Strefa czasowa UTC+1godz.

Dzisiaj jest 19 lip 2018, 18:15

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Srebrny Rycerz
Awatar użytkownika
Reputacja: 0
Krzyżacy... Znów jest gdzie ich wykańczać :D
Karcianki są fajne, bo... są. Zawsze można się pochwalić "wow, wylosowałem kartę z Wiedźminem!" :D A planszówki... Wciągają... I to tak, że gdy już nie widać planszy, bo jest za ciemno, to sobie uświadamiasz, że trzeba się oderwać na te pół metra i zapalić światło. Albo pójść po świece :D

Tytuł:
Arcylisz
Awatar użytkownika
Reputacja: 14
Odświeżamy....

Obrazek

Obrazek

Gra detektywistyczna z prostymi zasadami, jednak ze skomplikowaną rozgrywką. Gracze wcielają się w jedne z sześciu postaci. Wiadomo, że jedna z nich zabiła. Nie wiadomo jednak która, czym i gdzie. I to właśnie gracze muszą odkryć. Gra idealna na długie wieczory, wciąga i nie wypuszcza aż do rozwiązania zagadki. :)

Tytuł:
Administrator
Awatar użytkownika
Reputacja: 21
Ostatnio grałem w coś podobnego. :D Postaciami były krasnoludy i kilkoro z graczy było sabotażystami, którzy mieli przeszkadzać kopaczom. :p
Tylko jak to się nazywało... xD

Tytuł:
Paladyn
Awatar użytkownika
Reputacja: -2
Cluuueeeedooo <3
Stare, dobre czasy, kiedy przyjaciel praktycznie u mnie mieszkał i zawsze go w Cluedo ogrywałam (ćśśś, że w połowie przypadków był tym, który zabił xd).
(Ale on mnie ogrywał w makao :c).

Tytuł:
Srebrny Rycerz
Awatar użytkownika
Moja kolej!

Last day on earth...

Planszówka o zombiakach. Gracze są albo ludźmi, albo zombiakami. Zadanie ludzi - wykonać zadanie wydostać się w wyznaczonym czasie z danego miejsca. Zadanie zombi - wykończyć wszystkich ludzi.

A tu filmik z takiej gry (tylko po angielsku): :)

<iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/UhLU2-BuhMI" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Tytuł:
Administrator
Awatar użytkownika
E no, zapowiada się świetnie. :D
Tylko tutaj obowiązkowo minimum 4 osoby, bo we 2 to nie będzie aż tak ciekawe. :p

Tytuł:
Srebrny Rycerz
Awatar użytkownika
We dwie też można, ale to będzie tylko rywalizacja. A kooperacja brzmi jeszcze lepiej.

Jest też inna, ciekawa gra...
<iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/ZCu4_wowv4A" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Tytuł:
Wojownik
Awatar użytkownika
Reputacja: 1
Moja ulubiona karcianka to Stres. Gra się w dwie osoby, rozdajemy po pół tali i rzucamy po karcie na stół, po czym rozkładamy po pięć przed sobą. I z tych pięciu kładziemy na te, które leżą na środku kartę mniejszą lub większą o 1 (na asa 2 lub król). Cały czas pilnujemy, by przed nami było 5 kart!
Kiedy na środku są dwie karty o tej samej wartości (9 i 9, król i król, 1 i 1 itd) krzyczymy 'STRES!!!' i osoba, która krzyknęła później zbiera wszystko ze środka. Gra się aż jeden z graczy nie będzie miał kart.

Jungle Speed <3 Świetna zabawa xD

Tytuł:
Administrator
Awatar użytkownika
Ja ostatnio w przeróżne pogrywam. :D Osadnicy, to takie z budowaniem mostów dla żab (xD), Lovecraftowe dwie planszówki już obgrałem. :D Świetna sprawa. :)

Tytuł: Re:
Arcylisz
Awatar użytkownika
Reputacja: 14
Dragu pisze:
Lovecraftowe dwie planszówki już obgrałem. :D Świetna sprawa. :)
Ooo, muszę się wgłębić w temat. :D
Tymczasem, właśnie mi się przypomniało, jak na pewnej nudnej wycieczce szkolnej graliśmy w kenta! :D Oficjalnie jest to teraz moja ulubiona karcianka. :D No więc tak. Gra się w przynajmniej cztery osoby (ale im więcej, tym lepsza zabawa :D), liczba graczy musi być parzysta, bo trzeba dobrać się w pary. Siada się tak, żeby osoby z tej samej pary siedziały naprzeciwko siebie. :) Każdy gracz otrzymuje po trzy karty, rozdający ma cztery. I teraz wybiera jedną z kart i przekazuję ją graczowi po lewej. On z kolei wybiera następną i tak dalej. Karty krążą, a celem gry jest zdobycie kenta - trzech kart tego samego koloru, lub trzech tych samych figur, lub trzech rosnących kart (mogą być w różnych kolorach). Gdy ktoś z pary ma kenta, musi dać znak swojemu partnerowi - znak ów ustala się przed grą, jest to jakiś gest (podrapanie się, pomasowanie podbródka itp.) lub słowo. :) Wtedy druga osoba z pary, ta która kenta nie zdobyła, musi krzyknąć "kent!", i wtedy (jeśli oczywiście kent faktycznie był) się wygrywa. Żeby było ciekawiej, trzeba też zwracać uwagę na gesty innych par, i próbować wypatrzeć wśród nich ustalony znak. Jeśli ma się pewność, że padł ów znak i jedna osoba z pary ma kenta, trzeba krzyknąć "Stop kent!", i jeśli faktycznie mieli kenta, otrzymują ujemne punkty...
Nie wiem, czy wszystko jest jasne, lepiej się to jednak wyjaśnia na żywo. Jakby co, to Wikipedia ma to tu jaśniej objaśnione. :D https://pl.wikipedia.org/wiki/Kent_(gra)
Tak czy siak, polecam i pozdrawiam. Ubaw po pachy. :D Grał ktoś?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.