Strefa czasowa UTC+1godz.

Dzisiaj jest 16 lip 2018, 04:06

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Galeria Rekomendacji (Mangi i Anime)
Administrator
Awatar użytkownika
Reputacja: 21
Na tym gifie jest raczej frustracja pokazana. xD
Miałem kiedyś Nanę obejrzeć, ale ktoś stracił zainteresowanie, a ja sam oglądać anime typu shojo na razie nie zamierzam. xD Może kiedyś, bo wiem jak to dobre jest i jak bardzo warto to obejrzeć, słyszałem o tym naprawdę dużo dobrego.

Future MILFgaardian
Awatar użytkownika
Reputacja: 35
Z tego co ostatnio czytałam shojo jest przeznaczone dla młodych dziewcząt i zazwyczaj kończy się dobrze. W takim razie nie pasuje to do Nany xD
Wikipedia mówi mi że to josei. Ale ja się na tym nie znam xD Do niedawna nie wiedziałam nawet co to znaczo te dziwne słówka :eek:

Administrator
Awatar użytkownika
Shojo jest ogółem przeznaczone dla młodych kobiet. Nie musi się kończyć dobrze. Tu masz wypisane wszystkie gatunki, do których zapisuje się Nana, w kolumnie po lewej. A wikipedia gunwo wie o anime. xD MAL to jedyna słuszna encyklopedia anime, do której odwołują się wszystkie portale o tej tematyce. :P

Future MILFgaardian
Awatar użytkownika
Okej, okej. Ja to początkująca jestem, więc wiesz :D Ale z tego co czytałam, właśnie wyłonił mi się obraz, że shojo to te anime jak np. Clannad, w którym żona mówiąc mężowi o tym, że chce zrobić dziecko, robi to jak dziewczynka w przedszkolu prosząca swoją sympatię o lizaka xD Oczywiście Clannad to arcydzieło, a ta "niewinność" to chyba jedna z wielu ogromnych zalet tego anime :)
A Nana właśnie taka nie jest. Więc pomyślałam sobie, że chyba jest jakiś podział między tym, co mogą oglądać zwyczajne nastolatki, dla których złapanie chłopaka za rękę to już szczyt (no, patrząc na dzisiejsze czasy, to chyba będą jakieś... no nie wiem. Dziewięciolatki?), a tym, gdzie są seksy i te nastolatki, o których wspomniałam, będą to oglądać z ogromnym z burakiem na twarzy, po czym wyłączą, bo się będą wstydzić, albo będą oglądać dalej i się zdemoralizują.

Administrator
Awatar użytkownika
Clannad to nie jest Shoujo! XDDD Czea, czo Ty pitolysz? xD
Clannad to drama + slices of life, a nie shoujo. xD Poznać to można chociażby po tym, że wszystko dzieje się z punktu widzenia bohatera, a nie bohaterki. Zazwyczaj to pierwszy krok do rozpoznania gatunku. :P

Ale ok, jesteś początkująca. Wybaczam, świeżaczku. :D

Future MILFgaardian
Awatar użytkownika
Ale ja nie pisałam że Clannad to shojo, tylko po prostu ten konkretny moment wpadł mi do głowy, jako przykład tego o co mi chodziło. :>

Administrator
Awatar użytkownika
No chyba że tak. :D
Dobra. Trzeba będzie przenieść ten spam do odpowiedniego tematu, jak już zrobię przemeblowanie w tym dziale. xD

Administrator
Awatar użytkownika
Jak wszyscy zainteresowani wiedzą, za dwa tygodnie pojawi się pierwszy odcinek serii Dragon Ball Super (Dragon Ball Chou).
Jak głoszą plotki, ma on mieć związek z filmami kinowymi Battle of Gods (Kami to Kami) oraz Resurrection of F (Fukkatsu no F).
Przy tej okazji powstało parę ciekawych mini-serii mang. :)

1. Dragon Ball Minus - historia jedno-rozdziałowa opowiadająca o tym, jak i dlaczego Goku został wysłany na Ziemię. Co prawda powstaje tu parę zgrzytów z odcinkiem Specjalnym Bardock, Ojciec Goku, ale nigdy nie było powiedziane, że jest to w 100% zamysł Akiry Toriyamy, mogła to być alternatywa, podobnie jak filmy kinowe (poza ostatnimi dwoma).

