Strefa czasowa UTC+1godz.

Dzisiaj jest 17 lip 2018, 20:25

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 333 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wyprawa Na Ziemie Diabłów. [WSRPGD#2]
Administrator
Awatar użytkownika
Reputacja: 21
Wyprawa Na Ziemie Diabłów.
[Wirtualna Sesja RPG Dragu #2]

O świecie i jego regułach:
Spoiler:
Świat Startowy - jest to nasz świat jakiś czas po tym jak Kolumb dotarł do Ameryki i pojawiły się tam pierwsze kolonie.
Miejsce akcji - alternatywna i tętniąca magią wersja Ameryki Północnej, do której bohaterowie trafiają przez portal międzywymiarowy. Podczas gdy w tym świecie mijają miesiące, w starym świecie mijają minuty - tego Ichtijrn nauczył się pytając nowych przybyszów o rok, który trwa obecnie w świecie, z którego przybyli.
Gracze - gracze to zwykli ludzie, jacy żyli w naszym świecie w wyżej przybliżonym czasie naszej historii. Nim wyruszyli w morze nie potrafili posługiwać się magią, ani nie posiadają zaawansowanej technologii, a na pewno nie wierzą (choć to zależy od postaci) w istnienie czegoś takiego jak elfy, czy też krasnoludy, a przynajmniej takowych nie mogły spotkać w swoim życiu.
Gracze w magicznym świecie - Już od pierwszych chwil w tym świecie gracze nasiąkają otaczającą ich magią. Ich organizm naciąga nią jak gąbka, gdyż jest to dla nich nowe naturalne zjawisko i ich ciała nie do końca wiedzą jak sobie z nią radzić, przez co gromadzą ją w nerwach, żyłach, mięśniach, w całym ciele.
W wyniku tego nasiąknięcia magiczną energią, podróżnicy ze starego świata wręcz irytują zmysły drapieżników, przez co stają się dla nich o wiele łatwiejszym celem, niż tutejsza zwierzyna.
Interakcja - Postacie graczy, podczas gdy w starym świecie nie zrozumiałyby nawet słowa z tego, co mówią ich kompani, tutaj ich mózg przesiąknięty magią podświadomie tłumaczy każde usłyszane słowo na język, który rozumie słuchająca postać. W wyniku tego Hiszpan dogada się z Włoszką i zdołają wysłuchać roślinną istotę, w wiosce których żyje ich przewodnik po tym świecie, Ichtijrn (który wiele lat tego świata temu również przybył z Europy), jednak istoty tego świata, jak inteligentne by nie były, wszystkie napotkane do tej pory nie są w stanie zrozumieć języków, którymi posługują się przybysze.
Ciekawostką jest, iż jeśli umysł postaci nauczy się jakiegoś słowa z obcego języka, mimo automatycznej translatoryki, to takie poznane słowo traktujecie jak swoje i translatoryka na to słowo zaczyna się wyłączać - tak jak w przypadku często powtarzanych hasełek naszego Hiszpana. Jeśli jakieś słowo powtórzy już kilka razy, to pisanie tłumaczenia dopiero w nawiasie będzie miało sens. :D
Doświadczenia i magia - Śmierć niesie ze sobą przepływ magii. Jeśli istota została przez kogoś, zwycięzca tego boju odbiera zmarłemu magiczną energię. Jeśli istota zmarła z przyczyn naturalnych lub istota, która przyczyniła się do jej śmierci jest zbyt daleko, energia magiczna staje się jednością z naturą.
Ważnym jest gromadzenie magii, gdyż gdy jej pokłady wyczerpią się w najważniejszym momencie, to może się źle skończyć dla kogoś, kto od dłuższego czasu polegałby jedynie na magii.
Porządek na sesji - Nie ma czegoś takiego jak kolejność pisania. Każdy z graczy może napisać na sesji w dowolnym momencie, bo od tego zależy czy Wasza postać w danym momencie cokolwiek zrobi. Gdy klikniecie "Wyślij" pod postem, jednak ktoś zdążył odpisać przed Wami, forum zakomunikuje Wam, że pojawił się nowy post w tym temacie i powinniście wziąć go pod uwagę, nim ostatecznie zdecydujecie się opublikować ten post - możecie dodać dwa zdania na temat nowej treści, a możecie również zignorować nowe informacje, jeśli nie mają żadnego wpływu na Waszą postać.
Sukces - Jeśli decydujecie się wpłynąć jakoś na coś lub kogoś, o powodzeniu Waszego działania decyduje Mistrz Gry w swoim najbliższym poście. Na przykład, jeśli napiszecie, że chcecie komuś odciąć głowę, Mistrz Gry napisze czy się udało, a jeśli nie, to dlaczego nie. Często szczegółowość w opisie czynności może ogromnie zwiększyć szanse na powodzenie Waszych działań.

