Strefa czasowa UTC+1godz.

Dzisiaj jest 21 lut 2018, 10:10

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Oldschool] Wspominki z dzieciństwa
Srebrny Rycerz
Reputacja: 10
Lecimy dalej. Tym razem dwie gry, choć to jeszcze nie koniec.

Sacred
Obrazek

Jedyny hack'n'slash, który przyciągnął mnie na długo. Zanudziło mnie Diablo, zanudził mnie Torchlight, a w Sacred mógłbym pocinać godzinami.
Różnorodne klasy, tony sprzętu, ogromny świat, fajne skille (a możliwość łączenia ich w serie i zapisywania jako oddzielna umiejętność - coś genialnego), interesujące lore i znośna fabuła. Dodać do tego fajne animacje walki i widoczne obrażenia przeciwników (zadając ostatni cios można było często odrąbać komuś głowę czy rękę, no i strzały, które ZOSTAJĄ W CIELE PRZECIWNIKA KIEDY DO NIEGO STRZELIMY!!!11!!1!). Jestem pewny, że dla kogoś, kto teraz zagra w Sacred, gra okaże się co najwyżej "całkiem dobra". Ale ja wielbię ją całym sercem. xD

Disciples 2
Obrazek

Gra, która według mnie mechaniką i klimatem bije na głowę Hirołsy. No, może pomijając walkę.
Co mi się spodobało w Disciples, a czego nie dał mi Heroes? Na pewno wspomniany klimat. Brutalne, pełnokrwiste dark fantasy. Design jednostek, mapy i lokacji, stylistyka interfejsu, podkręcająca klimat świetna muzyka, portrety bohaterów i jednostek... Można by wymieniać każdy element gry po kolei. W skrócie: zarąbisty klimat.
Mechanika przekonała mnie do siebie o wiele bardziej niż Heroes. Opowiem w skrócie, jak to wyglądało. Każda frakcja miała swoje miasto-stolicę. Dookoła stolicy był zaznaczony nasz teren, który powiększał się z tury na turę w każdą stronę. Na mapie porozmieszczane były miejsca wydobywania surowców (złoto i kilka rodzajów many). Kiedy miejsce wydobycia znalazło się na naszej ziemi, co turę mieliśmy dodatkowy przypływ danego surowca. Dobrze widać to na powyższym screenie, gdzie ta czarna ziemia to właśnie teren frakcji. Była także możliwość ręcznego powiększania granic poprzez wbijanie rózg odpowiednią postacią, ale nie będę się już zagłębiał. Aha, i była także opcja przejmowania i rozbudowywania pomniejszych miast, w przeciwieństwie do HoMM, gdzie była jedynie stolica.
Po co to piszę? Ano po to, że ktoś może być ciekaw, dlaczegóż to bardziej spodobał mi się Disciples. Po prostu zastosowana tu stylistyka i mechanika bardziej do mnie przemawia niż Hirołsy, a opis powyżej miał na celu zobrazowanie tych różnic. Albo to po prostu kwestia tego, że w H3 zagrałem dopiero niedawno, a w Disciples nawalałem już lata temu. xD Choć i bez tej kwestii D2 jest co najmniej grą dobrą. A na pewno lepszą od HoMM. :trololo:

PS: Teraz zobaczyłem, że miałem problemy z przelaniem moich myśli na ekran, zbyt późno to pisałem. xD Mam jednak nadzieję, że zrozumiecie ten bełkot, a ja ominę jakichś większych błędów.

To ten, CDN

Srebrny Rycerz
*patrzy na post powyżej* No cóż... Dobra, niech już zostanie jak jest. xD

Fahrenheit
Obrazek
Pamiętam jak dziś to duże pudło z tajemniczą okładką, które dostałem kiedyś na gwiazdkę. Gra będąca połączeniem interaktywnego filmu, thrillera i przygodówki. Byłem wtedy w szoku, jak filmowa może być gra. Klimat, fabuła, mechanizm zdrowia psychicznego bohatera - to wszystko sprawia, że warto zagrać nawet dziś.

Space Rangers 2: Rebelia
Obrazek
Tutaj zastanawiałem się, jakiego screena dać pod tytułem. Produkcja to jest bowiem połączeniem kilku różnych gatunków: RPG, space sima, RTS, a nawet... paragrafówki. Na nudę nie można więc było narzekać, bo różnorodność zdecydowanie była. Swoboda rozgrywki (można być piratem, handlarzem, korsarzem - pełna dowolność), turowy system walki, muzyka... Kosmiczny sandbox na długie godziny.

