Strefa czasowa UTC+1godz.

Dzisiaj jest 25 kwie 2018, 03:45

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Chwalmy Słońce! - Kącik "Soulsów" ;)
Paladyn
Awatar użytkownika
Reputacja: 15
Drobna miejscówka do dyskutowania o bardzo enigmatycznych grach zapoczątkowanych przez firmę From Software. Mam tu na myśli nie tylko przesławne Dark Souls, Dark Souls II i już wkrótce Dark Souls III, ale także Demon's Souls, Bloodborne, Lords Of The Fallen (pomimo, że From Software nie miało z tym tytułem nic do czynienia) i inne podobne. Chodzi o ten specyficzny rodzaj rozgrywki: jednocześnie bezwzględny i satysfakcjonujący, bezprecedensowo karzący głupotę i błędy, a sowicie nagradzający cierpliwość, zaangażowanie i umiejętność uczenia się.

I żeby nie zostawić Was z niczym, rozpocznę pewien wątek:

Co Was najbardziej przyciąga do tych gier? Klimat, historia, fabuła? Czy może samo wyzwanie i RPG-owe zacięcie tych produkcji?

Mnie np. przede wszystkim interesuje specyficzny klimat świata przedstawionego. Od bardzo dawna zwracałem uwagę na te gry. Zawsze mnie ciekawiło, co w nich jest takiego fajnego, że mają tylu fanów. W końcu się dowiedziałem, grając od jakiegoś tygodnia w pierwsze Dark Souls ;). Fabuła zdaje się być szczątkowa na pierwszy rzut oka i robi wrażenie niezwykle mrocznej i niebanalnej historii, którą ciężko odkryć. Właśnie ta tajemniczość, zdawkowość i mistycyzm pobudzają moją wyobraźnię i nie pozwalają mi się oderwać od poszukiwań, eksploracji, chłonięcia świata.
Atmosfera jest przygnębiająca, czuć że wszystko wokół się sypie, upada coraz bardziej. Dlaczego? Co się tak naprawdę wydarzyło? Jakie siły uwolniły swoje niszczycielskie moce? Kim tak naprawdę są Puści, Nieumarli, Lordowie, Demony? Gra przedstawia nam wprost kilka wątków, kilku postaci, ale nie mówi o nich zbyt wiele. Rzuca niby losowymi nazwami, jakimiś zdarzeniami. Stawia nam na drodze bossów, którzy przecież są niezwykle ważni dla fabuły i nie wiemy o nich prawie nic. To jest piękne :D. Podejrzewam, że nie jestem nawet w połowie gry, ale mam już w głowie tyle rzeczy do wyjaśnienia, tyle niejasności i pourywanych wątków, że nie mogę usiedzieć w miejscu. Muszę w to grać xD.

A jak jest z Wami? :D

Tytuł: Re: Chwalmy Słońce! - Kącik "Soulsów" ;)
Administrator
Awatar użytkownika
Reputacja: 21
Ja się za dużo nie wypowiem, bo DS jeszcze przede mną, a czekam z niecierpliwością, jednak do tematu wpełzłem, by go pobłogosławić, tak też błogosławię i życzę bogatej dyskusji. :)

Pisarz
Awatar użytkownika
Reputacja: 2
Fabuła Dark Souls to tak na prawdę niezwykle przygnębiające puzzle. Tylko pogubiłeś części w ogrodzie. I tych części strzegą demony.

Do soulsów przyciągnęły mnie... memy. Tak, przyznaje się. "What rings you got, bitch?" czy "Legend never dies!". Potem okazało się, że Dark Soulsy mają ten ciekawy sposób opowiadania pozornie okrutnie mrocznej fabuły i niezwykle wynagradzający gameplay (to uczucie gdy wreszcie pokonałeś tego okrutnie trudnego bossa i teraz możesz umierać w spokoju). Sam spędziłem dużo czasu wtajemniczając się w fabułę soulsów.