Karta Postaci:
Spoiler:
Dostępne narodowości, grupy (ogółem):
- Europejczycy (Francuzi, Brytyjczycy, Hiszpanie oraz przedstawiciele mniejszych grup reprezentujących pozostałe narody europejskie),
- Indianie (bez rozróżnienia klanów).
- Afroamerykanie, w tym również dotychczasowi niewolnicy - należy wziąć pod uwagę stosunek do tej klasy społecznej wśród innych graczy oraz stosunek tej postaci do innych, z wyższych kast.

W Karcie Postaci powinniście zaznaczyć:
- imię i nazwisko oraz miano/tytuł/przydomek (jeśli posiada takowy) Waszej postaci,
- wiek w zaokrągleniu do 5 (czyli w przypadku 22 napiszcie 25, a 48 napiszcie 50),
- narodowość i masę ciała słownie (wychudzony/a, szczupły/a, umięśniony/a, otyły/a),
- bagaż (wszystkie przedmioty, czy i jaką posiada broń),
Oraz opisać motywy postaci i jej powód znalezienia się na morzu (Indianie muszą znajdywać się po prostu na głębokiej wodzie, nawet jeśli mając brzeg w zasięgu wzroku; Europejczycy muszą w jakiś sposób, z jakiegoś powodu załapać się na wyprawę kolonizacyjną wypływającą z ich, lub sąsiednich krajów).
Poza tym należy opisać wygląd postaci (precyzyjny w przypadku twarzy) i styl oraz elementy ubioru zważając na czasy, w których rozgrywa się sesja.
Najważniejszym elementem dla tej części sesji jest opisanie w karcie postaci największego marzenia Waszego bohatera lub bohaterki.

Uwaga! Gracz nie ma wpływu na to, jaką zdolność magiczną otrzyma jego postać, lecz (gdy ta zostanie mu już przyznana) w sposobach na jej użycie będzie ograniczała Was jedynie Wasza wyobraźnia i wprawa Waszych postaci w posługiwaniu się magią.

