Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Dzisiaj jest 21 paź 2017, 01:28

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 229 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: W jaką grę grałeś ostatnio lub zamierzasz niedługo zagrać?
Administrator
Awatar użytkownika
Reputacja: 21
Olimpiada, aż mi się Japan World Cup 1-3 przypomniały. xD
No, Everybody's Gone to the Rapture ukończone. :D
Bardzo ciekawe, mimo tak małych możliwości interakcji gra bardzo wciągająca i miejscami niesamowicie przejmująca.
Nie nagracie się, w grze nie ma żadnych przedmiotów do podniesienia, można jedynie odtwarzać audycje radiowe, rozmowy telefoniczne i wspomnienia. Ale mimo to gra jest warta przejścia, zapewnia bardzo bogate doświadczenia. :)

Rycerz
Awatar użytkownika
Reputacja: 20
Nie będę mówić o tym, że dość regularnie pogrywam sobie w osu! i SIMS3. Czas powiedzieć co nieco o innych grach, gdyż Desieł uznał, że czas wracać do giercowania (bo przecież po co pisać pracę dyplomową... xD).

Gry, w które grałam jakiś czas temu:
1. GRID
Nie ma to jak wygrać symulator wyścigów na loterii u kumpla w osu!. Nie ma tu za dużo do gadania - jesteśmy sobie początkującymi rajdowcami i musimy jakoś zebrać hajsik na bryczki, by móc jakoś rozwijać swoją karierę. Oczywiście od samego początku możemy grać jako wynajęci kierowcy do konkretnych wyścigów, więc o zbieranie hajsu nie ma się co martwić.
Obrazek
Sam wygląd i realizm w tej grze jest jak najbardziej na poziomie. Każda możliwa stłuczka powoduje nie tylko wgniecenia na masce, ale również uszkodzenia wewnętrzne. Jednak lepiej uważać na to jak się jeździ, bo jednak jak się straci kółko to ciężko dojechać do mety ;P Mimo wszystko wiadomo, że nie od razu Rzym zbudowano. Jest opcja cofnięcia danego wydarzenia o kilka sekund wstecz, dzięki czemu w dany zakręt można wjechać bez ponownego uszkodzenia pojazdu. Mimo wszystko ta "moc" również ma swoje limity, co jest plusem. Inaczej byłoby to zbyt proste.
Obrazek
W zasadzie grę mogę polecić każdemu, kto lubi poświęcić czas na "mniej wymagające" produkcje. Poza tym z pewnością uszczęśliwi niektórych fakt, że gra działa dość płynnie przy sterowaniu padem do PS3 albo Xboxa. No bo jak to tak... wyścigówki na klawiaturze?
Ocena ogólna: 9/10
Obrazek

2. Omikron - The Nomad Soul
Gra dość stara, rozdawana za darmo (David Bowie umarł, to trzeba reklamować rzeczy z nim związane. Tak, ścieżka dźwiękowa do tej gry jest stworzona właśnie przez tego artystę) więc trzeba było skorzystać. Już na sam start gry pojawia nam się pewien bohater i pyta nas o to, czy zechcemy oddać swoją dużę w jego ciało, by móc rozwiązać zagadkę.
Obrazek
Pod względem grafiki oczywiście nie ma się co czepiać, w końcu nie jest to najnowsza produkcja. Mimo wszystko jak na rocznik 2000 (jeśli dobrze pamiętam) to gra prezentuje się całkiem ok. Jest sporo miejsc, do których możemy swobodnie wchodzić, a kolejność pojawiania się w różnych miejscach jest dość istotna. Niestety tryb blondynki mi się aktywował i pogubiłam się w fabule, przez co do tej pory nie ukończyłam w pełni tej gry.
Obrazek
W zasadzie nie mogę powiedzieć, że tej gry nie polecam. Nie mogę jej jako tako skrytykować. Ma dobrą ścieżkę dźwiękową, którą miło mi się słuchało nawet po odinstalowaniu gry, a fabuła jest ciekawa i zagadkowa. Kilka tajemniczych osób, niewyjaśnionych zdarzeń i sam fakt funkcjonowania dziwnego systemu politycznego. To coś, co może zaciekawić niejedną osobę.
Ocena ogólna: 6/10
Obrazek

