Strefa czasowa UTC+1godz.

Dzisiaj jest 18 sie 2018, 18:49

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: PROJEKT SCI-FI - Notatnik
Obywatel
Reputacja: 1
Rozwinięte technologicznie demony?

Hehe... Dobry pomysł

Paladyn
Awatar użytkownika
Reputacja: 15
Raczej demony odpowiednich czasów. Widzisz, wyobrażamy sobie je jako czerwone bydlaki z kopytami, rogami i ogonami z serduszkiem.. bo w średniowieczu to było kwintesencją zła. W starożytności wyglądały jak upadłe anioły, bo tak ich sobie wyobrażano. W czasach hard SF, mogą wyglądać zupełnie inaczej. I niekoniecznie być rozwinięte technologicznie. W końcu to demony, one nie potrzebują technologii. Mają przecież te swoje moce i wgl. Ale jasne, można to nagiąć i dać im spluwy :D

3 RULES OF MOUNTAINEERING

Administrator
Awatar użytkownika
Reputacja: 21
Hmm... *czyta*
Jestem jak najbardziej, a nawet bardziej, za! :D
Po pierwsze, dziękuję za pomoc w respiracji forum. :smile:
Po drugie, od razu rzucę spontaniczną myślą, bo takie właśnie zrodziły Nawię. :)

A co jeśli... Owa "zła strona", która była a to Żniwiarzami, a to Sithami, tutaj będzie w każdym z ludzi?
Bo czym jest zło, jak nie cząstką każdego z nas, którą można stłamsić lub "pielęgnować"?

A co jeśli w tym świecie owa "cząstka zła każdego z nas" faktycznie nietłamszona może zamienić każdego w demona?
Coś w tym świecie może pobudzać taką... komórkę w ludzkim ciele.
Taki człowiek z każdym krokiem dziczeje, zmienia się, najczęściej nieodwracalnie.

To może także być bio-chip, który poprzez impulsy w układzie nerwowym steruje żywymi organizmami.
Może to też nie być cała "ludzkość", ale jakaś rasa, która nieskalana jest niczym anioły, a "zarażona" jest jak właśnie te upadłe.

Paladyn
Awatar użytkownika
Cytuj:
A co jeśli... Owa "zła strona", która była a to Żniwiarzami, a to Sithami, tutaj będzie w każdym z ludzi?
Bo czym jest zło, jak nie cząstką każdego z nas, którą można stłamsić lub "pielęgnować"?

No, akurat to nie było stricte zło, jak to np. ma miejsce w Biblii. Oni mieli swoje powody by działać tak, a nie inaczej i nie było to dyktowane złem jako takim. Ale wiem o co chodzi :D. Ja też jestem za tym, żeby nie robić uniwersum czarno-białego ;).

Cytuj:
A co jeśli w tym świecie owa "cząstka zła każdego z nas" faktycznie nietłamszona może zamienić każdego w demona?
Coś w tym świecie może pobudzać taką... komórkę w ludzkim ciele.
Taki człowiek z każdym krokiem dziczeje, zmienia się, najczęściej nieodwracalnie.

A to idealnie pasuje do motywu entropii wszechświata. Bo co najbardziej powoduje, że ludzkość staje się prymitywna? Chaos. Kataklizm. Tragedie na skalę światową. Panika. I nawet ładne koło się robi, bo mamy coś takiego: wszechświat się psuje i skutki tego dotykają niewinnych ludzi. Tym ludziom odbija, co powoduje chaos. A chaos... jest czymś co napędza wszechświat do końca, czyż nie?

Cytuj:
To może także być bio-chip, który poprzez impulsy w układzie nerwowym steruje żywymi organizmami.
Może to też nie być cała "ludzkość", ale jakaś rasa, która nieskalana jest niczym anioły, a "zarażona" jest jak właśnie te upadłe.

Można również stworzyć organizację, która próbuje wykorzystać skutki chaosu do - ich zdaniem - dobrych celów. Tacy antagoniści tej grupy, która naprawia wszechświat. Coś jak Cerberus, kontra reszta świata xD.

Future MILFgaardian
Awatar użytkownika
Reputacja: 35
Jak dla mnie super :) Psuje się wszechświat, psują się i ludzie. Może zrobić to coś na zasadzie zarazy, która dotyka właśnie tych niewinnych ludzi i jest właśnie jednym z elementów, które ci "naprawiacze" mają naprawiać? Coś może jak zombie, tylko bardziej bym się kierowała w opętania, albo coś. Moglibyśmy zrobić coś typu Księgę Magii, w której opisywalibyśmy stopnie opętania, objawy, skutki, które są do naprawienia, które nie.
O! Może właśnie tę magię stosowaliby ci naprawiacze? Wyciągaliby z ludzi te demony i prowadzili nad nimi badania. Wszczepialiby je sobie, albo ich części, tak jak wiedźmini przechodzili mutacje, żeby być efektywniejszym w tym naprawianiu wszechświata. Byłaby cała frakcja polująca na takich opętanych ludzi. Czy coś.
Nie wiem czy to dobry pomysł, ale zarzucam taką propozycją xD

Administrator
Awatar użytkownika
Reputacja: 21
W sumie te chipy to by było coś takiego jak te pluskwy pod skórą Neona w pierwszym Matryksie. :D

Srebrny Rycerz
Awatar użytkownika
Reputacja: 0
Pomysł poparty w 200%, jestem bardzo zadowolony, że taka inicjatywa może pomóc odbudować aktywnośc na forum i wynieść je na szersze horyzonty. :D

Kilka własnych przemyśleń:

1. Co jeśli ludzie, bądź wszelkie inne istoty z uniwersum przechodzą "demonizację" doświadczając na własnej skórze/będąc świadkiem niszczenia się świata? Miałoby to potencjał nadać tej destrukcji źródło pochodzące nie z przyczyn naturalnych, ale wywołane czymś innym, pasującym pod kryteria fantasy jak magia czy też moc.

2. Nie wiem czy dawanie magii nie spowoduje, że dodane będzie za dużo elementów do jednego worka. Nie mam temu nic przeciwko, jeśli nie będzie to typowo typowe przedstawienie magii znane tak doskonale z innych dzieł jak np. władanie żywiołami, nekromancja itp. Tutaj by pasowało coś w stylu zwiększanie mozliwości ciała, umysłu, coś w rodzaju wewnętrznej energii. Mogłoby to być wywoływane różnymi stymulantami, lekami, sterydami dającymi lepsze możliwości wykorzystania swojego ciała, lub też naturalnie ćwiczone przez lata, albo ograniczone dla niektórych ras, żeby nie było zbyt popularne, żeby przeważał klimat sci-fi jeśli, taki ma być główny temat uniwersum.

Future MILFgaardian
Awatar użytkownika
Reputacja: 35
Cytuj:
Tutaj by pasowało coś w stylu zwiększanie mozliwości ciała, umysłu, coś w rodzaju wewnętrznej energii. Mogłoby to być wywoływane różnymi stymulantami, lekami, sterydami dającymi lepsze możliwości wykorzystania swojego ciała, lub też naturalnie ćwiczone przez lata, albo ograniczone dla niektórych ras, żeby nie było zbyt popularne, żeby przeważał klimat sci-fi jeśli, taki ma być główny temat uniwersum.

Odnośnie tego, o czym pisał wcześniej Dragon. XDDDD

Obrazek

Srebrny Rycerz
Awatar użytkownika
Reputacja: 0
Sorry, ale nie grałem w Mass Effecta, to mogę nie wiedzieć jak to tam wygląda. xD

Paladyn
Awatar użytkownika
Znaczy się... po głębszym przemyśleniu z tą magią to mi średnio pasuje. Znowu się wdupiamy w jakieś przebajerzenia. W sumie ja nigdy jakoś nie lubiłem magii :D. Mam podobne obawy co Krzysiek. Wgl już sam fakt wykorzystywania magii w SF, jest masseffectowy - od razu są skojarzenia. A z tymi demonizacjami już tak nie jest, tego nie widziałem nigdzie.
Czyli cechą charakterystyczną i motywem przewodnim uniwersum będzie entropia wszechświata. Nikt nie oponował, więc uznajmy to za fakt :). Może skupmy się na tym, jak przedstawić elementy SF, żeby nie było to SF powielane. O, to jest dobry motyw na kminienie. A więc, jak bardzo nasze SF jest hard? Czy ustalamy jakieś granice technologiczne? Jak daleko posunęła się ludzkość w nauce i technice? I jak to wygląda u innych ras?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.