Streszczenie dotychczasowych wydarzeń na sesji:
Spoiler:
Bohaterowie, którzy znaleźli się na wodach pomiędzy Nowym Światem (dawną Ameryką Północną) a Europą zostali wciągnięci w morską otchłań przez nieznane im moce.
Ciąg dalszy tych tajemnych zjawisk czekał ich, gdy odzyskali przytomność, gdyż znajdowali się wówczas w paszczy gigantycznego jaszczura, z wielkością którego nie mogły konkurować nawet okoliczne górskie szczyty.
Po krótkiej wędrówce - po drodze spotykając istoty rodem ze snów i sennych mar oraz poznając reguły, jakimi rządzi się ten świat - spotkali pokojowo nastawiony leśny lud małych tubylców, wśród których żył człowiek.
Człowiek ów jednak różnił się nieco od nich, gdy na jego czole znajdowało się trzecie oko, lecz po długiej rozmowie goście dowiedzieli się, iż to wpływ magii, która przenikała do jego żył przez dziesięciolecia pobytu w tym świecie.
Mężczyzna ów stał się dla nich źródłem wszelkich informacji, odpowiedział na pytanie nękające ich odkąd tylko odzyskali przytomność i zauważyli, że to nie jest świat, z którego pochodzą.
Dowiedzieli się o tym, jak gigantyczny smok, który w jakiś sposób przenika między wymiarami, połknął wszystkich w ich świecie i wypluł w tym magicznym i strasznym za razem miejscu.
Część z nich uspokoił fakt, iż mimo wielu godzin ich pobytu tutaj, tam skąd pochodzą upłynęło dopiero parę sekund, co trójoki starzec potwierdził (gdyż sam nie był tego wcześniej świadom) zapytawszy ich o datę dnia, w którym tu trafili.
Po zaspokojeniu ciekawości przybyszów, starzec oświadczył, że by wszyscy mogli się stąd wydostać, muszą być w stanie stawić czoła gigantycznemu smokowi, a by osiągnąć ten poziom, muszą uczynić magię, którym tętni cały ten świat, swoim sprzymierzeńcem i nauczyć się czerpać z jej mocy.
Ich rozmowę przerwał jednak atak skrzydlatych bestii, jedna spośród których wdarła się do wioski, lecz po pełnej komplikacji walce została zabita, a otaczająca miasto bariera, ustabilizowana.

1. Finał walki i wprowadzenie do drugiego (obecnego) etapu sesji znajdziecie w tym poście.
2. Przeskok do czasu teraźniejszego na sesji znajdziecie w tym poście.
Przedstawione tutaj oraz kolejne moce magiczne podsumowałem w kolejnej rubryce tego tekstu.
3. Obecne wydarzenia znajdziecie zawsze w ~3 najnowszych postach Mistrza Gry.

Lista graczy i zdolności magicznych oraz punktów Energii Magicznej:
Spoiler:
Obrazek
[EM = 100]
Zdolność: Ta rubryka zostanie uzupełniona na dniach.

[EM = 100]
Zdolność:

[EM = 100]
Zdolność:

Zainteresowanych udziałem w zabawie zapraszam do zgłaszania się do Mistrza Gry. :)
Pozdrawiam Mistrz Gry Dragu. :D

Tytuł:
Future MILFgaardian
Awatar użytkownika
Reputacja: 35
JAAAAAAAAAAAA CHCĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘ!!!!
Kartę zrobię później. :)

Dragu:
Jasne, witam na pokładzie. :P

Brex:
Jak zobaczyłem ten temat, ale jeszcze nie zajrzałem i nie ogarnąłem o co chodzi, to od razu stwierdziłem "gram w to!". I nie pomyliłem się, takie klimaty to ja lubiejem. Karta postaci już się w głowie układa.
Aha, i postaram się mniej lenić niż w przypadku twojej poprzedniej sesji.

Dragu:
Tam była masa podwalin z przeszłości rozgrywki, tutaj będzie myślę więcej luzu. :D
Witam na pokładzie. ;)

Tytuł:
Wojownik
Awatar użytkownika
Reputacja: 1
JA TEŻ! JA TEŻ! :D
Ooo... jaka jestem ciekawa sesji prowadzonej przez Dragu-sama!

Potępiony:
Może kiedyś :D Póki co nie mam warunków :p

Dragu:
Od razu nie zaczynam, więc jeszcze trochę masz czasu, jeśli byś dał radę. :D
Przyłącz się kiedy Ci będzie pasowało. :)

Tytuł:
Wędrowiec
Reputacja: 0
Ja również :)

// i pytanie: klasę również wybieramy bo nie widzę informacji na ten temat w "co zawrzeć w kp" ? ;]

Dragu:
Dobra, wchodź na pokład. :P Nie wiem kim jesteś, ale dam Ci kredyt zaufania, nieznajomy. :P

Niet, tutaj wybieramy tylko klasę społeczną, a profesja wykształci się sama w trakcie sesji. ;)

Czekam na pozostałe KP. :D Żeby nie było, że się nie dopominam. :P

Breeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeex... KP. XD

Brex:
Oj. Sorry. Dzisiaj postaram się coś wykombinować. :)

Dragu:
Super. :) Jak dasz radę to możemy zaczynać, a nowi gracze mogą spokojnie dołączać w każdej chwili, po uzyskaniu mojego błogosławieństwa. :P

Tytuł:
Wojownik
Awatar użytkownika
Ja dołączył bym do mojej pierwszej sesji ale mnie przydałoby się wprowadzenie jak zrobić tą kartę postaci, co mogę a czego nie mogę napisać itd. bo zanosi się, że w czasie wyjazdów będę mógł trochę popisać tylko prosiłbym o jakiś samouczek :) to tyle ode mnie. Liczę na waszą pomoc. ;)

Dragu:
Z jednej strony może uda mi się przeszkolić Cię jak pisać porządne posty. xD
Może jeszcze będą z Ciebie ludzie. :P:P
Jak napisać KP rozpiszę jak wrócę do domu, więc za parę godzin, ale ok, czuj się dopuszczony do sesji. :P

Szoklettt:
Dziękujęęęę! :D Dragu. Będę wchodził i sprawdzał. Może napisz to w PW, a mam zaplanowaną robotę przy komputerze to luknę... dziękuję ci bardzo za dopuszczenie do sesji ;) Trzymaj się!

P.S. KP czy tam czegoś spodziewaj się około 17:00 albo trochę później... To znaczy jeśli się nauczę. xD

Podpisano: Ten co lubi czekoladę

Tytuł:
Administrator
Awatar użytkownika
Brex, nosz kurdesz maczjos! XD

Moi Drodzy,
Sesja rozpocznie się na początku listopada, gdyż mam niedługo tygodniowy wyjazd,
więc zaczynanie jej już teraz ma sens, ale mały. :P
Wolę już po powrocie dopracować Opening i dopiero wtedy zacząć. ;)
Mam nadzieję, że jeszcze ktoś dołączy do wyprawy ku Nowemu Światu, a jeśli nie,
to zaczniemy w takiej grupce jaką mamy teraz.
Pozdrawiam, MGDragu. ;)

Tytuł:
Administrator
Awatar użytkownika
I update sytuacji. :P

Ludzie i ludziska.
Sesja rozpocznie się gdy powrócę z wyjazdu, żebym mógł na spokojnie przemyśleć jak się w to wszystko Wasze postacie wpakują. :)
Nie-Gracze, przez ten tydzień możecie się zapisywać, jeśli mielibyście chęć. ;)
Mam nadzieję, że nie ukamieniujecie za narobienie smaku i tak długi czas oczekiwania, ale ostatnio mam masę pracy na głowie i niestety nie mogłem sobie pozwolić na pochłaniającą rozrywkę, jaką jest prowadzenie sesji RPG (nigdy nie uważałem tego za obowiązek ;)).
Pozdrawiam, (prawie-znów)MG Dragu. ;D

Tytuł:
Rycerz
Reputacja: 10
Ja nie zagram z różnych powodów, ale zarówno graczom, jak i Mistrzowi Gry życzę dobrej zabawy. :) Choć czasem poczytam, co się na sesji dzieje. :D

Tytuł:
Administrator
Awatar użytkownika
Jak najbardziej zapraszam. :)
Nie zamykam sesji dla nikogo, kto chciałby wziąć udział w jej życiu choćby jako widz. ;)
Pozdrawiam

Tytuł:
Wojownik
Awatar użytkownika
Ufffff... Nie było mnie tu na forum od początku miesiąca z powodu nooo... nie miłych dla mnie rzeczy, że tak powiem. Miałem do rozwiązania dużo problemów i nie miałem na nasze RPG czasu... Już się tak bałem nie wezmę udziału, nie napiszę postów, dostanę opierdziel od was, dostanę bana... A tu figa z makiem! Dobra cieszę się, że mi się poszczęściło i czekam niecierpliwie, a gdyby moja nieobecność wróciła to zapewne to samo się dzieje :/

P.S.
Z tym banem to chyba lekka przesada ale już się załamałem :P Pozdrawiam!

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 333 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.