Strefa czasowa UTC+1godz.


Dzisiaj jest 17 lip 2018, 18:43Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Naruto] Bijuu i Jinchuuriki
Post: 15 maja 2009, 21:01 
Administrator
Awatar użytkownika
Offline
Reputacja: 21
Rejestracja: 03 lis 2008, 08:07
Posty: 9072
Lokalizacja: Gród Bestiarium
Płeć: Mężczyzna
W polskiej wersji mangi "Bijuu" to "Ogoniasty" natomiast "Jinchuuriki" to "Sakryfikant" :)

Bijuu

Czym są Bijuu? To demony, monstrualne stworzenia o gigantycznych zasobach chakry. Łącznie jest ich dziewięć, a każdy ma formę innego zwierzęcia. Poziom ich siły można rozróżnić dzięki ogonom - przykładowo, najsilniejszy Bijuu, Kyuubi, posiada dziewięć ogonów, a najsłabszy, Shuukaku, tylko jeden. Nie mamy informacji, skąd się wzięły Bijuu, ani jak stare są. Autor mangi zaczerpnął je z japońskich legend. Na demony poluje organizacja Akatsuki, wsysając ich moc do kamiennego posągu.

Jinchuuriki

W świecie Naruto wielokrotnie zdarzały się przypadki więzienia demonów. Polegało ono na zapieczętowaniu chakry Bijuu w ciele dziecka. Osoby, noszące w sobie demony, nazywamy Jinchuuriki. Jinchuuriki są często znienawidzeni przez otoczenie, widzące w nich bestie. Jeśli umiejętnie zapieczętuje się Bijuu, jego „właściciel” może korzystać z jego chakry, lecz również zostać przez niego opętany. Demon przejmuje kontrolę nad jego duchem i ciałem, stopniowo ulegając przemianie i osłabiając działanie pieczęci - w rezultacie może dojść do pełnego uwolnienia bestii.


A oto znane nam demony:


Obrazek
Shuukaku (Ichibi)

Ilość ogonów: Jeden
Żywioł: Piasek, Wiatr
Zwierzę: Szop/Tanuki
Jinchuuriki: Gaara (został z niego wyssany przez organizację Akatsuki)

Jednoogoniasty demon piasku. Ponoć był kiedyś duszą mnicha. Przez długi czas był zapieczętowany w herbacianym kotle znajdującym się w Suna Gakure. Następnie uwięziono go w ciele Gaary. Stało się to na rozkaz Czwartego Kazekage, (który był ojcem chłopca) chcącego uczynić z dziecka tajną broń Wioski Piasku. Po uprowadzeniu Gaary przez Deidarę i Sasoriego, demon zostaje wyssany i uwięziony w kamiennym posągu o dziewięciu oczach.
Przemiana Gaary w Bijuu następowała stopniowo - najpierw piaskowe ciało pokrywała część ciała chłopca, a następnie całość. Ostatnim krokiem było przybranie gigantycznej formy zwierzęcia. Gdy Gaara zasypiał, uwalniała się świadomość bestii.
Shuukaku jest bardzo porywczy i pewny siebie. Potrafi tworzyć wielkie kule wiatru, które wyrzuca z żołądka w stronę przeciwnika. Ma sporą siłę, lecz jest dość powolny podczas walki w zwarciu.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Nekomata (Nibi)

Ilość Ogonów: Dwa
Żywioł: Ciemność (?)
Zwierzę: Kot
Jinchuuriki: Yugito (został z niej wyssany przez Akatsuki)

Dwuogoniasty demon. Ma kształt wielkiego kota, płonącego zielonym (lub niebieskim) ogniem. Niewiele o nim wiemy, w mandze pojawił się tylko raz. Według legend miał umiejętność kontrolowania zmarłych i był pupilem Boga Śmierci, Shinigami. Został zapieczętowany w Yugito, która była najsilniejszą ninja Kumo Gakure, zaraz po Raikage. Niestety nie znamy bliższych okoliczności uwięzienia demona. Po przegranej walce z Hidanem, Yugito została pozbawiona Nekomaty, który również znalazł się w kamiennym posągu.
Nie wiemy, jakie były stopnie przemian bijuu - Yugito potrafiła doskonale kontrolować jego chakrę i natychmiast uaktywniła jego ostateczną formę.
ObrazekObrazekObrazek
Isonade (Sanbi)

Ilość ogonów: Trzy
Żywioł: Woda
Zwierzę: żółw / płaszczka/ skorupiak
Jinchuuriki: Brak