2. Dragon Ball Z: Resurrection/Rebirth of F - 3-rozdziałowa historia wprowadzająca do filmu kinowego o tej samej nazwie, najprawdopodobniej przedstawiająca po prostu początek tego filmu w wersji mangowej. Polecam, drugi i trzeci rozdział są zarąbiste! :D

3. Dragon Ball Super (Chou) - manga najprawdopodobniej przedstawiająca to co zobaczymy w anime, czyli coś dla niecierpliwych. :D Mnie osobiście bardzo się podoba, czuć bardzo humor i klimat Dragon Balla. :) Pojawia się w niej filmowy duet Beerusa i Whisa, więc tu potwierdzają się pogłoski o spójności z ostatnimi dwoma kinówkami.

Ciekawym faktem jest również to, że fabuła serii Chou może uczynić serię GT również alternatywą, jeśli tylko wydarzenia zawarte w nowej serii zaprzeczą faktom ustanowionym w serii GT. W sumie już wprowadzenie Super Saiyan God tego dokonało częściowo. :D

Future MILFgaardian
Awatar użytkownika
Dobra, mam kolejne anime do polecenia. Zaczęłyśmy oglądać je z przyjaciółką, byłyśmy nieźle naszpikowane sokiem pomarańczowym i przeżywałyśmy to jak nigdy.
Serio. Super anime.
Słyszałam, że jest dosyć dobrze oceniane i jest na szczytach list najnowszych anime. I w sumie słusznie.

Ogólnie rozchodzi się o pewnego chłopaka - Satoru, który tak jak spojrzeć, jest nieudacznikiem. Ale ma pewną umiejętność, która sprawia, że jest wyjątkowy.

Obrazek

Może cofać się w czasie - zazwyczaj tylko o kilka minut. Zazwyczaj też dzieje się to, wtedy gdy ma nastąpić jakaś tragedia. Chłopak wtedy temu zapobiega, często też sam w wyniku tego dostaje niezłego kopa od życia. W dupę. Takiego z kolczastego glana, czy coś.

Ale coś jest nie tak.

Obrazek

Z każdym odcinkiem odkrywa się coraz więcej, i jakby tego było mało, sam bohater odkrywa coraz więcej. Również w swojej pamięci. Wciąż coś jest nie tak jak powinno, wciąż coś zmienia się wtedy, kiedy nie trzeba, wciąż ma się taki "mind blown", bo nie ogarnia się, co właściwie się stało.

Satoru przypomina sobie pewną sprawę z dzieciństwa.

Obrazek

Dziewczynka, która chodziła do jego klasy, została zamordowana. Co więcej, sprawcą był jego przyjaciel, o wiele starszy, bardzo dziwny chłopak. W sumie nikt się nie zdziwił. Ale czy na pewno to on...?

Anime wciąż leci, odcinków wszystkich nie ma. Ja jestem na bieżąco i już nie mogę się doczekać następnego odcinka. Bo sprawy potem się komplikują - i w przeszłości i w teraźniejszości. Wszystko jest nie tak jak powinno i nikt nie wie, o co chodzi.

Obrazek

Wojownik
Awatar użytkownika
Reputacja: 36
Jakby co to anime nazywa się Boku dake ga Inai Machi xD Oglądam na bieżąco i potwierdzam że to kawał dobrego anime. Jedyne co mnie w nim denerwuje to główny bohater który zamiast uciekać się do prostych rozwiązań woli tworzyć misterne plany które pogarszają sprawę jeszcze bardziej (chociaż o tym przekonany sie w następnym odcinku xD)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.