3. Pixel Puzzles: UndeadZ
Kolejna gra zdobyta za darmo. Czy naprawdę mam mówić na czym polegają PUZZLE? Tak, układamy małe kawałeczki układanki ze sobą, tworząc jeden spójny obrazek. Gratuluję. Mimo wszystko co Wy na to, by w trakcie układania zaczęły Was atakować zombiaki? Robi się ciekawie? Też tak uważam. Dlatego właśnie ta gra mnie zainteresowała i wylądowała na dysku.
Obrazek
Obrazki, które musimy układać oczywiście są również na swój sposób związane z tematyką zombiaków, więc wczuwamy się w te puzzle na maxa. Nie dość, że układamy zombiaka, to jeszcze zabijamy takie małe dziady chodzące po dolnej części ekranu. Oczywiście dobrze będzie jak najszybciej układać, ponieważ w niektórych puzzlach ukryta jest waluta, za którą dokupić możemy amunicję i granaty. Bez tego może być z nami krucho.
Obrazek
Poświęciłam na tę grę 11 godzin mojego życia. Zapytacie pewnie jak można tyle czasu siedzieć przy puzzlach. Odpowiedź jest prosta - achievementy. 34 osiągnięcia do zdobycia, z czego niektórych z nich do tej pory nie udało mi się zdobyć. Przecież już na sam start w menu głównym możemy się naparzać z zombiakami, a jak najdłuższe przetrwanie oraz jak największa liczba zabójstw da nam szansę na wygraną. Niestety mój rekord to 6 minut i 250 zombiaków, a osiągnięcia za to nie ma.
Ocena ogólna: 5/10
Obrazek

A z takich małych planów na przyszłość to cóż... zainstalowałam sobie Game of Throne - A Telltale Game Series (wszystkie 6 sezonów!) oraz Realms of the Haunting. Zobaczymy co z tego wyjdzie ^^

Rycerz
Awatar użytkownika
Po dwóch miesiącach czas na kolejną rozpiskę gierców :3

Ostatnie 3 gry, w jakie grał Desieł:

1. SpeedRunners
Darmowy weekend z grą, która nie ma zbyt wysokich wymagań (nawet mój złomek pociągnął to na ŚREDNICH ustawieniach) i nie ma zbyt rozbudowanej fabuły. Mamy sobie kilkoro fantastycznych bohaterów, którzy... ścigają się na śmierć i życie po konkretnych torach. Liczy się szybkość, zwinność i pomysłowość w dobieraniu odpowiedniej trasy do naszych umiejętności.

Obrazek

Szczerze widząc screeny na Steamie mało mnie ta gra nakłaniała do siebie. Takie byle co. Aczkolwiek jak już zdecydowałam się zainstalować i zagrać to... no wciąga. Nawet jeśli Story Mode na jednym z poziomów trudności jesteśmy przejść w całości w ciągu maksymalnie godziny, to jednak dużo frajdy daje nam również rywalizacja w trybie multiplayer.

Obrazek

Podsumowując SpeedRunners to dobra, mało wymagająca (sprzętowo i skillowo względem gracza) gra, która pozwala nam na miłe spędzenie wieczorów. Podejrzewam, że gdybym miała tyle hajsu ile jest potrzebne do jej zakupu, to już od dawna byłaby w mojej bibliotece Steam, bo jednak to coś, co ZAWSZE może się przydać.
Ocena ogólna: 8,5/10
Obrazek

2. Game of Throne - Telltale Series
Tak. Jakoś tak wyszło, że w końcu udało mi się przejść wszystkie 6 części Gry o Tron. Jak na osobę, która NIGDY z uniwersum Pieśni Lodu i Ognia nie miała styczności mogę uznać, że ta gra jest BARDZO DOBRA. Z ręką na sercu mogę powiedzieć, że spędziłam na niej ponad 16h, co jak na mało wymagającą grę wydaje mi się sporo.

Obrazek

Historia jest spin-offem do głównej serii, pokrywając się mimo wszystko z kilkoma akcjami z serialu. Jesteśmy rodem opiekującym się Żelaznymi Drzewami i musimy dbać o to, by ród się utrzymał w toku spisków i wojen. Jak to wyjdzie zależy tylko i wyłącznie od naszych decyzji, gdyż to one decydują o życiu i śmierci bohaterów (głównie śmierci...).

Obrazek

Powiem tak. Grę na milion procent polecam. Soundtrack jest odjebany perdekcyjnie, bohaterowie są różni, przez co musimy szybko przestawić swój tok myślenia. Dodatkowo sam fakt tony spisków i mindfucków jeszcze bardziej wciąga. Dzięki tej grze zdecydowałam się ruszyć główną sagę. Więc to już jest chyba pewien sukces?
Ocena ogólna: 10/10
Obrazek

3. Senran Kagura: Bon Apetit
Dzięki uprzejmości szanownego mego przyjaciela Jezusa miałam okazję pograć sobie w tę grę. Jest to spin-off od oficjalnej fabuły gry Senran Kagura. Gra rytmiczna, w której to od naszego wyczucia zależy, która z dziewczynek "shinobi" wygra... turniej kucharski. Niby nic specjalnego, dopóki przegrana nie jest rozbierana.

Obrazek

Jak widać fabuła nie jest jakoś specjalnie wciągająca, ale dla maniaka gier rytmicznych to jest to coś, przy czym nie mogę przejść obojętnie. Irytujący jest fakt, że przeskok między poziomem Normal a Hard jest kosmiczny. Normal jest za łatwy, Hard za ciężki. Aczkolwiek podejrzewam, że to jedynie motywacja do ćwiczeń.