Trzy ogoniasty demon, posiada nie do końca jasny kształt - chyba najbezpieczniej byłoby nazwać go potworem morskim. Nie posiadał Jinchuuriki, cieszył się wolnością w głębinach morza. Nie znamy jego zdolności, ale najpewniej były związane z wodą. Został pokonany przez Deidarę i Tobiego, a następnie wessany do posągu.Sokou (Yonbi)
Ilość ogonów: Cztery
Żywioł: Trucizna (?)
Zwierzę: nieznane
Jinchuuriki: starzec pokonany przez Kisame

Nie widzieliśmy ani jego mocy, ani nawet jego formy. Mieliśmy szansę widzieć jedynie jego Jinchuuriki po przegranej walce z Kisame.
Według legend nazywał się Sokou i miał formę pół-koguta, pół-węża. Jak jego poprzednicy, został zapieczętowany w posągu. Więcej informacji nie posiadamy.
ObrazekObrazek
Hachibi
Ilość ogonów: Osiem
Żywioł: Woda (?)
Zwierzę: Byk z mackami ośmiornicy na plecach
Jinchuuriki: Killer Bee

Olbrzymi Byk o ośmiu ogonach w formie ośmiorniczych macek. W mandze spotykamy go gdy Akatsuki (aby nie dokonać spoila nie podam imienia członka tej grupy) próbuje go złapać we wiosce Chmur. Sam Jinchuuriki jest bratem Raikage.
ObrazekObrazek
Kyuubi Kitsune (Kyuubi)

Ilość ogonów: Dziewięć
Żywioł: Ogień
Zwierzę: Lis
Jinchuuriki: Naruto
Najpotężniejszy, dziewięcioogoniasty demon w postaci gigantycznego lisa. Dawno temu zaatakował osadę Konoha, po czym został zapieczętowany przez Czwartego Hokage w ciele Naruto. Ponoć jedyną osobą zdolną przywołać demona był Uchiha Madara (Kyuubi wspominał o nim podczas rozmowy z Sasuke).
Czas jego przemiany trwa dość długo - najpierw oczy Naruto robią się czerwone, a kreski na jego policzkach pogrubiają się. Następnie ognista chakra demona spowija ciało chłopca. W kolejnym stopniu chakra formuje się w ogon, stopniowo wytwarzając kolejne. Przy czwartym ogonie Naruto zostaje pokryty własną krwią i posiada częściową formę lisa. W tym stanie demon przejmuje nad nim kontrolę, a jego siła jest niewyobrażalna (zdołał nieźle pokiereszować Orochimaru). Następne stadia przemiany jeszcze nie są znane.
Kyuubi jest wrogim i dzikim stworzeniem, wydaje się jednak dosyć inteligentny. W pewnym stopniu „zaprzyjaźnia” się z Naruto, dzieli się z nim własną chakrą i pomaga w potrzebie (choć ma na celu przejęcia ciała chłopca). Ma wielkie pokłady chakry, która parzy ciało, i której może nadawać różne formy.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Źródło: [url]narutofan.mangadome.info[/url]
Wszelakie modyfikacje i update'y: Dragu

_________________
Wszystko ku chwale większej frajdy!
Obrazek
Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 paź 2011, 16:14 
Potępiony
Awatar użytkownika
Offline
Reputacja: 18
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:27
Posty: 3276
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Obrazek


Ilość ogonów: Dziesięć
Żywioł: ?
Zwierzę: -
Jinchuuriki: Mędrzec Sześciu Ścieżek, Księżyc

Dziesięcioogoniasty demon, kiedy po Ziemi stąpał Mędrzec Sześciu Ścieżek istniała również potężna bestia. Moc jej była ogromna, co prowadziło do masowej paniki, gdyż atak tak potężne demona, mógł zmienić całe otoczenie w pył.. Mędrzec wykorzystał swoje niesamowite możliwości i zapieczętował bestię w sobie, co sprawiło że stał się jej jinchuurikim. Jednakże przed śmiercią Mędrca bestia mogła by się uwolnić, dlatego też na łożu śmierci przeniósł bestię do środka księżyca, pieczętując ją w nim, a resztę mocy bestii, podzielił na dziewięć innych, mniejszych bestii. Ponadto Dziesięcioogoniasty posiada jedno oko, które jest połączeniem sharingana i rinnegana, co może oznaczać iż to z niej powstały dwa najpotężniejsze kekkei genkai w dziejach świata shinobi. Zapieczętowany w Księżycu (dawniej w Mędrcu sześciu ścieżek).


