Strefa czasowa UTC+1godz.

Dzisiaj jest 11 gru 2017, 14:18

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Galeria Rekomendacji (Mangi i Anime)
Rycerz
Awatar użytkownika
Reputacja: 20
Co to Macrossa to również mogę polecić kinówki. Jedna z nich, której na szczęście nazwę pamiętam to "Sayonara no Tsubasa". Ogólnie Makrosy mają to do siebie, że muzyka w nich musi być cudowna ♥

A ja niedawno skończyłam czytać Great Teacher Onizukę. Jest to manga...dość stara, z lat '90, opowiadająca o przygodach młodego Eikichiego Onizuki (prawiczka...pamiętajcie xD), który decyduje się zostać nauczycielem. Super komedia, z nutką zboczenia i dwuznaczności, do tego przyjemna kreska (anime ssie pod tym względem) i ciekawe postaci "dodatkowe". Jak dla mnie bomba. Dawno nie czułam ścisku w gardle przy sytuacjach kryzysowych w jakimś komiksie ^^

Obrazek

Booog
Awatar użytkownika
Reputacja: 6
Shokugeki no Souma - Anime i jedzenie czyli jak połączyć dwie rzeczy które kochają tysiące żeby wyszło to smacznie.

Obrazek

"Anime opowiada o Soumie Yukihirze, którego największym marzeniem jest zostać kucharzem i prześcignąć na tym polu własnego ojca. Gdy jednak zamknięcie rodzinnej restauracji pozbawia go najprostszej metody na osiągnięcie tego celu, zapisuje się on do elitarnej kulinarnej placówki z poziomem wysokim na tyle, że absolwentami zostaje zaledwie 10% wszystkich uczniów. Czy Souma zdoła tam przetrwać?"

Sam opis z początku niezbyt mnie zachęcił, wydawało mi się, że anime będzie nudne. Ale już po pierwszym odcinku mój światopogląd się zmienił
Bardzo ładna kreska postaci i sam sposób gotowania był pokazany lepiej niż nie jedne walki w innych anime. Soundtrack był znakomicie dobrany i doskonale uzupełniał cały klimat serii.

Obrazek

Wszystko było by pięknie gdyby nie sceny z degustacją potraw, przesiąknięte ecchi =_= No cóż co kto lubi.

Obrazek

Postacie są świetne. Zresztą otrzymujemy ich ogromną różnorodność; od uczniów, absolwentów szkoły po nauczycieli.
Fabuła no cóż akcja rozgrywa się w szkole gastronomicznej wiec gotowanie jest wszystkim, dosłownie szkoła to istna dżungla gdzie jeśli nie sprostasz wyzwaniom skończysz jako pokarm dla innych.

Naprawdę polecam to anime nie tylko fanom jedzenia xD Humor, jedzenie, dobra grafika i muzyka, ciekawe postacie. Czego chcieć więcej :<3:

Obrazek

Nie jestem dobra w pisaniu recenzji lub w pisaniu czegokolwiek. Wiec wybaczcie, że jest tak krótko itd.

Future MILFgaardian
Awatar użytkownika
Reputacja: 35
Kolejne kilka animu do polecenia :)

Akatsuki no Yona

Obrazek

Ja w tym anime zakochałam się do tego stopnia, że doczytałam mangę, będąc załamaną, że wciąż nie ma drugiego sezonu. Mam nadzieję, że powstanie - to naprawdę sympatyczna animacja.

Obrazek

To głównie komedia z wieloma postaciami wprowadzanymi stopniowo. Każda na inny sposób zabawna i interesująca. Nieźle się uśmiałam. Jest jednak też ta druga strona, poważna, refleksyjna, smutna i filozoficzna. Całe anime opiera się chyba na jednej wielkiej rozkminie, czy zły jest naprawdę tym złym i wielkiej przemianie głównej bohaterki. Z niewiedzącej nic o świecie księżniczki zmienia się w niezłą wojowniczkę z gronem swoich przyjaciół, którzy skoczyliby za nią w ogień. No i ciągnie się za nią przeklęta miłość, czy to pomieszana z nienawiścią, czy z nieświadomością.

Obrazek

Anime jest dosyć lekkie, mimo poważnych wątków. Ale to nic mu nie ujmuje. Ukazuje w sposób miły dla oka legendy i kulturę azjatycką, muzyka jest wspaniała. Naprawdę według mnie warto obejrzeć :)

Akcja rozgrywa się w fikcyjnym królestwie Kouka, gdzie w zamku w stolicy żyje sobie cesarz wraz z córką. Księżniczka Yona wiedzie sobie szczęśliwe, pełne beztroski życie, otoczona zewsząd ochroną. Pewnego dnia ta złudna iluzja roztrzaskuje się na miliony kawałków, ale w jaki sposób, nie będę wam mówić, bo chociaż dzieje się to już w pierwszym odcinku, niezłe z tego zaskoczenie :) Poznając głównego sprawcę tego wydarzenia i obserwując go przez całe anime i nawet mangę, ma się wrażenie, że to zupełnie niemożliwe, że tak się stało.

