Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Dzisiaj jest 22 sie 2017, 18:42

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: PROJEKT SCI-FI - Notatnik
Paladyn
Awatar użytkownika
Reputacja: 15
Był rok 2009. Pewien osobnik o enigmatycznym nicku ShadowNajt wpada na pomysł, który - trzeba to przyznać - zmienia oblicze Bestiarium.pl :D. Wszystkie słupki statystyczne szybują w górę: liczby komentarzy, użytkowników, wyświetleń, odwiedzin... wszystko. A pomysł był prosty. Stworzyć własne uniwersum, własny świat fantasy. Od podstaw. Projekt ten przetrwał do dziś i aktualnie walczy o możliwość wdrukowania się w papier, by stanąć na sklepowych półkach jako podręcznik do fabularnej gry RPG.
Nawia - Postapokaliptyczna Gra Fantasy to dzieło ukończone i już nic więcej nie możemy dla niego zrobić, oprócz trzymania kciuków za sukces :).

Przyszedł więc czas na nowy projekt. Nawia była gatunkową mieszanką, ale trzymała się głównie nurtu Fantasy. Poza tym była tworzona stricte pod podręcznik RPG. Proponuję wobec tego przestawić się na szeroko rozumiane Science Fiction i stworzyć uniwersalny świat, który można wykorzystać nie tylko do gier, ale i do innych ciekawych rozrywek :). ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO ZAANGAŻOWANIA SIĘ W ÓW PROJEKT. Każdy jest mile widziany i każdy pomysł jest brany pod uwagę. Mamy już doświadczenie w prowadzeniu tego typu projektów, więc sądzę, że będzie nam to szło gładko i przede wszystkim będzie przynosić radość i fun. Bo tu głównie chodzi o zabawę :).

A więc, udzielamy się! U-DZIE-LA-MY!

To może ja zacznę lawinę komentarzy i burzę mózgów od kwestii, która wydaje mi się, że powinna być pierwsza:

Tworzymy świat, czyli planetę? Czy może też świat jako większy obszar, np. jakiś układ gwiezdny, gromada gwiazd, galaktyka, gromada galaktyk, wszechświat? A może jeszcze coś innego? :D

3 RULES OF MOUNTAINEERING

Tytuł: Re: PROJEKT SCI-FI - Notatnik
Future MILFgaardian
Awatar użytkownika
Reputacja: 35
A co będziem się ograniczać, zaszalejmy z całym wszechświatem! :)

Możemy posunąć się o krok dalej i w ogóle stworzyć alternatywny wszechświat do naszego. Ostatnio czytałam dwie książki, które miały takie smaczki i sądzę, że to jest naprawdę spore pole do popisu i możemy działać w nieskończoność.

Pierwsza książka to Gniazdo Światów M. Huberatha. Polecam bardzo swoją drogą. Ogólnie świat jest zupełnie inny od naszego, nawet prawa fizyki są tam inne. Ogólnie chodziło o to, że ludzie podczas swojego życia podróżują pomiędzy krainami co ileś tam lat, w każdej panują inne prawa. Jest podział rasowy społeczeństwa. Wraz z wysokością nad poziomem morza zmieniał się bieg czasu. Znaczy to, że główny bohater, podróżując samolotem do innej krainy przez 30 parę godzin dotarł do celu mniej więcej w tym samym momencie co jego żona, która podróżowała statkiem przez 4 lata. Były tam też inne świetne smaczki, ale tylko ogół chciałam wam przedstawić.

Drugą była książka "Carska manierka" Pilipiuka. Jest to zbiór opowiadań. Ostatnie w książce było dość specyficzne. A mianowicie chodziło o to, że świat jest płaski i wszyscy myślą, że gdy Kolumb popłynął w podróż, myśląc że świat jest kulą, rozsadził barierę na końcu świata ze złości i w ten sposób woda się ze świata wylała. Dlatego Polska w całości jest pokryta stepami i ogólnie wszędzie prawie są pustynie. Ludzie latają sterowcami, panuje trochę klimat steampunkowy.

Nie mówię, że mamy robić coś podobnego, po prostu daję przykłady na ciekawe zbudowanie świata, który niekoniecznie musi być taki, jak ten, w którym żyjemy :)

Nawia była oryginalna sama w sobie, możemy oryginalność pociągnąć dalej i wykombinować coś niekonwencjonalnego.

Obywatel
Reputacja: 1
Mi projekt wydaje się genialny, także trzymam kciuki za sukces!

Pomysł ze stworzeniem całkiem nowego, alternatywnego wszechświata jest dobry, ale z drugiej strony, nie warto przesadzać, bo się rozpędzimy i nic z tego nie będzie.

Ale ogółem, chętnie dorzucę się do tego projektu.

Future MILFgaardian
Awatar użytkownika
No wiadomix, że genialny :D
Czy nie warto przesadzać? Będziemy mieli bardzo duże podwórko po prostu, myślę że warto :) A to w sumie i tak tylko zabawa :D
Jak poprzedni projekt zaczął być na poważnie, to wszystkim chęci gdzieś pouciekały :D

Obywatel
Reputacja: 0
Cytuj:
Ale ogółem, chętnie dorzucę się do tego projektu.