Źródło: npolska.net

_________________
Obrazek

We're hiding here inside the dream and all our doubts are now destroyed. The guidance of the morning star will lead the way into the void.”
Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 sie 2012, 21:35 
Potępiony
Awatar użytkownika
Offline
Reputacja: 18
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:27
Posty: 3276
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Koukou jest Bijuu, które zapieczętowane było w Hanie. Powstał, gdy Rikudou Sennin podzielił Juubiego. Nie wiadomo, co działo się z nim po rozstaniu z Rikudou. W pewnym momencie w przeszłości schwytał go Senju Hashirama i oddał do Iwa-Gakure, gdzie później zapieczętowano go w Hanie. Po schwytaniu przez Akatsuki został zapieczętowany w Gedou Mazou. Tobi przyzwał go podczas wojny, razem ze swoim ostatnim Jinchuurikim. Gdy łańcuch owinął mu się wokół szyi i zaczął żalić się na bycie kontrolowanym, po czym zaatakował Tobiego. Kiedy Naruto dotarł do świadomości bestii, Koukou przedstawił mu się, a po tym, jak został przez niego uwolniony, potwierdził słowa Kuramy, że to Uzumaki jest osobą, o której opowiadał im Rikudou Sennin.

Koukou ma ciało konia, głowę przypominająca delfina z wyjątkiem specyficznych rogów oraz 5 ogonów. Zakończenia rogów i kopyta ma brązowe, resztę ciała zaś białą. Wydaje się małomówny i bardzo grzeczny w sposobie wypowiedzi.

Han nie potrafił w pełni kontrolować mocy swojego demona, dlatego, gdy podczas wojny „wypuścił” kilka ogonów, czakra przybrała kształt bestii. W tej formie potrafi używać ramion z czakry. Po wskrzeszeniu okazało się, że Han potrafi „wypuścić” jeden ogon oraz pełną wersję demona. Kokuou, jak wszystkie Bijuu, opanował technikę Bijuudama. Prócz tego używa ataków fizycznych, jak ten, w którym atakuje przeciwnika rogami.


Źródło: Senpuu.net

_________________
Obrazek

We're hiding here inside the dream and all our doubts are now destroyed. The guidance of the morning star will lead the way into the void.”
Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 sie 2012, 21:41 
Potępiony
Awatar użytkownika
Offline
Reputacja: 18
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:27
Posty: 3276
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Saiken , lepiej znany jako Sześciu-Ogoniasty jest ogoniastą bestią zapieczętowaną wewnątrz Utakaty z Kirigakure. Został schwytany przez Nagato w anime, a wtedy wyciągnięty i zapieczętowany przez Akatsuki. Został później ponownie zapieczętowany w wskrzeszonego Utatakatę podczas Czwartej Światowej Wojny Shinobi.

Saiken pierwszy raz pojawia się w ostatnich dniach życia Mędrca Sześciu Ścieżek, żeby zapobiec odrodzeniu Dziesięciu-Ogoniastego, Mędrzec rozdzielił jego chakrę i użył umiejętności Kreacji Wszystkich Rzeczy, by stworzyć dziewięć osobnych istot żyjącej chakry, które będą znane jako ogoniaste bestie.
Jakiś czas po stworzeniu, Mędrzec usiadł z wszystkimi młodymi ogoniastymi bestiami i powiedział im, że zawsze będą razem nawet kiedy zostaną rozdzieleni, a pewnego dnia staną się jednym bytem ponownie z innymi imionami jak również formami, co stanie się, gdy zrozumieją czym jest prawdziwa siła. Saiken ostatecznie wpada w ręce Kirigakure i zostaje zapieczętowany w Utakacie.

W anime, zostało odkryte, że jakiś czas przed swoim pojawieniem się, mistrz Utakaty, Harusame spróbował i zawiódł w usunięciu Saikena z Utakaty, by uratować swojego ucznia przed byciem żywą bronią dla wioski. Jednakże Utakata nie usłyszał co jego mistrz próbował mu powiedzieć, gdyż po incydencie założył, że jego mistrz próbował go zabić. To nieudane usunięcie zakończyło się transformacją Utakaty w Saikena i zabiciem Harusame.

W mandze, schwytanie Saikena nie zostało pokazane. W anime, zanim Taka rozpoczęła współpracę z Akatsuki, Akatsuki powiedziało, że mają siedem ogoniastych bestii. Gdy Taka zostaje wysłana, by schwytać Gyūkiego, grupa ma tylko sześć, a brakującą siódmą jest Saiken. Schwytanie Utakaty jest podmiotem własnego wątku, choć w rzeczywistości Saiken jest niewiele widziany poza transformacją Utakaty. Shinobi zostaje schwytany przez Sześć Ścieżek Paina na końcu wątku i Saiken zostaje wyciągnięty z jego ciała, powodując jego śmierć.
Po pełnej transformacji Utakaty w Saikena, atakuje Kakashiego i Guya, emitując korozyjną zasadę z swoich ust, na co Kakashi każe Guyowi tego nie dotykać. Po tym jak Guy rozpędza gaz z techniką Porannego Pawa, Saiken przygotowuje się do zaatakowania go ponownie. Po tym jak Son Gokū zostaje ponownie zapieczętowany w Demoniczną Statuę Zewnętrznej Ścieżki, Tobi, który postanawia pójść na całość od tego momentu, zmusza pozostałych jinchūriki do transformacji w ich poszczególne ogoniaste bestie.

