Strefa czasowa UTC+1godz.

Dzisiaj jest 19 lis 2017, 22:13

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zaplecze sesji "Co było pierwsze: jajko czy bzdura?"
Administrator
Awatar użytkownika
Reputacja: 21
Cytując genezę powstania tego tematu z Bestiarium na Facebooku. :)
Spoiler:
Dragu:
"#sesja #kobyłatekstu #tldr #hasztag [...]

1. Obecna sesja
Postanowiłem chwilowo zahibernować moją dotychczasową sesję i spróbować czegoś nowego.
Po długotrwałej i fabularnie faktycznie zakończonej a nie po prostu przerwanej sesji nie chciałem przerywać tej dobrej passy, jednak tę sesję muszę na chwilę odłożyć.
Powrócę do niej, gdy będę wiedział, że mam wystarczająco dużo wolnego czasu, by rozbudować ten pomysł, bo taka sesja nie może opierać się na prostych odpisach, każdy z nich trzeba mniej lub bardziej obmyśleć i umiejscowić w realiach świata tej sesji.

2. Coś nowego
Dziś w drodze do pracy naszła mnie chęć na rozpoczęcie na forum czegoś nieskomplikowanego, tradycyjnego i z humorem.
Co przez to rozumiem:
- baśniowo-mroczna fantastyka,
- żarty, przycinki sytuacyjne, bon mot (to ostatnie: "krótkie, dowcipne opowiadanie, anegdota lub powiedzenie, zbliżone do przysłowia"),
- wygodna i przyjemna prostota pozwalająca zarówno na humor i epickie akcje,
- scenariusz nie będący super-zobowiązujący fabularnie - za wyjątkiem finałów wydarzeń,
- brak skomplikowanych mechanizmów i zależności, wynik oparty na dobrym opisie czynności.

3. Reguł kilka
Jakie postaci mieliby do wyboru gracze.
Pomyślałem, że postaciami na sesji mogliby być... gracze sesji i ich bohaterowie.
W takim scenariuszu każdy z graczy do wyboru będzie miał jakiegoś bohatera/bohaterkę oraz gracza, który będzie tym bohaterem kierował, czyli każdy uczestnik miałby podwójną rolę do odegrania.
Nie musicie odgrywać siebie samych. Możecie przyjąć maskę różnych graczy.
Od graczy i ich bohaterów o przeciwnych płciach, przez takich rechoczących na erotyczne akcenty i takich którzy trollują npców, po mega mrocznych samotników, którzy nie wiadomo co robią w takiej grupie. Macie pełną swobodę wyboru.
Poza postaciami graczy, po dwie na gracza, na sesji obecny byłby naczelny eNPeC, Mistrz Gry, którym sterował będzie oczywiście Mistrz Gry. :D
W każdym poście postaram się zamieścić jeden lub kilka absurdów, do których wasze postaci będą mogły się przyczepić.
Mistrz gry niby będzie niby-nietykalny, ale to nie będzie przeszkadzało mu być nieco gapowatym.
"Co z tego, że na ziemię spadło? Liczy się (bo na moje wychodzi)."
No i wiadomo, poza tym będzie masa randomowych i zamiennych przechodniów i mieszkańców, których nie zapamiętacie, póki nie zrobią/powiedzą czegoś zabawnego, głupiego, albo wyróżniającego ich z tłumu, ale kto by się przejmował! :D
Zastanawiam się też nad dozwoleniem przekleństw, z tym że zapis ich byłby taki, że zamiast danego przekleństwa, albo jego "rdzenia" wstawialibyśmy jakiś określony obrazek czy emotkę.

