Strefa czasowa UTC+1godz.


Dzisiaj jest 17 lip 2018, 18:32Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Naruto] Zwierzęta
Post: 26 sty 2013, 12:06 
Potępiony
Awatar użytkownika
Offline
Reputacja: 18
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:27
Posty: 3276
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Gamabunta

Obrazek

Gamabunta jest szefem ropuch na Górze Myoboku. Najczęściej wzywany do walk przeciwko największym wrogom. Na początku Naruto Uzumaki może go wezwać za pomocą chakry Kyuubiego. Bez niej, w młodym wieku mógł najwyżej wezwać jego dzieci. Po raz pierwszy wystąpił w premierze mangi i anime, gdzie pod wodzą Czwartego Hokage walczył z lisim demonem.

Gamabunta jest ogromną, czerwoną ropuchą. Jego oczy mają poziome źrenice. Na ciele Gamabuty widnieją liczne blizny, które pokazują nam, że stoczył, w swoim życiu, już wiele groźnych walk. Jego ciało okrywa fioletowe kimono. Gamabunta ma przypasane do boku tanto, którego klinga i pochwa są wykonane z drewna. Jego odwieczną "towarzyszką" jest fajka, którą zawsze ma ze sobą.

Gamabunta jest bardzo często w złym humorze i pełni rolę bardzo apatycznej ropuchy. On nie lubi wykonywać rozkazów od nikogo, chyba, że Przywoływacz jest bardzo utalentowanym shinobim i zarobił na szacunek. Jiraiya, Naruto i Czwarty Hokage byli jedynym trojgiem, którzy mieli prawo siedzieć na jego głowie i dowodzić nim.

Gamabunta przeprowadza test na osobnikach, którzy go przywoływali - nieszczęśnik musi się utrzymać na grzbiecie potwora, zwykle, do zachodu słońca. Jest to praktycznie awykonalne, bo mimo swojej wagi, ten przyjemniaczek jest całkiem żwawy, nurkuje, podskakuje na olbrzymie wysokości itp. Podczas gdy jest on bardzo pewny swoich umiejętności jako wojownik, zdaję sobie sprawę ze swoich ograniczeń i potęgi wrogów i widoczną niechcęć walki z ogoniastymi bestiami (np. dziewięcioogoniasty lis i jednoogoniasty Shukaku).

Używa niektórych japońskich słów, którymi posługują się członkowie yakuzy, ale jest on postrzegana jako pozytywna i ostateczna siła. Jest on silnie związany z rodziną, gdyż w jednej chwili postanowił walczyć z Shukaku, gdyż zaatakował jego dziecko wiedząc, że jest to po prostu czynność samobójcza.

Nienawidzi być niedoceniany przez nikogo, co jest częstym powodem, by sprowokować go do walki. Ogólnie rzecz biorąc, mimo że jest w złym humorze zewnątrz, pokazuje sympatię do Naruto, jakby był jego synem. Nawet Jiraiya wyjaśnił, że ropucha wiedziała o talentach i potencjale Naruto. On i Jiraiya wydawają się być dobrymi przyjaciółmi i, jak wynika z serii, kumplami do picia, mimo braku kontroli Jiraiyi nad Gamabuntą. Jednakże w niektórych sytuacjach mógł go karcić.

We wszystkich swoich wystąpieniach, Gamabunta okazał się być potężnym wojownikiem, niezależnie od tego, czy jego przywoływacz był u jego boku. Gamabunta wykazuje również mądrość i kompetentny sposób bycia, co widać podczas walki z Shukaku, gdzie zademonstrował swoje wieloletnie doświadczenie, dzięki czemu Naruto zdołał obudzić Gaarę i pokonać.

Mimo wielkich rozmiarów, posiada on zaskakującą zwinność, jak pokazano, kiedy wyskoczył ze szczeliny, gdzie Naruto po raz pierwszy wezwał go, wyskakując kilka kilometrów nad ziemią przed upadnięciem z powrotem do lasu. Gamabunta pokazał duże umiejętności w walce w powietrzu przez swoje ciosy. Arsenał Gamabunta obejmuje duże tanto, które w jego władaniu zadaje kolosalne szkody, dzięki swoim ogromnym rozmiarom i sile.

Gamabunta jest użytkownikiem mogący "wypluwać" wodne ninjutsu, tak jak np w: Suiton: Teppōdama, który jest świetnym odpowiednikiem przeciwko użytkownikom stylu ognia. Ropucha może także wypluć olej ze swoich ust, by zsynchronizować tę technikę i stworzyć: Katon: Gamayu Endan, we współpracy z przywoływaczem.

Obrazek

Podczas ataku Tobiego na Konohe Gamabunta został przyzwany przez Minato za pomocą Kuchiyose: Yatai Kuzushi no Jutsu. Miał za zadanie unieruchomić Kyūbiego by Minato mógł go teleportować z wioski za pomocą Hiraishin no Jutsu. Gamabunta był w stanie dość długo utrzymać Kyūbiego aż do czasu wykonania techniki przez IV Hokage.

Gdy Naruto pierwszy raz wezwał Gamabuntę, był bliski śmierci, gdy spadał do gigantycznego krateru. Ropucha nie wierzyła, że takie małe dziecko może go wyzwać, więc wyśmiał Uzumakiego. Naruto wściekły z powodu komentarza Gamabunty, powiedział mu, że ma słuchać jego rozkazów, gdyż go przyzwał. To sprawiło, że Gamabunta stracił cierpliwość i rzucił wyzwanie Uzumakiemu w postaci swojego testu. Kiedy się zakończył Jiraiya podrzucił mu pakt przywołań, gdzie było napisane, że Uzumaki zawarł pakt z ropuchami.

Gamabunta jednak wiedział o tym, lecz chciał po prostu sprawdzić chłopaka oraz czy Uzumaki zdobędzie jego szacunek. Następnie zabrał omdlałego Naruto do szpitala i pozostawił gigantyczny ślad, jako podpis.

Podczas Inwazji na Konohę, Uzumaki przyzwał Gamabuntę, by chronić siebie i przyjaciół przed atakiem Sabaku Sōsō. Ropucha była jak zwykle w złym humorze i odmówił pomocy Naruto, twierdząc, że jest on zbyt młody, by brać go na poważnie.

Kiedy jednak pojawia się Gamakichi i mówi ropusze, że został zaatakowany przez Shukaku i uratował go młody shinobi, wściekły Gamabunta wyciąga swoją broń i rozpoczyna atak na Shukaku. Początkowo Gamabunta dawał sobie radę, ale z czasem Gaara usnął co dało bestii całkowitą kontrolę, lecz na krótko gdyż rozbudzono shinobiego piasku. Mimo wszystko Ichibi był za trudnym przeciwnikiem dla ropuchy, lecz ostatecznie on i Uzumaki używają Konbi Henge i przemienili się w lisa, co pozwoliło się Gamabuncie zbliżyć tak bardzo do bestii, że Naruto powalił Gaarę uderzeniem w głowę. Ropucha kolejny raz stwierdziła, że Naruto jest świetnym shinobim i ubolewał, że nie może zobaczyć końca walki, gdyż osiągnął swój limit.

Gamabunta miał swój debiut w części II, gdy Naruto został poinformowany o śmierci Jiraiyi. Gamabunta wraz z Gamakichim, Gamakenem, Gamahiro, Fukasaku i Naruto zowstali wezwani do Konohagakure przez Shimę, aby pomóc w walce z Painem. Walczyli ze wszystkimi zwierzętami przyzwanymi przez Ścieżkę Zwierząt, gdzie Gamabunta pokonał ogromnego psa. Po tym jak Naruto użył Rasenshurikena, zaczeła wyczerpywać się jego chakra mędrca, ale chciał jeszcze zabić jednego Paina. Widząc jak byli przyparci do muru przez wiele wezwań, ropucha połkneła Naruto i Ścieżkę Zwierząt, aby Naruto mógł zabić bez zakłóceń go, i chronić przed pozostałymi Painami.

Po tym jak, wypluł Naruto i Ścieżka Zwierząt, wezwania znikneły, zaś Naruto był także bez chakry senjutsu. Widząc to Tendō, uznał, że jest teraz idealny moment na atak, lecz zaatakował go Gamabutna choć i tak uniknął jego ciosy. Kiedy Naruto walczył ponownie z Tendō, Gamabunta powiedział Naruto, aby zszedł mu z drogi, aby sam mógł wyprowadzić atak,

lecz Uzumaki stwierdził, że Naruto zaraz przejdzie do trybu mędrca i nie chce żeby przypadkiem został trafiony Rasenshurikenem.

Po tym jak Naruto zabił Jigokudō, Tendo nareszcie odzyskał swoje grawitacyjne umiejętności i pchnął Naruto. Wtedy też Gamabunta i inne ropucy przystąpiły do ataku ze swoimi bronmi, ale łatwo uniknął ich. Trzy ropuchy zaatakowały ponownie Paina, lecz ten użył swojego Shinra Tensei i wysłał ropuchy poza granice Konohy.

Kiedy leżał w lesie stwierdził, że wszystkie jego kośći zostały złamane. Wkrótce pojawia się przed nim Drużyna Gaia, której mówi o Iwazji na Konohę.

