Strefa czasowa UTC+1godz.

Dzisiaj jest 16 gru 2017, 04:21

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Seriale - Rekomendacje
Administrator
Awatar użytkownika
Reputacja: 21
O Hell on Wheels słyszałem dobre rzeczy, a The Sopranos to legenda (do tego głównego motywu muzycznego mógłbym słuchać w kółko ^^).

Słyszałem jeszcze, że podooooooobno "Orange is the New Black" jest dobrym serialem - bodajże o żeńskim więzieniu. :D

Pisarz
Awatar użytkownika
Reputacja: 0
Boardwalk Empire - Obejrzałem do połowy 3-go sezonu. Pierwsze dwa sezony bardzo wciągające, trzeci mnie trochę nudził, dlatego przestałem śledzić. Ale polecam ;).

Band of Brothers - Piękny serial. Nie jest tajemnicą, że Amerykanie dbają i gloryfikują swoich bohaterów, ale warto obejrzeć serial, który przedstawia ludzi, dzięki którym nie mówimy po niemiecku.

A co bym jeszcze polecił:

The Walking Dead - Zombie, zombie, zombie ;). Wiadomo -> wirus, grupa ocalałych, raz lepiej raz gorzej. Może tematyka, która - dla mnie - zbyt ciekawa nie jest, ale losy bohaterów i "troska" o nich wciąga.

Spartakus - Trochę dziwię się, że nikt nie poleca. Polecam obejrzeć wszystkie, przy czym I oraz Prequel. Sezony II i III... tak jak mówię, spoko, ale oczekiwałem czegoś więcej. Serial oczywiście o Gladiatorach ;)

The Knick - jak ja to mówię: Kostiumowy Dr House ;). Początek XX w. Medycyna w powijakach, lekarze dopiero dochodzą przyczyn ich niepowodzeń przy zbiegach chirurgicznych, nie ma antybiotyków. Młody, ale bardzo uznany doktor (Clive Owen) ma... tajemnice :p. Bardzo polecam.

No i mój faworyt:

<tamtadadaaaaam>

Ripper Street - Serial opowiada o Inspektorze Dywizji H i jego pomocniku, a także o życiu całego posterunku. Akcja dzieje się tuż po zakończeniu serii zabójstw dokonanej przez Kubę Rozpruwacza. Każdy odcinek to oddzielna sprawa kryminalna, także polecam ;)

i mały (ale bardzo mały spoiler) A'propos Ripper Street dla fanów GoT:

Spoiler:
W serialu spotkamy baaardzo dużą część obsady z Gry o Tron. Jedną z głównych postaci gra serialowy Bronn, ale znajdziemy także Jorah Mormont'a, lorda Boltona, Tommena, Hordora i na prawdę wieeelu innych ;)

Administrator
Awatar użytkownika
No, to mnie zaciekawiłeś. :D
Coś czuję, że zbiorę tutaj ogromne żniwa jak kiedyś jakimś cudem nie będę miał co oglądać i będę miał czas, by oglądać cokolwiek. xD

Srebrny Rycerz
Awatar użytkownika
Reputacja: 0
Ekhem... Ktoś tu jeszcze żyje? Chyba tak. No więc, co do seriali, to mam jeden nowy do polecenia...
Blacklist.

Kojarzycie Jamesa Spadera? Nie? A kojarzycie Ultrona z najnowszych Avengers? Tak? No więc James Spader generalnie był Ultronem (głosem i ekspresją). Tu gra... No cóż, sami zobaczcie. Powiem tylko, że serial zaskakuje i nigdy do końca nie wiadomo kto stoi po jakiej stronie. :)

Administrator
Awatar użytkownika
No, Az coś wspominał o nim, że już po trailerach poznał, że to on. :D
Póki co nie mam czasu prawie na anime, dopiero w zeszłym tygodniu udało mi się obczaić odcinki 1-10 jednego i film kinowy jeden, ale może wkrótce. :P

Tak czy inaczej, ja czekam na odcinek specjalny Sherlocka. :D

Future MILFgaardian
Awatar użytkownika
Reputacja: 35
Już tu o tym ludzie pisali, ale powtórzę się :D

Polecam serial Vikings. Świetna muzyka, świetne efekty, świetni aktorzy, świetne cycki, świetne hipnotyzujące oczy głównego bohatera, świetne wszystko. Poleeeeeeeecaaaaaaaaaaaaaaaam <3

Administrator
Awatar użytkownika
Nie no, nikt nie broni dawać swoich rekomendacji tylko dlatego, że ktoś już o danym serialu napisał. Inna perspektywa zawsze się przyda. :D

Srebrny Rycerz
Awatar użytkownika
Reputacja: 19
Ostatnio uzależniłem się od seriali ale dzięki temu mogę rekomendować Wam kilka ciekawych pozycji z różnych gatunków.

Coś z rodzaju Postapo czuli The 100. Niby nic niezwykłego grupa ocalałych próbuje ułożyć sobie życie na zniszczonej przez nuklearną wojnę ziemi. Tyle, że zwykle w takich historiach ludzie przeżyli na lub pod ziemią. Tu urzekło mnie to, że ludzkość (przynajmniej ta "cywilizowana") przetrwała na stacji orbitalnej. Po 97 latach kiedy kosmiczna baza zaczyna powoli niedomagać a wręcz się rozlatywać na ziemię zostaje wysłana grupa nastoletnich "kryminalistów". Bardzo ciekawie przedstawiona jest to sytuacja gdzie Kosmici z gwiazd to ci "dobrzy" a ziemianie to ci "źli".

Coś dla fanów komiksów a wszeteczności Batmana to serial Gotham. Historia skupia się na przygodach jedynego uczciwego gliny w mieście. Młodego detektywa Jamesa Gordona. Fabuła serialu non stop dostarcza nam smaczków z uniwersum Batmana, do tego zwłaszcza pierwszy sezon świetnie łączy klimat kryminału i komiksu.

Na koniec moja ulubiona geopolityka a w tym przypadku nie tak trudna do wyobrażenia political fiction, Okupowani. Fabuła serialu przestawia nam sytuację polityczną w nieodległej przyszłości. USA zamykają się na świat wycofują się z NATO i przestają eksportować swoje surowce energetyczne. Bliski Wschód jest tak zdestabilizowany, że uzyskiwanie z niego surowców staje się niemożliwie. Głównym dostawcą surowców do Europy staje się Norwegia. Kiedy jednak z powodów ekologicznych postanawia ona zaprzestać wydobycia ropy i przejścia na energię atomową UE razem z Rosją postanawiają wybić jej z głowy głupie pomysły.

Srebrny Rycerz
Reputacja: 10
Ja tu tylko wpadłem powiedzieć, że Peaky Blinders to najbardziej niedoceniony serial ever. Niby oceny ma bardzo dobre, ale słyszał o tym serialu mało kto.
Jeśli kogoś kręcą gangsterskie klimaty, niech ogląda koniecznie. Wszystkim innym też polecam, ale dla fanów produkcji o mafiozach i gangsterach jest to pozycja obowiązkowa.
Jestem wprost zachwycony, nie spodziewałem się aż tak dobrego serialu. Obsada, fabuła, klimat, muzyka (MUZYKA!), postacie, brak nudnych wątków (zero przeciągania, wszystko idzie swoim, bardzo dobrym tempem) - wszystko, co wzorowy serial posiadać powinien.

Więcej napiszę, kiedy skończę trzeci, póki co ostatni, sezon.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.