Strefa czasowa UTC+1godz.

Dzisiaj jest 19 lip 2018, 18:04

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dziedzictwo Czarnobyla [temat techniczny]
Paladyn
Awatar użytkownika
Reputacja: 7
26 kwietnia. Rok 1986.
Dzień, który zmienił bieg historii. Dzień, po którym nic nie było już tak jak kiedyś.
O godzinie 1:23 w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej, w wyniku przegrzania reaktora, doszło do wybuchu wodoru, który był przyczyną pożaru oraz rozprzestrzenienia się substancji promieniotwórczych. Była to największa katastrofa w historii energetyki jądrowej i jedna z największych katastrof przemysłowych XX wieku. W wyniku awarii skażeniu promieniotwórczemu uległ obszar od 125 000 do 146 000 kilometrów kwadratowych terenu na pograniczu Białorusi, Ukrainy i Rosji, a wyemitowana z uszkodzonego reaktora chmura radioaktywna rozprzestrzeniła się po całej Europie. W efekcie skażenia ewakuowano i przesiedlono ponad 350 000 osób.
Wszystko to się stało w wyniku eksperymentu. Błąd. Błąd ludzki. Jednak to wszystko już było i już nie ma znaczenia, co o tym myślimy i co w tym względzie uczynimy. Jedyne co możemy zrobić, to żyć dalej.

DZIEDZICTWO CZARNOBYLA

To już koniec wstępu. Podobał się? W takim razie, zapraszam do wzięcia udziału w nowej forumowej sesji RPG, w klimatach gry S.T.A.L.K.E.R.
"Ale ja nigdy nie grałem w S.T.A.L.K.E.R.-a, nie wiem o co tu chodzi!"
Nie szkodzi! Fabuła i wydarzenia na sesji nie wiążą się ściśle z ową serią gier, ponadto dzieje się ona przed wydarzeniami z Czystego Nieba (rok 2011). Chcę również rzec, że sesja ta nie będzie wyżej wymienioną grą komputerową, "przekonwertowaną" na sesję. Nie zaprzeczam, będzie tu dużo zapożyczeń (jak chociażby bestiariusz czy niektóre frakcje) jednak w żadnym wypadku nie będzie to kalka ww. gry.
Charakterystyka sesji? Przede wszystkim - sandbox totalny. Robicie co chcecie. Wasze zamierzania są jedynie ograniczone Waszymi umiejętnościami i wyposażeniem. Każdy ze stalkerów przebywających w Strefie ma swój cel, do którego dąży i nie inaczej będzie z BG. Ponadto, sesja z założenia ma być realistyczna. Nie ma tutaj miejsca na sztuczne bohaterstwo, każdy musi chronić tutaj swój tyłek, gdyż Strefa (czyli obszar obejmujący ok. 30 km dookoła Elektrowni) jest obszarem bardzo nieprzyjaznym, nie tylko przez występujące tutaj w licznej liczbie anomalie i mutanty, ale również przez innych ludzi, niekoniecznie nastawionych do Twojej postaci przyjacielsko.

Jeśli jesteś zainteresowany, zapraszam do kolejnego rozdziału, opisującego proces tworzenia Karty Postaci.

TWORZENIE KARTY POSTACI

[align=center]Imię i nazwisko

Ponieważ Strefa znajduje się na terenie byłego ZSRR, większość ludzi przebywających tu to Rosjanie i Ukraińcy, choć nierzadko zdarza się spotkać tu jakiegoś obcokrajowca. Strona z imionami rosyjskimi oraz strona z imionami ukraińskimi, (dla tych, którzy znają cyrylicę). Nazwisk można łatwo poszukać w Google.

Ksywa

Stalkerzy często posługują się ksywkami, wiadomo: krócej i lepiej.

Narodowość

Ukrainiec lub Rosjanin, ponadto JEDEN gracz może stworzyć postać obcokrajowca (do wyboru: Anglik, Amerykanin, Fin, Francuz, Szwed).

Ponieważ Strefa jest obszarem niebezpiecznym najczęściej spotyka się tu ludzi w przedziale wiekowym 20-35 lat, choć zdarzają się wyjątki.

Wzrost i waga

Wedle uznania gracza.

Wygląd

Jak wyżej. Avatar nie jest wymagany, choć MG nie ma nic przeciwko używaniu takowego.

Historia

Życiorys bohatera do dnia dzisiejszego. Wiadomo - im bardziej szczegółowy, tym lepszy.

Motywacja

Już tłumaczę. Otóż, tutaj jest miejsce na napisanie, dlaczego BG postanowił wkroczyć do Strefy. Czy ma tutaj rodzinę? Czy uciekł tutaj przed prawem? A może szuka tutaj bogactw? To oczywiście tylko proste przykłady, każdy z Was może mieć dużo bardziej złożone motywy.

Los (frakcja)

Patrz niżej.[/align]

LOS

Na potrzeby sesji, każdy BG musi wybrać jeden z sześciu przygotowanych przez MG wątków początkowych, zwanych dalej losami. Każdy z nich jest poniżej opisany.