Był później widziany z powrotem na górze Myōboku. Był owinięty w bandaże na całym i siedział razem z żabim mędrcem, gdzie używali techniki teleskopy, aby obejrzeć koniec walki Naruto pomiędzy Painem, gdzie dowiadują się, że Nagato wykorzystał resztkę swoich mocy, by ożywić poległych mieszkańców ukrytego liścia. Gamabunta pyta mędrca co się stało i ten mówi mu, że obydwaj studenci Jiraiyi wypełnili proroctwo i mówiąc, że książka Jiraiyi jest kluczem do przeszłości.


Źródło: pl.naruto.wikia.com

_________________
Obrazek

We're hiding here inside the dream and all our doubts are now destroyed. The guidance of the morning star will lead the way into the void.”
Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 sty 2013, 12:10 
Potępiony
Awatar użytkownika
Offline
Reputacja: 18
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:27
Posty: 3276
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Akamaru

Obrazek

Akamaru - to towarzysz jak i najlepszy pies oraz przyjaciel Kiby Inuzuki. Kiba dostał Akamaru od matki, gdy był w akademii. Od tamtej pory są niemal nie rozłączni.

Jedną z jego zdolności jest wyczuwanie mocy danej osoby. W drugiej serii mangi, Akamaru ma bardziej wyostrzone zmysły węchu i słuchu, a także lepiej porozumiewa się z Kibą, co czyni go lepszym partnerem w gromadzeniu i wymianie informacji. Jest on w stanie wyczuć czakrę nosem i może ostrzegać Kibę o sile przeciwnika. W walce Akamaru ma zazwyczaj wygląd Kiby (bardziej dziki) do korzystania z ich technik lub z łączenia się z Kibą w jedną całość w bardziej rozpaczliwych sytuacjach. Ponieważ Akamaru nie ma własnej chakry, Kiba wykonuje wiele technik z jego udziałem. Mimo braku czakry, Akamaru jest w stanie przyczynić się do zwiększenia siły fizycznych ataków. Nie było wiadomo, czy Akamaru potrafi mówić, ale wszystko wyjaśniło się po specjalnym odcinku nadanym w Nowy Rok - potrafi.


Fukusaku

Obrazek

Fukasaku jest starszą ropuchą z Góry Myōboku. Jako spadkobierca Wielkiego Ropuszego Mędrca, on i jego żona Shima są znani jako Dwoje Wielkich Ropuszych Mędrców (Nidaisengama). Ma pozycja lidera wśród ropuch, i jest często określany mianem Głowy (Kashira).

Fukasaku, jak jego żona Shima jest uważany za bardzo starego i mądrego i jest bardzo szanowany przez tych, którzy go znają. W rzeczywistości stale sprzecza się z Shimą o małe sprawy, podczas gdy powinni się skupić na czymś ważniejszym, jak na przykład stwierdzenie, że przez bitwę spóźnią się na obiad. Mimo wszystko są bardzo blisko, co zauważamy, gdy Shima bardzo cierpiała po tym, jak Fukasaku zostaje zabity przez Paina.

Wydaje się, że tylko Fukasaku może zachować powagę, nawet w najgorszej sytuacji, podczas gdy Shima znajdzie sposób, by stale się kłócić z Fukasaku. On, podobnie jak jego żona, wydaje się nie mieć wystarczającej ilości szacunku wobec Wielkiego Ropuszego Mędrca, nazywając go starcem przez stałe zapominanie wszystkiego.

Zarówno Fukasaku, jak i Shima wydają się lubić Naruto. Fukasaku spotyka Naruto po raz pierwszy, gdy przynosi wieści o śmierci Jiraiyi do Konohy. Odkrył przezwisko Naruto w stosunku do Jiraiyi ("Zboczony Mędrzec'"), które wydaje mu się być dobrze dopasowane i bardzo zabawne, ale zauważył, że Uzumaki nie miałby żadnych szans w walce z Painem, więc zaoferował zabrać ze sobą Naruto, by nauczył się senjutsu na Górze Myōboku. Po tym, co było dla Naruto mylącym wprowadzeniem do wykrywania naturalnej energii i pochłonięcia jej do mieszania czakry senjutsu, Fukasaku, w świetle szybkiego postępu Naruto, wierzył w to, iż chłopak przewyższy Jiraiyę mocą.

W bitwie Fukasaku i Shima są bardzo groźni. Gdy Shima rozszerza kreaturę podobną do węża z brzucha do poszukiwania przeciwnika, Fukasaku może szybko uderzyć go językiem. Oboje są w stanie wypuszczać potężne podmuchy wiatru. Ponadto są bardzo inteligentni, mogą szybko określić nieudolności Paina w użyciu jego Rinnegana.

Shima i Fukasaku są wstanie użyć senjutsu. Senjutsu jest specjalistyczną dziedziną technik, która pozwala użytkownikowi wyczuwać i pobierać naturalną energię wokół osoby i umieścić ją w sobie, mieszając z własną chakrą, by stworzyć chakrę senjutsu. Ta naturalna energia znacznie zwiększa poziom praktykującego, obdarzając wysokim poziomem nowej chakry, która jest silniejsza od innych typów. Inne korzyści to nienaturalnie wysoki poziom surowej siły, niesamowita prędkość i duża odporność na ataki fizyczne. Z tym, był w stanie podnieś żabią statuę znacznie cięższą niż on sam, a nawet rzucić Gamabuntą na daleki dystans.

Shima i Fukasaku są w stanie użyć bardzo potężnego genjutsu, zwanego Demoniczną Iluzją: Piosenką Konfrontacyjną Ropuch. Ta umiejętność zastępuje nieucznictwo Jiraiyi w użytkowaniu genjutsu, robiąc ich kombinację znacznie silniejszą. Jednakże, to genjutsu wymaga czasu. Również, w celu użycia tej techniki, zarówno Shima i Fukasaku muszą dostosować swoje głosy i zharmonizować je nawzajem (coś, co żadne z nich nie robi z zadowoleniem). Gdy nareszcie udaje im się dostosować, atakują słuch oponenta, i całkowicie sparaliżują ciało celu. Przez to Shima i Fukasaku mają suche gardło, co oznacza, że nie mogą z tego korzystać wielokrotnie.


Gamatatsu

Obrazek

Gamatatsu (dosłownie "Smocza Żaba") jest młodszym synem Gamabunty i bratem Gamakichiego. Uwielbia przekąski.

Gamatatsu jest przedstawiana jako bardzo prosta i głupsza niż Naruto żaba. Od jego pierwszego pojawienia się, Gamatatsu pokazał, że bardziej obchodzą go przekąski niż czyjeś życie. Podczas walki Naruto z Kabuto Yakushim, zapytał: "Hej Gamakichi, czy mamy czekać, aż ten dzieciak da nam przekąski, bo jestem coraz bardziej głodny?". Jest też dziecinnie naiwny, gdyż czekał rok od pierwszego spotkania z Naruto na swoją przekąskę. Jego obsesja w tym kierunku jest ogromna. Gamatatsu jest pozbawiony poczucia zagrożenia. Gdy Orochimaru wezwał Mandę, Gamatatsu był zbyt zajęty witaniem ojca, aby zauważyć, że olbrzymi wąż patrzył na niego.

Gamatsu został przypadkiem przywołany przez Naruto, gdyż jego mistrz był osłabiony i nie był w stanie przyzwać Gamabunty.

Gamatatsu miał krótki występ w Kraju Ptaków, kiedy Gamakichi stwierdził, że może być przydatny. Naruto uważał, że będzie bezużyteczny, lecz wykorzystując swoją ciekawość, znalazł latawiec, dzięki czemu dowiedzieli się jak przeklęty wojownik poruszał się w powietrzu. Wydarzenia te doprowadziły do tego, że Naruto uznał, że może być on czasem pomocny.

Został on przyzwany wraz ze swoim bratem, by pomóc Naruto w tworzeniu techniki, w której współpracuje z żabą. Dzięki instrukcjom Gamakichiego, on i Uzumaki stworzyli żabi pistolet, dzięki któremu zniszczyli kryształową kopułę i walczyli z Guren, jednakże bez skutku. Następnie pojawił się, kiedy Naruto walczył z Sanbim, kiedy to zebrał żabi olej, po czym on i Uzumaki wystrzelili go, a Gamakichi podpalił, pokonując bestię.Źródło: pl.naruto.wikia.com

_________________
Obrazek

We're hiding here inside the dream and all our doubts are now destroyed. The guidance of the morning star will lead the way into the void.”
Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 sty 2013, 12:15 
Potępiony
Awatar użytkownika
Offline
Reputacja: 18
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:27
Posty: 3276
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Manda

Obrazek

Manda — wąż przyzywany przez Orochimaru.

Manda był największym wężem na świecie, górował nad budynkami, drzewami i dużymi formacjami skalnymi. Ze względu na swoją długość (ok. 100 m), był większy niż Gamabunta i Katsuyu. Z łatwością owinął się wokół Katsuyu i otworzył paszczę na tyle szeroko, by połknąć w całości Gamabuntę.
Jego ciało pokrywały purpurowe łuski z czarnymi znakami idącymi od głowy w dół ciała. Miał potężne kły służące do wprowadzania jadu w ciało ofiary i zielone oczy.

