Strefa czasowa UTC+1godz.

Dzisiaj jest 21 lip 2018, 16:12

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: W jaką grę grałeś ostatnio lub zamierzasz niedługo zagrać?
Rycerz
Awatar użytkownika
Reputacja: 20
Desperackie szukanie gry na Steamie przez ostatnie dwa tygodnie skończyło się tak:

1. BloodWood Reload - 2 i pół godziny grania.
Obrazek
Ogólnie dość tajemnicze miasteczko, do którego nasz główny bohater przyjeżdża w interesach. Chodzi o jakieś czerwone drzewka, których próbki chciał przesłać do szefowstwa. Okazuje się, że w mieście wszystkim rządzi ksiądz, ukrywający pewną tajemnicę.
Ogólnie tę grę da się przejść szybciej, ale no cóż... nie chciało mi się xD

2. Dr. Langeskov, The Tiger, and The Terribly Cursed Emerald: A Whirlwind Heist - dłuższej nazwy być nie mogło, 4h grania.
Obrazek
Pamiętacie pewną nietypową grę w biurowcu, gdzie wszystko zależy od nas ORAZ narratora? Nie pamiętam obecnie jej nazwy, ale może się spotkaliście z filmikami. Otóż Langeskov działa na podobnej zasadzie (chyba nawet jest tych samych twórców). Pojawiamy się w grze, w którą nie możemy zagrać, gdyż jest w niej obecnie jakiś inny bohater. Tak więc...połazimy sobie po halach, porobimy kilka rzeczy...tyle.
Achievementy są do zdobycia, ale mnie osobiście nie chcą się one ładować na steamie. Nie wiem czy to wina jakiegoś problemu z instalacją gry, czy po prostu jeszcze nie naprawili tego problemu.

3. Carpe Diem - 10-15-20 minut grania.
Obrazek
Krótka Visual Novelka, od kilku dni w wersji polskiej (wow). Idziemy sobie na randkę z pewną niewiastą. Wybieramy miejsce, pogadamy o życiu. Na koniec czeka nas dość ciekawy morał. Tyle. Niby nic. Nie wiem czy w ogóle mogę polecić. Ale za przejście jest jeden achievement.

4. Without Within - 30 minut grania.
Obrazek
Visual Novelka o dziewczynie, która lubi Visual Novelki i sama chciałaby być twórcą. Jedna linia fabularna, kilka wyborów (które kończą się w wielu przypadkach "bad end"). W pół godziny udało mi się przejść wszystko możliwe opcje.

5. Everlasting Summer - obecnie mam już 6 i pół godziny za sobą, a to dopiero początek...
Obrazek
Rosyjska Visual Novelka o chłopaku, który zasnął zimą w autobusie, obudził się na letnim obozie. Sporo dziewczyn (do podrywu, ale nie zaruchasz...tzn...no...cenzura na steamie), pewne tajemnicze zdarzenia, skaleczona przez grafika Hatsune Miku.
Ogólnie gra jest dość ciekawa. Niby luźna historyjka, ale czasami jednak są pewne momenty zaskoczenia. Ponoć mogą być wątki straszne (skoro w kategoriach ma wpisany "horror"). Ja obecnie przeszłam jedną linię fabularną, czeka mnie ich jeszcze 13 (więc jest się w co bawić). Do tego jest dodatkowy achievemnt za zdobycie wszystkich BG, CG, utworów...więc motywacja do działania mocno :)

Paladyn
Awatar użytkownika
Reputacja: 15
Cytuj:
Same ambitne produkcje. :D Jak się zabrał za retrogranie. :D

I już skończył, bo mu w końcu od tego retrogrania komp padł na amen XD. I jest już nowy komp, więc wróciłem do nowości xD. Za jakiś (dłuższy XD) czas, dowiecie się co było pierwsze... ale się pewnie domyślacie lub niektórzy już wiedzą xD.

Co do listy Deśś... naprawdę Ci się nudzi XD. Mi by się nie chciało przetrząsać steama wzdłuż i wszerz... tam się teraz tyle tego narobiło, że szok XD.

Rycerz
Awatar użytkownika
Reputacja: 20
Już wolę szukać czegokolwiek w miarę podpadającego pod mój gust na Steamie, niż słuchać rad znajomkuff którzy mi cały czas piszą "wróć do LoLa". xD

Paladyn
Awatar użytkownika
Popieram! Bardzo dobra postawa XD

Srebrny Rycerz
Awatar użytkownika
Reputacja: 0
Takie pytanie - grał ktoś w to?