Obrazek

Seria jest na tyle śmiechowa, że dobrze się w nią gra w towarzystwie znajomych. Nie ma to jak oceniać cycki i typować swoje ulubione waifu. Oczywiście przy sporej cześci rozgrywek jesteśmy w stanie odblokować dodatkowe stroje, bieliznę i dodatki, więc to kolejny powód do zabawy. W końcu niektórzy chcieli od zawsze mieć swoją loli-meido.
Ocena ogólna: 6/10
Obrazek

Administrator
Awatar użytkownika
Ja z kolei przeszedłem ostatnio Until Dawn.

Obrazek

Gra bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła, parę razy nawet wystraszyła (może ze 3, ale o dziwo trudno mnie wystraszyć).
Pozornie gra opowiada o grupce nastolatków, która rok po tragicznym wypadku wraca na miejsce wydarzeń, by puścić wszystko w niepamięć? Pożegnać zmarłych? Sam już nie jestem pewien, ale wszystkich na miejscu zbiera brat zmarłych, bo najwyraźniej nie przeżyłby, gdyby coroczna impreza nagle została porzucona.

W sumie tak faktycznie się dzieje (w sensie, wszystko co napisałem po "pozornie"), a pozornie dlatego, że to w co oni wierzą, to tylko wierzchołek góry łajna, w jakie się wpakowali. :D

Iiiiiiiii tu zaczynają się spoilery tak do połowy gry, resztę ogarnijcie sami, bo warto. :trololo:

Rok po śmierci dwóch sióstr, Hannah i Beth, które umierają w prologu co byśmy nie zrobili, zebranych zaczyna prześladować (znów pozornie) ten sam morderca.
Od naszych decyzji zależy czy i kto zginie. Jak okazuje się później, akcja z mordercą to chory prank Josha, który chciał się odegrać na zebranych. A za co? Otóż za sprowokowanie jego sióstr do puszczenia się w las i dokonania tam przy okazji żywota.
Tylko, że to nie wszystko.
Jeśli ktoś zginął, okazuje się, że Josh nie miał z tym nic wspólnego.
I tu zaczyna się robić jeszcze ciekawiej. :D

Ale to już mam nadzieję sami się przekonacie. :)
Ja grę bardzo polecam i jeśli się skusicie, życzę miłej gry. :D
Until Dawn można przejść w jeden dzień jak się postaracie, a można go rozłożyć na tydzień grając dziennie po rozdziale. :)

Rycerz
Awatar użytkownika
Kolejna gra, którą będę musiała przejść jak będę u Ciebie xD

Srebrny Rycerz
Awatar użytkownika
Reputacja: 0
Pewna znajoma nakłoniła mnie do spróbowania starych gier o Pokemonach (emulator niestety, choć planuję kupno 3ds'a) ale z wyzwaniem Nuzlocke (gdy pokemon pada w walce, trzeba go wypuścić, należy nazwać każdego pokemońca oraz parę dodatkowych zasad, można to wygooglować) i powiem czasami trzeba się nagłówkować zanim się ogarnie co i jak.
Do tego, klasycznie, moje główne uzależnienie czyli Guild Wars 2. Polecam, zwłaszcza, że niedługo wychodzi nowy dodatek Path of Fire. A i jakby ktoś do mnie zagadał to mogę załatwić jeden klucz i jedno konto (dostałem klucz jak rozdawali na streamie a konto to kolegi, który zaczął, ale nie może już grać) do poprzedniego dodatku, Hearts of Thorns, który odblokowuje wszystko, co będzie obecne w grze do 21 września (22 wychodzi nowy dodatek, więc nowe mapy nie będą dostępne póki się ich nie kupi z dodatkiem, ale podstawka + HOT ma wg mnie wystarczająco dużo do roboty ^^).

No, to chyba wszystko (oprócz Bioshocka Infinite, którego przechodzę sobie w wolnych chwilach na poziomie trudności 1999, ale to z rzadka, bo wymaga nerwów :D).

Administrator
Awatar użytkownika
Przyznam, że ciągnęło mnie kiedyś do Guild Warsa, bo zapowiada się ekstra, ale niestety zarzuciłem MMO i już raczej do nich nie wrócę, a przynajmniej nie za szybko. :p

Ja gram dalej na GameBoy'u w Pokemon Blue, ale też planuje kiedyś kupno 3DSa. :D

Deśś, zapraszam, chociaż nawet jak się nie skusisz na zaproszenie, to niedługo będzie wystarczyło wyjść na korytarz, do salonu i przechodzisz. xd

Srebrny Rycerz
Awatar użytkownika
Reputacja: 19
Ostatnio wróciłem do Heroes of Might and Magic III i stwierdzam, że pomimo upływu lat grywalność wcale się nie zestarzała.

Jak macie ochotę możemy sobie zrobić w weekend małą potyczkę.

Administrator
Awatar użytkownika
Nie pogardziłbym, ale żałuję że nie widziałem tego posta przed powrotem z rodzinnych stron, bo HOM&MIII niestety nie mam przy sobie. ^^'
Tak samo w Diablo II bym pograł z Wami. :D

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 229 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]