Manda był bardzo snobistyczny i dumny, uważając się za lepszego od innych. Najwyraźniej służył Orochimaru tylko dlatego, że nie mógł go pokonać. Wskazuje na to lęk Kabuto Yakushiego przed tym, co wąż zrobi, gdy dowie się, że Orochimaru nie mógł wykonać jutsu. Mimo to, gad skarżył się, w jakim momencie został przyzwany do pomocy, w związku z tym zażądał stu ofiar z ludzi. Po przegranej Manda uprzedził Orochimaru, by był przygotowany na karę przy ich następnym spotkaniu. Jest wrogo nastawiony wobec Gamabunty.

Manda był bardzo potężny, stanął do walki z Gamabuntą i Katsuyu i prawie zabił ich oboje. Był bardzo szybki, wystarczająco, by uniknąć ataku Katsuyu i ją zablokować. Oczywiste jest, że Gamakichi bał się go ze względu na jego wzrok. Był w stanie zrzucić skórę w sposób podobny do Techniki Podmiany lub Zrzucenia Ciała, co zobaczyliśmy podczas walki ze stworzeniami przywoływanymi przez Tsunade i Jiraiyę, gdy zaraz potem przemieścił się pod ziemią.

Jego ciało było na tyle silne, by wytrzymać potężny wybuch Deidary, co pokazuje, że przydatny jest nie tylko w ataku, lecz także w obronie. Ogólnie rzecz biorąc, Manda ukazał się w serii jako „najsilniejszy kolosalny wąż”.

Orochimaru (z pomocą Kabuto) wezwał Mandę do walki przeciwko Katsuyu, przywołanej przez Tsunade i Gamabuncie, wezwanemu przez Jiraiyę. Rozkoszując się myślą o pożarciu przeciwników, zaatakował ich. Chciał udusić Katsuyu, ale uciekła, dzieląc się. Gamabunta z Jiraiyą próbowali złapać go w burzę, on jednak zrzucił skórę i przygotował się do ataku spod ziemi. Nie zdążył tego zrobić, gdyż Tsunade wbiła miecz Gamabunty w jego szczękę, co unieruchomiło go i wykluczyło z dalszej walki. Wzburzony porażką groził Orochimaru przed odejściem.

Pod koniec walki Deidara został zmuszony do użycia swojej ostatecznej techniki (samodestrukcji), aby w rezultacie zabić Sasuke Uchihę. Bez namysłu Sasuke wezwał Mandę i użył swojego Sharingana, aby go kontrolować. Schował się w jego ustach, by uciec przed eksplozją. Manda zginął wskutek odniesionych obrażeń. Przed śmiercią obwiniał Sasuke, że ten go kontrolował.

Po śmierci Mandy Kabuto wziął kilka komórek z jego ogona i przy użyciu różnych medykamentów stworzył potężniejszego klona Mandy — Mandę 2.0.


Król Małp: Enma

Obrazek

Król Małp: Enma (Enkōō: Enma) jest to małpa przyzywana przez Hiruzena. Jest to długoletni towarzysz III Hokage, zakłada się, że jest dość stary. Jest to król małp. Enma może zamieniać się w pałkę.

Zwierzę Trzeciego Hokage. Postać ta jest również nazywana królem małp. W anime z tą postacią mogliśmy spotkać się podczas walki Sandaime z Orochimaru (razem z Pierwszym i Drugim Hokage) oraz w retrospekcji Trzeciego. Również podczas ataku 9 - ogonisatego na Konohę, Enma (w postaci kija) odepchnął demona poza wioskę. Wraz ze śmiercią jego opiekuna, król małp nie ma możliwości bycia przywołanym do świata Naruto. Być może znajdzie się ktoś z wielką ilością Chakry, by mógł na nowo przywołać Enme. Enma może się przemieniać w pałkę tak jak to było zaprezentowane w walce między Hiruzenem a jego uczniem Orochimaru.


Gamakichi

Obrazek

Gamakichi ("Pomyślna Żaba") - jest jednym z dzieci Gamabunty, pierwszy raz przyzwany został podczas walki Naruto z Gaarą. Szybko można było dowiedzieć się, że wie kiedy się wycofać.

Przeważnie w części pierwszej został przedstawiony jako zabawny i mało wychowany. Zgadzał się pomagać tylko, gdy dostał jakąś przekąskę. Jego ulubionym słowem jest "Yo!" W części II, Gamakichi nie tylko zmienił się pod względem rozmiarów, ale też stał się bardziej dojrzały. Gamakichi wydaje się także posiadać sporą wiedzę, na temat wspólnego jutsu człowieka i żaby. Ponadto, wydaje się, że poprawił stosunki z bratem, Gamatatsu co okazuje choćby w tym, że nie nazywa go idiotą.

Kiedy Gaara transformował się w miniaturową formę Shukaku, a Sakura była miażdżona przez piasek, Naruto zdecydował przyzwać Gamabuntę. Jednakże nie skupił podczas wykonywania techniki wystarczającej ilości chakry, więc przywołał tylko Gamakichiego. Wkrótce po tym Naruto, uratował płaza, a ten z wdzięczności wstawił się u swojego ojca, który zgodził się walczyć z Shukaku.

Jiraiya przyzwał Gamakichiego przez przypadek, gdyż środek, który podała mu Tsunade znacząco osłabił jego chakrę. Zaraz po tym został przyzwany jego brat Gamatatsu. Później powiedział mu, by uciekali kiedy to Gamabunta, Katsuyu i Manda zaczęli walkę.

Został przyzwany przez Jiraiyę, by ten sprawdził czy nie ma żadnych pułapek w kryjówce Orochimaru.

Został przyzwany przez Naruto, by ten wraz ze swoim bratem pomogli mu przy swoim treningu. Ten jednak mógł najwyżej dawać rady, gdyż sam nie posiadał chakry wody. Wkrótce został ponownie przyzwany kiedy Naruto wraz z Gamatatsu za pomocą żabiego pistoletu zniszczyli wielką kryształową kopułę oraz do walki z Guren. Wkróce pojawia się jeszcze raz, gdzie informuje Naruto o słabym punkcie Sanbiego i mówi mu o tym, że jego chakrą jest ogień. Razem z bratem i Uzumakim pokonują Sanbiego.

Podczas treningu Naruto, związanego z senjutsu, bacznie obserwował poczynania Naruto. Został przyzwany wraz z Naruto, trzema gigantycznymi żabami oraz Fukasaku przez Shimę podczas inwazji. Został przy Sakurze, razem z nią obserwując walkę. Było mu do śmiechu, gdy dowiedział się, że Pain uciekał przed sześcioogoniastym Naruto, za co dostał ostrą reprymendę od Sakury. Później został pokazany, gdy wszyscy gratulowali wygranej Uzumakiemu.


Źródło: pl.naruto.wikia.com

_________________
Obrazek

We're hiding here inside the dream and all our doubts are now destroyed. The guidance of the morning star will lead the way into the void.”
Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 sty 2013, 12:20 
Potępiony
Awatar użytkownika
Offline
Reputacja: 18
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:27
Posty: 3276
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Gerotora

Obrazek

Gerotora jest specjalną żabą, z wyjątkowego gatunku, który jest ściśle tajnym strażnikiem klucza do pieczęci, najczęściej mieszkających w użytkowniku. Znany z niezwykłej wytrzymałości.

Gerotora został strażnikiem zwoju, na którym była zapisana pieczęć do Hakke no Fūin Shiki ulokowana w brzuchu Naruto. Został przyzwany podczas ataku Kyuubiego na Konohę, przez Minato Namikaze, który zapisał klucz na jego brzuchu. Po śmierci Czwartego, Gerotora trafił pod opiekę Jiraiyi.

Gerotora po raz pierwszy pojawił się, gdy Jiraiya wezwał go, by mogli przedyskutować na temat kilka głównych spraw. Jiraiya chciał, aby Gerotora wszedł do ciała Naruto, gdyż sannin uznał, że może umrzeć podczas walki z Painem. Gerotora gniewnie odmówił, uważając, że Naruto nie był gotowy, ponieważ podczas treningu Naruto, Jiraiya nie nauczył Naruto kontrolować Kyuubiego. Następnie wymieniają się swoimi teoriami na temat ataku Kyuubiego na liść, a Gerotora ostatecznie przekonuje się, by wejść do Naruto. Następnie był jedną z kilku innych ropuch, które odwiedziły Konohę, aby poinformować o śmierci Jiraiyi.

Gerotora zostaje później wezwany przez Wielkiego Żabiego Mędrca, który kazał przekazać klucz do pieczęci Naruto. Ropucha wyjaśnia mu działanie pieczęci oraz to, że musi nauczyć się kontrolować bestię. Później zostaje "wkopany" do brzucha Naruto i tam teraz mieszka.


Manda 2.0

Obrazek

Manda 2.0 lub Manda II jest zmartwychwstałą formą Mandy, stworzoną, aby służyć Kabuto.

Manda 2.0 jest znacznie większy od swojego oryginału, gdyż widziany z lotu ptaka był porównywalny do Ukrytej Wyspy, będącej żółwiem. Koniec jego ogona przypominał końcówkę ogona grzechotnika. Jego kły również są inne, gdyż kły pierwowzoru są anakondo podobne, zaś w nowej wersji przypominają te kobrze.

