Strefa czasowa UTC+1godz.

Dzisiaj jest 19 lut 2018, 18:42

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Srebrny Rycerz
Reputacja: 10
Ja za to z save'ami problemów nie mam, zapisuję jak często się da. :D Jeśli dodatkowo gra oferuje opcję szybkiego zapisu, to palec co minutę wędruje do klawisza "F5". :D

Tytuł:
Arcylisz
Awatar użytkownika
Reputacja: 14
Ja zazwyczaj zapisuję gry tak często, że gdy coś zaczyna iść źle, nie mogę się wrócić do odpowiednio wczesnego sejwa, żeby móc temu w pełni zapobiec, bo jest już nadpisany. XDD

Tytuł:
Srebrny Rycerz
Pozwolę sobie cofnąć się do posta Ingvara, dopiero teraz go przeczytałem. :D

Ingvar pisze:
(...) chyba nie wychodzi nic ciekawego i mam wrażenie, że wszystko w grach już ludzie zrobili, a teraz tylko cofają się w rozwoju upraszczając i ułatwiając grę, a jedynie rozwijając grafikę, która jest dla mnie mało istotna. Brakuje mi gier takich jak Baldurs, czy Heroes, czy Gothic, które wymagają myślenia, rozgarnięcia, nie prowadzą za rękę, trzeba wszystko samemu znaleźć.

Widzę więc, że Twoje pojęcie o dzisiejszych grach jest baardzo małe. Naprawdę. Gier oryginalnych, wciągających i wymagających myślenia dziś też jest bardzo dużo, wystarczy się tylko rozejrzeć i nie patrzeć jedynie na najbardziej reklamowane blockbustery. I z tą grafiką też nie masz racji, bo najlepiej sprzedające się gry ostatnich lat były nastawione na gameplay. Przykłady? Seria Call of Duty, nadal korzystająca z silnika Quake'a 3. Skyrim z grafiką, która była osiągalna kilka lat wcześniej. GTA V, który także oprawą graficzną nie powalał, a był i jest najlepiej sprzedającą się grą wszech czasów. Dlaczego? Bo miał świetny gameplay.
To tylko przykłady pierwsze z brzegu, jest tego dużo więcej.
Wbrew pozorom, dzisiaj wychodzi dużo ciekawych gier. Nie można jednak oceniać ich według standardów sprzed kilkunastu lat. Po prostu inne czasy. Ale nie można zapominać o produkcjach, w które gra się tak, jak gdyby cofnęło się w czasie o wiele lat.

Tytuł:
Administrator
Awatar użytkownika
Reputacja: 21
No, muszę się tu z Brexem zgodzić.
Innym przykładem są gry niezależne, Indie Games.
Spróbuj sobie obczaić takiego Journey na przykład. :)

<iframe width="640" height="360" src="//www.youtube.com/embed/_mF8KkDiIdk?feature=player_detailpage" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Wiele z dzisiejszych gier jest zaskakujących, pięknych, wciągających, dla niejednego stanowiących wyzwanie.
Jest masa gier, które nie idą na rękę leniwym graczom. Wystarczy się rozejrzeć. :)

Tytuł:
Igor
Awatar użytkownika
Reputacja: 7
Skyrim - nic nowego nie wnieśli w gry rpg :P Totalnie nic. (gra jest bardzo fajna poza tym)
Call of Duty - coś nowego po części II ? Jak patrzyłem jak kumpel gra w te najnowsze części to też nic specjalnie nowego. Ale to też prawda, że nie cierpię strzelanek, więc nie mnie oceniać, czy są fajne, czy nie.
GTA V - No też widziałem jak kumpel gra no i cholerka, gra nie zmusza do wypełniania fabuły w żaden sposób jak pamiętam, więc poza grafiką 3D nie wnosi nic nadzwyczajnego poza GTA II, czy London

Znaczy się te gry owszem, są unowocześnione pod wieloma względami technicznymi oraz zwiększone zostały możliwości, ale nie ma żadnego ogromnego przeskoku ponad grami, które wyszły 5-6 lat wcześniej.

Może nie mam pojęcia o nowych grach, ale nie mam żadnego dobrego źródła informacji gdzie mógłbym znaleźć nowego, fajnego erpega. Te co mam, jak widać są niesprawdzone.

PS. Potem sobie obejrzę tą gierę od Draga.

"Bez pożegnania nie ma rozstania, jest tylko zmowa milczenia."