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=12087

Bo jestem zaciekawiony tą produkcją Rockstara, a coś mi mówi, że może być tak dobre, jak LA Noire...

Wojownik
Awatar użytkownika
Reputacja: 36
Grałem w to dłuższą chwilę i muszę przyznać że nieźle się bawiłem :D Ta gra jest dosłownie młodszym bratem GTA. Wykonujemy całkiem fajne misję, zaczepiamy chuliganów oraz dziewczyny ( ͡° ͜ʖ ͡°), uciekamy przed nauczycielami którzy przyłapią nas np. na kradzieży xD, wdajemy się w bójki, strzelaniny (z wykorzystaniem proc lub innych pacyfistycznych broni dystansowych xD) oraz zyskujemy szacunek innych uczniów. A wszystko to pomiędzy lekcjami na które możemy chodzić xD Ogólnie tytuł naprawdę dobry do pośmiania się i jeśli chcesz w niego zagrać to dobrze trafiłeś bo na steamie jest obecnie na niego promocja http://store.steampowered.com/app/12200/ (ok 2,5 ojro)

Paladyn
Awatar użytkownika
Haha!!! Ludziska mam nowego kompa, teraz można grać we wszystko :D. No to jedziemy z kolejną piąteczką i zaczynamy z... hyhy... klasykami ;). Jeszcze XD. Ale od następnej piąteczki same grube ryby :).

1. DOOM II: HELL ON EARTH (1994)

Obrazek

Marsjanie atakują!!

Obrazek

Z pistolecikiem na taką zgraję? Na levelu hard? Powodzenia życzę!

Druga część kultowego FPS'a jest od swojego poprzednika tylko dłuższa, trudniejsza i bardziej rozbudowana w kwestii kreacji poziomów. Poza tym, to stary dobry Doom. Grając w to czułem w sumie tą samą przyjemność, co w części pierwszej. Jeśli chodzi o fabułę, to akcja gry przenosi gracza z Marsa na Ziemię, co można wywnioskować również z podtytułu (wow, jestem odkrywcom XD). Nie ma co za wiele tu pisać, to jest Doom. I tyle.

TIMESHIFT (2007)

Obrazek

Chciałem tu pokazać manipulację czasem, ale zatrzymało mi akcję w czasie i... no cóż.

Obrazek

Już nie ma RoboCop'a, od dziś jest... ROBOSPIDER! *badum-tsss*

Strzelanka z 2007 roku. Ze średnią oprawą graficzną, mdłą fabułą, ale z ciekawymi rozwiązaniami w rozgrywce. Jest to historia o jednym z naukowców, którzy tworzyli kombinezony zdolne manipulować czasem na wszelkie sposoby, tj. zatrzymywać, przyspieszać, spowalniać i w nim podróżować. Naukowiec pracował dla pewnego doktorka, który miał już swój egzemplarz takiego kombinezonu i coś mu odbiło, bo nie chciał mieć lepszego (WHAT? O.o). A ten się już produkował. Zamiast tego wolał bawić się w oprawcę i dyktatora, na wzór wszelkich znanych nam dyktatorów. Tak, to gra o obalaniu reżimu. Przez jednego typka z super kombinezonem (Tym lepszym właśnie... heh). Ale choć fabuła nie wciąga jak bagno, sama rozgrywka już daje radę. Całkiem fajnie robi się w balona wszelkich oponentów, np. poprzez zatrzymanie czasu i zabranie im broni z ręki... *surprise madafaka! XD*. Akcja jest wartka, ciągle coś się dzieje i raczej na nudę nie ma miejsca. Super długa też nie jest. Dla mnie, przyjemny średniaczek.

PREY (2006)

Obrazek
Apel do mężczyzn! To nie jest to, o czym myślicie! NIE DAJCIE SIĘ ZWIEŚĆ!! ;D

Obrazek

Ilość nieracjonalnych elementów tego obrazka, może nieco przytłaczać.

A to gra, która zmiotła mnie z fotela. Aż się boję myśleć, co by zrobiła ze mną, gdybym to odpalił w dniu jej premiery. Genialne pierwsze wrażenie. GENIALNE. Motywy UFO są odbierane z lekkim przymrużeniem oka przez większość żyjących ludzi na Ziemi. Ale serio, pierwszy kontakt z UFO w tej grze rozpierdziela po całości. Później wszystko się normuje, ale cały czas gra zaskakuje innowacyjnością. Gdyby to była gra z ostatnich pięciu lat, nie ruszyłoby mnie wgl. Ale Prey? Prey wymiata :D. Zabawa grawitacją, portale (!!!), motyw z przemieszczaniem się w postaci ducha, motywy indiańskiego folkloru, historia o tym całym UFO... no cudo.
Ehhh... i wstrzymali prace nad drugą częścią :(

OOZI: EARTH ADVENTURE (2012)

Obrazek

*Czwarta ściana alert!* Potwór: "Hehe, on jest do mnie tyłem, zaraz go zjem!".

Obrazek

Ten gościu ukradł mój stateczek kosmiczny. Kułwa... nawet się w nim nie mieści! XD

Wesolutka i przesympatyczna platformóweczka dla nudzących się i nie mających w co grać. W miarę rozbudowana, nie za długa, kolorowa, ciesząca oko. Trine to może nie jest, ale jest dobrze. Gra jest prosta i nie męcząca. Nawet bossy (bossowie?) są ok ;).

1HEART (2014)

Obrazek

Lokacja zwana zapychadłem. Czyli coś, co istnieje tylko po to, by gracz miał co robić, zanim przejdzie dalej :/.

Obrazek
Wiecie, ile czasu szukałem tego zafajdanego haka? No, spróbujcie go znaleźć!

Psycho-Horror point'n'click. Umorusana brudem, zagryzdana pastelami, wychachrana plamami i byle jaką estetyką przygodóweczka opowiadająca bezsensowną historię o porwanych małoletnich dwóch siostrzyczkach. Jesteś jedną z siostrzyczek, która szuka tej drugiej... po lokacjach rodem z koszmarów wyjętych z praw logiki i jakiegokolwiek sensu. Aczkolwiek lokacje mają niezły design. Tylko, że kurna to wszystko nie ma sensu. Robię jakieś zagadki logiczne, ale po co? Nie wiem. Szukam czegoś po lokacjach, ale po kij? Nie wiem. Łażę po jakichś bagnach i laboratoriach w miastach pełnych kamer i kościołach. Tylko po co? PO CO?! No bez sensu, no. Bez sensu. Najbardziej nie lubię gier bez sensu. To, że to piszę też jest bez sensu. I że się tłumaczę też jest bez sensu. I wgl... aaaa tam. Bez sensu.

Rycerz
Reputacja: 10
Dragon... Co do ostatniej gry - taki jest ten gatunek i już. Piszesz, że gra jest bez sensu i wogle "po co ja to robie". Żeś włączył każualową grę do odpalenia na chwilę i popykania dla relaksu, a oczekujesz nie-wiadomo-czego z porywającą fabułą i systemem rozwoju postaci. :D

Ja żem ostatnio przeszedł... Hmm... Dawno nie przeszedłem żadnej gry, ostatnio chyba Wiedźmina 3 (!!!). xD Po prostu ostatnio pykam w gry dla samego pogrania, nie dla przejścia. Ale to już się niedługo zmieni, jako że właśnie przechodzę Deus Ex: HR, a dalej w kolejce do nadrobienia są Pillars of Eternity (WRESZCIE, już myślałem że mi się weźmie i rozłoży na czynniki pierwsze na tej półce, na której stoi od premiery), pierwsza Mafia, Dark Soulsy i być może Serca z Kamienia. :D A, i jeszcze MGS 3: Snake Eater, po którym zapewne wezmę się za MGS: Peace Walker.

Paladyn
Awatar użytkownika
Cytuj:
Dragon... Co do ostatniej gry - taki jest ten gatunek i już. Piszesz, że gra jest bez sensu i wogle "po co ja to robie". Żeś włączył każualową grę do odpalenia na chwilę i popykania dla relaksu, a oczekujesz nie-wiadomo-czego z porywającą fabułą i systemem rozwoju postaci. :D

Grałem w wiele przygodówek i lubię przygodówki. Może najbardziej przyciągają mnie gry akcji i RPG, ale przygodówek też sporo zaliczyłem. Akurat ta gra nie spodobała mi się i wystawiłem o niej taką opinię, a nie inną. Zgodnie z moimi odczuciami. Być może spodziewałem się czegoś innego, może chciałem porządniejszej fabuły, bo i takie w przygodówkach bywały. Nawet gry każualowe powinny mieć jakiś sens. I wgl ocenianie gier "małych", indie, każuali pozytywnie tylko dlatego, że przecież są to indie, zazwyczaj zrobione przez góra 2-3 osoby i nie powinno się ich oceniać jak gier AAA, to moim zdaniem głupota. Ocenianie gier powinno się odbywać w odpowiednich kategoriach. Żyjemy w czasach, gdzie mamy już dobre gry indie i słabe gry indie. Ja uznałem 1heart za grę słabą i uważam, że są lepsze gry w kategorii małych gier każualowych, do tego w point'n'click'ach.
Nie oczekiwałem super wiele od 1heart, ale nawet takich niskich oczekiwań ta gra u mnie nie spełniła. Cóż... bywa i tak :D.
Takie jest moje zdanie na ten temat. I szanuję też twoje, Brex ;).