Ja również. Uważam, że pomysł na stworzenie własnego uniwersum, własnego wszechświata jest wspaniały. Wspominając także o pomyśle stworzenia podręcznika do RPG, możnaby, w ten sposób, zapoznać z Bestiarium więcej osób.
W tej sprawie, zgadzam się z cytowanym, z którym zwykłem często się kłócić w prawdziwym życiu.

Future MILFgaardian
Awatar użytkownika
Taki jest też jeden z pośrednich celów tego projektu, ściągnąć więcej ludzi :) Taka mini akcja respiracyjna forum :D
Podręcznik RPG już stworzyliśmy jeden, teraz chcemy po prostu swobodnie budować świat, bez żadnych ograniczeń formy. A potem można i grać w takim czymś, jak kto woli.

Tu możecie poczytać, jeśli chcecie:
https://www.facebook.com/nawiafantasy
http://www.miejscemocy.net/nawia-fantas ... m-swiecie/

Nie ma z tym szału, ale coś tam jest :)

Paladyn
Awatar użytkownika
No dobra, dobra... Wszechświat, ta? :D

No to... hmmm... może coś więcej? Jak ten wszechświat jest zbudowany?
Może spróbujmy wymyślić jakiś motyw przewodni, charakterystyczną cechę naszego świata. Mass Effect miał cykl oczyszczania galaktyki przez Żniwiarzy. Gwiezdne Wojny miały motyw jasnej i ciemnej strony mocy. A nasz świat? Kombinować proszę :D

I weźcie, dawajcie coś od siebie, bo to ma być dialog, a nie przesłuchanie :D

Future MILFgaardian
Awatar użytkownika
A więc, mam pewien pomysł. Pomyślałam sobie, że może poprzeglądam sobie arty, które mam na kompie. Zapisuję sobie nieraz te, co mi się spodobają. No i natknęłam się na takie coś:

Obrazek
W razie czego tu źródło: https://www.artstation.com/artwork/BwKyz

No i wpadłam na taki pomysł. Że mamy rozpadający się wszechświat. Ale nie w klimatach postapo. Przyczyna może być inna, ale możemy tu zastosować dosyć popularną teorię naukową, a mianowicie śmierć cieplną Wszechświata. W skrócie, dla niewiedzących o co cho, jest to teoria oparta na II prawie termodynamiki, która mówi, że entropia (kolokwialnie mówiąc nieuporządkowanie, chaos) Wszechświata ciągle rośnie i kiedy osiągnie maksimum, nastąpi koniec wszystkiego. Od razu, kiedy usłyszałam o tym na wykładzie z chemii fizycznej, zauważyłam, że ma to spory potencjał i od czasu do czasu przewinęło mi się w książkach wspomnienie o tym.
Mamy więc Wszechświat dążący do swojego kresu i jego mieszkańców, którzy chcą temu zapobiec. Możliwe, że istnieje specjalna organizacja, która się tym zajmuje - tak jak w arcie. Mamy ludzi trudniących się naprawianiem niszczejącej rzeczywistości i żyjących wśród takich realiów ludzi i inne gatunki (bo skoro założyliśmy, że możemy szaleć w całym wszechświecie, wtedy nie ma problemu z innymi gatunkami istot rozumnych). Tylko że wtedy trzeba uściślić, czy robimy to w naszej przyszłości, czy wymyślamy zupełnie inną rzeczywistość.

Co o tym sądzicie?

Edit: zapomniałam wspomnieć o tym, że jestem za tym, by połączyć magię z tym naszym uniwersum. W sensie niby sci-fi, teorie naukowe i takie tam, a my wyjedziemy z magią, przyzywaniem demonów, rytuałami i innymi takimi.

Obywatel
Reputacja: 1
Motyw magii też można łatwo wpleść

Kiedy wszechświat zaczął się sypać, sypnęły się również prawa fizyki, a na powierzcznię rzeczywistości wypłynęły dziwne siły.

Ostatnio zmieniony 28 mar 2017, 22:41 przez The Dark Arial, łącznie zmieniany 1 raz

Paladyn
Awatar użytkownika
Mi się podobuję to to! Z magią musimy uważać, żeby nam Mass Effect nie wyszedł :D. To znaczy, może być... chociaż.
Znaczy te demony mi się podobają. Można to tak nagiąć trochę. Z jednej strony mamy hard SF, lasery, portale, superstarshipy, AI i wgl, a z drugiej ludzkość jeszcze nie wyszła z odprawiania guseł i przyzywania demonów. I te demony też nie byłyby takie, jak sobie wszyscy dzisiaj wyobrażają, czyli takie Diaboły. Tylko takie bardziej futurystyczne. Bardziej SF.

Walący się wszechświat, ale nie postapo. Ale to wtedy bardziej by mi pasowało naszą rzeczywistość ustawić w takim czymś. Nasze Słońce staje się supernową... uuhuuhuhu :D.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]