Strefa czasowa UTC+1godz.

Dzisiaj jest 18 sty 2018, 04:42

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Gra o Tron] Dyskusja otwarta [SPOILERY!!]
Administrator
Awatar użytkownika
Reputacja: 21
Dziwię się, że nie mamy jeszcze takiego tematu. :P Nawet z Eragona był. xD

Mówcie co Wam się podobało w danym odcinku, jakie motywy i sytuacje.
Aczkolwiek proszę o dawanie w tytule posta notki który to sezon i odcinek, żeby inni nie nadziali się na spoiler. ;)

Mnie na przykład skłoniła do założenia tego tematu scena z końca 5go odcinka 2go sezonu.

[SPOILER S2E5]
Chodzi mianowicie o wątek 3 żyć ofiarowanych Arii w zamian za uratowanie więźnia od pewnej śmierci. Niby całość jest surowa i realistyczna, ale ten wątek jest taki rycerski w swojej brutalności. Wg mnie wyróżnia się w historii i dlatego postanowiłem akurat ten wątek tu nadmienić. ;)

Tytuł:
Future MILFgaardian
Awatar użytkownika
Reputacja: 35
No, ten wątek jest jednym z najlepszych :) Tajemniczy bardzo i w sumie nie wiadomo o co cho. Ogólnie w świecie imponuje mi to, że z początku wygląda jak zwykły alternatywny średniowieczny świat, a tu kij wie skąd nagle pojawia się magia i takie tam.
A wątek Arii i Jaqena pokazuje właśnie jedną z tych zagadek, które ciężko rozwiązać. Tak samo jak późniejsze "wargowanie" Brana, czy czary-mary Czerwonej Laski.
Jedyne co mi tu wadzi to to, że scenariusz nie obejmuje "wargowania" innych postaci, ale kogo to już pozostawię dla siebie, żeby nie psuć komuś humoru xD
W ogóle wiele wątków zostało pominiętych, nad czym ubolewam, mimo że książek nie czytałam. Myślę, że za dużo zostało pozmieniane i robi się z tego serialu coś dziwnego. Ale fakty muwio, że jednak i tak niezłe z tego widowisko :)

Tytuł:
Administrator
Awatar użytkownika
Ano, też słyszałem że warto książkę przeczytać nawet po seansie. A ja jak będę czuł, że mam więcej czasu, to pożyczę sobie od brata. :P
Aria ma szczęście do nietypowych "mentorów". xD
"Nauczyciel tańca" też był spoko, a nie pokazali jego śmierci... ciekawe. :D

Tytuł:
Future MILFgaardian
Awatar użytkownika
Ja właśnie słyszałam, że książki nie są jakieś super. Znaczy się, jeśli chodzi o sposób pisania. No bo historia jest bardzo skomplikowana i ciekawa. Właśnie ta wszechobecna tajemniczość jest interesująca :) Że nie wiadomo kto skąd jest, co zamierza, nie można domyślić się co będzie dalej, bo Martin sypie zaskakującymi wydarzeniami non stop.
Ale z tego co mi wiadomo dużo interesujących wydarzeń zostało pominiętych, a jedno, na które czekałam najbardziej w następnym sezonie najprawdopodobniej także zostanie pominięte. Więc można uznać, ze seria książek i serial to dwie zupełnie inne historie. A szkoda. Chętnie zobaczyłabym to na ekranie. Ale z drugiej strony reżyserzy fundują czytelnikom (i nie tylko) drugą wycieczkę z Pieśnią Lodu i Ognia, trochę inną niż tą którą przeżyli z książkami :) Czyli można uznać to za zaletę.
Mnie podoba się natomiast jeszcze wątek Sansy. Zakochała się w nieodpowiednim facecie i potem przeżyła przez niego piekło xD Mam nadzieję, że zrobi się z niej potem niezła sztuka xD Jak to w którymś odcinku ktoś powiedział (Tyrion albo Baelish, nie pamiętam), że przeżyje ona ich wszystkich. :) Ciekawa też jestem jak ostatecznie potoczą się losy Tyriona, Margaryny i Danki xD No i Jona <3

Tytuł:
Administrator
Awatar użytkownika
Tyrionowi życzę jak najlepiej. :D Gość jest mistrzem. xD I jego ochroniarz. :D

W drugim sezonie na początku jak puścił 3 różne wersje "tajnej informacji, o której nie może się dowiedzieć Królowa", to było genialne. xD A później "Nie podoba mi się jego broda". XD

Tytuł:
Future MILFgaardian
Awatar użytkownika
No fakt. Tyrion to chyba jedna z najbardziej lubianych postaci :) Bo chyba nie da się jej nie lubić :D I Martin pewnie dobrze zdaje sobie z tego sprawę. Co może być niepokojące :D
Swoją drogą Baelish i Varys to też są interesujące postacie. Chyba najbardziej ciekawe z tych drugoplanowych. Bo w sumie to ich intencje najtrudniej odgadnąć xD W ostatniej serii Baelish trochę odkrywa je przed publicznością, ale to i tak przecież nie musi być to. Za to Varys... Tego gościa też lubię xD Dobrego aktora dobrali.
Tak samo Dżofri. Jego morda chyba będzie najbardziej znienawidzoną przez długi czas :D Spełnił swojo rolę.

Tytuł:
Administrator
Awatar użytkownika
Dżofrej, morda zakazana... Mam wrażenie, że autor go potrzyma przy życiu tyle ile się da. xD
A Baelish też jest niezły agent, fakt. xD

Tytuł:
Future MILFgaardian
Awatar użytkownika
Dragu, skończ wszystkie serie, wtedy pogadamy xD Bo masz niezaktualizowane info XD

Tytuł:
Srebrny Rycerz
Reputacja: 10
Aż mnie korci, żeby obejrzeć wszystkie sezony jeszcze raz...
Co tu mówić, wg. mnie najlepszy serial jaki kiedykolwiek powstał. Genialne postaci, świetnie dobrani aktorzy, dialogi, klimat, fabuła, MUZYKA(!)... Mógłbym wymieniać miesiącami.
A ci, którzy będą ględzić o niezgodności z książkami - ich mam głęboko w rzyci i czekam na piąty sezon.

Tytuł:
Future MILFgaardian
Awatar użytkownika
Ja jednak rozumiem tych, co o tym ględzą xD Bo sama ględzę, mimo że nie czytałam. Bo jednak są wątki bardzo interesujące, które twórcy po prostu olali.
Ale co do reszty się zgadzam :)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.