Niewiele jego umiejętności zostało nam na razie pokazanych, lecz wg. twierdzeń Kabuto jest on znacznie silniejszy, zwinniejszy i posiada bardziej wyostrzone zmysły, w porównaniu z oryginałem. Jego ogromna siła pozwoliła mu bez problemu spowodować trzęsienie ziemi, uderzając w żółwia. Można przypuszczać, że posiada on oryginalne zdolności Mandy, takie jak zrzucanie skóry podczas walki lub sporą prędkość.

Został wezwany do znalezienia i powstrzymania Gigantycznej Żółwiej Wyspy przez Kabuto. Uderzył Żółwia, po czym spadły na niego Gigantyczne Wybuchowe Kałamarnice i spowodowały jego wywrócenie.


Mędrzec Biały Wąż

Obrazek

Mędrzec Biały Wąż (Hakuja Sennin) jest liderem węży i zamieszkuje Jaskinię Ryūchi.

Jakiś czas po tym jak zaabsorbował pozostałości Orochimaru, Kabuto Yakushi przybył do niego i pod jego opieką, młody człowiek opanował senjutsu.

Wąż jest niesamowicie wielki — kilkakrotnie większy od człowieka z ogromnym ciałem owijającym się wokół siebie. Na jego ogonie znajdują się okrągłe pasy. Mędrzec nosi czapkę z dwiema ostrymi krawędziami i kulą na górze. Ma coś co jest głową pełną włosów lub nakryciem głowy i nosi łańcuch z podobną kulą wokół swojego karku, podobny do tego, który nosi Wielki Ropuszy Mędrzec. Mędrzec pali również cygaro z uchwytu.


Pakkun

Obrazek

Pakkun - jest jednym z Ninkeninów Kakashiego.

Pakkun jest najmniejszym z Ninkeninów. Ma brązowe futro, a na uszach i pysku ma ciemniejszy brąz. Prawa ręka jest owinięta bandażem. Nosi opaskę ninja wokół głowy. Jest ubrany w standardowe ubranie ninkenina Kakashiego - z tyłu peleryny widnieje znak heno-hej-moheji. Pakkun marszczy czoło i ma lekko przymrużone oczy.

Mimo iż jest małym psem, jego głos jest głęboki i niski. Kiedy Pakkun, Naruto, Sakura i Shikamaru zostali wysłani aby pomóc Sasuke, wyjawił, że nie jest psem bojowym, ale tropicielem. Używa tego samego szamponu co Sakura. Uważa że ma bardzo miękkie futro i łapki .

Pomimo swoich małych rozmiarów, Pakkun wielokrotnie udowadniał że jest warty przyzwania. Ma niezwykle czuły węch, nawet jak na psa. Ponadto jest bardzo szybki i nawet niektórym ninja trudno za nim nadążyć. Jest też jednym z niewielu psów którym udało się opanować sztukę mówienia.

Kakashi przyzwał Pakkuna i resztę jego Ninkeninów do ostatecznego ciosu na Zabuzie. Psy przytrzymały zabójcę, by Kakashi mógł wycelować w niego Raikiri. Atak okazał się kleską, gdyż pojawił się Haku.

Widzimy go, kiedy Kakashi przywołuje go za pomocą jutsu. Mówi Sakurze, że on pomoże jej, Naruto i Shikamaru, w dogonieniu Sasuke. Pakkun idzie wraz z Sakurą obudzić pozostałą dwójkę. Budzą Naruto, a potem Shikamaru, który jak się okazuje, już nie spał, tylko leżał na podłodze. Pakkun gryzie go w nogę i ten wstaje. Łapie psa i bawi się jego buzią tłumacząc Sakurze dlaczego nie wstał. Ten znowu go gryzie, ale tym razem w rękę.

Po tym przybiega Guy'a i ratuje Naruto przed jednym z ninja. Uderza go z pięści i niszczy pobliską ścianę. Następnie pojawia się Kakashi i wyjaśnia wszystkim ich misję. Naruto i Sakurą wyruszają, a Pakkun zostaje z Shikamaru, który pyta się, dlaczego ma z nimi iść. Ten mówi, do niego, że jak z nimi pójdzie to dam mu dotknąć w nagrodę jego łapkę. Mówi, że jego łapa jest super mięciutka. Pakku widzi, że nie może przekupić Shikamaru, mówi, że wyruszają i gryzie Shikamaru w rękę i bierze go ze sobą.


Źródło: pl.naruto.wikia.com

_________________
Obrazek

We're hiding here inside the dream and all our doubts are now destroyed. The guidance of the morning star will lead the way into the void.”
Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 sty 2013, 12:26 
Potępiony
Awatar użytkownika
Offline
Reputacja: 18
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:27
Posty: 3276
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Shima

Obrazek

Shima jest starszą ropuchą z Góry Myōboku. Jako spadkobierczyni Wielkiego Ropuszego Mędrca, ona i jej mąż Fukasaku są znani jako Dwoje Wielkich Ropuszych Mędrców (Nidaisengama).

Shima jest uważana za osobę o otwartym sercu i jej osobowość pozwala jej widzieć wszystko bardzo wyraźnie. Z tego powodu jest uwielbiana przez wszystkie ropuchy jako "Matka Drogi Ropuchy" (Gamadō no Haha). Jest bardzo szanowana ze względu na jej wiek i mądrość, ale nadal zaczyna kłócić się z mężem o małe rzeczy, jak na przykład brakujący obiad.

Mimo tych stałych kłótni, bardzo kocha Fukasaku, nazywając go "Tatą" (Tō-chan), co jest zwykle spotykane wśród japońskich żon. Była zdruzgotana, gdy ujrzała Fukasaku zabitego przez Paina. Choć jest szanowana, sama wydaje się mieć brak poszanowania, co jest najbardziej widoczne w jej rozmowie z Wielkim Ropuszym Mędrcem, nazywając go starczym staruszkiem.

Wydaje się, że Shima bardzo lubiła Jiraiyę i podobnie była bardzo przyjazna dla jego ucznia, Naruto, gdy pierwszy raz wyruszył na Góry Myōboku, by trenować, "przygotowując wszystkie obiady w domu jej i Fukasaku. Podczas bitwy w Konohagakure gdy Pain przebił prętem Fukasaku i pokonał Naruto, przybijając jego ręce do ziemi, Shima wołała do Naruto, by nie zrezygnował, ponieważ zarówno Jiraiya, jak i Fukasaku oddali swoje życie, ponieważ wierzyli w Naruto, a jeżeli on zrezygnuje, nigdy mu tego nie wybaczy.

Shima jest znana z chętnej analizy sytuacji i okoliczności bitwy, w jakiej bierze udział. Potrafi szybko opracować najlepszy plan i zamienić się w centrum sterowania, które sprawia, że plan jest wykonywana. Ma także doskonałe umiejętności w wykrywaniu, najwyraźniej z powodu jej języka, który pozwala jej na wykrycie i ujęcie jej wroga z łatwością. Brodawki na jej języku mogą uwolnić silnie żrący śluz.

Ma kontrolę nad co najmniej dwoma elementami, których używa często w walce. Jednak jej największą bronią jest opanowanie senjutsu. Wykorzystuje je, aby zwiększyć moc i zasięg jej ataków, i zmuszając jej ciało do przekroczenia limitów, na przykład rozszerzając jej język, aż przekroczy on długość więcej niż dziesięciu metrów.

Szczególną uwagę należy zwrócić jej umiejętnością genjutsu. Wraz z jej mężem może użyć Demoniczna Iluzja: Piosenka Konfrontacyjna Ropuch, możliwej tylko dlatego, że jako mąż i żona opracowali harmonię po wiekach małżeństwa.

Obrazek

Jiraiya przywołuje Shimę i Fukasaku podczas jego walki z Painem, by pomóc mu wejść w Tryb Mędrca.Oprócz siedzenia mu na ramionach, by zbierać naturalną energię, dawali mu też rady i atakowali Paina w razie potrzeby. Ich połączone wysiłki były wystarczające, aby walczyć z trzema ciałami Paina na równym poziomie. Shima i Fukasaku następnie stworzyli genjutsu, która pozwoliło im zabić trzy ciała, ale wkrótce zostali przytłoczeni przez pojawienie się kolejnych trzech.

Wiedząc, że bitwa jest przegrana, Jiraiya kazał Shimie zabrać Ścieżkę Zwierząt do Konohy, podczas gdy on i Fukasaku przeprowadzą ostatnie śledztwo.

Gdy Naruto uczył się senjutsu od Fukasaku, szczęśliwa Shima zapewniała mu pożywienie (nie wiedząc, że przez to Naruto choruje). Podczas uzupełniania jej składników w pobliżu Konohy, Shima zauważyła, że coś jest nie tak w wiosce. Przywołuje Naruto, Fukasaku, Gamakena, Gamabuntę, Gamakichiego i Gamahiro, w centralnym momencie Konohy, gdy Pain zniszczył wioskę.

Gdy Naruto zaangażował się w walce z Painem, Shima i Fukasaku udzielali pomocy w walce z wezwaniami Ścieżki Zwierząt. Byli zdumieni jego opracowaniem Uwolnienia Wiatru: Rasenshuriken, czymś, czego nie zaprezentował podczas ich szkolenia, ale byli zmuszeni ponownie zmierzyć się z Ścieżką Zwierząt.