4. Świat
A byłby to świat, w którym świnie latają, a sambakrowy szejki i bitą śmietanę dają (zarówno jak i żółtego śniegu, nie próbujcie czekoladowego szejka), o królestwach z zakompleksionymi księżniczkami, które potajemnie dłubią w nosie, gdy nikt nie patrzy, gdzie niejeden wojownik nosi imię "brutal".
Byłby to świat, w którym wszystko jest dozwolone, a przynajmniej do pewniego stopnia i póki będzie odstawało ponad normę ku chwale wzbogacenia rozgrywki.
Wiadomo, że odradzam przeklinanie dla samego przeklinania, albo robienie czegoś głupiego "bo mogę", jednak różne gagi i tworzenie wewnętrznych żartów sesji są jak najbardziej wskazane. :D

5. Bezwstydne wyrażenie nadziei na zainteresowanie
Pragnę również bezwstydnie wyrazić nadzieję na to, że wyrazicie swoje zainteresowanie tym wydarzeniem i mam nadzieję również, że będzie to dla Was jedna z dawek codziennego humoru oraz dobrej rozrywki. :)

Zatem, jeśli dotrwaliście do końca, dziękuję za uwagę i zapraszam do wyrażania opinii lub nawet zgłaszania chęci udziału. :D
Posty na sesji będą raczej spontaniczne, więc jest duża szansa na regularne odpowiedzi Mistrza Gry, więc postaramy się nie robić zastoju na sesji. :D

Pozdrawiam,
Dragu"

Draghan:
"Jak dla mnie brzmi całkiem spoko. :) Nie zrozumiałem tylko o co cho z tymi bohaterami, graczami i postaciami. xd"

Dragu:
"W sensie, że grając w sesję wyobrażamy sobie, że gramy w sesję. xD A dokładniej, oprócz czynności i wypowiedzi bohaterów, dawalibyśmy komentarze postaci, które nimi grają. xD"

Dragoneon:
"Też nie wiem o co cho z tymi bohatero-postaciami. Ale klimat sesji idealny dla mnie... brzmi trochę jak sesja, którą swego czasu Shadi prowadził... tylko, ze tamta była kompletnie bez ładu i składu, a ta mogłaby być bardziej ogarnięta :)"

Dragu:
Ano, pamiętam. xD Człowieki-jaszczurki i te sprawy wśród graczy. xD
Właśnie! Rasa postaci powinna być bardzo swobodna, tylko do ustalenia z Mistrzem Gry. :D Warto dodać to do sesji, więc odnotowuję. :D

A co do tego co nie możecie ogarnąć, bo za bardzo zagmatwałem, to podam przykład.
To co w nawiasie dzieje się poza sesją, którą odgrywają nasze postaci, a reszta jest częścią odgrywanego przez nasze postaci sesjowego scenariusza.

Taki ja: [Mistrz gry rzucił kośćmi i te spadły ze stołu.
Spod stołu, pod który się wczołgał usłyszeliście przytłumiony werdykt.
- Spada na ciebie krowa.]
Nagle Bohaterdragona™ zauważył rozstępujące się chmury i pędzącą w jego kierunku z nieba krasulę marki mućka.

Taki Dragon:
[- Pod stół spadło! Nie liczy się! - oburzył się Takidragon przeszukując swoją kartę postaci. Musiał być gotów na jakąś kontrę, gdyby jego argument nie podziałał.]
Bohaterdragona™ zaczął biec przed siebie gestykulując żywo, by ostrzec pozostałych przed krowim kataklizmem niczym z parodi diabolo. Wiedział, że z tej odległości go nie usłyszą, jednak nie wiedział, że za nic nie ogarną jego gestów sugerujących krowie wymiona.

Myślę, że taki przykład wystarczy. :D
Określcie się czy według Was to ma sens, czy lepiej po prostu w tych nawiasach kwadratowych utrzymywać własną konwersację "za kulisami" odgrywając jedynie postaci wewnątrz sesji, bo tak też można. ;D"

Dragoneon:
"XDDD Nie no, można spróbować. Nawet jak nie wypali, to w trakcie sesji można przecież przedsięwziąć jakieś zmiany :D - rzekł Takidragon :D"

I wtem rzekłem "No to super. :D" i stało się sesjowo. ;D
Jeśli ktoś jest już zainteresowany, albo w ciemno chce wziąć udział, można zacząć się zgłaszać. :D
A więcej szczegółów i bardziej ogarnięte wprowadzenie wkrótce. :D

Tytuł: Re: Zaplecze sesji "Co było pierwsze: jajko czy bzdura?
Srebrny Rycerz
Awatar użytkownika
Reputacja: 0
Zgłaszam się, zgłaszam, chętnie dołączę, podoba mi sie koncepcja, ogólnie to jestem za. :D

Jakiś wzór do KP, wymagania, czy przyjmujesz w każdej formie?

