silent Hill (2006)

Obrazek

O grach na pewno każdy słyszał, film możliwe że nie każdy oglądał, a nawet warto. Wiem, że jest cześć druga, ale nie rozmawiajmy o niej. Pamietam, że oglądałem ten film krótko po tym jak wyszedł i muse przyznać, że napędził mi wtedy stracha. Warto obejrzeć. No i warto dodać, że jest to film, w którym Sean Bean nie ginie, fenomen.

13.Dom 1000 Trupów (2003)

Obrazek

Uch, ten film zrobił mi sieczkę z mózgu. Naprawdę. Jest fajny, jest ohydny momentami, zapada w pamięć. Polecam samemu sprawdzić i nie bede sie o nim rozpisywać, obejrzyjcie.

14.Bękarty Diabła (2005)

Obrazek

Bezpośrednia kontynuacja poprzedniej pozycji. Znacznie mniej krwawa, znacznie mniej ostra. Zrobiona bardziej filmowo niż masakra jaka była w poprzednim filmie. Film nie podobał się większosći, ale mi tak, dlatego o nim wspominam. Choćby z uwagi na postać Otisa i cytaty, które pamiętam do dziś.

15.Adwokat Diabła (1997)

Obrazek

Śśśśświetny film. Znakomite połączenie aktorów, fajna fabuła, super zagranie. Nie psują tego filmu nawet kiczowate efekty specjalne, bo jest ich mało. Film ma klimat, nie nudzi pomimo że trwa 2,5h. Jeśli ktoś jeszcze nie zna to nadrobić prędko.

Tytuł: Spoza Hollywoodu.
Potępiony
Awatar użytkownika
1. The Ring (1998)

Obrazek

Ten film to chyba każdy zna, niekoniecznie tą wersję ale na pewno historię i "bohaterkę". O amerykanskiej wersji z 2002 nie mozna powiedziec zeby była zła ale...no ta jest po prostu lepsza. Klimat, klimat i jeszcze raz klimat. Polecam jeśli widziało sie amerykańską a nie oryginał.

2. The Grudge (2002)

Obrazek

Ta sama historia, oryginał później przerobiony przez amerykańskie studio filmowe. Szczerze mówiąc nie mam zielonego pojęcia po jaką cholerę oni to robią. Azjatyckie oryginały są po prostu lepsze, nie inaczej jest tutaj. Tak jak przy poprzednim, polecam jeśli nie widziało się oryginału.

3. Kairo (2001)

Obrazek

Świetny film, naprawdę. Mega klimat, dość ciekawa historia, ponura, przytłaczająca atmosfera i ciemna sceneria dodają temu filmowi naprawdę wiele. No i nie powiem, że nie ma scen przy których można się wystraszyć i nie są to durne jumpscare.

4. Suspiria (1977)

Obrazek

Powiem tak, nie jest to najstraszniejszy film ever, ale mi osobiscie sie bardzo podoba. Ma fajny, nieco Kubrickowski klimat. Wiem, że to niezwiązane z filmem ale cholernie mi się spodobał plakat do tego filmu. Nie wiem czemu, serio. Tak czy siak, polecam.

5. Rec (2007)

Obrazek

Znów kolejny film, który póżniej zerżnęli amerykanie, to tak na wstępie. O samym filmie można wiele dobrego powiedzieć, dobrze zrobiony gatunkowo (widok z kamerki) czym zaskarbił sobie serca krytyków naprawiając to co nie było fajne w Blair Witch Project, wolno się rozkręca ale to tylko działa na jego korzyść, no i nie przesadza. Jest krew, nawet dużo ale nie ZA dużo. Na plus.

6. Ujrzałem Diabła (2010)

Obrazek

Zacznę od tego, że nie jest to typowy horror, ale tak jak Milczenie Owiec wszyscy go tak klasyfikują więc nie bede sie wyróżniać. Mówcie co chcecie o azjatyckim kinie, ale potrafią zrobić perełki i to nie rzadko. To jest jedna z nich, historia napędzana zemstą, zrobiona dobrze, aktorzy się postarali. Nie mam pytań do tego filmu, polecam.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.