Wiedząc, że muszą się pozbyć Ścieżki Zwierząt, Shima pokryła obszar chmurą pyłu, podczas gdy Fukasaku rzucił Gamabunta na ścieżkę, dając Naruto szansę, by z nią skończyć. Painowi wkrótce zostało już tylko jedno ciało, więc Shima i Fukasaku próbowali ponownie użyć genjutsu, żeby go pokonać.

Pain zabił Fukasaku i odepchnął Shima z dala, zanim mieli szansę. Ich ciała zostały znaleziono później i uleczona Shima, płakała przy Fukasaku. Gdy Pain został pokonany, a następnie postanowił wskrzesić wszystkich zabitych, Fukasaku został przywrócony do życia, co wstrząsnęło i zaskoczyło Shimę. Później, Shima i Fukasaku byli widziano razem, stojąc na szczycie głowy Gamakichiego, obserwując z daleka jak ludnośc Konohy z zadowoleniem wita Naruto z powrotem.

Shima była obecna, gdy jej mąż przywołał Naruto na Górę Myōboku, by posłuchać przepowiedni Wielkiego Ropuszego Mędrca. Uzumaki przypadkowo zaczyna jeść jedzenia przygotowane przez Shimę.


Gamariki

Obrazek

Gamariki - jest męską ropuchą przywołaną z góry Myoboku.

Gamariki nosi dużą kokardę na plecach i makijaż, który obejmuje czerwoną szminka, różowy rumieniec na obu policzkach i linii oczy. Wszystko to daje mu zniewieściały wygląd, czyniąc go równocześnie "królową" ropuch. Jest koloru jasnozielonego, z fioletowymi oczyma i żółtymi piorunami na całym ciele.

Po tym jak Naruto wyszedł ze szpitala, Jiraiya zaoferował mu trening w synchronizacji z żabą. Następnie wezwał Gamarikiego i przeszedł do zaprezentowania jednego z wodnych jutsu. Następnie Jiraiya zostawił Gamirikiego z Naruto,gdzie wspólnie zaczęli trening. Po nieumiejętnych próbach połączenia, Uzumaki postanawia wezwać Gamakichiego i Gamatatsu, z którymi współpracował w przeszłości. Naruto i Gamariki nie lubią się.


Gamahiro

Obrazek

Gamahiro ("Ropuszy Bohater") jest żabą, porównywalną do Gamabunty. Kiedy został przywany w części pierwszej nie został nazwany.Dopiero w drugiej części jego imie zostało ujawnione. Nosi dwie katany na plecach.

Jego pierwszy występ miał miejsce podczas inwazji na Konohę, gdy Jiraiya posłużył się nim do walki z dużymi wężami, przyzwanych przez Orochimaru. Jiraya użył do przyzwania techniki: Kuchiyose: Yatai Kuzushi no Jutsu.

W części pierwszej pojawia się drugi raz tylko w anime, by pomóc uciec Sasame, Sakurze i Naruto z kryjówki Orochimaru.

Gamahiro miał swój debiut w drugiej części, kiedy został przyzwany razem z Gamekenem i Gamabuntą, by pomagać Naruto w walce z Painem. Trzy wielkie żaby walczyły z niebezpiecznymi zwierzętami przyzwanymi przez Chikushōdō, dopóki nie został wystrzelony przez Shinra Tensei. Ostatni raz został pokazany jak po uderzeniu techniką, wpadł na dół jeziora. Nie jest wiadome czy nadal żyje.


Kuromaru

Obrazek

Kuromaru jest psem Tsume Inuzuka. Prócz Akamaru, jest jedynym psem rodziny Inuzuka, który nie potrafi mówić. Ma on bardzo bojowe nastawienie.

Wyglądem przypomina wilka. Ma czarne futro, białe podbrzusze i pysk. Nie ma lewego ucha i prawego oka, które ma zasłonięte opaską.

Jako ninken klanu Inuzuka Kuromaru potrafi używać ataków we współpracy ze swoją partnerką Tsume. Jest również dobrze zorientowany w klanowych technikach, co wykazuje używając Gatsūgi, która wystarcza aby spowodować duże szkody u przeciwnika. Ze wszystkich ninkenów klanu Kuromaru jest jedynym który posiada zdolność do mówienia.

Kuromaru i Tsume, razem z Haną i Trzema Braćmi Haimaru, pomagali bronić wioski podczas ataku Sunagakure i Otogakure.

Kuromaru wystąpił ponownie podczas ataku Paina na Konohę. Kiedy Gakidō przygotowywał się do użycia poprzedniego Chikushōdō, zaatakował wraz z Tsume techniką Gatsūga. Gakidō użył starego Chikushōdō jako tarczy, by uniknąć ataku. Kiba i Akamaru dołączyli, jednak Gakidō został wezwany, zanim Pain zniszczył Konohę.


Źródło: pl.naruto.wikia.com

_________________
Obrazek

We're hiding here inside the dream and all our doubts are now destroyed. The guidance of the morning star will lead the way into the void.”
Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 sty 2013, 14:29 
Potępiony
Awatar użytkownika
Offline
Reputacja: 18
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:27
Posty: 3276
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Wielki Ropuszy Mędrzec

Obrazek

Wielki Żabi Mędrzec (Ōgama Sennin) jest najstarszym i najbardziej szanowaną ropuchą, wśród wszystkich mieszkańców Góry Myōboku. Ze względu na swój wiek, inne ropuchy pieszczotliwie nazywają go "Wspaniałym Honorowym Staruszkiem". Znany z bardzo dokładnych proroctw.

Kiedy Jiraiya trenował na Górze Myōboku, Żabi Mędrzec przepowiedział mu proroctwo dotyczące jego: po pierwsze stanie się niezwykle utalentowanym ninja, a także największym zboczeńcem ze wszystkich. Jiraiya będzie chodził po całym świecie i znany będzie jako mędrzec. Obserwując całe stworzenie będzie chciał napisać książkę. Najważniejszą częścią przepowiedni było jednak to, że będzie miał studenta o mocy, mogącej zniszczyć świat lub wprowadzić w nim prawdziwy pokój i to dzięki działaniom Jiraiyi, uczeń określi swoją ścieżkę.

Mając kilka tysięcy lat, jest najstarszym i najbardziej szanowanym wśród mieszkańców Góry Myōboku. Na jego wielką epokę, Żabi Mędrzec wydaje się ciągle uśmiechać i ma tendencję do ciągłego przymrużania oczami lub ich zamykania. Jest przedstawiany i opisywany jako starzec, który często zapomina wiele rzeczy, szczególnie imion tak jak w przypadku Naruto i Jiraiyi. Jednakowoż zawsze może powiedzieć coś bardzo łatwo i szybko. Jako mędrzec, ma szeroką wiedzę i mądrość, potrafiąć błyskawicznie powstrzymać kłótnie pomiędzy Shimą i Fukasaku i zachęca do harmonii. Wydaje się, że spośród innych ropuch, on najbardziej szanuje Jiraiyę, i zachęcił Małżeństwo Mędrców do współpracy z nim.

Używając swojej teleskopowej techniki, Żabi Mędrzec oglądał spotkanie Nagato i Naruto. Jiraiya pierwotnie wierzył, że Nagato był chłopcem o którym mowa w proroctwu, ale na krótko przed śmiercią przekonał się, że jest nim Naruto. Kiedy Mędrzec zobaczył jak Uzumaki przekonał Paina i ten poświęcił się dla obywateli Konohy, powiedział Gamabuncie, że wszyscy byli w błędzie, gdyż tak naprawdę to obydwoje byli dzięćmi z przepowiedni. Stwierdził także, że opowieść o niezdarnym shinobim jest kluczem do zmiany.

Kiedy Gerotora zapytał Żabiego Mędrca , czy aby napewno powinni przekazać Naruto klucz do pieczęci Dziewięcieogoniastego Demonicznego Lisa, lecz Żabi Mędrzec, że dzieje się tak dlatego, aby mógł dokonać proroctwa. Następnie spotyka Uzumakiego i mówi mu, że Naruto spotka "Ośmiornicę"(mowa o Zabójczej Pszczole) oraz, że będzie walczył z chłopcem o potężnych oczach (mowa o Sasuke). Widział, że Naruto będzie w posiadaniu klucza i rozkazał Gerotorze iść do przodu.


Ostateczne Przywoływane Zwierze

Obrazek

Ostateczne zwierze do przywołania jest mieszanką różnych zwierząt do wezwania, które zamieszkiwały wyspę do przywołań. Został on stworzony jako doskonały przeciwnik w stosunku do innych shinobi.

Został stworzony przez naukowców z placówki utworzonej do stworzenia Ostatecznego zwierzęcia do przywołania. Kiedy Honoka próbował nad nim zapanować, istota zaczęła pożerać naukowców i zabiła Honoke. Stworzenie potem zaczęło pochłaniać inne zwierzęta do przywołania na wyspie po czym udał się na spoczynek.

W swojej pierwotnej formie, przypomina zwykłą poczwarkę o dużej masie ciała, która posiada macki i broń strzelecką. Po przeobrażeniu się z poczwarki, urósł na kilka metrów jako swój organ uzyskał bardziej kształt humanoida. Miał też usta na brzuchu, przez które się karmił, miał macki w miejscu, gdzie zazwyczaj znajdują się usta. Wykazano także, że był w stanie częściowo zmieniać morf własnego ciała na wzór zwierząt, które wchłonął np. urosły mu skrzydła.

