Strefa czasowa UTC+1godz.

Dzisiaj jest 15 gru 2017, 18:55

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Igor
Awatar użytkownika
Reputacja: 7
King napisał wiele książek, jedne lepsze, drugie gorsze. Mi się trafiło, że czytałem same, które mi się bardzo podobały. I nie radziłbym po jednej książce oceniać autora, który ich napisał chyba z 50. Ja Kinga mogę polecić Sklepik z Marzeniami i Oczy Smoka. Czytałem jeszcze Carrie, ale ta książka ma specyficzny klimat i może się nie spodobać. Choć jak na debiut, to wyszła mu genialnie.
King ma świetny warsztat i styl. Jego książki mają podobne elementy - ciężko na to coś poradzić, ale świetnie trzymają w napięciu mimo, że ma zwyczaj zdradzania niektórych tajemnic już na początku.

"Bez pożegnania nie ma rozstania, jest tylko zmowa milczenia."

Tytuł:
Paladyn
Awatar użytkownika
Reputacja: -2
Ingvi, ja na razie nie naskakuję na Kinga, a słyszałam już wiele dobrych opinii. Chodzi mi tylko o to, że porównania GONE do Kinga BARDZO mnie od Kinga odrzucają ;d

Tytuł:
Wojownik
Awatar użytkownika
Reputacja: 0
No tak, okładki są tragiczne .__. okropne wręcz.
Książka trochę pachnie mi Harrym Potterem. Przeczytałam tę drugą część i się poważnie zastanawiam czy chcę czytać kolejną. Miło się czyta, bo jest lekkie, niedawno skończyłam czytać "Misery" Kinga i było to tak bardzo psychiczne i ciężkie, ale ciekawe, bo ja lubię Kinga. Ciężko mi się spało później.
A ja jestem impulsywną osobą, i GONE mi się spodobało. Tak myślałam, bo z ciemnej głębi Kinga wypłynęłam na płytkie jeziorko GONE, doznałam oszołomienia, pod pewnym względem. A "Lśnienie" czeka na stoliku przy łóżku i się czai.

Tytuł:
Paladyn
Awatar użytkownika
Reputacja: -2
Zły Tyrmanda - popkulturowa jazda ze świetnym humorem z '55 roku. Cudze chwalicie, swego nie znacie, mniej więcej na tej zasadzie.

Tytuł:
Arcylisz
Awatar użytkownika
Reputacja: 14
Heh. Nie wiem, jak inni, ale ja gdy zobaczę na sklepowej półce coś, co chciałbym przeczytać, to od razu to kupuję. XD I tak teraz mam trzy książki, które obecnie czytam ("Dar" Alison Croggson - nie polecam. :D Miała być "znakomita seria powieści fantasy", a jest jakaś denna i mdła opowiastka dla nastolatków [którym przecie jestem... heh]. Dalej - "Amerykańscy bogowie" Neila Gaimana - wbrew pozorom nic w stylu "Percy Jacksona", więc uczuleni na... tego typu książki nie muszą się bać. Jest to naprawdę piękna opowieść, mądra, pełna metafor i ukrytych znaczeń. Tak więc polecam. No i ostatnia - "Zgroza w Dunwich", czyli zbiór świetnych opowiadań grozy Lovecrafta. Mam jeszcze inny tomik jego opowiadań, ale tylko na 295 stron, z 7 opowiadaniami. Natomiast "Zgroza z Dunwich" ma 792 stron i 15 opowiadań. No. I to rozumiem. XD Oczywiście polecam.), i trzy, czekające na przeczytanie: "Viriconium, "Tonąca dziewczyna", i legendarny "Kod Da Vinci". Jak przeczytam, też napiszę o nich parę słów. Ah... i jeszcze coś. Parę dni temu skończyłem "Zdumiewającą Sprawę Nakręcanego Człowieka" - to druga część świetnego cyklu Marka Hoddera (pierwszą uhonorowano nagrodą imienia Philipa K. Dicka). Też polecam, bardzo dobra, wciągająca, detektywistyczna steam opera. :) No. I to tyle z mojej strony.