Tytuł: Re: Zaplecze sesji "Co było pierwsze: jajko czy bzdura?
Paladyn
Awatar użytkownika
Reputacja: 15
Ja jestem chętny :D

3 RULES OF MOUNTAINEERING

Tytuł: Re: Zaplecze sesji "Co było pierwsze: jajko czy bzdura?"
Administrator
Awatar użytkownika
Super. :D
Zawsze możemy zrobić tak, że Wasze postaci usiądą do sesji u sterowanego przeze mnie mistrza gry i dopiero wtedy zaczniemy wspólnie wymyślać ich postacie sesjowe.
Teraz określcie się może na początek, czy Wy na mojej sesji będziecie faktycznie Wami samymi, czy też przywdziejecie personę, kogoś o innym charakterze lub nawet płci. :)
Wymyślcie sobie imiona z "naszego świata", jak Jan Kowalski, które będą stanowiły kontrast do ich postaci, wokół których rozgrywała się będzie główna akcja tej sesji.

Sesjocepcja. xD

Zegarmistrz
Awatar użytkownika
Reputacja: 10
Ja też chcę. :D A po wymyśleniu to trzeba Ci podać czy trzymamy dla siebie aż do rozpoczęcia?

Administrator
Awatar użytkownika
Myślę, że można nawet wymyślać na bieżąco na początku sesji w pierwszych postach.
Możemy zrobić takie wprowadzenie do sesji: Kreacja postaci.
Teraz musicie sobie wymyśleć i zachować dla siebie Waszych graczy (ich postacie będziecie jawnie kreowali już na sesji) - mam nadzieję, że rozumiecie co mam na myśli. xD

Jeśli ktoś się pogubił:
Wy jesteście graczami, którzy wcielają się w graczy fikcyjnych będących bohaterami sesji, którzy grają w swoją sesję swoimi postaciami. :D Czyli są trzy stopnie:
1. Wy.
2. Gracze których odgrywacie.
3. Postać gracza, którego odgrywacie.
Wiem, zamotane jak słuchawki w kieszeni, ale mam nadzieję, że to wypali i wyjdzie tak jak się spodziewam. :D

Do tego, jeśli chodzi o stopień 2., czyli graczy, których odgrywacie, tutaj wrzućcie podstawowe dane:
- skąd jest,
- ile ma lat,
- zawód i/lub poziom edukacji,
- jaki ma kolor włosów, jaki ma kolor skóry, kolor oczu, albo i nawet paznokci jak chcecie,
- charakter i zwyczaje.

Opcjonalne:
- jak chcecie możecie ubiór i kolory elementów ubioru opisać.
- upodobania jak na przykład bycie vege, niespożywanie glutenu, siedzenie non stop z oczami wbitymi w ekran smartfona, tunele w uszach, ozdoby, makijaż, itd, itp. - w tym rzeczy, o których chcecie innym co chwilę przypominać też się liczą. :D

Oczywiście to nie wszystko, możecie dodać co Wam do głowy tylko przyjdzie. :D

Paladyn
Awatar użytkownika
Reputacja: 15
No i czad. Juz cos mi sie powoli jawi w glowie co do dwoch moich postaci :D

To kiedy rozpocznie sie sesja? :D

3 RULES OF MOUNTAINEERING

Administrator
Awatar użytkownika
Jak tylko wszyscy dadzą mniej-więcej zarys swojej postaci-gracza. :D
Możemy zaczynać bez względu na ilość graczy. :)
Można dołączać w dowolnym momencie, moja postać (czyli Mistrz Gry wewnątrz sesji) będzie Was dodawała w stylu "wyskoczył z krzaków". :D
Postaram się upstrzyć swoje posty w absurdy. :D

Pisarz
Awatar użytkownika
Reputacja: 0
Zgłaszam chęć zagrania, gdyż podoba mi się ta koncepcja.

Administrator
Awatar użytkownika
No to fajnie. :)
Dawno Cie tu nie było, witam z powrotem. :D

No to zapraszam wszystkich chętnych do zgłaszania chęci udziału tutaj. :)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.