Został stworzony jako przeciwnik dla shinobi, Ostateczne zwierze do przywołania pokazuje różne umiejętności. Może korzystać z innych zwierząt do przywołań w celu uzyskania ich umiejętności, jest w stanie używać genjutsu, ze swoich oczu, oraz ninjutsu, co potwierdzono atakiem Uwolnienia Błyskawicy.Stworzenie może również dzięki skrzydłą wywołać ostry wiatr, który był w stanie zranić policzek Guya. Jako przeciwnik doskonały
przeciwko shinobi miał zdolność do absorbowania chakry, o czym świadczy, kiedy Yamato próbował powstrzymać go używając Elementu Drewna.

Kiedy Might Guy został porwany przez ptaka do przywołania, załogi po płynęła mu na ratunek na Wyspę zwierząt do przywołania. Aoba Yamashiro odnajduje ducha Honoki, który pokazuje mu ruiny pewnego obiektu. Aoba znajduje tam Ostateczne zwierze do przywołania, które śpi i odczytuje swój umysł, aby dowiedzieć się więcej o jego pochodzeniu. Kiedy Guy, Yamato i Naruto znaleźli Aobe, stworzenie budzi się i wchłania zwierzęta do przywołań. Stworzenie wychodzi z kokonu i atakuje shinobi z Konohagakure nabytymi umiejętnościami takimi jak Element Błyskawicy i genjutsu.

Guy używa piątej z jego Ośmiu Bram i atakuje stworzenie podczas gdy Naruto wchodzi w Tryb Mędrca. Guy kopie stworzenie w kierunku wulkanu poza laboratorium, stworzenie próbuje uciec, ale ptak, który porwał Guya, wraz z innymi zwierzętami do przywołania, zapobiega temu. Duch Honoki pomaga powstrzymać stwora podczas gdy Naruto rzuca Rasenshurikenem w stworzenie, który przecina go na pół po czym stwór spada do lawy.


Tonton

Obrazek

Tonton jest małą świnką Tsunade. Często widzimy ją trzymaną
Tonton jest cichym zwierzątkiem, które porozumiewa się z otoczeniem wydając z siebie nieartykułowane dźwięki, dla siebie charakterystyczne. Wydaje się, że Tsunade oraz Shizune rozumieją to, co świnka chce im przekazać. Ma bardzo dobry węch, który umożliwia jej śledzenie.

Tonton jest małą, pulchną świnką z zakręconym ogonkiem i z przymróżonymi oczami. Ma jasne kopytka i rumieńce na polikach. Zawsze nosi naszyjnik z pereł i czerwoną bluzkę.

Tonton posiada bardzo czuły węch, co umożliwia jej szybkie odszukanie danych przedmiotów. W anime Tonton wykonywała technikę Henge no Jutsu i zmieniła się w Tsunade pomimo tego, że nie potrafi mówić. W grach pomaga Shizune w wykonywaniu niektórych technik.Źródło: pl.naruto.wikia.com

_________________
Obrazek

We're hiding here inside the dream and all our doubts are now destroyed. The guidance of the morning star will lead the way into the void.”
Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 sty 2013, 14:34 
Potępiony
Awatar użytkownika
Offline
Reputacja: 18
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:27
Posty: 3276
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Katsuyu

Obrazek

Katsuyu jest osobistym przywołaniem Tsunade.

Katsuyu jest bardzo dużego wzrostu i łatwo równa się z największym budynkiem w Konohahakure. Głównie jest koloru białego z trzema niebieskimi paskami, które rozchodzą się pionowo w dół na środku i bokach jego ciała od głowy, zwężając się przy ogonie. Jej czułki mają lekki odcień szarości na nich, a także ma dwie zmysłowe macki po obu stronach pyska.

W porównaniu do Gamabunty i Mandy, przyzywanych przez Jiraiyę i Orochimaru, jest cicha i bardziej posłuszna swojej pani. Do Tsunade zwraca się "-sama" co oznacza ogromny szacunek, w serii telewizyjnej mówi także "Mistrzyni" lub "Milady". Katsuyu używa zwrotów grzecznościowych także w stosunku do innych mieszkańców wioski np. "-kun" i "-san". Sakura i Shizune okazują szacunek do niej samej jak i jej umiejętności zwracając się "Katsuyu-sama".

W angielskim dubbingu, zwracano się do niej także jako "Pani Katsuyu". Katsuyu pokazała także zabawną stronę, a także silną przyjaźń z Tsunade, co widać pod koniec omake'u 118 epizodu Naruto: Shippūden. Mówi Tsunade o przesadzonej podróży z Sakurą, w której stworzyła historię trudnej drogi (w tym: fizyczne ograniczenia jej ciała ślimaka, spadając z mostu linowego, a także zaatakowania przez mieszkańców) w celu dotarcia do Drużyny Trzeciej w wątku Trój-Ogoniastego. Tsunade komentuje naiwność Sakury, po czym obie zaczynają chichotać z Haruno.

W porówaniu do Mandy i Gamabunty Katsuyu jest dość subtelna. Z jej Katsuyu Daibunretsu może podzielić się na mniejsze ślimaki w celu uniknięia ataków lub do wykonywania nieiwlekich funkcji, jest zdolna do szybkiego naprawienia siebie, w razie potrzeby.

Te mniejsze ślimaki są w stanie przyczepić się do rannych, dzięki czemu Tsunade może leczyć ludzi poprzez przesłanie leczniczej czakry przez Katsuyu do rannej osoby. W przeciwieństwie do innych rodzajów klonów, "małe Katsuyu" mogą wymieniać się informacjami bez konieczności znikania którejkolwiek z replik. Katsuyu potrafi pluć kwasem dzięki swojemu Zesshi Nensan, które jest na tyle silne, by z łatwością topić skały.

Ponadto Katsuyu jest bardzo odporna na ataki, które dla wielu są śmiertelne. Widać to nie tylko podczas Inwazji Paina, gdy przeżyła Shinra Tensei wykonane na dużą skalę, ale także wtedy, gdy była wielkości dłoni i przeżyła Shinra Tensei oraz żrącą czakrę ośmioogonowej formy lisa.

Po tym, jak Tsunade uzdrowiła się po fatalnym ataku, cała trójka Sanninów wezwała swoje najsilniejsze zwierzęta i wszytskie trzy pojawiły się w tym samym czasie. Katsuyu została wezwana i prawie zginęła zaduszona przez Mandę, jednak dzięki Katsuyu Daibunretsu udało jej się uciec.

Została wezwana w fillerowym, 161 odcinku, gdzie miała do czynienia z Mondaiem i Potchą, którzy przebrali się za Mighta Guya i Rocka Lee. Była chora i kichała kwasem, przez co Mondai i Potcha, razem z Naruto, zostali zmuszeni do poddania się oraz skorzystania z pomocy lekarskiej.

Obawiając się, że zespół Shizune mógłby potrezbować pomocy w piczętowaniu trzyogoniastego Tsunade wysłała Katsuyu jako wsparcie. Cztery części niej działały w tym samym czasie, aby pomóc w pieczętowaniu poprzez danie im dodatkowego źródła czakry. Ino i Hinata, które nie poznały Katsuyu były zaniepokojone, ale Sakura wyjaśniła im kim ona jest.

Tsunade wysłała Katsuyu, aby poinformowała ośmioosobowy skład o klanie Tsuchigumo podczas misji.

Gdy Pain zaatakował osadę Tsunade wezwała Katsuyu. Potem powiedziała jej, by zabrała jej czakrę i leczyła rannych w całej wiosce. Kiedy Pain użył Shinra Tensei, aby zniszczyć Konohę, Katsuyu była pośród mieszkańców, aby chronić ich od wybuchu i leczyć obrażenia.

Kiedy Naruto wrócił do wioski, Tsunade kazała jednej części Katsuyu być w kieszeni Naruto, aby informowała go o umiejętnościach Paina. Inne podziały Katsuyu informowały mieszkańców o sytuacji i ułatwiały komunikację między nimi; Shikaku zwrócił się do jednej z Katsuyu, która była najbliżej niego, aby dowiedzieć się, co się stało z shinobimi, którzy walczyli z Painem. Po tym, gdy Hinata Hyūga była pchnięta nożem Naruto stracił nad sobą panowanie i kontrolę przejął dziewięcioogoniasty, Katsuyu poinformowała ludzi w wiosce o zaistniałej sytuacji.

Katsuyu, która była z Naruto, przeżyła transformację i powiedziała mu, że nie skrzywdził Hinaty ani nikogo innego w wiosce, przez co mu ulżyło. Po pokonaniu Paina Katsuyu poinformowała Sakurę, Hinatę (która właśnie się ocknęła) oraz drużynę Gaia o zwycięstwie Naruto oraz próbowała powiedzieć Nejiemu, że Naruto nie chciał pomocy, ale podkreślił, że ma ich zaprowadzić do Naruto.


Gamaken

Obrazek

Gamaken ("Silna Żaba") jest gigantyczną żabą, która swój pierwszy występ miał w części drugiej.
Spis treści [pokaż]

Gamaken jest wielką czerwoną ropuchą, z czarnymi oznaczeniami na twarzy, ramionach, nogach oraz dwóch rogach. Nosi szaty podobne do Gamabunty.