Tytuł:
Paladyn
Awatar użytkownika
Reputacja: 7
Również czytałem "Dar" pani Croggon, również nie polecam. :P
A co ode mnie... ostatnio przeczytałem "Sezon Burz", bardzo fajna i miła lektura dla fanów świata wiedźmina. Czytam trzecią część Czarnej Kompanii, której końca nie widać, dlatego że mam zdecydowanie za mało czasu na książki. :c

Tytuł:
Wojownik
Awatar użytkownika
Ja polecam "Dobry Omen" Terrego Prathetta (pewnie już ktoś to mówił przede mną), to jest wspaniałe. Teraz wiem, na jakiej postaci był wzorowany Crowley z Supernaturala <3 I właśnie zaczęłam czytać książki tego autora, i odkryłam, że przy książce nie tylko można płakać, ale uśmiać się można po pachy :D

A z tych co czytam teraz, uwaga, "Dziwna i piękna opowieść o Percy Parker". Jezusie Niebieski, jakie to jest głupie. To jest okropne. To jest porypane. To nie ma sensu, a w szczególności piękna. A główną bohaterką oczywiście jest kto? Mary Sue! Specjalnie czekałam na przecenę tego gniotu (kupiłam za 9.90, przepłaciłam), by go mieć w papierowej wersji i straszyć ludzi cytatami. Dla ludzi o stalowych nerwach.
A tu macie link do analizy tego dzieła:
http://przyczajona-logika.blogspot.com/2012/07/pretensjonalna-i-bekotliwa-opowiesc-o.html

Tytuł:
Wojownik
Awatar użytkownika
Reputacja: 1
To, co czytałam i polecam to trylogię ,,Dziewiąty Mag", jednakże pierwszą i drugą część. Trzecia już jest tak niejasna i zagmatwana, że w pierwszej ćwiartce dałam sobie spokój. Druga opcja to ,,Fionavarski Gobelin" ale tutaj jestem dopiero w trakcie czytania. Gruba książka, naprawdę (ok. 1800 stron)... Opowieść o pięciu studentach jest nieco innym doświadczeniem niż wszystko co do tej pory czytałam, no i dlatego jest wyjątkowa. ,,Eragona" pewnie większość zna i czytała/czyta, więc nie ma się z czym wybijać :) Polecam również poradnik ,,Smokologia", pomógł mi obłaskawić smoka ;)

Tytuł:
Obywatel
Awatar użytkownika
Polecam tym, którzy jeszcze nie czytali "Pieśń Lodu i Ognia" Martina. Naprawdę, to jest tak cudowna seria, tak ładnie napisana, jest tak obfity świat, z tak bogatą historią. Z tyloma postaciami, które się kocha, których się nienawidzi. No jeny, naprawdę. Jeszcze jest tyle różnych wątków. :D

Jest też PEŁNO teorii. I to jest takie świetne, tak czytać, uświadamiać sobie, że przecież to jest bardzo logiczne. W ogóle w książkach są też różne nakierowania, różne takie niby mało ważne zdania, KTÓRE TAK NAPRAWDĘ SĄ SUPERWAŻNE.

I według mnie, PLiO jest takie realistyczne. Jak czytałam, to sobie myślałam, że to w sumie możliwe, że tak w sumie mogło kiedyś być. Te spiski, dążenie do władzy i takie tam sprawki różne. No... prócz magii, która zresztą jest bardzo taka subtelna, nie taka wiedźmińska, ale taka nonono, zobaczycie :D

RAZ JESZCZE GORĄCO POLECAM!

Tytuł:
Potępiony
Awatar użytkownika
Reputacja: 18
A ja polecam Wielką Wojnę Diabłów :p Bardzo fajna, sympatyczna seria.

We're hiding here inside the dream and all our doubts are now destroyed. The guidance of the morning star will lead the way into the void.”

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.