Tytuł:
Srebrny Rycerz
Wyraźne zaznaczyłem, że pisząc o Skyrimie, CoD i GTA piłem do tego, że twórcy nie pakują dziś wszystkiego w grafikę, i to nie ona decyduje o sukcesie gry. Wymienione przeze mnie gry grafikę miały przeciętną lub słabą, a sprzedały się w ogromnych ilościach egzemplarzy. Wniosek? Gracze nie kupują gier dla grafiki. W dzisiejszych czasach, wbrew pozorom, grafika nie jest najważniejsza ani dla twórców, ani dla graczy.
A skoro Skyrim jest bardzo fajną grą, to po co ma wnosić coś nowego? Bawisz się dobrze - gra jest dobra. Bawisz się źle - gra jest zła. Proste. Jeśli gra Ci się w coś bardzo bardzo fajnie, to jakie ma znaczenie "wnoszenie czegoś nowego do gatunku cRPG"? Produkcja nie musi rewolucjonizować gatunku, żeby być grą bardzo dobrą, a nawet świetną. I tak w ogóle, Skyrim do cRPG to akurat wniósł dużo. Grałeś chociaż, czy (tak jak w przypadku GTA i CoD) oceniasz na podstawie rzutu okiem/opinii kogoś?

Cytuj:
GTA V - No też widziałem jak kumpel gra no i cholerka, gra nie zmusza do wypełniania fabuły w żaden sposób jak pamiętam, więc poza grafiką 3D nie wnosi nic nadzwyczajnego poza GTA II, czy London

"gra nie zmusza do wypełniania fabuły w żaden sposób". Tu mnie skonfundowałeś. Dlaczego gra ma zmuszać do wypełniania fabuły? Zmuszanie do wypełniania głównego wątku to w 95% ewidentna wada gry. W ogóle, nie wiem czy wiesz, ale seria GTA to gry z gatunku sandbox, gdzie aktywności poboczne są nie mniej ważne niż zadania główne.

Cytuj:
poza grafiką 3D nie wnosi nic nadzwyczajnego poza GTA II, czy London

Więc według Ciebie prześwietne Vice City i San Andreas, oraz tylko trochę gorsza czwórka były słabe? Zagraj sobie w dwójkę, a następnie w chociażby czwartą część. Różnica jest niemal pod każdym względem. Przykład pierwszy z brzegu: w drugiej części fabuła była tylko pretekstem do strzelania i jeżdżenia. W nowych częściach to fabuła jest najważniejsza (te cutscenki!). A jest tego dużo, dużo więcej.

Powtórzę więc początek posta: Skyrim, GTA i CoD to tylko moje przykłady odnoszące się do ważności grafiki w dzisiejszych grach. Nie chodzi mi o gameplay.

Cytuj:
Może nie mam pojęcia o nowych grach, ale nie mam żadnego dobrego źródła informacji gdzie mógłbym znaleźć nowego, fajnego erpega.

Wszystko, co musisz poświęcić, to chwila, dosłownie piętnaście minut. Wystarczy tylko chcieć. Gry nie wpadną Ci same do dysku, trzeba poszukać. :p

Tytuł:
Igor
Awatar użytkownika
Reputacja: 7
Szukam, jasne, że szukam. Ale wszystko na co trafiam okazuje się później jakimś badziewiem.

W Skyrima grałem parę tygodni i mnie znudził. Nie dotarłem nawet do 1/2 fabuły. Za długa ta gra i to była chyba jej największa wada. No i co jak co, ale Skyrim miał chyba właśnie bardzo dobrą grafikę.

No właśnie jak dla mnie główny wątek powinien napędzać akcję, a nie, że plątam się bez celu po całym świecie do znudzenia. Raczej wolę jak co jakiś czas główny wątek o sobie przypomina. Niekoniecznie zmusza w danym momencie do robienia czegoś, ale właśnie przypomina, że kurde, ale mamy ważną rzecz do zrobienia.

Dla mnie każda gra ma różne cele. h&s - dobra zabawa po prostu, strategie - dużo myślenia, rozbudowane opcje ekonomiczne, dyplomacyjne itp., cRPG - dobra zabawa i solidna fabuła, którą chcę przejść. Więc akurat w Skyrimie sama dobra zabawa nie wystarczyła.

Aaa.. zapomniałem o Wieśku 2. Tutaj mam problem. Muszę do niego podejść jeszcze raz, bo za pierwszym wymordowały mnie te wszędobylskie filmiki. Kiedyś marzyłem trochę o tym, by gra miała więcej wstawek fabularnych, ale nie jestem pewien, czy tutaj twórcy nie przekroczyli jakiejś mojej bariery pomiędzy filmem, a grą.

"Bez pożegnania nie ma rozstania, jest tylko zmowa milczenia."

Tytuł:
Administrator
Awatar użytkownika
W Wieśku 2 nie pamiętam, żeby było aż tak dużo filmików. Oo
Słyszałem, że Asura's Wraith to interaktywny film ponoć (muszę MUSZĘ zagrać i tak :P), ale w Wieśku to nie było tak odczuwalne, przynajmniej dla mnie. :P

Tytuł:
Srebrny Rycerz
Ingvar pisze:
W Skyrima grałem parę tygodni i mnie znudził. Nie dotarłem nawet do 1/2 fabuły. Za długa ta gra i to była chyba jej największa wada.

Lol, mnie Skyrim nadal nie znudził, a minęły już trzy lata od premiery. I w parę tygodni dotarłeś do 1/2 fabuły? Jeśli skupiałbyś się tylko i wyłączenie na głównym wątku, to sory, ale to jest niemożliwe, już dawno przeszedłbyś grę. Wiem co mówię, bo sam kiedyś chciałem zrobić mini speedruna i pół gry przeszedłem w dzień. Grałem jakieś pięć godzin.
W ogóle, "Za długa ta gra i to była chyba jej największa wada." :wat: Serio, nawet nie wiem jak to skomentować. Naprawdę chciałbyś jeszcze krótszej fabuły w Skyrimie? W erpegu?!
Tak poza tym, w całej serii TES najwięcej "funu" dają questy poboczne. Chyba że nie grałeś, bo "nie wnoszą nic nowego do rpg".

Ingvar pisze:
No i co jak co, ale Skyrim miał chyba właśnie bardzo dobrą grafikę.

co
Nie będę się rozpisywał, po prostu porównaj Skyrima chociażby z Wiedźminem 2 z tego samego roku. Różnica w grafice ogromna, o czym świadczy chociażby ogromna ilość modów graficznych do Skyrima, a żadnego takiego do drugiego Wiedźmina.

Ingvar pisze:
No właśnie jak dla mnie główny wątek powinien napędzać akcję, a nie, że plątam się bez celu po całym świecie do znudzenia. Raczej wolę jak co jakiś czas główny wątek o sobie przypomina. Niekoniecznie zmusza w danym momencie do robienia czegoś, ale właśnie przypomina, że kurde, ale mamy ważną rzecz do zrobienia.

Nikt i nic nie zmusza Cię do "plątania się bez celu po całym świecie do znudzenia". Masz główne zadanie i je wykonujesz lub nie (oczywiście mówię tu o grach sandboxowych). Poza tym plątanie się po świecie uważasz za nudne, więc co robisz w tym czasie, w którym chcesz żeby główny wątek przypomniał Ci o sobie? Nudzisz się i plątasz bez celu?
W ogóle zauważyłem, że chyba nie lubisz swobody w grach. Ale jeśli chcesz, żeby erpegi trwały pół godziny, a mapa to jeden wielki korytarz - proszę bardzo.

Ingvar pisze:
Kiedyś marzyłem trochę o tym, by gra miała więcej wstawek fabularnych, ale nie jestem pewien, czy tutaj twórcy nie przekroczyli jakiejś mojej bariery pomiędzy filmem, a grą.

Serio? Dobra, więc pozwolę sobie stworzyć plan idealnego erpega według Ciebie: zero filmików, sama nawalanka i zbieranie lootu. Trzygodzinna kampania główna, absolutnie żadnych zadań pobocznych i korytarzowa mapa.

Dragu pisze:
W Wieśku 2 nie pamiętam, żeby było aż tak dużo filmików. Oo

Bo nie było. :)
Poza tym, cutscenki są w Wiedźminie 2 tak świetne, że chce je się oglądać bez końca (te dialogi!). Ba, chętnie zobaczyłbym w tej grze więcej filmików. No ale cóż, jeśli ktoś nie czuje klimatu Wiedźmina, to i cutscenki go męczą...

Tytuł:
Administrator
Awatar użytkownika
"Za długa ta gra i to była chyba jej największa wada."
Właśnie, SERIO?! XD
Ingvar jest podręcznikowym przykładem na różnice w gustach i wyjątki w oczekiwaniach graczy.
Ale, jak to mawiają w LIMO... http://youtu.be/5fDrqoZWfRA?t=2m31s :D

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.