Bardzo często mówi o sobie jako o strasznej niezdarze, nie potrafiącej nic dobrze zrobić. Wydaje się być też bardzo nerwowy i małomówny. Zawsze mówi, że będzie się starał.

Gamaken jest silną ropuchą, która preferuje styl Taijutsu. Jego bronią jest sasumata, zaś do ochrony służy mu tarcza. Może ją także rzucać, dzięki bandażom przyczepionym do niej. Jest wykwalifikowanym wojownikiem, który był w stanie obronić Jiraiyę przed najróżniejszymi atakami zwierząt Paina. Jest też bardzo zwinny, gdyż bez problemu był w stanie unikać eksplozje. Ma także wielką wytrzymałość, gdyż po odniesieniu licznych ran, spowodowanych ukąszeniami psa nadal kontynuował walkę.

Po raz pierwszy został wezwany przez Jiraiyę, gdy ten walczył z liderem Akatsuki, Painem i zdecydował się skorzystać z Sennin Mōdo. Jednakże, by wykorzystać tę technikę potrzebował trochę czasu na przygotowanie jej, toteż nie mógł pozwolić na podjęcie ryzyka pozostawieniu bezbronnego, dlatego też wezwał Gamekena. W czasie przygotowań do techniki, żaba była zmuszona odpierać ataki jakichkolwiek przyzwań Paina. Odniósł przez to liczne rany, ale dzięki temu "kupił" czas potrzebny Jirayi, na przygotowanie techniki. Potem znika.

Gamaken, razem z Gamabuntą oraz Gamahiro zostali przyzwani podczas Inwazji na Konohę, by wspomóc Naruto w walce z liderem Akatsuki. W trójkę zwalczyli wszystkie przyzwania ścieżki zwierząt, a następnie rozpoczęli walkę z Tendō. Niestety zostali odepchnięci przez Shinra Tensei i Gamaken uderzył w górę.


Wielki Wiertłodzioby Ptak

Obrazek

Wielki Wiertłodzioby Ptak jest przyzywany i kontrolowany przez Paina. Zwierzę jest niezwykłe, nie tylko ze względu na wyróżniający się i wyszczerbiony dziób, ale i trzy nogi (w mandze również trzy skrzydła). Został wezwany podczas walki Paina z Jiraiyą, oraz ponownie, by zaatakować Naruto po tym, jak użył swojego perfekcyjnego Fūton: Rasenshurikena.
Ostatni raz natomiast został przywołany przez Nagato podczas IV Wielkiej Wojny Shinobi by walczyć z Naruto i Killer Bee. Został spalony przez Amaterasu Itachiego.

Zwierzę to potrafi poruszać się bardzo szybko, co potrafi łączyć z niezwykłymi właściowościami swojego dzioba, czym powoduje ataki oparte na "nurkowaniu". W anime, ptak wykazał, że potrafi znosić jajka, które następnie eksplodują. Widać to podczas ataku na Konohę, gdy tym sposobem bombardował wioskę.


Baku

Obrazek

Baku jest zwierzęciem przywoływanym przez Danzō.

Jest gigantyczną, słonio-podobną chimerą dwa ray większą od Susanoo Sasuke. Ma tygrysie łapy i bandaże owinięte wokół głowy, podobnie jak Danzō. Prawie cały jest ciemny, wyjątek stanowią białe znaczenia wokół oczu i tłowia oraz pręgowanych łap. Ma wielkie kły, przypominające ciosy, i coś, co przypomina brodę.

Tobi powiedział, że według legendy Baku potrafi pożerać sny i koszmary. Gdy otwiera usta i robi wdech jest wstanie wessać wszystko na dużym obszarze, jednocześnie wydychając tułowiem. Danzō używa tej zdolności w połączeniu ze swoją naturą wiatru, co pozwoliło złamać obronę Susanoo Sasuke.

Danzō przywołał Baku, aby wessał Suasnoo Sasuke, a także użył jego umiejętności do zwiększenia mocy swojego Fūton: Shinkū Renpa, dzięki czemu złamał obronę Sasuke i mógł zaatakować. Jednakże, umiejętność zasysania Baku zwiększyła siłę techniki Sasuke, Katon: Gōkakyū no Jutsu, co zmusiło go do odejścia.


Źródło: pl.naruto.wikia.com

_________________
Obrazek

We're hiding here inside the dream and all our doubts are now destroyed. The guidance of the morning star will lead the way into the void.”
Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 sty 2013, 14:38 
Potępiony
Awatar użytkownika
Offline
Reputacja: 18
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:27
Posty: 3276
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Trzej Bracia Haimaru

Obrazek

Trzej Bracia Haimaru (Haimaru Sankyōdai) to tercet psich towarzyszy Hany Inuzuki. Bracia Haimaru pojawiają się po raz pierwszy podczas inwazji Orochimaru na Konohe. Walczyli z Shinobi z Sunagakure i Otogakure u boku Tsume Inuzuki, Kuromaru oraz Hany. Widzimy ich także w fillerowym odcinku Długi dzień Kiby w Serii I.


Ningame

Obrazek

Ningame jest zwierzęciem przywoływanym przez Might Guya. Dogląda Rocka Lee, gdy jego nauczyciela nie ma w pobliżu.

Ningame jest bardzo dużym, czerwonym żółwiem. Wielka skorupa ozodobiona jest żółtymi spiralami, występującymi na segmencie pancerza. Żółty jest również spód skorupy oraz podbrzusze. Na około oczu ma żółte pierścienie. Na prawej przedniej nodze ma zawiązany pomarańczowy pas. Na szyi nosi niebieski ochraniacz z symbolem Konohy.

Pojawia się podczas walki Lee z Sasuke Uchihą. Zabrania chłopakowi użyć Przedniego Lotosu.

Guy wezwał Ningame w powietrzu podczas pościgu za Kisame Hoshigakim po tym, jak stracił prędkość po wyrzuceniu przez Killera Bee. Żółw skarży się na to, że został wezwany po roku czasu w tak bardzo niedogodnym miejscu jak powietrze. Guy używa jego skorupy jako platformy i odbija się od niej, co powoduje upadek gada na grunt. Ningame rozmawia z wielkim żółwiem, jest zszokowany jego rozmiarami. Jednak ogromny żółw twierdzi, że nadal jest pisklęciem.


Chibi

Obrazek

Chibi pies porzucony przez swoich właściecieli. Został przygarnięty przez Nagato, podczas wędrówki chłopca po śmierci jego rodziców.

Podczas tułaczki Nagato, w czasie wojny, po Amegakure chłopiec, będą na skraju śmierci, spotkał Chibiego. Razem chodzili się po kraju w poszukiwaniu pożywienia. Zostali odnalezieni przez Konan, która podzieliła się z nimi swoim jedzeniem. Następnie kontynuowali swoją wędrówkę z Konan i Yahiko i razem z nimi okradali miejscowych sprzedawców, aby przetrwać. Pewnego razu przechodzili zbyt blisko miejsca walki Hanzō z Sanninami: Jiraiyą, Orochimaru i Tsunade. Chibi zginął w krzyżowym ogniu bitwy. Został pochowany przez Nagato, który opłakiwał jego śmierć.

Chibi wydawał się być stosunkowo przyjaznym i niezwykle lojalnym psem. Podróżował z Nagato mimo iż ten nie miał pożywienia i nie mógł zapewnić mu bezpieczeństwa.

Chibi był małym psem. Miał spiczaste uszy i długi ogon. Jego sierść była biało-brązowa. Chibi był wychudzony, jednak zawsze wydawał się ożywiać, gdy w pobliżu znajdował się Nagato.Źródło: pl.naruto.wikia.com

_________________
Obrazek

We're hiding here inside the dream and all our doubts are now destroyed. The guidance of the morning star will lead the way into the void.”
Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 sty 2013, 13:41 
Potępiony
Awatar użytkownika
Offline
Reputacja: 18
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:27
Posty: 3276
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
King

Obrazek

King jest olbrzymim gorylem, który żyje na wyspie, a trenowany był przez Killera B i A. Pszczoła nazywa go King-chan, jako znak miłości.

King, podobnie jak większość mieszkańców wyspy jest bardzo dużych rozmiarów i góruje tam nad ludźmi. Ma brązowy kolor z jaśniejszym odcieniem brązu na jego rękach, twarzy i klatki piersiowej. Ma również zielone oczy i widoczne blizny po lewej stronie jego ciała: powyżej oka, ust i wzdłuż jego tułowia.

King pojawił się przed ninja Kumo i Konohy, gdy Motoi oprowadza ich po całej wyspie. Jako król miał zamiar zaatakować ich, lecz Zabójcza Pszczoła uspokaja go, mówiąc mu, że są z nim i witają się przez wstawianie pięści. King jest później widoczny z Kintokim i innymi niedźwiedziami, obserwując z zainteresowaniem jak Guy otworzył Osiem Bram.

W anime, w którym jego rola jest rozwinięta, King mówi Naruto, że trzy najbardziej zacięte zwierzęta na wyspie, które zawsze powinny być osobno: Chūji, Don, i Szef Hipopotamów, ponieważ musi ich zatrzymywać przed dobraniem się do jego kobiety. Słysząc zamieszanie w lesie, King leci z Naruto i Kondorem ocenić sytuacje. Zauważają jak trzy bestię walczą ze sobą, ale gdy widzą króla uspokajają się.

