Strefa czasowa UTC+1godz.

Dzisiaj jest 16 sty 2018, 08:23

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: PROJEKT SCI-FI - Notatnik
Future MILFgaardian
Awatar użytkownika
Reputacja: 35
Ja od samego początku praktycznie mówiąc o magii, mam na myśli te demony. Nie chodzi mi o harypoterowe fiubździu, tylko o opętanych ludzi, przywoływanie demonów i inne takich.
To co napisałam wcześniej praktycznie powtórzył Krzysiek tutaj:
Cytuj:
Co jeśli ludzie, bądź wszelkie inne istoty z uniwersum przechodzą "demonizację" doświadczając na własnej skórze/będąc świadkiem niszczenia się świata?

Znaczy że ludzie "się psują" i tak tworzą się demony, którymi zajmują się naprawiacze. Cała magia opierałaby się właśnie na tym.

Co do kwestii jak bardzo hard ma być nasze sci-fi, to nie wiem. Ciężko mi cokolwiek sensownego wymyślić.

Srebrny Rycerz
Awatar użytkownika
Reputacja: 0
Ciężko na tą chwilę określić zaawansowanie technologiczne. Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że ludzie powinni być powszechnie zdolni do podróży kosmicznych i ekspansji całego wszechświata, a poziom zaawansowania technologicznego indywidualnie podporządkowywać pod różne rasy/planety.
1. Egzoszkielety? Brzmi oklepanie, ale sensownie.
2. Broń laserowa? Jak wyżej.
3. Implanty? jw.
4. Inteligentne leki? Lek na raka? Nie widzę przeciwwskazań.
5. Roboty? Jak najbardziej.
6. Latające samoloty? Kiczowato troszke, ale do przyjęcia.
7. Hipernapęd? Być może.

Problem w tym, że to już wszystko było i nie zaskakuje innowacyjnością. Najlepiej by było wymyśleć coś nowego, gdyby to było takie proste xD Może gdyby pójść w inną dziedzinę rozwoju ludzkości jak np. biotechnologia. Ludzie używaliby replikacji, odkryli sekret starzenia się, dokonywali zmian genetycznych.

Future MILFgaardian
Awatar użytkownika
Reputacja: 35
Może opracowano wirusy, dzięki którym można manipulować przestrzenią i w taki sposób się teleportujo XDDD

NO BO KTO TU BIOTECHNOLOGIE STUDIUJE, NO KTO HEHE

Obywatel
Reputacja: 1
A może...
Pójdziemy na całość:
Istnieje taki sobie "podwymiar" znajdujący się, zgodnie z nazwą, pod "naszym" wymiarem. Czasami pojawiają się "szczeliny" łączące te wymiary i z tych szczelin "wypływa", powiedzmy, Materia X, której to "rzeki" pływają sobie w tym podwymiarze. I wszystko, co znajdzie sie w tym podwymiarze porusza się z prędkością, względem obiektów poza podwymiarem, większa niż światło. I ludzkość ( a może jakaś inna rasa, i o tą technologię będą walki?) Nauczyła się otwierać szczeliny i zbierać i przechowywać Materię X.
Jednak, obiekty wewnątrz tego wymiaru zostaną zdezintegrowane, o ile nie będą pokryte Materią X, więc pojazdy są pokryte małymi kanalikami, które w razie potrzeby wylewają Materię X, która przykleja się do kadłuba, ponieważ dziwne są jej prawa fizyki, a statek leci.

Obywatel
Cytuj:
Latające samoloty? Kiczowato troszke, ale do przyjęcia.

Do Krzysia.
Nie wiem czy wiesz, ale latające samoloty już istnieją. Pozdrawiam.

Administrator
Awatar użytkownika
Reputacja: 21
=_=
Co się właśnie wydarzyło?

Ale nieważne. ;D
Możemy zrezygnować z nazywania nadprzyrodzonego magią i po prostu uogólnić wszystko pod terminem "moc"/"moce".
A o pochodzenia "mocy", pomyśli się jeszcze. :)
Bo można dać różne ścieżki do pozyskania mocy oraz cheaty, oszukajstwa, zdobywanie ich na skróty, które niekoniecznie dobrze musi się skończyć. ;)

Srebrny Rycerz
Awatar użytkownika
Neveaservael pisze:
Cytuj:
Latające samoloty? Kiczowato troszke, ale do przyjęcia.

Do Krzysia.
Nie wiem czy wiesz, ale latające samoloty już istnieją. Pozdrawiam.

Miałem na myśli używanie ich na skalę światową, jak to wygląda np. w Futuramie, czy Jetsonach (wiem, legitne przykłady).

Obrazek

Administrator
Awatar użytkownika
Reputacja: 21
No właśnie! Pytanie mam!
To będzie świat bogaty, świat zubożały, zubożały z garstkami bogactwa, bogaty z biedą przykrywaną warstwą pozorów, czy fifty fifty?

Paladyn
Awatar użytkownika
Reputacja: 15
Ja nie widzę sensu w robieniu świata albo zubożałego, albo superbogatego. Coś takiego, moim zdaniem, nie może zaistnieć. Zawsze się znajdzie jakaś grupa ludzi, którym się udało, i jakaś grupa, która zamieszkałą w rynsztokach. Tak więc, kurna fifty fifty myślę, że będzie najlepsze. To i tak zresztą nie będzie aż tak widoczne, bo to w końcu wszechświat, a więc uniwersum ogromne. I w tym uniwersum możemy wrzucić różne miejsca o różnych wypadkowych, które nastąpią zależnie od rozwoju danej historii.

Wiecie, Nawia to był zaledwie jeden kontynent na jednej planecie. Tutaj mamy do czynienia z ogromnym wszechświatem z setkami różnych światów wewnętrznych. I to jest w tym wszystkim najlepsze. Wcale nie wymaga to dużych nakładów pracy, jak to wygląda na pierwszy rzut oka. Naszym zadaniem jest stworzyć jedną linię historyczną (fabularną) dla całego uniwersum i stworzyć kilka niezbędnych najważniejszych miejsc, ras i zasad rządzących naszym światem. Rozbudowa tego wszystkiego zależy od tych wszystkich chętnych do tworzenia gier, książek, opowiadań, filmów, czy na co tam kto wpadnie. Stwórzmy piaskownicę i zaprośmy twórców, żeby się w niej bawili :D.

3 RULES OF MOUNTAINEERING

Obywatel
Reputacja: 1
Według mnie, dobry pomysł

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.