Strefa czasowa UTC+1godz.

Dzisiaj jest 16 gru 2017, 00:36

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Zegarmistrz
Awatar użytkownika
Reputacja: 10
A ode mnie coś "nietypowego". :)
Nie mogłem pozwolić, żeby taki skarb się uchował przed Wami. ^^
Co prawda dopiero co zacząłem czytać, ale już widzę, o czym jest i że jest godna polecenia. :)
To jest darmowy e-book. :)
Książka w formie "historyjki dla dzieci". Traktuje o roli w życiu spojrzenia na świat - przynajmniej takie mam wrażenie, po przeczytaniu wstępu. :D
Miłego czytania!
Cytuj:

PS. Ciekawy jestem Waszych opinii. :)

Tytuł:
Pisarz
Awatar użytkownika
Reputacja: 0
Draghan pisze:
PS. Ciekawy jestem Waszych opinii. :)

Przeczytałam! :) Od razu skojarzyła mi się z Małym Księciem. Na pierwszy rzut oka taka typowa bajka dla dzieci, jednak jak się wczytać, to naprawdę można się czegoś nauczyć. :D Może nie do końca nauczyć, ale na pewno zapamiętać kilka „dobrych rad” a raczej kilku „Reguł”.. :) W sumie to nawet chciałabym mieć takie podejście do życia jak główna bohaterka. Pokazuje, że większość problemów wymyślamy sobie „na siłę”. Czasami niepotrzebnie, a jak czegoś nie rozumiemy, wystarczy zapytać. :) No bo przecież: „Jeśli nie zapytasz, to nawet nie dowiesz się, że Ci odmówili.” :) W prosty sposób pokazuje, jak spełniać swoje marzenia. Nie zajmować się tysiącem innych spraw po drodze i dążyć do określonego celu, co mi osobiście nie zawsze wychodzi. :) A przecież wystarczy zacząć działać. I niby nie ma w tym wszystkim nic, czego do tej pory nie wiedziałam, nic co mogłoby mnie zadziwić. Jednak wiedzieć to jedno, żyć w taki sposób to drugie. :)

Taka książka do przeczytania „na raz”. :) Może nie jest wybitnym dziełem sztuki, ale jak ktoś się bardzo nudzi i może poświęcić dwie godzinki to polecam. Niektóre rady sama powinnam sobie gdzieś wypisać chyba i przypominać co jakiś czas. :D

Tytuł:
Wojownik
Awatar użytkownika
Reputacja: 1
Ostatnio przeczytałam "Toy Wars" Ziemiańskiego. Bardzo lubię tego autora, ale tutaj postacie są wyjątkowo milusie^^
Zdecydowanie polecam tym, którzy jeszcze nie czytali. :)

Tytuł:
Obywatel
Awatar użytkownika
No to ja Was zasypię książkami ze smokami i Tolkienami i smokami.. a nie to już mówiłam xD
No to jazda!

1) autor: Anne McCaffrey
18 minitomów, tom I "Jeźdźcy smoków"
Wstęp: Rukbat w gwiazdozbiorze Strzelca ma pięć planet- trzecia, skolonizowana przez ludzi, została nazwana Pernem. Kiedy ją zasiedlali, niewielką uwagę zwrócili na dziwną czerwoną planetę krążącej po nieregularnej, eliptycznej orbicie. Osobliwy szlak po którym błądził gwiezdny wędrowiec, przewodził go blisko Pernu co 200 lat i wtedy z przestworzy opadały miejscowe formy życia. Srebrne Nici, śmiertelnie niebezpieczne dla Perneńczyków, udawało się pokonać tylko dzięki współpracy ze smokami, pierwotnymi mieszkańcami planety. Od ostatniego ataku minęły dwa wieki, Perneńczycy zdążyli zapomnieć o zagrożeniu- lecz oto znowu nadchodzi czas próby: trzeba połączyć siły i wspólnie ze smokami walczyć o przetrwanie.... Gorąco polecam!