Później wychodzi na to, że walczyli oni o uznanie Armadiko, czyli kobietę króla, który bardzo się wściekł, jednak Armadiko oświadcza, że to Naruto najbardziej się jej podoba. Następnie Kondor przetłumacza Naruto, że zwierzęta najwyraźniej z tego powodu chcą go zabić i rozpoczynają pogoń za nim. Są oni póżniej widziani, po pogoni jak rzucają groźne miny w stronę Naruto, gdy widzą jak Armadiko się do niego przytula. Ich spojrzenia są jednak szybko zażenowane, kiedy Naruto pyta ich, czy chcą walczyć ponownie.


Ibuse

Obrazek

Ibuse jest trującą salamandrą przyzywaną przez Hanzō. Był na tyle dużym zwierzęcem, że Hanzō mógł stać mu na głowie podczas walki.

Ibuse brał udział w walce Hanzō z Tsunade, Jiraiyą i Orochimaru. Ponadto wiele razy walczył z Chiyo.

Ibuse jest w stanie używać techniki Dokugiri, która bardzo szybko rozprzestrzenia truciznę po całym ciele ofiary i może okazać się śmiertelna, jednak stutki jej działania mogą być zwalczane właściwym antidotum. Trucizna po wytworzeniu musi być przechowywana w sumie 5 minut w ciele Ibuse przed ponownym atakiem.

Ibuse jest w stanie ukryć się i przemieszczać pod ziemią. Po takim manewrze może pojawić się ponownie pod przeciwnikami Hanzō i połknąć ich, po czym trzymać w pysku, dopóki nie zginą na skutek zatrucia.

Podczas gonitwy za Wydziałem Ataku z Zaskoczenia Hanzō wezwał Ibuse, który od razu użył dużej ilości trucizny, aby uniemożliwić shinobim ucieczkę. Hanzō zeskoczył ze swojej salamandry, aby z nimi skończyć, jednak zostali uratowani przez grupę samurajów. Chiyo powiedziała samurajom, że pomiędzy atakami trucizną jest 5 minut, w tym czasie trucizna jest uzupełniana. Z tego powodu Hanzō kazał Ibuse ukryć się pod ziemią. Później pojawił się pod Mifune, połykając go. Mifune rozciął jego głowę aby uciec.


Guruko

Obrazek

Guruko jest ninkenem przyzywanym przez Kakashiego Hatake.

Z wyglądu może kojarzyć się z Naruto Uzumakim. Pomarańczowa sierść, opaska na czole.

Guruko, podobnie jak reszta psów ninja, zostaje przywołany przez Kakashiego podczas jego walki z Zabuzą Momochi. Jego zadaniem jest wytropić i unieruchomić Missing-nin'a, by Kakashi mógł wykonać Lightning Cutter bez obawy o kontratak.

Jakiś czas później Kakashi wezwał ninkeny by wytropiły Naruto i jego towarzyszy, którzy zaginęli podczas poszukiwania Sasuke Uchihy.

Kakashi wezwał swoje psy by zbadały Wioskę Takumi.

Na początku Serii II Hatake przyzywa Guruko i inne psy by wytropiły członka Akatsuki, Sasoriego, mając do dyspozycji skrawek jego ubrania.

Kilka tygodni później psy są przywołane by wyśledzić Itachiego Uchihę. Był w drużynie z Shino Aburame i Akino.


Wielki Wielogłowy Pies

Obrazek

Wielki Wielogłowy Pies jest przyzywany i kontrolowany przez Paina.

Został zmodyfikowany przez Paina poprzez Zōfuku Kuchiyose no Jutsu, co sprawiło, że pies po rozdzieleniu mógł się łączyć, jednak za każdym razem, gdy dzielił się w ten sposób, zyskiwał nową głowę, za każdym razem z nowymi odbiornikami czakry i Rinneganem. W anime zwierzę to miało różną wysokość, od kilku pięter do takiego wzrostu, że mógł mieścić się pod drzewami.

Został wezwany podczas walki Paina z Jiraiyą, jednak Gamaken obronił się przed nim.

W anime podczas wydarzeń związanych z klanem Tsuchigumo wystąpił przeciwko Tsurugiemu i innym członkom ANBU atakując ich.

Ponownie został wezwany podczas ataku Paina na Konohę, gdzie znowu walczył z Gamakenem, Gamabuntą i Gamahirim. Nie są zdolni do powstrzymania podziału. Zniknął dopiero, gdy Naruto Uzumaki pokonał jego właściciela.

W IV Wielkiej Wojnie Shinobi został przywołany przez Nagato podczas jego walki z Naruto i Killer Bee. Potem zaś został spalony przez Amaterasu Itachiego.


Źródło: pl.naruto.wikia.com

_________________
Obrazek

We're hiding here inside the dream and all our doubts are now destroyed. The guidance of the morning star will lead the way into the void.”
Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 sty 2013, 13:45 
Potępiony
Awatar użytkownika
Offline
Reputacja: 18
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:27
Posty: 3276
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Wielki Nosorożec

Obrazek

Wielki Nosorożec jest przyzywany i kontrolowany przez Paina. Po raz pierwszy został wezwany podczas walki Paina z Jiraiyą, zmuszając go do skoków. Został powstrzymany przez Gamakena. W mandze po raz pierwszy został wezwany podczas inwazji na Konohę, żeby powstrzymać Shizune i ANBU przed odkryciem jego sekretów oraz podczas walki z Naruto. Naruto podrzucił go po wejściu w Sennin Mōdo w górę, a następnie dobił go Gamaken.


Shiba

Obrazek

Shiba jest ninkenem przyzywanym przez Kakashiego Hatake.

Shiba ma na głowie czarny grzebień, coś na kształt irokeza. Ma oczy i zęby podobne do tych Kisame. W Pierwszej Części jest ruda, potem w Serii Drugiej staje się srebrna.

Shiba i inne psy Kakashiego zostają przywołane podczas walki z Zabuzą Momochim. Ich zadaniem jest wytropić i unieruchomić missing-nina, by Kakashi mógł wykonać technikę Raikiri bez obawy o kontratak.

Później Kakashi wezwał Shibę i inne psy ninja, żeby wytropiły Naruto oraz jego zespół, którzy zaginęli podczas poszukiwania Sasuke Uchihy.

Hatake wezwał psy by zbadały Wioskę Takumi.

Na początku Serii II Kakashi wezwał swoje psy by wytropiły członka Akatsuki - Sasoriego, mając do dyspozycji skrawek jego ubrania.

Później ninkeny są potrzebne, by wytropić Itachiego Uchihę. Shiba został przydzielony do drużyny z Sakurą Haruno.


Gama

Obrazek

Gama jest pierwszą ropuchą wymienioną w serii, który zadebiutował wraz z Jiraiyą. Gama jest prawie zawsze ubrana w zbroję samuraja w walce. Po raz pierwszy pojawił się w mandze. Gama wydaje się agresywny, dla każdego który stwarza problemy Jiraiyi. Ta ropucha wydaje się być posiadaczem zwoju przywołania żab. Gama nigdy nie pokazała umiejętności mówienia, tylko ok. dwukrotny rechot, głównie w anime. Nosi naszyjnik, na którym napisane jest "lojalność" (chū).

Gama jest pierwszy raz wezwany do uderzenia językiem Ebisu, który zirytował Jiraiyę w gorących źródłach. Zostaje wezwany ponownie, by dać pakt z żabami, dla Naruto. Tam zatrzymał się na chwilę, gdy Uzumaki próbował nieudolnie przyzywać żabę.

Wkrótce potem zostaje wezwany przez Jiraiyę, odziany w zbroję, aby zablokować atak Kisame Hoshigakiego przeciwko Naruto.

W anime zostaje przyzwany, aby uratować Naruto, przed techniką Doton: Arijigoku no Jutsu.

Gama został krótko pokazany "Podążając za Cieniem Mistrza", z Jiraiyą, podczas treningu Naruto pomiędzy częścią pierwszą, a drugą.


Wielki Wężoogonowy Kameleon

Obrazek

Jest to stworzenie podobne do chimery, przyzywane i kontrolowane przez Paina. Kameleon został wezwany podczas walki Paina z Jiraiyą. Połknął swojego właściciela i stał się niewidzialny, by go chronić i ukrywać jego bieżącą lokalizację. Po tym, jak Jiraiya wezwał Shimę i Fukasaku; Shima wykonała technikę wykrywania istot, Zessenbaku, nie tylko po to, aby wykryć wroga, ale też po to, by go ograniczyć i wyłączyć kamuflaż. Następnie Fukasaku użył Zessenzan, żeby przeciąć stwora na części. W anime, nowy kameleon został wezwany podczas ataku Paina na Konohę.
Został ponownie wezwany przez Nagato w IV Wielkiej Wojnie Shinobi podczas jego walki z Naruto i Killerem Bee.


Źródło: pl.naruto.wikia.com

_________________
Obrazek

We're hiding here inside the dream and all our doubts are now destroyed. The guidance of the morning star will lead the way into the void.”
Na górę
  Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron