Strefa czasowa UTC+1godz.

Dzisiaj jest 23 lip 2018, 07:13

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nowy wspaniały świat [temat techniczny]
Future MILFgaardian
Awatar użytkownika
Reputacja: 35
NOWY WSPANIAŁY ŚWIAT

Żyjecie w małym fikcyjnym państwie Meria, położonym mniej więcej w środkowej części Europy. Władzę w nim sprawuje rycerski Zakon św. Ducha z Wielkim Mistrzem na czele. Akcja rozgrywa się w niewielkiej wiosce Beriask, w której mieszkacie od urodzenia lub przez większą część waszego życia. Czas akcji to 1550 rok - rozkwitająca epoka renesansu. Mimo tego miejscowość pogrążona jest nadal w ideałach średniowiecznych i niechęci do jakichkolwiek zmian. Nie wiecie kim był Leonardo da Vinci, myślicie, że Ziemia jest centrum wszechświata, a Ameryka brzmi dla was jak nazwa jakiegoś pogańskiego bóstwa. Wszystkie pogłoski na temat otaczającego wasze państwo świata nie interesują was. Jednym słowem – typowa średniowieczna wioska. Większość z jej mieszkańców nie umie czytać i pisać, tylko nieliczni dostąpili zaszczytu edukacji. Nieopodal waszej wioski znajduje się mały klasztor rycerzy, nad którym władzę (i nad całą miejscowością) ma Mistrz Jarmil von Lauber. Niedaleko obok jeziora znajduje się także posiadłość podstarzałej szlachcianki - Janonny Trannyth.
Otacza was gęsty las, w których czai się mnóstwo zwierzyny, głównie jeleni, stąd nazwano go Jelenim Lasem. Wszyscy żyją w jako takiej zgodzie, nikt nadmiernie nie narzeka na swoje życie, ci, którzy mogą pracują, by nakarmić swoje rodziny. Jest spokojnie i nikt nie zakłóca harmonii wioski Beriask. Aż do pewnego dnia.
Wy, gracze, jesteście jednymi z szanowanych mieszkańców wioski. Niektórzy z was mogą być wykształceni, lub też nie, ale ogółem w powszechnej opinii nie wyróżniacie się niczym szczególnym (co nie znaczy, że naprawdę różnić się nie możecie).

Co powinno znaleźć się w waszej Karcie Postaci?
Po pierwsze – imię i nazwisko. Może być przydomek lub pseudonim.
Po drugie – wygląd. Możecie znaleźć lub sami stworzyć avatary, co byłoby wskazane, bo jak są obrazki to ładniej wygląda :D
Po trzecie – historia waszej postaci. Wolałabym, gdyby była obszerna i szczegółowa. Pochodzenie, wiek, rodzina, wykonywany zawód, wydarzenia traumatyczne lub szczęśliwe, które wpłynęły na waszą osobowość i zachowanie itp. itd.
Po czwarte – charakter, osobowość, zachowanie i znaki szczególne i takie tam... Co tylko chcielibyście dodać do waszej postaci. :D
Po piąte – ogólnie lub szczegółowo opiszcie wasze poglądy i sposób myślenia, postrzegania świata. Ważniejsze jednak od opisywania tego jest to, żebyście się tych poglądów twardo trzymali podczas sesji.

To co wyżej wysyłacie do mnie. Robicie także drugi opis waszej postaci, który zamieszczacie na stronie technicznej. W niej opisujecie tylko to, co chcecie, żeby wiedziały o was inne postacie. A coś muszą widzieć, jeśli mieszkacie w tej samej miejscowości :)

Jeśli macie jakieś pytania, to proszę, pytajcie. Bo ja pewnie o czymś zapomniałam, jak zwykle :D A nic innego nie przychodzi mi do głowy...

Tytuł:
Srebrny Rycerz
Awatar użytkownika
Reputacja: 0
Nowy wspaniały świat - jak mapka z Heroes 3. :)
Powodzenia w sesji, chociaż - kto wie - może mi coś odpali i wyślę KP? :D

Tytuł:
Paladyn
Awatar użytkownika
Reputacja: 7
Ja wbijam, tylko nie wiem za bardzo kiedy będę miał jakiś koncept na KP. Myślę, że do końca tygodnia się wyrobię. :)

Tytuł:
Future MILFgaardian
Awatar użytkownika
Nowy wspaniały świat to inspiracja z książki Aldousa Huxleya xD A o Heroes 3 to nawet nie wiedziałam, że tam taka mapka jest...
Kol, jesteś mile widziany tutaj :D
Metal, nie musisz się spieszyć, ja sama nie grzeszę pośpiechem :D

Tytuł:
Zegarmistrz
Awatar użytkownika
Reputacja: 10
Masz mój miecz :D Ale nie wiem również, kiedy KP ogarnę, bo jednak trzeba się trochę wysilić, żeby się przestawić na średniowiecznego człeka i dobrze go opisać (czego Twoja sesja wymaga :D).
Ale jak mi co wpadnie do głowy, to napiszę :D

Tytuł:
Arcylisz
Awatar użytkownika
Reputacja: 14
No, może być ciekawie. :D Ale czy się zgłoszę, to zobaczymy... :D:D Bo nie wiem, czy ogarnę udział w trzech sesjach naraz. :D Ale jakby co, to dam znać. :)

Tytuł:
Paladyn
Awatar użytkownika
Reputacja: 15
No ja się deklarowałem... a KP dostaniesz, jakoś tak niedługo. Na bank będę się nudził, więc wykorzystam czas na zrobienie KP :D

3 RULES OF MOUNTAINEERING

Tytuł:
Igor
Awatar użytkownika
Reputacja: 7
A ja zobaczę jak będzie u mnie z czasem. Na początku pałałem entuzjazmem, ale widząc, że np. od 4 dni nie wchodziłem w ogóle na internet, może być krucho jeśli będzie taka tendencja. Dlatego jeśli będzie KP to Ci ją po prostu wyślę, tak jak reszta, do końca tygodnia. Bo zapowiada się fajnie i nie chciałbym, by mnie to ominęło, ale nie chcę spowalniać sesji jeśli nie będę w stanie odpisywać choćby co drugi dzień.

"Bez pożegnania nie ma rozstania, jest tylko zmowa milczenia."

Tytuł:
Wojownik
Awatar użytkownika
Reputacja: 1
Piszę się. :D
Z KP tak samo jak reszta, chyba, że będzie więcej czasu, bo mam kilka lektur do ogarnięcia.

Tytuł:
Future MILFgaardian
Awatar użytkownika
Spokojnie, w tej sesji czas nie ma większego znaczenia, więc się nie denerwujcie. Ja jestem cierpliwa :)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.