2) autor: John Topsell
tytuł: Poradnik hodowcy "SMOKI"
Jak sama nazwa wskazuje to poradnik xD

3) autor: Silvana De Mari
tytuł: Cykl "Ostatni elf", pierwsza część cyklu "Ostatni smok"(i to jest właśnie o tym tomie), II część cyklu "Ostatni ork"... mają być jeszcze inne.
Wprowadzenie: Yorsh, znany z "Ostatniego elfa:, jest już dorosły. W groźnych okolicznościach spotyka Rankstraila zwanego Niedźwiedziem. Ten silny i odważny mężczyzna w dzieciństwie mieszkał ze starym, biednym ojcem na obrzeżach warownego miasta. Jego życie pełne było trosk, no miasto terroryzował okrutny Zarządca. Za murami zaś czyhała banda potworów- orków, którzy siali spustoszenie we wsiach i miastach. Dorosły Rankstrail został najemnikiem i rozpoczął batalię ze złem. Teraz Zarządca rozkazuje Ranstrailowi, by zamiast orków ścigał.... Yorsha. W dniu decydującego starcia okazuje się, że żołnierz musi stawić czołoa nie tylko elfowi, lecz także smokowi, którego nikt nie potrafił do tej pory poskromić..
Jest więc to I część cyklu tej historii, nie czytałam "Ostatniego smoka". Czytałam za to pierwszą "część" tego opowiadania "Ostatni elf" i polecam :) (wiek 12+)

4) Przyszła kolej na książkę którą czytam i którą kocham!
Autor: Ursula K. LeGuin (<3)
Tytuł: "Ziemiomorze" (<3)
Wstęp: (Tu nie będę przepisywać z tyłu książki bo jest ego za dużo xD Powiem więc własnymi słowami)
Książka jest bardzo gruba! prawie 1000 stron, ponieważ ja mam wszystkie 5 tomów w jednej książce.
Historia opowiada o młodym magu Gedzie, znanym również jako Krogulec. Z początku nie ma on pojęcia i tym, iż ma jakąkolwiek moc w sobie a dzięki pewnemu wydarzeniu w jego wiosce spotkał Ogiona. Ogion był wielkim magiem, dawnym Arcymagiem Ziemiomorza. Ogion nadaje chłopakowi prawdziwe imię, zabiera go na Roke. Tam Ged uczy się sztuki magicznej. Ged przeżywa wiele mrożących krew w żyłach przygód, odnalazł legendarny Pierścień Ereth-Akbego, osadza na pustym od wielu wieków tronie króla. Staje się Arcymagiem, rozmawia ze smokami. Jednak równowaga świata zostaje zachwiana przez ciemne moce i Ged wraz ze swoim przyjacielem, musi uratować świat... Zapłaci jednak straszną cenę za to co zrobi i nie będzie to śmierć. POLECAM DLA MANIAKÓW CZYTANIA! Ja kocham tę książkę, bardzo zdziwił mnie zwrot akcji a do końca całej książki zostało mi 9 rozdziałów.

5) Autor: James A. Owen
Cykl "Kroniki Imaginarium Geographica"
5 tomów: tom I "Tu żyją smoki", tom II "Powrót czerwonego smoka". tom III "Król Indygo", tom IV i tom V (tych nie mam i nie wiem który tytuł to ten czwarty tom) "Uczeń smoka" i "Cienie smoków"
Wprowadzenie: "Akcja "Tu żyją smoki" rozpoczyna się w Londynie, podczas I Wojny Światowej. Znana sceneria szybko zmienia się fantastyczny świat mitów i magii, w którym mówiące zwierzęta prowadzą samochody z silnikami parowymi, Zielony Rycerz strzeże szczątków podupadłego królestwa, a legendarny twórca map miesza w Wierzy Czasu... W Archipelagu Snów żywe smocze statki przenoszą bohaterów- jak i czytelników- w krainy tak piękne i zdumiewające, że pragniemy, by ten sen nigdy się nie kończył",

"Świat ludzi i Archipelagu Snów zagraża niebezpieczeństwo. Czy opiekunom Imaginarim Geographica- atlasu ziem istniejących w mitach i bajkach- uda się pokonać mroczne siły?"

POLECAM! Ja chcę dostać od rodziców 2 ostatnie tomy <3 Książka sama w sobie dość cienka (mnw. 400 stron) ale wciągająca więc polecam. Dodatkowo powiem że występuje tam: Charles Williams, C.S. Lewis oraz... uwaga, uwaga (dla fanów Hobbita i Władców Pierścieni) J.R.R. Tolkien!

