Strefa czasowa UTC+1godz.


Dzisiaj jest 22 lip 2018, 21:27Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Potwory ze świata Gwiezdnych wojen
Post: 19 sie 2009, 12:45 
Srebrny Rycerz
Awatar użytkownika
Offline
Reputacja: 0
Rejestracja: 29 mar 2009, 15:27
Posty: 1196
Lokalizacja: Woj. Łódzkie
Lista obejmuje fikcyjne potwory ze świata Gwiezdnych wojen.

W filmach Gwiezdne wojny, jak również w innych utworach z tej serii (komiksy, książki, gry RPG) pojawiło się wiele stworów przedstawianych jako ogromne, przerażające i niebezpieczne. Poniżej wymienione są ważniejsze z nich: lista nie jest kompletna, koncentruje się jednak na stworzeniach charakterystycznych, wielkich i potencjalnie groźnych. Wiele spośród potworów jedynie pokazanych w filmach zyskało w późniejszych publikacjach nie tylko nazwy, ale i dokładne opisy (obejmujące biologię, obszary występowania etc).

Avril

Avril to duży ptak drapieżny zamieszkujący ósmy księżyc Yavinu. Jego rozpiętość skrzydeł wynosi do ośmiu metrów, długość szponów 20 centymetrów, a jego krzyk jest przerażająco głośny.

Colo

Colo (ang. colo claw fish) to duża zielona ryba zamieszkująca morza i oceany Naboo. Spotykają ją bohaterowie epizodu pierwszego po drodze do Theed.

Ryba jest bardzo długa (do 40 metrów) i płaska, pokryta bioluminescencyjnymi wzorami. Colo trawi swe ofiary bardzo wolno, ale najpierw je uśmierca przy pomocy swoich długich kłów

Exogorth

Exogorth to rodzaj kosmicznego ślimaka zamieszkujący asteroidy dookoła planety Hoth. Po raz pierwszy ukazany został na ekranach kin w epizodzie V.

Exogorty są jedną z nielicznych form życia przystosowanych do życia w kosmicznej próżni. Stworzenia te rozmnażają się bezpłciowo przez podział, a ich organizmy zbudowane są z krzemu. Żywią się kosmicznymi energiami, minerałami w asteroidach oraz mynockami. Typowo osiągają długość 10 metrów, ale znane są osobniki o rozmiarach znacznie większych, dochodzących do 900 metrów. Potrafią się przegryźć nawet przez kadłub niszczyciela.

Stwór ten porusza się w kosmosie przez odbijanie się od asteroid oraz dzięki wykorzystaniu wiatru słonecznego. Te "kosmiczne ślimaki" dysponują całkiem niezłym zmysłem orientacji w przestrzeni, co pomaga im w łowieniu pokarmu.

Gorax

Gorax to straszydło zamieszkujące lesisty księżyc Endor. Po raz pierwszy zostało ukazane w filmie telewizyjnym Przygoda wśród Ewoków.

Największe osobniki osiągały wzrost nawet 30 metrów, a więc wielokrotność wzrostu Ewoka. Nic dziwnego, że Goraksy budziły wśród Ewoków przestrach.

W filmie telewizyjnym Jeremitt i Catarine Towani zostają porwani przez straszliwego Goraxa. Ich dzieci – z pomocą Ewoków – odnajdują kryjówkę Goraxa i zabijają go.

Kwazel Maw

Te morskie drapieżniki zamieszkują planetę Rodia. Po raz pierwszy na ekranach telewizorów został ten gatunek pokazany w ósmym odcinku animowanych Wojen Klonów.

Kwazel Mawy osiągają 85 albo i więcej metrów długości. Ich długość życia osiąga nawet 100 lat. Do cech charakterystycznych wyglądu zaliczyć można antenki oraz bioluminescencyjne dwukolorowe wzory na całym ciele (zielono-fioletowe). Nie pływa on zbyt dobrze – woli trzymać się ścian podmorskich kanionów i czyhać na swoją ofiarę (której obecność wyczuwa przy pomocy wspomnianych anten). Gruba skóra zwierzęcia jest odporna na strzały z większości broni ręcznej.