CDN

Administrator
Awatar użytkownika
Reputacja: 21
Może jednak wolę Heroesów (choć w Disciples nie grałem i nie zagram z braku czasu xD), ale widać podobny gust. :D A w Fahrka chciałem zagrać zawsze, ale nigdy nie chciało mi się ku temu dążyć, nie wiem czemu... xD

Administrator
Awatar użytkownika
Może jednak wolę Heroesów (choć w Disciples nie grałem i nie zagram z braku czasu xD), ale widać podobny gust. :D A w Fahrka chciałem zagrać zawsze, ale nigdy nie chciało mi się ku temu dążyć, nie wiem czemu... xD

A teraz dla zainteresowanych niemała ciekawostka! :D
Na tej stronie:

http://www.retrouprising.com/

...możecie zagrać w masę klasycznych gier. :) Jedynym wymogiem jest przeglądarka Firefox lub Inter... Jedynym wymogiem jest przeglądarka Firefox. :D

Smacznego! ;)

Zegarmistrz
Awatar użytkownika
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...! @.@ Moja ulubiona gra sprzed telewizyjnego ekranu!! <3

http://www.retrouprising.com/arcade.php ... ameid=4529

Grał ktoś? :D

Administrator
Awatar użytkownika
O kurcze. Powiem Ci, że nie kojarzę. :D Ale cieszę się, że pomogłem Ci ją odnaleźć. :D

Tytuł: Re: [Oldschool] Wspominki z dzieciństwa i klasyki, które z dumą niedawno ukończyliśmy
Administrator
Awatar użytkownika
Jak widzicie, przemianowałem ten temat.
Zatem, jeśli niedawno przeszliście jakiegoś oldschoolowego klasyka i jesteście z tego dumni, lub chcecie się pożalić, to piszcie śmiało. :D

Brex, tu możesz nam opowiedzieć o Spyro, jakie są Twoje wrażenia z nim związane.

I tak btw, myślę że Farenheit już się nie zalicza do takiego oldschoolu o jakim tu myślimy. :P
Fakt, jest stara, ale nie jest takim oldschoolem jak gry na pegasusa czy na PSOne. Myślę, że powinniśmy się ograniczyć do czasów PSOne właśnie, a te które zaczęły wychodzić gdy pojawiło się PS2 już sobie darować dla tego tematu. :P
Pozdrawiam,
Gamer Dragu :D

Tytuł: Re: [Oldschool] Wspominki z dzieciństwa i klasyki, które z dumą niedawno ukończyliśmy
Rycerz
Awatar użytkownika
Reputacja: 20
O muj borze Spyro na PSOne to było cudo, od którego dziewięcio/dziesięciolatek taki jak ja nie mógł się oderwać. Kolorowa kraina, fioletowy smok (taki uroczy!), sporo misji do spełnienia...

...chyba zacznę znów kupować płytki, wypalać gry na PSOne i ciupać na moim antyku (o ile laser mu nie padł całkowicie).

Srebrny Rycerz
Cytuj:
I tak btw, myślę że Farenheit już się nie zalicza do takiego oldschoolu o jakim tu myślimy. :P
Fakt, jest stara, ale nie jest takim oldschoolem jak gry na pegasusa czy na PSOne. Myślę, że powinniśmy się ograniczyć do czasów PSOne właśnie, a te które zaczęły wychodzić gdy pojawiło się PS2 już sobie darować dla tego tematu. :P

Czekaj, niech no sobie przypomnę nazwę tematu... Jak to było? "[Oldschool] Wspominki z dzieciństwa i klasyki, które z dumą niedawno ukończyliśmy"
Grałem w Fahrenheita w dzieciństwie i to jedna z gier, które zapamiętałem z tamtego okresu mojego życia. Więc chyba jedna się zalicza do tego tematu? :p Chyba że coś źle zrozumiałem. :p

:D

A, Spyro już w dużym skrócie opisywałem wcześniej w tym temacie. :D

Rycerz
Awatar użytkownika
Reputacja: 20
PS2 w zasadzie jest już antykiem, więc powinno się wliczać. Patrząc w sklepach już nie znajdzie się nawet klasyków na tą platformę, trzeba szukać po specjalnych sklepach a'la "Świat Gier".

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.