Obrazek

Polecam z całego serduszka, postacie są kolorowe (dosłownie) i mają ciekawe historie, dla ich samych warto obejrzeć :)

Obrazek

Re: Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

Opis ogólny tego anime brzmi do bólu schematycznie i bardzo nieoryginalnie. Główny bohater Natsuki Subaru wychodząc ze sklepu nagle zostaje przeniesiony do obcego mu świata fantasy. Brzmi okropnie dziecinnie. Zostaje napadnięty przez lokalnych zbirów, po czym ratuje go srebrnowłosa pół-elfka z kotem duszkiem na ramieniu. Brzmi już naprawdę bez sensu.

Obrazek

Rzeczywistość jest jednak troszkę inna. Sama nie byłam przekonana, by oglądać dalej, ale jednak obejrzałam. I się nie zawiodłam. Natsuki Subaru pomaga białowłosej znaleźć złodzieja jej pieczęci. Podczas poszukiwań jednak pakuje się w jeszcze gorsze kłopoty. Gdy znajdują prawdopodobną kryjówkę złodziei, z zaskoczeniem odkrywa, że zostali zamordowani, po czym sam ginie i patrzy na śmierć swej towarzyszki.

Obrazek

I co, koniec? Nic bardziej mylnego. Natsuki Subaru wraca do momentu w którym został wezwany do tego świata. Potem wraca po raz kolejny i następny i wciąż tak samo. Ginie niezliczone ilości razy, raz w cierpieniach, raz we śnie, raz tracąc zmysły, a raz popełniając samobójstwo. Towarzyszą mu hektolitry krwi, królewskie wybory, zapach wiedźmy, demoniczne bliźniaczki i dres, w którym chodzi.

Obrazek

Mimo głupio wyglądającej otoczki to naprawdę ciekawe anime. Wciąż wypuszczane są kolejne odcinki. Polecam gorąco!

Obrazek

Ergo Proxy

A kolejne to coś a'la klasyka. Anime dosyć ciężkie i tylko w takich klimatach lubującym się polecam. Ja sama nie obejrzałam wszystkich odcinków, zwyczajnie muszę mieć na to humor. Fabuła jest strasznie skomplikowana, nie rozumiem do końca wszystkiego, ale mimo wszystko jest to coś, do czego chcę wrócić.

Świat to konkretne post apo. Ludzie żyją pod kopułą, nie znają świata na zewnątrz. Nie ma też czego znać, ponieważ nic tam nie ma i przeżycie jest ponoć niemożliwe. Towarzyszą im łudząco podobne do ludzi androidy, które nagle zaczynają być infekowane tajemniczym wirusem. Stają się wtedy agresywne, ich działania są niezrozumiałe i niebezpieczne dla ludzi.

Obrazek

Główną bohaterką jest Re-L Mayer, inspektor policji. Wnuczka władcy całej osady ludzi. Zaczyna interesować się sprawą wirusa, przez co staje się celem dla tajemniczej istoty zwanej Proxy. Nikt do końca nie wie, co to jest, ja sama po obejrzeniu większości odcinków także nie mogę tego stwierdzić. Właściwie do tej pory nie rozumiem co tam jest grane.

Obrazek

Fakt jest taki, że świat przedstawiony to ponurość całkowita, mroczny klimat i naprawdę ciężka atmosfera. Twórcy wiedzieli, jak wywrzeć takie wrażenie. Ponure krajobrazy, zaawansowane technologicznie miasto, tajemnice na każdym kroku, iluzje, złudzenia i kompletnie nie pasujące do siebie wydarzenia, których nijak nie da się od razu zrozumieć.

Obrazek

Oczywiście to, o czym piszę, jest ogromnym plusem, ale naprawdę trzeba mieć humor na takie rzeczy. Drugim plusem jest główna postać Re-L, oprócz tego, że fantastycznie wygląda, to jej silny i władczy charakter dodają jej uroku. Świat jest skomplikowany i tajemniczy, ale przez to też ciekawy i przyciągający.

I tę pozycję polecam cieplutko!

Future MILFgaardian
Awatar użytkownika
Reputacja: 35
Znowu ja? :D

Kimi no Na wa.
Właśnie jestem świeżo po seansie. Ja nic nie będę opisywać. To trzeba samemu zbadać. Widziałam miliony bardzo pozytywnych ocen, drugi milion widziałam tych negatywnych.
Moja ocena: duchowo pluskam się w swoich łzach. Serio. Gdyby nie to, że obok jest Daro, to wylałabym hektolitry łez xD Anime jest piękne w każdej dziedzinie. Wzruszające, ujmujące za serce. Ja zakochałam się w nim bez pamięci.

Może was tak nie poruszy, ale to nie zmienia faktu, że nawet za swoją fabułę jest godne obejrzenia. Polecam całym serduszkiem. Najlepsze ever. Serio.

Obrazek

Administrator
Awatar użytkownika
Reputacja: 21
Ooooo, zabierałem się do obejrzenia tego z Zombie. :D Widziałem gdzieś na jutubach rekomendację. :)
Dzięki za kolejny argument, by to obejrzeć. :D

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Strefa czasowa UTC+1godz.