Lylek

Lylek to najstraszliwszy z drapieżników zamieszkujących planetę Ryloth. Nie został on ukazany w żadnym filmie ani serialu, za to znalazł swoje miejsce w komiksie, Ilustrowanym Przewodniku oraz grze RPG.

Lylek jest ogromny, ma niesamowicie silne szczęki, potężne macki oraz zaostrzone kończyny. Stwór ten jest jedną z nielicznych istot potrafiących przeżyć po jasnej stronie planety i jest jednym z głównych powodów, dla których Twi'leki bronią swoich siedzib przy użyciu drzwi pancernych oraz licznych pułapek.

Sando

To olbrzym zamieszkujący morskie głębiny planety Naboo. Ukazuje się on w Mrocznym widmie.

Jest to ssak o długości około 160 metrów. Pomimo swoich olbrzymich rozmiarów stwór jakimś sposobem potrafi się skutecznie ukrywać i atakować znienacka. Istnieje pogląd, jakoby potwór ten wyewoluował ze zwierząt lądowych

Ślimak bagienny

Ślimaki bagienne to duże wszystkożerne stworzenia zamieszkujące niemiłe okolice na planecie Dagobah (jako że miłych okolic tam nie ma, są one względnie łatwe do spotkania).

Jako że stworzenia te nie mają łatwych do zidentyfikowania istotnych organów są one trudne do zabicia. Potwór osiąga długość do 8 metrów

Velker

To latający stwór zamieszkujący planetę Bespin. Nie został on jednak pokazany w Imperium kontratakuje - wystąpił za to w powieści Kłopoty w Mieście w Chmurach.

Velkery to duże niebieskie drapieżniki przypominające wyglądem staroświecki samolot. Ich rozpiętość skrzydeł dochodzi do 200-350 m. Atakują w stadach i żywią się głównie beldonami (inne stworzenia zamieszkujące atmosferę Bespinu), stanowią jednak również zagrożenie dla statków, których piloci nierozważnie oddalą się od Chmurnego Miasta

Wampa


Jest najpotężniejszym drapieżnikiem planety Hoth. Po raz pierwszy pokazana została fanom w epizodzie V.

Wampa jest mięsożernym ssakiem o wzroście dochodzącym do trzech metrów. Jest niesamowicie skutecznym myśliwym dzięki licznym cechom przystosowującym ją do polowania na tej lodowatej planecie. Potrafi się poruszać na dwóch lub czterech łapach. Nie jest zwierzęciem stadnym, ale potrafi atakować zespołowo. Co do wyglądu, wampa jest podobna do powszechnego wyobrażenia Yeti.Wampa w Imperium Kontratakuje schwytała Luke'a i chciała go pożreć. Luke użył jednak Mocy by się uwolnić i zabił wampę zanim ta zabiła jego.

Źródło [url]http://pl.wikipedia.org/wiki/Potwory_ze_świata_Gwiezdnych_wojen[/url]
Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 mar 2011, 19:06 
Administrator
Awatar użytkownika
Offline
Reputacja: 21
Rejestracja: 03 lis 2008, 08:07
Posty: 8932
Lokalizacja: Gród Bestiarium
Płeć: Mężczyzna
Sando to olbrzymi ssak wodny żyjący w wodach planety Naboo. Jest samotnym, prawdopodobnie wszystkożernym drapieżnikiem.

Charakterystyka:
Sando posiadają długie, elastyczne i silnie umięśnione ciało. Opływowy kształt sprawia, że są wprost stworzone do szybkiego pływania. Badania na temat długości ich życia są trudne z powodu wysokiej śmiertelności, chociaż uważa się, że żyją do stu lat i osiągają długość do 200 metrów. Samice rodzą naraz tylko jedno młode i opiekują się nim przez standardowy rok. Kończyny Sando są upłetwione, ale posiadają też pazury, co sugeruje, że jest to gatunek naziemny, który dostosował się do życia w wodzie. Sando z całą pewnością potrafią przeżyć na lądzie. Widywano je wygrzewające się na słońcu lub atakujące inne zwierzęta, takie jak fambaa. Wyjątkowo rzadko zdarzają się ataki na istoty inteligentne przebywające na lądzie. Do dzisiaj nie określono dokładnej diety tego gatunku. Niewiadoma jest ilość pokarmu jaką dziennie musi spożyć sando, aby zaspokoić swój ogromny apetyt. Niewiele wiadomo także o ich zwyczajach godowych. Z tego powodu są zazwyczaj uznawane za istoty z legend.

Na jednego z sando natknęli się Qui-Gon Jinn, Obi-Wan Kenobi oraz Jar Jar Binks podczas podmorskiej podróży do Theed. Potwór uratował ich przed pożarciem przez opee, którą przy okazji zjadł. Potwór prawdopodobnie pożarłby również ich, gdyby nie zainteresował się innym stworzeniem morskim, colo.

Planeta pochodzenia: Naboo
Przeciętny wzrost: 160 - 200 m
Kolor skóry: Szaro-brązowy
Kolor futra: Brak

Źródło:
Kod:
starwars.wikia.com


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 mar 2011, 13:33 
Pisarz
Awatar użytkownika
Offline
Reputacja: 0
Rejestracja: 29 wrz 2010, 18:31
Posty: 51
Obrazek
Obrazek
Obrazek

_________________
-Mam twoje majtki
-A ja twoją cnote
Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 mar 2011, 13:35 
Pisarz
Awatar użytkownika
Offline
Reputacja: 0
Rejestracja: 29 wrz 2010, 18:31
Posty: 51
Występowanie:
Sarlacc występujący na Morzu Wydm nie jest jedynym przedstawicielem swojej rasy w Galaktyce. Prawdopodobnie, więcej sworzeń tego gatunku żyje na innych, odległych planetach. Wiadomo o co najmniej jednym Sarlaccu, żyjącym na asteroidzie Oovo IV, innym, na Felucii oraz o kilku
żyjących na bagiennych planetach.

Cechy charakterystyczne:
Jest to wielkie, masywne, wszystkożerne stworzenie, które z wyglądu znacznie bardziej przypomina roślinę, niż ssaka. Wrażenie to potęguje rozmnażanie występuje za pomocą zarodników, podobnie jak u niektórych roślin. Część ciała, która wystaje z ziemi, jest tylko ułamkiem cielska potwora. Ultrasonograf wykazuje znacznie większą część pod powierzchnią. "Ukorzenione" Sarlacci występują bardzo nielicznie. Z tułowia stworzenia wyrasta wiele wijących się, obleśnych mackojęzorów (które sam na własnej skórze poczuł choćby Han Solo). Sarlacc chwyta nimi swoją ofiarę i wkłada do ogromnej paszczy, a następnie konsumuje

Tryb życia:
Zwierzęta nie opuszczają swoich nor, choć dorosłe osobniki posiadają nogi i mogą się poruszać. Posiada bardzo skuteczny system trawienny, pozwalający na rzadkie spożywanie pokarmu. Potrafi przechowywać żywność w organizmie przez nieprawdopodobnie długi okres - ofiarom wstrzykuje specjalną substancję, która utrzymuje je przy życiu, a jednocześnie trawi. Jako drapieżnik i mięsożerca, ma on unikalną zdolność telepatycznego torturowania swojej zdobyczy, która wpadła w jego trzewia. Ponieważ tortury te zdają się sprawiać sarlaccowi satysfakcję, starszy antropolog Mammon Hoole zakwalifikował te zwierzęta do grup półinteligentnych. Istnieją również teorie, jakoby świadomość ofiar sarlacca zespalała się ze świadomością tej istoty, tworząc sieć świadomościową pomiędzy poszczególnymi przedstawicielami tego gatunku, pozwalającą się komunikować. Możliwe również, że to niej sarlacc zawdzięcza swą szczątkową inteligencję.

Źródło:
Kod:
starwars.wikia.com


Obrazek

Obrazek

_________________
-Mam twoje majtki
-A ja twoją cnote
Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 sie 2012, 22:32 
Administrator
Awatar użytkownika
Offline
Reputacja: 21
Rejestracja: 03 lis 2008, 08:07
Posty: 8932
Lokalizacja: Gród Bestiarium
Płeć: Mężczyzna
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Wszystko ku chwale większej frajdy!
Obrazek
Na górę
  Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do: