Strefa czasowa UTC+1godz.

Dzisiaj jest 21 lut 2018, 09:59

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Gry video – ogólnie
Srebrny Rycerz
Reputacja: 10
Nie bardzo o to mi chodziło. Borderlands jest wbrew pozorom bardzo erpegowy: różne postacie z różnym wachlarzem umiejętności, drzewka rozwoju, dobór sprzętu i jego upgrade, zadania główne i poboczne, lokacje w stylu lochów z bossem na końcu... Toć jest po prostu strzelany h'n's, taki shoot'n'slash. xD Jest wiele haków'en'slaszy, które są mniej rozbudowane.
Miałem na myśli np. slasher, w którym chcemy napierdzielać wrogów i nic więcej, a tam system rozwoju postaci wyskakuje. Albo gdy siadamy do FPS-a, mamy zamiar się odmóżdżyć, a tam... jakiś upgrade broni i zbieranie punktów XP. Coś w tym stylu. Szerzej wypowiem się kiedy indziej, teraz nie bardzo kontaktuję. XD

Administrator
Awatar użytkownika
Reputacja: 21
Ogarniam, ale tu wciąż się załącza Borderek w mniemaniu niektórych. Bo by postrzelali, a tu trzeba umiejętności rozdawać. :P Jednocześnie określa to co masz na myśli i to czego na myśli nie masz, ot taki paradoks. xD

Srebrny Rycerz
Reputacja: 10
To tak:
System rozwoju podany w większej lub mniejszej dawce zawsze lubię. W pewnym stopniu pozwala na dostosowanie gry do własnych warunków, upodobań i przyzwyczajeń. Podaję przykład: mamy grę akcji opierającą się w większości na walce. Bohater posługuje się bronią sieczną oraz dystansową. Za pomocą drzewka rozwoju możemy zadecydować, czy jesteśmy lepsi w mieczu czy w pistolecie, tym samym kładąc nacisk na którychś z tych elementów. Nie lubisz strzelać? Nie ma problemu, ładuj expa w walkę w zwarciu. Chcesz wykańczać oponentów z daleka? Zakup umiejętność zapewniającą bonus do strzelania. Dodatkowo możemy sobie to wszystko zbalansować, rozdając punkty równomiernie.
Powiecie, że czasami fajnie jest włączyć grę i tylko strzelać/nawalać. Oczywiście, nie zawsze mamy ochotę na zarządzanie rozwojem bohatera. Lecz w takim wypadku wybór typu 'jeden nabój więcej w magazynku, czy metr więcej zasięgu granatu' nie są elementami, które mogą przeszkodzić nam w odstresowaniu się lub odreagowaniu.

Zarzucam następny temat: odcinkowe wydawanie gier (na ciebie patrzę, Telltale). Dobre? Złe? Skok na nasze portfele czy ciekawy zabieg?

Administrator
Awatar użytkownika
Teoretycznie tak samo robią z Wolf Among Us. Ale z drugiej strony wiele gier ma pierdyliard części, więc i tak to na jedno wychodzi, czyż nie? :P

Paladyn
Awatar użytkownika
Reputacja: 15
Dragu, racja ;). Mi akurat nie przeszkadza to dzielenie serii. W przypadku typowych gier nie-telltale-owskich, to w zasadzie problemu żadnego nie ma. Zawsze tak było, że wychodził jakiś debiut, a po jakimś czasie, jego sequel... i dalej kolejne części. Norma.
Co do Telltale: o dziwo nie przeszkadza mi ich polityka (A po mnie można się wszystkiego spodziewać, jak wiadomo XD), a to dlatego, że radzę sobie z nią po swojemu xD. Tzn. czekam cierpliwie, aż wyjdą wszystkie odcinki. Dlatego dopiero teraz zwróciłem uwagę na sezon pierwszy The Walking Dead. Przy okazji ogram sobie 400 Days. Potem sezon drugi TWD, bo chyba już go skompletowali w całości i chyba The Wolf Among Us... ale nie jestem pewien. Game Of Thrones na pewno nie ruszę, bo dopiero 1 odcinek wyszedł.

Tak więc, po prostu poszczególne tytuły zamierzam pożerać w całości, ale dopiero wtedy, gdy mi podadzą do stołu wszystkie potrawy i narzędzia do ich wpieprzania xD.

Paladyn
Awatar użytkownika
Reputacja: -2
W przypadku gier Telltale (i podobnych) jest to zabieg sensowny i bardzo zrozumiały - w końcu jest to interaktywny serial! Możliwość kontrolowania napięcia w odcinku i tym podobne rzeczy są dosyć jasne. Poza tym lubię taką taktykę także przez to, że mogę sobie obiecać, że zagram wieczorem w jeden epizod i łatwo jest mi to skontrolować.
A i tak kupuję całość od razu, więc nie muszę czekać nie wiadomo ile.

Administrator
Awatar użytkownika
Top10 gier z wyróżniającą się fabułą. :)

Wojownik
Awatar użytkownika
Reputacja: 36
Jeśli chodzi o system rozwoju w grach innych niż cRPG to muszę przyznać że jest to element który nieźle urozmaica rozgrywkę. Zwłaszcza jeśli podczas jednej rozgrywki nie jesteśmy w stanie dokonać wszystkich usprawnień. Daje nam to chęć do zagrania w grę jeszcze raz ale z inaczej rozbudowaną postacią. Dobrym przykładem jest tutaj Deus Ex : Human Revolution. Raz możemy skupić się na usprawnieniach polepszających naszą wytrzymałość i celność a za innym razem skupiamy się na wszczepach które polepszą nasze umiejętności skradania co pozwoli nam na wykonywanie misji w zupełnie inny sposób.

Administrator
Awatar użytkownika
To samo w sumie można powiedzieć o systemie rozwoju w Wiedźminie dwójce.
Też można skupić się na pułapkach, albo pójść w agresję i wzmacniające eliksiry.
Przyznaję, takie wielokanałowe rozwiązania są przyjemnym elementem w niektórych grach. :)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa UTC+1godz.