Jak ktoś lubi sobie psuć zabawę (albo nie ma siły do czytania wszystkiego w grze to można sobie zajrzeć tutaj (uwaga spoilery) https://www.youtube.com/user/VaatiVidya/videos)

PS: Nienawidzę tego szczura. Całym sercem i duszą. Mam nadzieje, że zgnijesz Royal Rat Authority z DS2.
Obrazek

Paladyn
Awatar użytkownika
Reputacja: 15
Pro-tip życia:

Trzeba być zdecydowanym od początku kim się chce grać. Zmiana prowadzenia postaci w środku gry, to bardzo słaba opcja. Ja na początku DS1 umyśliłem sobie, że moja postać będzie supermobilna. Tylko, że w tej chwili mam za mało wytrzymałości, a co za tym idzie energii, żeby robić porządne przewroty i jeszcze ciachać mieczem. Pomyślałem sobie więc, że jednak swoisty tank będzie lepszy. Ale wytrzymałości i tak mam za mało.
Cóż, pozostało mi grać postacią nijaką, będącą średnim tankiem ze średnią mobilnością. I tak będzie długo, bo na tym etapie (mam 49 poziom postaci) potrzebuję masę dusz do podnoszenia poziomu. A to też jest trudność, bo jedyne co mogę teraz zrobić i co jest sensowne to: iść do Fortecy Sena, ogarnąć Katakumby lub zabić Wilczka w Darkroot.
Forteca Sena: nienawidzę tych pieprzonych pułapek. Jak dostanę pewien krzyk ze Skyrima to sobie poradzę.
Katakumby: F*ck you, Wheel Skeletons! F*ck you!!
Wilczek: raz go prawie pokonałem, ale to był tylko jeden malutki raz. Na jakieś 15 podejść XD.

Pisarz
Awatar użytkownika
Reputacja: 2
Gameplay z The Surge. Po niemiecku, ale jest.
https://www.youtube.com/watch?v=PWoD1WZmPjI

Rycerz
Reputacja: 10
Powyższe prezentuje się nieźle, ale zostało pokazane zbyt mało, by rozpisywać się na obszerniejszą opinię. Dodam tylko, że twórcy mają już za sobą Lords of the Fallen, więc ich nowy tytuł powinien być co najmniej solidny.

I zapodam Wam ciekawostkę. Chodzi o grę Vampyr. Na początek małe wprowadzenie, o czym ja w ogóle gadam:

Cytuj:
Mroczne RPG akcji autorstwa francuskiego studia DONTNOD Entertainment. Jego protagonistą jest doświadczony chirurg wojskowy, który powraca z frontu I wojny światowej z misją niesienia pomocy ludziom i powstrzymania szerzącej się epidemii Hiszpanki. W drodze powrotnej zostaje jednak ugryziony przez wampira. Od tego czasu jest rozdarty pomiędzy swym powołaniem, a narastającą w środku naturą zimnego krwiopijcy.

Źródło: gry-online.pl

Kiedy przeczytałem to pierwszy raz, pomyślałem "okej, brzmi świetnie, poczekamy na więcej szczegółów i zobaczymy". O rozgrywce nie było wiadomo prawie nic. Wtem...

Gameplay zaczyna się od 2:15

Oglądam, oglądam... O KURNA, SOULSY?! Spójrzcie na interface, na ruchy postaci i samą walkę. Toż to Bloodborne wręcz. I nagle zainteresowanie grą wzrosło diametralnie, mimo że i tak było wysokie. Super, że gier tego gatunku robi się coraz więcej. :D
Twórcami Vampyra są DONTNOD Entertainment, którzy póki co na koncie mają jedynie Remember Me i Life is Strange. W pierwszej z tych gier mieliśmy dobry system walki, w drugiej - świetną fabułę (przynajmniej tak słyszałem od każdego, kto tylko w to grał). Dwa najważniejsze elementy składowe gry tego rodzaju. :D No i jeszcze klimat oczywiście, ale ten już teraz wygląda intrygująco.

I być może o grze wiadomo zbyt mało, żeby już pisać o niej w tym akurat temacie, ale obejrzałem jeszcze raz strzępki gameplaya i...
JARAM SIĘ jak cholera.

Rycerz
Reputacja: 10
Chciałem wrzucić do tematu z filmikami, ale jako że tutaj cisza:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.