Przygotowując się do ataku na shinobi, Saiken wraz z pozostałymi czterema bestiami tworzą Kule Ogoniastej Bestii. Jednakże te ataki zostają odbite przez Naruto i zostają odrzuceni przez w pełni zmienionego Uzumakiego. Nie tracąc czasu w ich atakach, Saiken próbuje unieruchomić Kuramę przez połknięcie jego ręki unieruchamiając go. Bestia zostaje jednak rzucona na Matatabiego i posyła ich w powietrze. Z tym, wrogie bestie przygotowują wspólną Kulę Ogoniastej Bestii, która spotka się z jedną od Naruto i Kuramy.

Gdy Naruto wchodzi głębiej w świadomość ogoniastych bestii, Saiken przedstawia siebie młodemu człowiekowi. Później, gdy bestia zostaje uwolniona z odbiornika chakry, potwierdza przekonanie Kuramy, że Naruto jest osobą, o której Mędrzec Sześciu Ścieżek mówił dawno temu, przed ponownym zapieczętowaniem do Demonicznej Statuy Zewnętrznej Ścieżki.


Źródło: naruto.wikia.com

_________________
Obrazek

We're hiding here inside the dream and all our doubts are now destroyed. The guidance of the morning star will lead the way into the void.”
Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 sie 2012, 21:44 
Potępiony
Awatar użytkownika
Offline
Reputacja: 18
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:27
Posty: 3276
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chōmei, lepiej znany jako Siedmiu-Ogoniasty jest ogoniastą bestią zapieczętowaną w Fū z Takigakure. Została złapana, wyciągnięta i zapieczętowana przez Akatsuki. W anime, Chōmei jest wskazany jako jedna z dwóch ogoniastych bestii, które Akatsuki schwytało przed rozpoczęciem Części II. Został później ponownie zapieczętowany w ożywioną Fū podczas Czwartej Światowej Wojny Shinobi.

Chōmei pierwszy raz pojawia się w ostatnich dniach życia Mędrca Sześciu Ścieżek, żeby zapobiec odrodzeniu Dziesięciu-Ogoniastego, Mędrzec rozdzielił jego chakrę i użył umiejętności Kreacji Wszystkich Rzeczy, by stworzyć dziewięć osobnych istot żyjącej chakry, które będą znane jako ogoniaste bestie. Jakiś czas po stworzeniu, Mędrzec usiadł z wszystkimi młodymi ogoniastymi bestiami i powiedział im, że zawsze będą razem nawet kiedy zostaną rozdzieleni, a pewnego dnia staną się jednym bytem ponownie z innymi imionami jak również formami, co stanie się, gdy zrozumieją czym jest prawdziwa siła. Chōmei ostatecznie wpada w ręce Takigakure i zostaje zapieczętowany w Fū, ale został schwytany i zapieczętowany wewnątrz Akatsuki.

Po tym jak Son Gokū zostaje ponownie zapieczętowany w Demoniczną Statuę Zewnętrznej Ścieżki, Tobi, który zamierza od tego momentu pójść na całość, zmusza Fū do pełnej transformacji w Chōmeia.
Przygotowując się do ataku na shinobi, Chōmei wraz z pozostałymi czterema bestiami tworzą Kule Ogoniastej Bestii. Jednakże te ataki zostają odbite przez Naruto i zostają odrzuceni przez w pełni zmienionego Uzumakiego. Po zostaniu złapanym w locie przez Kuramę i uderzeniu w ziemię, a także po tym jak inne ataki pozostałych bestii zawodzą, przygotowują wspólną Kulę Ogoniastej Bestii, która spotka się z jedną od Naruto i Dziewięciu-Ogoniastego.

Gdy Naruto wchodzi głębiej w świadomość ogoniastych bestii, Chōmei przedstawia siebie młodemu człowiekowi. Później, gdy bestia zostaje uwolniona z odbiornika chakry, potwierdza przekonanie Kuramy, że Naruto jest osobą, o której Mędrzec Sześciu Ścieżek mówił dawno temu, przed ponownym zapieczętowaniem do Demonicznej Statuy Zewnętrznej Ścieżki.


Źródło: naruto.wikia.com

_________________
Obrazek

We're hiding here inside the dream and all our doubts are now destroyed. The guidance of the morning star will lead the way into the void.”
Na górę
  Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do: