Strefa czasowa UTC+1godz.

Dzisiaj jest 25 kwie 2018, 03:35

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Arcylisz
Awatar użytkownika
Reputacja: 14
Ja tam lubię grać, aczkolwiek nie jestem jakimś olbrzymim entuzjastą gier, i jeśli mam wybierać między książką a grą, to gra jest na przegranej pozycji - z tegoż powodu nie śledzę niusów z gier, zapowiedzi, etc. i mam niewielkie pojęcie o nadchodzących premierach i takich tam. :D
Co jakiś czas kupuję nową grę, ale nie dzieje się to zbyt często. Częściej, gdy nie wiem w co zagrać, sięgam po jakąś pozycję z mojej półki WspaniałychOrazKochanychGier. Zagram raz w to, raz w tamto i... czuję się syty. :D Jest dobrze. Poza tym, jeśli już coś kupuję, wcześniej dokładnie sprawdzam dany tytuł, czytam o nim, żeby mieć pewność, że się nie zawiodę. Oczywiście stuprocentowej pewności nie ma nigdy, ale zazwyczaj nie ma problemów. Czasami gram też na jakimś emulatorze - najczęściej NES-a albo GBA. Ale w sumie gadam tu bardziej o szczegółach. A bardziej ogólnie - granie jest fajne, gram relaksacyjnie, ale nie przekładam gier nad inne rozrywki i nie tracę dla nich głowy. ;)

Tytuł:
Igor
Awatar użytkownika
Reputacja: 7
Kiedyś grałem. W gimnazjum sporo, w liceum mniej, a a studiach to już raz na ruski rok. Jakoś nie ciągnie mnie już do gier, zwłaszcza, że chyba nie wychodzi nic ciekawego i mam wrażenie, że wszystko w grach już ludzie zrobili, a teraz tylko cofają się w rozwoju upraszczając i ułatwiając grę, a jedynie rozwijając grafikę, która jest dla mnie mało istotna. Brakuje mi gier takich jak Baldurs, czy Heroes, czy Gothic, które wymagają myślenia, rozgarnięcia, nie prowadzą za rękę, trzeba wszystko samemu znaleźć.
No więc na studiach jeśli już w coś grałem, to totalnie rozrywkowego, dla funu i jedynie z kumplami z mieszkania, online, bo jest fajniej. Także gry typu Dota2, czy WoT, a nawet Civilization V jak najbardziej ;) No i M&B oczywiście. No ale to raczej było granie przez miesiąc, najczęściej po sesji, żeby odreagować, a potem znowu pół roku zero grania.
Chociaż ciekawi mnie rynek gier, widzę pozycje, które mogły by mnie zainteresować, to jednak szkoda mi na to trochę czasu. W tym wieku mam sporo ciekawszych realnych rzeczy do robienia. I nie urągam tutaj graniu w ogóle, bo doskonale rozumiem, że są hobbiści, dla których jest to rodzaj pasji, sam mam wokół siebie takich wielu i to jest bardzo fajne, bo wykształcił się trochę nowy rodzaj zainteresowań. A i tak mam o czym z nimi pogadać.

"Bez pożegnania nie ma rozstania, jest tylko zmowa milczenia."

Tytuł:
Wojownik
Awatar użytkownika
Reputacja: 0
Ingi masz M&B, to M&B, w które ja tak często gram, czy inne M&B?! XD W sensie... ee... masz Mount and Blade'a?

A co do mnie to uwielbiam sobie pograć... sporo... aczkolwiek nie traktuję gier jako rzeczy, od których zależy moje życie, czy też status społeczny. Ale grami się interesuję zarówno na poziomie ich tworzenia, jak i grywalności i programowania wszystkiego. Ogólnie przepadam za sandboxami, ale nie jakimś tam Minecraftem, który zszedł na psy. W takiego Garry's Moda na przykład gram dużo... ogółem nie gardzę RTS'ami tymi nowszymi, jak i staruszkami w stylu pierwszego Rome: Total Wara. Od niedawna gram troszeczkę w League Of Legends. I oczywiście ubóstwiam rozerwanie się przy M&B.
Ale gry nie zawsze w moim życiu miały przewagę nad książkami, których w miesiąc czytuję nawet ze trzy, zamiast grać.

Tytuł:
Igor
Awatar użytkownika
A jest inne M&B? xD W sensie Warbanda konkretnie mam na steamie.

Ah, jedną z pierwszych gier, w jakie grałem i zarazem jedną z lepszych, był Zeus. Świetna gra, chyba sobie zaraz ściągnę, taka mnie naszła ochota :)

Szoklettt:
Oooo, Zeus to rarytas. *3*

"Bez pożegnania nie ma rozstania, jest tylko zmowa milczenia."

Tytuł:
Paladyn
Awatar użytkownika
Szoki pisze:
[...] ogółem nie gardzę RTS'ami tymi nowszymi, jak i staruszkami w stylu pierwszego Rome: Total Wara. Od niedawna gram troszeczkę w League Of Legends.

Proszę, powiedz że nie miałeś tu na myśli tego, że LoL to RTS...

(Pytam, bo spotkałem się już z takim stwierdzeniem, serio)

Tytuł:
Wojownik
Awatar użytkownika
Reputacja: 0
Znaczy w samym LoLu w tutorialu jest napisen, że to RTS. :D Ale to tylko taki fun fact. xD\ Ale to jest MOBA, ofkors.

Tytuł:
Administrator
Awatar użytkownika
Reputacja: 21
Bo ludzie są dziwni i często głupi. xD
Tak samo jak pytają czy nie szkoda mi życia na anime i właśnie na gry.
Ja z tych dwóch dziedzin rozrywki czerpię masę inspiracji (nie plagiatując oczywiście xD), więc niech robią sobie ludzie co chcą, a niech mi ktoś spróbuje coś zasugerować, to z miejsca pytam go "a dlaczego?", "co masz przez to na myśli?", itd., po czym wycofują się grzecznie. :P

Tytuł:
Paladyn
Awatar użytkownika
Mój przyjaciel przechodzi BGII od jakichś 3-4 lat. xD Ja mam tak, że coś mogę przechodzić jakieś 3 miesiące, potem zapominam. A jak znajduje z powrotem gierkę, gdy oczyszczam dysk, to nie chce mi się najczęściej jej kontynuować i wyrzucam z nadzieją, że kiedyś nadrobię. Kiedyś.

Tytuł:
Rycerz
Reputacja: 10
Cytuj:
Dlatego nie lubię, jak ktoś mówi (popularny pogląd wśród moich znajomych z liceum) „nie mam czasu na granie”, „nie szkoda ci czasu na takie pierdoły?” itd. Dobra, nie każdy musi być graczem i nie każdy lubi grać, ale jakbym zaczęła chodzić wokół i gadać „szkoda mi czasu na czytanie książek”, „nie szkoda ci czasu na tę jazdę konno?” to ludzie by się pukali w głowy ;P A jakoś granie wciąż jest przez wielu uważane za pierdołowatą rozrywkę dla spoconych nerdów mieszkających w piwnicy, niegodną człowieka prawdziwie oświeconego i inteligentnego ;dd

Ooo właśnie. Miałem zamiar napisać dokładnie to samo. :D Rzeczywiście denerwujące jest to, że siedzenie cały dzień w domu i oglądanie seriali jest wg. większości całkiem normalne, a taki sam czas spędzony na graniu jest odbierany jako nołlajfienie, a gracz postrzegany jest jako pryszczaty odludek.

I znowu mam takie samo zdanie jak Meph - gry są dla mnie jednym z elementów kultury, tak jak książki czy filmy (w wielu przypadkach nawet są lepsze od filmów, czy to chodzi o fabułę, czy o dialogi, muzykę, itd. itp.). Są gry, przy których można się rozerwać, czerpać radochę i odstresować się (jak przy lżejszych filmach). Są też i gry, które wzruszają do łez, zachwycają fabułą, pozwalają przywiązać się do postaci... Niestety większość ludzi zauważa tylko ten pierwszy rodzaj gry, gdzie się strzela, zabija, gra jest bezmózga, szatańska i wogle. A i tak odbiera go źle, nie mając o tych grach najmniejszego pojęcia.

Dobra, lecimy dalej. W co gram? We wszystko. Gatunek nie ma dla mnie znaczenia, jeśli gra jest świetna, więc potrafię i zagrywać się całymi dniami w Call of Duty czy Battlefielda, i pogłowić się nad zagadkami w przygodówce, pogrywać w strategie turowe czy RTS-y oraz nołlajfić całą noc w Dark Souls, Skyrima czy Mass Effect. Nie mam też najmniejszego problemu z grami sportowymi i wyścigowymi - w FIFĘ gram chętnie, nie pogardzę też jakimś Race Driverem czy NfS-em. Krótko mówiąc - gra musi być po prostu dobra.
I są jeszcze gry niezależne, potocznie zwane indykami. W te ostatnio nie grałem, choć narobiło mi się trochę zaległości. Ale na pewno trzeba o nich wspomnieć, nieraz zaskakują oryginalnymi pomysłami na rozgrywkę.

Co do gier sieciowych - prócz co-opa z kimś znajomym lub gorącego krzesła w turówce jeszcze żaden multiplayer nie przypadł mi do gustu. Przy MMO wytrzymywałem max trzy dni. Wyjątkiem jest tutaj Battlefield 3, którego tryb sieciowy jak najbardziej przypadł mi do gustu, ale zobaczy się jeszcze, czy to tylko pierwsze wrażenie czy długoterminowa opinia.

Tytuł:
Administrator
Awatar użytkownika
Reputacja: 21
Ja też przechodzę latami gry. xD
Potrafię wracać do jakiejś co parę miesięcy nie cierpiąc przy tym. :D
I co do save'ów też się zapominam i przypomina mi się o tym w sytuacjach typu "O rukwa, prawie zginąłem, trzeba znaleźć jakiś savepoint!". xD

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.