LOS 1W tym losie Twoja postać dopiero ma w zamiarze przedostać się do Strefy przez kordon wojska (postać zaczyna nie należąc do żadnej frakcji).
LOS 2
W tym losie Twoja postać wykonywała pewną misję, która niestety się nie udała, a sama postać została schwytana przez nieznanych osobników (postać zaczyna należąc do frakcji Najemnicy).
LOS 3
W tym losie Twoja postać wykonywała pewną misję, która niestety się nie udała, a sama postać została schwytana przez nieznanych osobników (postać zaczyna należąc do frakcji Stalkerzy).
LOS 4
W tym losie Twoja postać akurat odpoczywa w wiosce od niebezpieczeństw, grzejąc się przy cieplutkim ognisku (postać zaczyna należąc do frakcji Stalkerzy).
LOS 5
W tym losie Twoja postać jest w terenie, wykonując akurat misję (postać zaczyna należąc do frakcji Najemnicy).
LOS 6
W tym losie Twoja postać (która jest żołnierzem armii ukraińskiej) pilnuje wjazdu na terytorium Strefy (postać zaczyna należąc do frakcji Wojskowi).

Jeśli stworzyłeś już Kartę Postaci, koniecznie wyślij mi ją w Prywatnej Wiadomości. NIE wstawiaj jej do tematu technicznego.

EDIT: Jeszcze jedna mała rzecz: sesja została tak sprytnie zaprojektowana, że gracz w nią może niemal każda liczba graczy. Dlatego przyjmę każdego, kto zechce spróbować swych sił tutaj :)

Tytuł:
Arcylisz
Awatar użytkownika
Reputacja: 14
To ja się zgłoszę.
uwielbiam klimaty postapokaliptyczne. ;)
KP już wysłane. ;)

Tytuł:
Paladyn
Awatar użytkownika
Reputacja: 15
Ja wchodzę w ciemno :D Grałem w S.T.A.L.K.E.R.-y, więc ogarniam uniwersum :D Ciekaw jestem na czym polega te sprytne zaplanowanie sesji ;)

KP dostaniesz już dziś :D

3 RULES OF MOUNTAINEERING

Tytuł:
Paladyn
Awatar użytkownika
Reputacja: -2
Rany, chcę.
Niby zaraz wakacje, rozesłałam cefałki, diabli wiedzą, jak będzie z czasem, ale S.T.A.L.K.E.R. jest zbyt dobry, bym mogła zrezygnować.

Tytuł:
Obywatel
Awatar użytkownika
Reputacja: 0
Dzięki Ci wielkie za tę sesję, w Stalkera jeszcze jakimś cudem nie grałem, ale takie klimaty bardzo lubię.

Tytuł:
Paladyn
Awatar użytkownika
Mephale - nawet jeśli nie będziesz miała bardzo dużo czasu, to naprawdę nie szkodzi, wystarczy że odpiszesz choćby raz na tydzień. Wszystko to dzięki "sprytnemu" rozplanowaniu sesji. Tak więc, zapraszam serdecznie :)

No, no ludzie, nie spodziewałem się, że w ciągu mniej niż jednej doby otrzymam cztery KP. Ładny wynik :D
Chciałbym również rzec, że Losy 4 i 5 zostały już dwukrotnie wykorzystane. Aby uniknąć wtórności, kolejni BG mają do wyboru tylko Losy 1, 2, 3 i 6. Może nie brzmią zbyt sympatycznie, ale zapewniam - żaden z nich nie jest trudniejszy ani łatwiejszy od reszty.
Ponadto, myślę że im większa różnorodność, tym będzie ciekawiej na sesji, nieprawdaż? ;)

Tytuł:
Paladyn
Awatar użytkownika
Reputacja: -2
Ej, a obrazisz się, jeśli KP Ci wyślę dopiero jakoś w łikęd, ew. poniedziałek?

Tytuł:
Paladyn
Awatar użytkownika
Absolutnie. I tak planuję rozpocząć najwcześniej w przyszłą sobotę, więc masz jeszcze dużo czasu. :)

Tytuł:
Rycerz
Reputacja: 10
Ja też chcę! Kiedyś pisałeś o tej sesji na CB. Już wtedy pomyślałem sobie, że chętnie bym zagrał. Zdania nie zmieniłem, bo to w końcu STALKER. :)

A... I mam jeszcze pytanie. Obcokrajowca może stworzyć tylko jeden gracz. A skąd mam wiedzieć, czy ktoś aby już takowego nie wymyślił?

Tytuł:
Administrator
Awatar użytkownika
Reputacja: 21
*patrzy na zegarek*
Coś się Dragoneon spóźnia. To wstąpię jednak tutaj. :p Może do niego też dołączę, ale ta sesja ma pierwszeństwo zatem.

Jak odpiszę u siebie, to ogarnę ocb. ;)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.