Paladyn
Awatar użytkownika
Tralala! i kolejna piątunia! Tym razem trzaskamy z grubej rury, niemal same bomby! :D

1. THE WITCHER 3: WILD HUNT

Obrazek

Obrazek

Pewnie spodziewacie się zachwytów, ochów i achów, co? Myślicie, że jak jestem Polakiem, to muszę zaraz wielbić tę grę? Skoro tak ogromna liczba osób mówi, że ta gra jest wspaniała i wgl, to ja też tak muszę mówić? Ta?

No i, kierwa, macie rację XD! Nie mogę złego słowa powiedzieć o tej grze. Na pewno nie jest idealna. Ma tam swoje jakieś pierdołkowate wady. Ale trzeba przyznać, że ta produkcja wyznaczyła nowy standard. Nowy standard tworzenia RPG. Kawałek glinianej tabliczki na której CDP Red wyrył nowe przykazania. Jest tam napisane, że od 19 maja 2015 roku w RPG'ach muszą być zawarte: rozbudowana nieliniowość fabularna, pierdyliard postaci z pierdyliardem zróżnicowanych osobowości, wycackany na 100% świat wypełniony po brzegi różnorodną zawartością, ogrom przeciwników z własnymi historiami, w pip eksploru, zbieractwa, kokszenia postaci i porażające wybory moralne. Tak, tak mają wyglądać dorosłe RPG'i, które będą miały premierę po Wiedźminie 3. W innym wypadku, nie dorosną tej grze do pięt...

2. ALAN WAKE'S AMERICAN NIGHTMARE

Obrazek

Obrazek

Ta gra to zagubiona dusza tego zestawienia. Ona powinna się znaleźć w paczce z grami... bardzo słabymi. Sequel bardzo dobrego Alana Wake'a zawodzi na całej linii. Deweloperzy wybrali najgorszy z możliwych pomysłów fabularnych, który zmusza nas do przechodzenia trzy razy (TRZY RAZY!!!) tych samych lokacji, z tymi samymi wrogami... ba! nawet z tymi samymi zdarzeniami. TRZY RAZY!!!! Co za kretyn myślał, że to będzie wciągające! Ciul mnie to obchodzi, że fabularnie wyjaśniono ów fakt... w końcu główny antagonista ma moc przenoszenia w czasie i zawraca naszego biedaka Alana do punktu wyjścia... aż TRZY RAZY! Od razu zwęszyłem nie tyle brak pomysłu, co brak kasiory. Żeby gra nie wydawała się taka króciutka, to skopiujmy trzy lokacje jeszcze TRZY RAZY! Jak się gracz nabiega trzy razy po tych wszystkich lokacjach, to się zmęczy i stwierdzi, że gra faktycznie długa. A gunwo... żeby to chociaż było zajmujące. Ani się fajnie nie strzela, ani się fajnie nie szuka i nie zbiera.
Daję tej grze 1/10. TRZY RAZY!

3. SINGULARITY

Obrazek

Obrazek

A tutaj mamy reprezentanta gry średniej, acz przyjemnej. Zastosowano tu bardzo fajny patent. Znów zabawa czasem, ale w bardzo niesztampowy sposób. Mamy moc postarzania i odmładzania wszystkiego, co akurat jest nam potrzebne. Zniszczona skrzynka z lootem? Nic trudnego. Odnowimy ją i będzie jak nowa. Wraz z lootem :D. Wrogowie depczą nam po piętach podczas gonitwy przez most? Postarzmy most... aż się rozsypie. Jakieś bydlę roztrzaskało nam pociąg po całej dolinie i nie mamy jak zwiać z tej lokacji? Kierwa... to naprawmy ten pociąg. Wrogi żołnierz przytelepał się blisko nas i grozi uśmierceniem? A-a-AAaa... jeden ruch i już ma na karku 100 lat więcej. Miazga. Pomysł naprawdę mega. Singularity jest przyzwoitą strzelanką i ostatecznie nie mam się do czego przyczepić. Fabuła nie jest jakaś taka super wybitna, ale takiej grze nie jest potrzebna żadna inna. Kto się nudzi i ma trochę czasu, niech łapie się za tę grę, bo warto ;).

4. DARKSIDERS

Obrazek

Obrazek

Perełka wśród gier akcji. Ta gra jest olbrzymie rozbudowana XD. Ilość akcji, które możemy tu robić po prostu powala. Z rozdziału na rozdział dostajemy nowe bronie i moce, przez co diametralnie zmienia się rodzaj rozgrywki. Jest tego całe multum i nie zamierzam ich wypisywać, ale to wszystko dostajemy na określonym etapie rozgrywki po to, by móc ją kontynuować za pomocą otrzymanych prezentów. Niesamowite! Darksiders jest slasherem, mocno czuć powiew God Of War'a, zwłaszcza w walce i sposobie zdobywania duszyczek (przez zabijanie wrogów i niszczenie przedmiotów rzecz jasna, oraz skrzyneczki - tak typowe dla serii GoW). Pełno różnych lokacji, w których jest poukrywana okazała ilość znajdziek i sekretów. Jedyne co mnie denerwowało w tej grze to fakt, że niektóre z nich były dostępne dopiero po uzyskaniu danej mocy. A ja nie lubię backtrackingu, oj bardzo nie lubię. I głównie przez ten fakt, nie odkryłem wszystkiego, co można było odkryć. Fabularnie gra trzyma bardzo dobry poziom, sterujemy jednym z Jeźdźców Apokalipsy - Wojną, który został wplątany w pewien konflikt, przez co miał na pieńku zarówno z Niebem, jak i z Piekłem. Trzeba było się z tego jakoś wykaraskać, co łatwe nie było, albowiem demonów i aniołów bez liku, a każdego trzeba było zatłuc, by dojść do prawdy. Bossowie robią świetne wrażenie i na każdego trzeba znaleźć inny sposób. Grę polecam każdemu, jest naprawdę wciągająca i na pewno nie będzie marnotrawstwem czasu ;).

5. DARK SOULS: PREPARE TO DIE EDITION

Obrazek

Obrazek

I na koniec coś, co zmiażdżyło mi mózg, wyłupiło oczy i ostatecznie wysrało w postaci człeka totalnie rozbitego. Dark Souls będę pamiętał, chyba kurna, do końca życia. Zrobiła na mnie piorunujące wrażenie i szerzej o niej będę wypowiadał się w temacie o Dark Souls. Tutaj tylko rzeknę, iż na pewno nie jest to gra dla każdego. Wyśrubowany poziom trudności, który żeruje głównie na przyzwyczajeniach graczy nie mających styczności z tego typu produkcjami oraz, moim zdaniem, niezbyt fajnym, bo irytującym, rozwiązaniem dotyczącym checkpointów, ulokowania bossów względem tych checkpointów oraz odradzania się mobków. Ale, ale... jeśli się to przełknie, jeśli się nauczy grać w to, jak należy... to mamy zaszczyt poznać ponadczasową historię. Większość bossów robi niesamowite wrażenie i naprawdę rozsiewają respekt, a historie niektórych z nich mogą doprowadzić do bardzo skrajnych emocji. Nie ma tu czegoś takiego, że zabijasz bossa, bo on jest zły. Nie. On nie jest zły. On z Tobą walczy, bo ma coś do stracenia. Dark Souls jest jedyną grą w której nie chciałem zadać ostatecznego ciosu pewnemu bossowi. Bo było mi go żal... bo poznałem jego historię, bo widziałem, że sprawia mu przykrość fakt, że musi ze mną walczyć. Żadna inna gra nie wyzwoliła we mnie takich uczuć. Gra stara się tworzyć wokół siebie iluzoryczną zaporę, chowa swe tajemnice, ukrywa przed nami prawdziwe historie, próbuje chronić nas przed poznaniem tragedii, która wydarzyła się w Lordran. Fabuły trzeba się doszukiwać w opisach przedmiotów, kreacjach lokacji i szczątkowych dialogach. Swoją drogą, lokacje są przepiękne i ogromne wrażenie robi fakt, iż z jednej lokacji można zobaczyć w oddali jakąś inną. Naprawdę niezłe...
Szczerze rzeknę, iż fabularnie ta gra jest majstersztykiem i przebija większość znanych mi gier, nawet Wiedźmina, jak również pod względem dawkowania informacji i stopniowego wciągania w lore gry. Tyle, że droga do poznania tego wszystkiego jest bardzo trudna, a szkoda, bo poznać taką historię... to doznanie jedyne w swoim rodzaju. Dziękuję...

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.