6) Autorki: Margaret Weis i Tracy Hickman
2 tomy: "Smocze kości" i "Tajemnica Smoka"
Coś o książce: Czytałam I tom, całkiem całkiem jednak smoków tam było tyle coby w cale. Jednak zaczęłam czytać tom II i sobie odpuściłam. Okazało się że jak dla mnie jest tam za dużo... przemocy? Bójek? No może to.. Jednak jak lubicie książki w stylu Trojańskim+Sparta ze szczyptą fantazy i prawdziwych Bogów to polecam :)

Uf... to chyba wszystko :D xD Znacie jakąkolwiek z książek które wymieniłam? :D

Tytuł:
Arcylisz
Awatar użytkownika
Reputacja: 14
Ja mam "Poradnik hodowcy...", nawet fajnie się czytało. :D Tak poza tym to nie, "Ziemiomorze" tylko widziałem w Empiku. :P

Tytuł:
Wędrowiec
Awatar użytkownika
Jeśli o mnie chodzi to polecam wszystkim książkę Drogę Królów napisaną przez Brandona Sandersona. Książka jest bardzo wciągająca, potrafiłem czytać przez półtorej godziny bez przerwy. Zamieszczę prolog z książki :
Tęsknię za dniami przed Ostatnim Spustoszeniem. Epoką, zanim Heroldowie nas porzucili, a Świetliści Rycerze zwrócili się przeciwko nam. Czasem, gdy na świecie wciąż była magia, a w sercach ludzi honor... Tak mniej więcej to idzie. Nie będę więcej pisać bo nie chcę za dużo powiedzieć.

,,Mężczyzna stał na krawędzi urwiska i patrzył, jak jego ojczyzna obraca się w pył. Pod nim, jakże daleko, wznosiły się wody.I usłyszał płacz dziecka.To były jego własne łzy".
Zebrane drugiego dnia Tanates roku 1171, trzydzieści sekund przed śmiercią.

Tytuł: Odpowiedź na post usunięty z powodu treści będącej plagiatem
Administrator
Awatar użytkownika
Reputacja: 21
Ja w sumie mam tak:
Mangi czytam w sieci po angielsku, nigdy po polsku. Ale jak jest jakaś uber uber, to kupuję w wersji tomikowej po polsku.
Co do książek, czytywałem parę razy po angielsku (przykładowo Najstarszego Christophera Paoliniego i Perfumę - Historię zabójcy czy jak jej tam, w obu przypadkach tylko kilkadziesiąt stron), ale jakoś tak ciężko mi się skupić. Jednak jestem zbyt przyzwyczajony do czytania litego tekstu po polsku. Chociaż... Może jak już na studiach przerobiłem tyle angielskich notatek i napisało się pracę licencjacką w tym języku... trzeba będzie zrobić drugie podejście. xD

Tytuł:
Igor
Awatar użytkownika
Reputacja: 7
Ja próbowałem Czarną Kompanię czytać po angielsku, ale właśnie dobiła mnie tona dziwnych określeń. Praktycznie w każdym zdaniu było słowo, którego nie rozumiałem. Okazywało się później, że to niszowe słowo, którego nikt nie używa częściej niż raz w roku, o ile w ogóle . Więc dałem sobie spokój po kilku rozdziałach, bo się tylko męczyłem i też tak jak Dragu - nie mogłem się jakoś skupić nad tym.
Ale może kiedyś dorwę jakąś, która będzie miała słownictwo z epoki kamienia, to sobie przeczytam.
Poza tym to po angielsku czytam głównie literaturę naukową, wszelkie rozprawy doktorskie, artykuły itp. Bo niestety po Polsku jest tego mało jeśli chce się poczytać o konkretnym i bardzo uściślonym zagadnieniu.

"Bez pożegnania nie ma rozstania, jest tylko zmowa milczenia."

Tytuł:
Paladyn
Awatar użytkownika
Reputacja: 7
Malazańska Księga Poległych - czy ktoś z obecnych na sali czytał tę serię? Bo zastanawiam się, czy się za nią nie zabrać (gdy w końcu uporam się z Czarną Kompanią xD).

Tytuł:
Paladyn
Awatar użytkownika
Reputacja: -2
Metal - na Malazańską Księgę Poległych musisz mieć dużo czasu i samozaparcia, tyle Ci powiem. Dużo kiczu, przeciągnięta niemiłosiernie, a i tak PRZYSPIESZONA ekspozycja świata, bohaterowie z dykty. Główna intryga pojawia się dopiero w trzecim tomie :D
Chociaż od drugiego tomu robi się milej, pierwszy jest fatalny. Za to fajne jest to, że ten świat jest OGROMNY i naprawdę wymyślony od deski do deski.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.